REXSAN

Lietuvą pasiekė 100 tūkst. „Janssen“ vakcinos dozių iš Norvegijos

Pirmadienį į Lietuvą pristatytos 100 tūkst. „Janssen“ vakcinos dozių, kurias Lietuva pasiskolino iš Norvegijos mainais paskolindama tokį pat kiekį „Comirnaty“ vakcinos dozių. Gautos vakcinos iki savaitės vidurio pasieks savivaldybes ir bus naudojamos gyventojų skiepijimui vakcinacijos centruose, mobiliuose skiepijimo punktuose, taip pat skiepijimui namuose ir įmonėse.

Susitarimas su Norvegija dėl abipusio vakcinų skolinimosi buvo pasirašytas liepos 21 d. Būtent Norvegija atsiliepė į ankstesnį Lietuvos kreipimąsi į Europos šalis, kuriuo buvo prašoma paskolinti šiuo metu mūsų šalyje vis labiau populiarėjančios „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcinos. Ji gyventojams yra patogi tuo, kad yra skiepijama tik viena doze, todėl nereikia vykti skiepytis antrą kartą.

Norvegija savo ruožtu paprašė paskolinti „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos. 100 620 šios vakcinos dozių jau iškeliavo į Norvegiją.

Pasiskolintos vakcinos turės būti grąžintos. Šis vakcinų skolinimosi atvejis yra vienkartinis susitarimas, bet neatmetama galimybė tęsti bendradarbiavimą ir ateityje.

Lietuva iš gamintojo rezervavo beveik 700 tūkst. „Janssen“ vakcinos dozių, kurios turi būti pristatytos iki šių metų pabaigos. Tačiau šiuo metu gaunami kiekiai yra per maži, norint patenkinti visuomenės poreikį – iki šiol gauta tik apie 92 tūkst. šios vakcinos dozių.

„Comirnaty“ vakcinų Lietuva šiems metams užsakė 3,7 mln. dozių ir šiuo metu jų turi pakankamai – apie pusę milijono dozių. Savivaldybės turi daugiau nei 40 tūkst. nepanaudotų „Comirnaty“ vakcinos dozių, dar beveik 460 tūkst. dozių saugoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje ir reikiamą šaldymo įrangą turinčiose gydymo įstaigose.

Be to, kiekvieną savaitę Lietuva reguliariai gauna dar apie 100 tūkst. „Comirnaty“ vakcinos dozių.

 

TAIP PAT SKAITYKITE