Venoruton spray purškalas kojoms

Lietuvoje duris atveria dar vieni specializuoti slaugos ir socialinės globos namai

Slaugos namai

Kaišiadoryse atidaromi specializuoti slaugos ir socialinės globos namai  – Strėvininkų globos namų padalinys. Šioje įstaigoje bus apgyvendinta 40 suaugusių ar senyvo amžiaus žmonių su sunkia negalia, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai. Globos namų atidaryme dalyvaus socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

„Labai svarbu, kad globos reikalingi žmonės turėtų galimybę gyventi oriai ir pilnavertiškai. Atveriami nauji specializuoti globos namai užtikrins šias pamatines žmogaus teises negalintiems savarankiškai gyventi žmonėms, teiks kokybiškas ir profesionalias slaugos bei socialinės globos paslaugas. Specializuoti slaugos ir socialinės globos namai užpildo kompleksinių paslaugų poreikį itin sunkią negalią turintiems žmonėms“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

Numatyta, kad šiame globos namų specializuotame slaugos ir socialinės globos padalinyje bus apgyvendinta 40 suaugusių ar senyvo amžiaus asmenų su sunkia negalia, kuriems nustatytas individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. –  specialusis nuolatinės slaugos poreikis) dėl protinio atsilikimo ar psichikos sutrikimo.

Siekiant įgyvendinti institucinės globos pertvarkos tikslus, numatyta, kad šiame padalinyje pirmumo teise bus apgyvendinami suaugę asmenys su sunkia negalia, kuriems jau teikiama socialinė globa socialinės globos namuose.

Į Kaišiadorių specializuotą slaugos ir socialinės globos padalinį persikels gyventi 20 gyventojų iš socialinės globos centro „Vija“ bei 20 gyventojų iš Strėvininkų socialinės globos namų, nes šios dvi įstaigos buvo specializuotų slaugos ir socialinės globos namų įkūrimo investicinio projekto  partnerės bei įsipareigojo savo įstaigų darbingo amžiaus gyventojus su sunkia negalia apgyvendinti šiuose namuose. Šios sąlygos galioja tik padalinio veiklos pradžioje, o vėliau, neabejotinai, bus sudarytos galimybės į šiuos globos namus patekti žmonėms su sunkia negalia ir iš bendruomenės, tiek iš Kaišiadorių, tiek iš aplinkinių Kauno regiono savivaldybių.

Lietuvoje veikia 5 specializuoti slaugos ir socialinės globos padaliniai, kuriuose yra 174 vietos. Iš jų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pavaldumo globos įstaigose yra sukurti 4 specializuoti slaugos ir socialinės globos padaliniai, kuriuose yra 138 vietos.

Šalyje nuosekliai kuriama specializuotų slaugos ir socialinės globos  paslaugų teikimui pritaikyta infrastruktūra, kurioje sudarytos galimybės ir sąlygos kiekvienam sunkią negalią turinčiam žmogui gauti aukščiausios kokybės individualius poreikius atliepiančias paslaugas bei reikiamą pagalbą. 

Ministrė M. Navickienė Kaišiadorių rajone taip pat lankysis Antakalnio paramos šeimai centre, Rumšiškių vaikų dienos centre ir Kaišiadorių atvirajame jaunimo centre „Mazgas“.

TAIP PAT SKAITYKITE