„Norfa“ Lietuvoje jau seniai žinoma kaip ta parduotuvė, kurioje daugelį prekių galima įsigyti pigiau. Ar tai tiesa, ar ne – nesiimsime vertinti. Mes manome, kad kiekvienoje parduotuvėje įsigyti prekių galima pigiau, jei taikote kelias mažas gudrybes. Žinoma, „Norfa“ akcijos irgi gali prisidėti prie mažesnės maisto prekių sąskaitos. Tačiau šiame straipsnyje norime pakalbėti apie universalius taupymo patarimus, kurie gali padėti. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau būdų taupyti!
Kaip apsipirkti taupiau?
- Naudokitės lojalumo programomis. Kad ir į kurią parduotuvę eisite, įsitikinkite, kad turite jos nuolaidų kortelę ar programėlę. Taip visada galėsite įsigyti prekių su akcija.
- Parduotuvėje naudokite skaičiuotuvą. Jei iš parduotuvės visada grįžtate išleidę daugiau, nei planavote, į parduotuvę neškitės skaičiuotuvą. Na, iš tiesų, jis juk yra jūsų telefone, taigi ne taip sunku jį nusinešti, ar ne? Arba tiesiog naudokitės prekių skenavimo funkcija vaikštant po parduotuvę. Taip iškart matysite, kokią sumą jau sukaupėte ir, tikriausiai, bus lengviau atsisakyti nereikalingų pirkinių.
- Sekite akcijas. Eikite apsipirkti, kai taikoma nuolaida tam, ką mėgstate jūs.
- Pasinaudokite visai lojalumo programos privalumais. Sekite, kokias naudas gauna parduotuvės klientai ir jomis pasinaudokite. Galbūt prireiks 5–10 minučių, kad perskaitytumėte visas taisykles, bet kaip bus smagu, kai sutaupysite.
- Galbūt apsimoka pirkti internetu? Priklausomai nuo to, kur gyvenate, gali būti, jog apsipirkus internetu ir pasirinkus prekių atsiėmimą parduotuvėje, jūs sutaupysite. Internete galioja kitokios nuolaidos nei fizinėse parduotuvėse, be to – nebus pagundų „dar kažką“ įsimesti į krepšelį.
- Pirkite didesnes pakuotes. Tų prekių, kurios ilgai galioja arba kurias galima užšaldyti (pvz., batono, duonos) įsigykite didesnę pakuotę pigiau.
- Eikite apsipirkto tik būdami sotūs! Čia vienas svarbiausių punktų. Kai esate sotus, daug mažiau norisi bulvių traškučių ar kitų brangių ir nesveikų užkandžių.
- Pirkite sezoninius produktus. Vietinių ūkininkų produktai dažnai būna pigesni nei atvežtiniai.
- Naudokitės „maisto stotelėmis“. Daugelis parduotuvių dar gerą, bet jau nebetinkamą parduoti maistą padeda lauke, specialiose lentynose prie galinio parduotuvės įėjimo. Čia nemokamai galima pasiimti duonos gaminių, kruopų, vaisių, daržovių. Išsiaiškinkite, kada (ryte, vakare, kasdien, kas antrą dieną) tą daro jūsų parduotuvė ir kaskart patikrinkite, kas tiktų jums.
- Lyginkite prekes. Net jei „Norfa“ akcijos ir pati parduotuvė jums atrodo patraukliausia – patikrinkite ir kitų parduotuvių pasiūlymus. Galbūt ten norimą prekę galite įsigyti gerokai pigiau?
Apsipirkite taip, kad nenukentėtų piniginė
„Norfa“ akcijos, tai tik vienas iš būdų kaip apsipirkti pigiau. Kaip matote, savo situacijai galima prisitaikyti daug skirtingų taupymo būdų. Kuris būdas geriausiai tinka jums? Atsižvelkite į tai, ar jums koją kiša impulsyvus pirkimas, ar tiesiog dažnai pamirštate svarbias prekes, o vietoje jų – įsigyjate tai, ko nereikia, o gal visada išleidžiate daugiau nei planavote. Juk kiekvienu atveju yra sprendimas:
- Eiti apsipirkti sočiam, kad nekiltų pagundų,
- Eiti apsipirkti su sąrašu, kad nieko nepamirštumėte,
- Mokėti tik grynais ir neštis numatytą sumą – taip tiesiog negalėsite išleisti daugiau.
Linkime ieškoti kūrybingų sprendimų kaip įgyvendinti savo finansinius tikslus ir maisto produktams neišleisti per daug.