Natula

ODA LT sumokėjo Konkurencijos tarybos paskirtą baudą

Oda lt bauda

Kosmetikos priemones gaminanti bendrovė ODA LT sumokėjo Konkurencijos tarybos (KT) paskirtą baudą, tačiau ir toliau teisiniu keliu sieks apginti savo įmonės interesus.

Kaip žinoma, KT bendrovei baudą paskyrė šių metų liepą, šį sprendimą bendrovė apskundė ir prašė tiek Vilniaus apygardos teismo, tiek vėliau bylą nagrinėjusio Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sustabdyti baudos mokėjimą iki galutinio bylos išnagrinėjimo. Dėl baudos mokėjimo dalimis buvo kreiptasi ir į KT, tačiau tiek teismai, tiek KT prašymus atmetė.

„Iš esmės buvome nubausti du kartus, nes teisinėje valstybėje siekiame ginti savo interesus teisiniais būdais. Ginčijamą baudą privalėjome sumokėti dar teismui nepriėmus galutinio sprendimo, o baudos mokėjimas dalimis būtų įmanomas tik tuo atveju, jei nebūtume gynę savo interesų“ – sako bendrovės ODA LT direktorė Irena Jokšienė.

Anot įmonės vadovės, pagrįstų abejonių kelia tokia taikoma praktika, nes ji akivaizdžiai pažeidžia ūkio subjektų lygiateisiškumą, nors visiems yra garantuojama konstitucinė teisė kreiptis į teismą.

Vykstant ginčui teisme dėl KT nutarimo pagrįstumo ir teisėtumo, bendrovė ODA LT pasigenda valstybės institucijos noro bendradarbiauti ir spręsti susidariusią situaciją.

„Esame įsitikinę, kad institucijos pirmiausia turėtų mokyti ir konsultuoti. Kaip matyti iš viešai skelbiamos KT informacijos, kai kurioms įmonėms tokia praktika yra pritaikoma, tačiau ne mūsų bendrovės atveju. Lieka neaišku, kodėl su ūkio subjektais elgiamasi skirtingai. Mūsų atveju nepamatėme noro ieškoti  sprendimų, nors bendradarbiavome, teikėme objektyvius duomenis ir išsamius paaiškinimus apie savo vykdomos veiklos ypatumus.  Per ilgus veiklos metus administracine nuobauda esame baudžiami pirmą kartą, tačiau paskiriant baudą, į tai nebuvo atsižvelgta“, – sako I. Jokšienė.  

TAIP PAT SKAITYKITE