REXSAN

Nuotolinė sveikatos stebėsena keičia sveikatos priežiūros modelį

Sveikatos stebėsena

Pacientų sveikatos stebėjimas už gydymo įstaigos durų vis dar yra nauja sritis. Iki šiol gydytojai pacientų sveikatos rodiklius daugiausiai rinkdavo tik pacientui esant gydytojo kabinete. Tačiau atsiradus inovatyvioms sveikatos stebėsenos sistemoms, leidžiančioms kaupti ir analizuoti kiekvienos dienos asmens sveikatos rodiklius, tiek pacientai, tiek gydytojai pamatė didžiulį nuotolinės sveikatos stebėsenos potencialą.

„Į gydymo įstaigą atvykus vizitui pas gydytoją, surenkama momentinė informacija apie žmogaus sveikatą. Daug informatyviau, jei nuolat stebime savo sveikatos rodiklius, jų pokyčius ir reguliariai tai aptariame su gydytoju,“- sako nuotolinės pacientų stebėsenos „Emetry Health“ programos vadovė Viktorija Tauraitė.

Pasak jos, tai leidžia anksti pastebėti galimus sveikatos sutrikimus, sekti esamų ligų eigą, vertinti paskirto gydymo efektyvumą, koreguoti savo įpročius ir nedelsiant gauti įspėjimus apie bet kokius staigius pakitimus.

Nuotolinės sveikatos stebėsenos poreikis auga

Nuotolinio sveikatos monitoringo poreikis yra labai didelis – reguliariai stebėti sveikatos rodiklius rekomenduojama sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, nutukimu, kvėpavimo takų ligomis, patyrus ūmius sveikatos sutrikimus ar pradėjus vartoti naujus vaistus.

„Lėtinėmis ligomis sergančių pacientų daugėja tiek jauname, tiek vyresniame amžiuje. Jų sveikatos būklė ir savijauta priklauso nuo ilgalaikės priežiūros, kuri apima ne tik gydymą, bet ir gyvenimo būdo keitimą, nuoseklų vaistų vartojimą. Nuotolinės sveikatos stebėsenos sistemos tampa patogiu įrankiu šiems pacientams ir juos prižiūrintiems specialistams,“- sako gydytoja Alma Astafjeva, dirbanti Kaune įsikūrusioje „Drobės klinikoje“, kurios pacientai dalyvauja nuotolinės stebėsenos programoje.

Be to, neretai tokia nepertraukiama priežiūra pasitarnauja siekiant pasirūpinti vyresnio amžiaus artimaisiais. Matavimus atlikti nesudėtinga, o duomenys automatiškai perduodami internetu, tad jais galima patogiai pasidalinti su šeima ir sveikatos priežiūros specialistais. Tai itin aktualu, kai nėra galimybės visą laiką būti šalia tėvų ar senelių.

Atskleidžia vertingas įžvalgas apie sveikatos būklę

„Emetry Health“ nuotolinės stebėsenos sistemą sudaro tikslingai parinkti išmanūs medicinos prietaisai, susieti su sistema, kuriais asmuo namuose kasdien atlieka matavimus. Įprastai sekamas kraujospūdis, širdies ritmas, kūno svoris ir temperatūra, miego režimas, nueiti žingsniai, kraujo įsotinimas deguonimi, gliukozės kiekis kraujyje ir kt.

Iš skirtingų prietaisų surinkti duomenys yra automatiškai perduodami į duomenų bazę, kurioje yra apdorojami, išanalizuojami ir patogiai atvaizduojami paciento paskyroje. Interaktyviose ataskaitose pateikti duomenys suteikia vertingų įžvalgų, kurias įprastai būtų sudėtinga pastebėti.

Vykdant nuotolinį sveikatos stebėjimą, svarbu matavimus atlikti reguliariai – tik nuoseklūs matavimai leidžia pastebėti tendencijas ir nukrypimus nuo normos.

Emetry Health programos dalyviams siunčiami automatiniai priminimai atlikti matavimus ir tinkamai vartoti paskirtus vaistus. Taip pat siunčiami įspėjimai apie didelius ir staigius rodiklių pasikeitimus. Pastebėjome, kad tokia sistema lemia ne tik geresnius sveikatos rezultatus, bet ir motyvuoja tapti aktyviu savo sveikatos priežiūros dalyviu,“- pasakoja V. Tauraitė.

Nuolatinė priežiūra ir konsultacijos su gydytoju

Didelis nuotolinės sveikatos stebėsenos privalumas yra tai, jog pacientas turi galimybę dalintis duomenimis su sveikatos priežiūros specialistais ir reguliarių konsultacijų metu aptarti rezultatus, nustatyti naujus gydymo tikslus. Tai žymiai padidina sveikatos priežiūros intervencijų veiksmingumą – leidžia gydytojams pritaikyti gydymo planus, pagrįstus realaus laiko informacija.

„Nuotolinis paciento stebėjimas leidžia sukurti lyginamųjų duomenų rinkinį, kuris suteikia gydytojams galimybę įvertinti paciento sveikatos rodiklius jo kasdienėje aplinkoje ir suteikia visapusišką paciento sveikatos būklės vaizdą,“- sako V. Tauraitė.

Pasitelkiant nuotolinę sveikatos stebėseną galima sukurti visiškai naują sveikatos priežiūros modelį, kuriame inovatyvios technologijos užtikrina ligų prevenciją ir efektyvų gydymą. Tai atveria duris personalizuotam požiūriui į gydymą bei lygiaverčiam santykiui tarp gydytojo ir paciento.

Daugiau informacijos apie „Emetry Health“ nuotolinės sveikatos stebėsenos rinkinius ir kaip prisijungti prie sistemos rasite čia.

TAIP PAT SKAITYKITE