Agatas

„Ligence“ pritraukė 3 mln. eurų investiciją širdies ligų diagnostikos sprendimui

Ligence team

Širdies ligų diagnostikos technologijų startuolis „Ligence“ paskelbė apie sėkmingai užbaigtą ankstyvosios stadijos investicijų (angl. seed) etapą, kuriuo bendrovės kuriamam širdies ligų diagnostikos technologiniam sprendimui pritraukta 3 mln. eurų. Pagrindiniu investuotoju tapo „Simpact Ventures“ – rizikos kapitalo investicinis fondas iš Lenkijos. Investicijų etape taip pat dalyvavo „Coinvest Capital“, Europos inovacijų taryba (angl. EIC Fund), Estijos rizikos kapitalo įmonė „Lemonade Stand“, verslo angelų sindikatas NGL ir Rita Sakus.

„Ligence“ kuria širdies echoskopijų procedūrose naudojamą programinę įrangą „Ligence Heart“, kuri, pasitelkiant dirbtinio intelekto sprendimus, automatizuoja vaizdų analizę ir padeda kardiologams priimti tikslius klinikinius sprendimus. 

„Investuotojų pasitikėjimas dar kartą parodo, kad įmonės strateginė kryptis teisinga. Didžiausias pasaulio žudikas yra širdies ir kraujagyslių ligos, o vienas pagrindinių tyrimų joms diagnozuoti – širdies ultragarsas, tad ši technologija nusipelno daugiau dėmesio, – sako „Ligence“ vadovas Arnas Karužas. – Visuomenė sensta, auga gretutinių susirgimų skaičius, vis dar kovojame su įvairiais rizikos veiksniais, tad tiksli ir greita širdies ligų diagnostika tampa kaip niekad svarbi.“

„Poveikio investavimas (angl. impact investing) – tai investavimo strategija, kuria siekiama sukurti ne tik finansinę grąžą, bet ir išmatuojamą naudą visuomenei ar aplinkai, – paaiškina „Simpact Ventures“ fondo, orientuoto į socialinį poveikį kuriančias technologijas, partneris Wojciech Majewski. – Ligence siekia pagerinti širdies ligų diagnostikos prieinamumą ir tikslumą, taip sumažinant klinikinį darbo krūvį ir leidžiant gydytojams daugiau laiko skirti pacientams.“

„Mums tai viena iš jaudinančių patirčių, kuomet investuojame ne tiek į verslo potencialą, kiek į komandos tikslą ir misiją. „Ligence“ jau pelnė „Startup Fair. Pulse 2024“ apdovanojimą didžiausiame Baltijos šalių startuolių ekosistemos renginyje, taigi investuotojų bendruomenė įžvelgia įmonės komandos galimybes bei kuriamo produkto poveikį visuomenės gerovei“, – sako „Coinvest Capital“ direktorė Viktorija Trimbel.

NGL atstovas Justinas Pašys priduria, kad jų 53 angelų sindikatas nusprendė investuoti į „Ligence“ po to, kai bendradarbiavo su komanda nuo 2020 m. ir stebėjo jų nuolatinį gebėjimą kurti pasaulinio lygio produktą. Turėdama stiprų įdirbį, strategines partnerystes ir vykdydama klinikinius tyrimus geriausiose JAV ligoninėse, „Ligence“ turi puikius šansus sparčiam augimui. Startuolio sprendimas leidžia greičiau ir tiksliau diagnozuoti širdies ligas, tai turėtų pagerinti tiek pacientų būklės rodiklius, tiek sveikatos priežiūros sistemų efektyvumą.

„Ligence“ programinę įrangą jau naudoja klientai Lietuvoje ir kitose Europos šalyse – Lenkijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, taip pat Jungtinėje Karalystėje, išbandomas Maroke. Klinikiniai tyrimai atliekami Jungtinėse Valstijose, Vokietijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje bei Lietuvoje.

Apie „Ligence“

„Ligence“ yra sveikatos technologijų bendrovė, siekianti transformuoti širdies echoskopiją naudojant dirbtinio intelekto sprendimus, kurie padidina klinikinio darbo eigos efektyvumą ir diagnostikos tikslumą. Mūsų programinė įranga automatizuoja vaizdų analizę, todėl kardiologams suteikiami tikslūs matavimai, automatinės ataskaitos ir integruota, nepriklausoma nuo ultragarso aparato tiekėjo, širdies vaizdų peržiūros programa, padedanti priimti klinikinius sprendimus. Turėdami vientisos integracijos galimybes, suderintas su PACS ir ligoninių IT infrastruktūra, „Ligence“ laikosi ASE ir ESC rekomendacijų, kad diagnostika būtų skaidri ir standartizuota. Mūsų misija – gerinti pacientų priežiūrą mažinant gydytojų darbo krūvį, taupant laiką ir gerinant kovos su širdies ligomis rezultatus.

Apie „Coinvest Capital“

„Coinvest Capital“ yra ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondas, įkurtas INVEGOS investuojant ES ir Lietuvos Respublikos viešąsias lėšas, kuris kartu su verslo angelais ir kitais rizikos kapitalo fondais investuoja į perspektyvias Lietuvos startuolių įmones. Šiuo metu fondo portfelyje jau yra 37 startuoliai, į kuriuos koinvestuota 35,9 mln. eurų. Fondas siūlo unikalią pelno dalijimosi programą, apribodamas savo investicijų grąžą iki 6 proc. per metus. Sėkmingo investicijų pardavimo atveju, šią ribą viršijantį pelną Fondas skiria akredituotiems privatiems koinvestuotojams. Iš 30 mln. eurų Fondui patikėto valdomo kapitalo (committed capital), laisvas kapitalas naujoms investicijoms siekia 7,4 mln. eurų.

TAIP PAT SKAITYKITE