Gudručio vaistinė

Padės senjorams atremti vasarišką kaitrą – kviečia į nemokamus renginius su sveikatos specialistais

Senjorai karščiai

Kai vasaros Lietuvoje vis dažniau lepina karštais orais, ne vienas susiduriame ir su sveikatos sutrikimais – padidėjęs kraujospūdis, silpnumas, galvos svaigimas, net pykinimas. Dažniausiai šiuos ir panašius simptomus karštomis dienoms jaučia senjorai, todėl šią liepą „Eurovaistinė“ kartu su Lietuvos Raudonuoju kryžiumi pradeda renginių ciklą senjorams ir kviečia kartu atremti vasarišką kaitrą bei išmokti pasirūpinti savo sveikata vasarą. 

Renginiai senjorams 15 miestų

Vasarą sugrįžusios karščio bangos gali sukelti rimtą pavojų vyresnio amžiaus žmonėms, o ypač sergantiems širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo takų ligomis. „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė pastebi, kad šiuo laikotarpiu senjorai vis dažniau ieško pagalbos vaistinėse:

„Pasidėjus vasariškiems karščiams mūsų vaistininkai sulaukia daugiau negaluojančių senjorų, kurie skundžiasi silpnumu, galvos skausmu ar pakitusiu kraujospūdžiu. Mes matome, kad senjorams karšti orai yra sudėtingas iššūkis, todėl norime pagelbėti, pakviesdami juos į nemokamus šviečiamuosius renginius 15 miestų. Senjorai turės galimybę 4 valandų renginiuose sužinoti, kaip elgtis per karščius bei išmokti pirmosios pagalbos įgūdžių. Tikime, kad renginiams pasibaigus jie jausis saugiau ir ramiau, kai užklups karšti orai“, – pasakoja R. Lipnevičiūtė.

Rūpestis ne tik fizine, bet ir emocine sveikata

Kiekviename renginyje senjorų lauks „Lietuvos Raudonojo Kryžiaus“ savanoriai, pirmosios pagalbos specialistai, kviestiniai svečiai – medikai, sveikatos priežiūros specialistai bei vaistinių tinklo dovanos.

Lietuvos Raudonojo kryžiaus komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė pasakoja, kad šis renginių ciklas padės senjorams ne tik geriau pasiruošti artėjantiems karščiams, bet ir įsitraukti į bendruomenę, praleisti daugiau laiko su bendraminčiais.

„Šiuo renginių ciklu mes sieksime vyresnio amžiaus žmonėms padėti pasiruošti artėjantiems karščiams, kartu aptarsime įvairius scenarijus, ką reikėtų daryti sunegalavus. Norime, kad renginiuose senjorai jaustųsi patogiai ir galėtų pabendrauti su bendraminčiais, dėl to visus renginius organizuojame ne lauke, o uždarose patalpose, taip išvengiant vasariškų karščių“, – pasakoja L. Lesauskaitė.

Atmintinė, kaip atremti vasarišką kaitrą

  1. Venkite lauko darbų dienos metu. Pavojingiausias laikas nuo 11:00 iki 17:00 val.
  2. Renkitės šviesiai. Šviesūs rūbai atspindi saulės spindulius.
  3. Rinkitės kambario temperatūros vandenį. Nors ledinis vanduo atšaldo gerklę, tačiau troškulys tuomet sugrįžti greičiau.
  4. Vartokite mineralus. Tai padės susigrąžinti karštyje praprastas medžiagas.

Visą liepos mėnesį senjorai kviečiami daugiau sveikatos patarimų sužinoti nemokamuose renginiuose apie karštį. Renginiai vyks Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Ukmergėje, Šiauliuose, Visagine, Elektrėnuose, Dembavoje, Raseiniuose, Tauragėje, Rokiškyje, Eržvilke, Utenoje, Palangoje. Informacijos teiraukitės EUROVAISTINĖSE arba nemokamu telefonu 8800 50005.

TAIP PAT SKAITYKITE