REXSAN

Lietuva palaiko Moldovą kovoje su COVID-19: išsiųsta 26 tūkst. vakcinos dozių

Šiandien (rugpjūčio 11 d.) į Moldovos Respubliką pristatyta 26 500 „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinos nuo COVID-19 dozių siunta. Pastaroji iš Lietuvos buvo išsiųsta vakar (rugpjūčio 10 d.). Sprendimą padėti Rytų partnerystėms šalims (Moldovai, Sakartvelui ir Ukrainai) Vyriausybė priėmė dar šių metų gegužę. Liepos mėnesį nuspręsta padidinti numatytus vakcinų siuntų kiekius. Vakcinos skiriamos Rytų partnerystės valstybių prašymu.

Šia parama Lietuva išreiškia jaučiamą pareigą padėti tokioms šalims kaip Moldova, kurios negauna nuolatinių COVID-19 vakcinų siuntų. Pandemija vis dar vargina visą pasaulį – net ir tuos, kurie šiuo metu susiduria ir su kitais sunkumais – politiniais neramumais, nepritekliumi. Būtent dėl to šiuo metu itin svarbu palaikyti glaudžius, abipusius santykius su visais tarptautinės bendruomenės nariais.

Nerimauti, kad Lietuvoje galimai pritrūksime „Vaxzevria“ vakcinų, nereikia. Kiekvieną savaitę gam. „AstraZeneca“ į Lietuvą atsiunčia naujų šios vakcinos dozių. Tiek šio, tiek kitų gamintojų vakcinos nuo COVID-19 yra saugomos Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje, kol savivaldybėms paskirstomos anksčiau pristatytos vakcinos.

Savivaldybėms vakcinos paskirstomos atsižvelgiant į jų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą. Savivaldybės yra iš anksto informuojamos apie joms planuojamus paskirti vakcinų kiekius, kad galėtų sklandžiai organizuoti skiepijimo procesą.

Užsiregistruoti į bet kurį Lietuvos vakcinacijos centrą galima www.koronastop.lt arba Karštąja linija 1808.Skiepijantis mobiliuosiuose punktuose išankstinės registracijos nereikia. Juose vakcinaciją gyva eile vykdo Nacionalinis kraujo centras. Jų turo per Lietuvą tvarkaraštį rasite ČIA.

Taip pat, kiekvieną ketvirtadienį visuose Lietuvos vakcinacijos centruose vyksta vakcinacija be registracijos. Kviečiame pasinaudoti galimybe COVID-19 vakciną pasiimti greitai ir lengvai. Viskas, ką reikia padaryti, tai nepamiršti su savimi turėti asmens dokumento – paso ar asmens tapatybės kortelės.

 

TAIP PAT SKAITYKITE