Nobel biocare

Lietuvoje bus pradėta pirmoji plati kaniterapijos programa globos namuose

Lietuvoje inicijuojama pirmoji plati kaniterapijos programa vaikų globos namuose, kuriai rasti lėšų pavyko iš privačių rėmėjų. Kaniterapijos informacinę kampaniją pradėjusių Lietuvos kinologų draugijos ir „Tele bim-bam“ įkūrėjos Neringos Čereškevičienės iniciatyvos dėka šalyje bus pradėti pirmieji antrojo lygio kaniterapijos užsiėmimai su vaikais.

Edukacinius užsiėmimus „SOS vaikų kaimo“ vaikams rengs Lietuvos kinologų draugijos darbuotojai. Šių užsiėmimų tikslas – ugdyti vaikų socialinius gebėjimus, skatinti kūrybiškumą, didinti motyvaciją mokytis bei mokyti tinkamo elgesio su gyvūnais. Užsiėmimus Lietuvos kinologų draugijos darbuotojams padės vesti veterinarai, gydytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai, fotografai, video montažo specialistai. Visų jų metu talkins specialiai apmokyti ir sertifikuoti šunys. Vykstant užsiėmimams vaikai ne tik bus mokomi teorijos, susijusios su gyvūnais. Rengėjai žada, kad vaikai bus įtraukti į praktinę veiklą – išbandys save dresuodami šunis, fotografuodami bei filmuodami gyvūnus, o savo darbus galės pristatyti tarptautinių šunų parodų metu.

Kaniterapijos šalininkė Neringa Čereškevičienė teigia, kad plačios užsiėmimų programos vaikų globos namuose atsiradimas buvo jos asmeninis siekis. „Kai išbandžiau edukacinius užsiėmimus su šunimis ir suvokiau jų privalumus, mano tikslu tapo padėti kuo greičiau išplėtoti šią veiklą į platesnę programą. Mano idėja buvo panaudoti užsiėmimus su specialiai paruoštais šunimis ugdant vaikus, gyvenančius globos namuose. Ši mintis labai greitai tapo realybe ir netrukus vaikai, augantys globos namuose, galės džiaugtis gyvūnų šiluma“, – pasakoja Neringa Čereškevičienė.

Pagrindiniais programos rėmėjais tapo „Pedigree“ ir „Whiskas“ gyvūnų maisto gamintojas. Visą spalio mėnesį 3% nuo „Pedigree“ ir „Whiskas“ pardavimų sumos bus skiriami kaniterapijos programai finansuoti. Tikimasi, kad surinktų lėšų pakaks programos gyvavimui bent metams. Pasibaigus programai tikimasi vaikus įtraukti į Lietuvos kinologų draugijos veiklą, jiems bus sudarytos sąlygos prisidėti prie organizacijos veiklos ir dirbti su šunimis.

Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro vadovė Jonaistė Jusionytė teigia, kad kaniterapijos užsiėmimai būna ypač naudingi vaikams. „Užsiėmimų naudą patvirtina daug mokslinių tyrimų. Įrodyta, kad jie teigiamai veikia vaikų nuotaiką, motyvaciją mokytis. Užsiėmimai taip pat padeda geriau susitelkti hiperaktyviems vaikams. Iš savo praktikos žinau, kad bendravimas su keturkojais teigiamai veikia vaikų emocinę būseną, o vėliau tai atsispindi jų elgesyje. Esu tikra, kad mūsų vykdoma programa taip pat bus labai naudinga. Globos namuose būna sudėtinga sudaryti sąlygas bendravimui su gyvūnais. Edukaciniais užsiėmimais su specialiai paruoštais šunimis šią spragą užpildysime – ugdysime vaikų atsakomybę, jų kūrybiškumą, skatinsime motyvaciją mokytis. Tačiau svarbiausia, kad užsiėmimų su šunimis metu vaikams dovanosime gyvūnų besąlygiškai teikiamą šilumą, kurios jiems labai trūksta“, – pasakoja J. Jusionytė.

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE