Hempo

Norite vasarą apsaugoti plaukus? Dėvėkite kepuraites – padės ir dar keli rutinos žingsniai

Plaukų apsauga vasarą

Vasaros sezonui įsibėgėjant, atostogautojams, norintiems išsaugoti sveikus ir gražius plaukus, specialistės rekomenduoja nepamiršti paprasčiausios kepuraitės ar skrybėlaitės. Vien jos dėvėjimas gali padėti išlaikyti plaukus sveikesnius. Vis dėlto, vien galvos apdangalų efektyviai apsaugai nuo saulės neužteks, todėl papildomai rekomenduotina imtis ir kitų, plaukų apsaugai skirtų, priemonių, pavyzdžiui, naudoti nenuplaunamą aliejų ar kondicionierių.

Kaip kovoti su plaukų išsausėjimu?

Plaukų išsausėjimas vasarą yra esminė problema tiems, kurie puoselėja jų grožį. Saulė, sūrus jūros vanduo, chloruotas baseinų vanduo – visi šie faktoriai gali prisidėti prie to, kad jūsų plaukai praras purumą ir patrauklumą. Todėl šiltuoju sezonu jiems derėtų skirti papildomo dėmesio.

„Plaukų išsausėjimą galima pajusti liečiant. Drėgmę praradę plaukai būna ne tokie švelnūs, sunkiai išsišukuoja, veliasi, gali netgi slinkti, lūžinėti. Toks plaukų grožio netekimas tikriausiai yra pagrindinė problema, su kuria susiduriame vasarą“, – teigia BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Ramunė Uosienė.

Tam pritaria ir Inovatyvios dermatologijos centro gydytoja dermatovenerologė Giedrė Šaltmerė, teigdama, kad ultravioletiniai (UV) spinduliai gali itin pažeisti plaukus.

„Saulės ekspozicija yra pavojinga plaukams. Dėl UV spindulių poveikio pažeidžiamas plaukuose esantis apsauginis lipidinis sluoksnis, taip pat susilpnėja jungtys tarp plauką sudarančių baltymų, todėl plaukai tampa sausi, veliasi, dažniau lūžinėja plaukų galiukai“,  – antrina dermatovenerologė.

Pasak jos, vasaros sezono pabaigoje, rugpjūčio gale arba rugsėjo pradžioje, tinkamai neprižiūrimi plaukai gali pradėti slinkti. 

Geriausia apsauga – kepuraitės

Specialistės, pirmiausia, plaukų apsaugai rekomenduoja dėvėti galvos apdangalus: kepuraites, skrybėlaites ar skepetaites.

„Pati dažniausia klaida – sprendimas nedėvėti jokio galvos odą bei plaukus apsaugančio aksesuaro: skrybėlaitės ar kepuraitės, arba dėvėti vadinamąją „kiaurą skrybėlę“. Jei jau nusprendėte rūpintis savo plaukais, rekomenduočiau rinktis galvos apdangalus, pagamintus iš tankaus audimo audinio, arba aksesuarus, turinčius UPF (ultravioletinių spindulių apsaugos faktoriaus) filtrą“, – aiškina dermatovenerologė.

Visgi galvos apdangalas nėra vienintelė apsaugos priemonė. Anot eksperčių, egzistuoja nemažai specialiųjų apsaugos priemonių plaukams, kuriomis galima apipurkšti galvą. Kai kurios iš jų yra su SPF filtrais, be to, galima jas pasirinkti įvairios konsistencijos: nuo kreminių iki aliejinių. 

„Jei jaučiama, kad plaukai labiau šiaušiasi, prarado gyvybingumą, atitinkamai pagal plaukų būklę vertėtų pasirinkti plaukus puoselėjantį šampūną, kondicionierių, kaukę ir kitas priemones. Lengviau pasirinkti padės paprasčiausia konsultacija vaistinėje, o norintieji nemokamai galės atlikti ir plaukų būklės įvertinimo testą“, – tikina BENU vaistininkė.

Pasitelkiant profesionalią įrangą BENU vaistinėje ir atliekant galvos odos bei plaukų būklės įvertinimą, nustatomas plaukų tankis, plaukų augimo fazės, taip pat nustatomos plaukų slinkimo priežastys. Įvertinimo metu galvos oda ir plaukai matomi padidinus juos iki 400 kartų. Taip pastebimos mechaninių ir cheminių pažeidimų vietos, svogūnėlio būklė, struktūros defektai, plauko stiebo įskilimai ir lūžiai, plaukų galiukų skilinėjimas.

R. Uosienė taip pat pažymi, jog vasarą nevertėtų nerimauti, kad plaukai stipriau riebaluojasi nei šaltuoju metų periodu. Riebalinių liaukų veikla aktyvesnė todėl, kad organizmas siekia apsaugoti plaukus nuo neigiamo karščio ir UV spindulių poveikio, o prakaito liaukos aktyvėja tam, kad atvėsintų organizmą, taigi tai tėra organizmo reakcija į pasikeitusias oro sąlygas.

Sveikiems plaukams reikia daugiau vaisių ir daržovių

Specialistės taip pat pažymi, kad plaukų sveikatai itin didelę įtaką daro mityba, kurios didžiąją dalį vasarą turėtų sudaryti įvairiausi vaisiai ir daržovės.

„Itin rekomenduočiau rinktis mūsų sezoninius vaisius ir daržoves. Jos visos tinka, tačiau turi būti kuo skirtingesnių spalvų. Be to, vertėtų atkreipti dėmesį, ar kasdien išgeriama pakankamai vandens – žmogui jo per dieną reikėtų suvartoti apie 2–3 litrus. Taip pat vasarą vartokite daugiau elektrolitų, nes prakaituojant iš organizmo pašalinamas magnis, kalis, natris“,  –  teigia BENU vaistininkė.

R. Uosienė rekomenduoja vartoti mažiau saldumynų bei saldžių gėrimų ir pirmenybę teikti produktams, kuriuose yra cinko, vitamino B12, vitamino D.

TAIP PAT SKAITYKITE