Nobel biocare

Naujoji ligonių kasų sutarčių platforma pasitarnaus skaidrumui ir efektyvumui sveikatos apsaugos sistemoje

Ligonių kasų platforma

Valstybinė ligonių kasa žengia svarbų žingsnį link pažangesnio sutarčių su parteriais sudarymo proceso – pradeda veikti unikalus ligonių kasų sutarčių posistemis. Ši inovatyvi platforma suteiks galimybę ligonių kasoms patogiau ir paprasčiau sudaryti sutartis su gydymo įstaigomis, vaistinėmis, ortopedijos įmonėmis ir kitais svarbiais sutarčių partneriais.

Iki šiol sutarčių su partneriais sudarymo procesas tiek Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), tiek teritorinėse ligonių kasose (TLK) nebuvo unifikuotas ir vyko pagal skirtingus sutarčių sudarymo žemėlapius. Daugelis sutarčių sudarymo ir kontrolės procedūrų buvo atliekamos rankiniu ar pusiau automatiniu būdu ir reikalavo didelių darbo laiko sąnaudų. Naujoji sutarčių platforma žada optimizuoti ligonių kasų sutarčių sudarymo procesą, sumažindama visiems dalyviams tenkančią perteklinę administracinę naštą. 

Svarbiausias šio posistemio privalumas yra galimybė derinti ir sudaryti sutartis elektroniniu būdu, todėl šis procesas taps greitesnis ir sklandesnis. Taip pat jis padės sumažinti biurokratinius procesus ir leis efektyviau valdyti ir koordinuoti sutarčių sudarymo procedūras tiek ligonių kasoms, tiek sutarčių partneriams. Elektroninis sutarčių sudarymas padės sumažinti dokumentų srautą ir pašalinti žmogiškųjų klaidų tikimybę, optimizuoti laiko bei išteklių panaudojimą.

„Modernių technologijų eroje nenorime atsilikti – nuolat stengiamės ieškoti optimalių technologinių sprendimų, padedančių sveikatos sistemos darbuotojams atlikti kasdienes užduotis paprasčiau ir patogiau. Naujuoju sutarčių posistemiu siekiame ne tik užtikrinti sklandų sutarčių sudarymo procesą, bet ir modernizuoti sveikatos apsaugos sektorių. Kartu realizuojame ir įsipareigojimą tobulinti ligonių kasų veiklą, efektyviau bendradarbiauti su kitomis sveikatos sistemos dalyvėmis“, – sako VLK Informacinių technologijų departamento direktorius Aurimas Baliukevičius.

VLK ir TLK unifikuodamos ir skaitmenizuodamos sutarčių sudarymo procesą, atsisako dokumentų siuntinėjimo elektroniniu paštu ir sudaro sąlygas visoms šalims suderinti ir pasirašyti sutartis sertifikuotais elektroniniais parašais vienoje sistemoje. Be to, sutartyse pateikiamų duomenų rinkimo ir kontrolės procesas visiškai automatizuotas – šie duomenys tikrinami pagal atitinkamų informacinių sistemų duomenis per integracines sąsajas.

VLK informacinės sistemos „Sveidra“ Sutarčių su partneriais valdymo posistemį (SPVP) sudaro išorinis ir vidinis portalai, skirti sudaromoms sutartims valdyti. Išorinis sutarčių portalas skirtas juridiniams asmenims, pageidaujantiems sudaryti, papildyti, nutraukti sutartis su ligonių kasomis, teikti prašymus ir dokumentus bei duomenis, taip pat teikti klausimus ir gauti atsakymus, pasirašyti sutartis bei valdyti su jomis susijusią informaciją. Vidinis portalas – VLK ir TLK naudojama elektroninė erdvė, kurioje vertinami juridinių asmenų pateikti prašymai sudaryti sutartį ir kiti susiję su sutarčių sudarymu dokumentai bei duomenys, pateikiami atsakymai ir klausimai, formuojamos ataskaitos ir dokumentai, derinamos, pasirašomos ir valdomos sutartys.

Ligonių kasos kasmet sudaro ir administruoja beveik 2 000 sutarčių su gydymo įstaigomis, vaistinėmis, ortopedijos įmonėmis bei kitomis įmonėmis ir ūkio subjektais. 

Pranešimą spaudai parengė Valstybinė ligonių kasa.

TAIP PAT SKAITYKITE