REXSAN

Lietuva padeda Ukrainai kovoje su COVID-19: išsiųsta 54 tūkst. vakcinos dozių

Šiandien Ukrainą jau pasiekė pirmoji 54 tūkst. „Vaxzevria“ (gam. „AstraZeneca“) vakcinos nuo COVID-19 dozių siunta. Šia parama Lietuva siekia padėti geopolitinių ir kitų neramumų išvargintai šaliai kovoti su klastinga koronaviruso infekcija.

Iš viso Ukrainai numatyta skirti 131 tūkst. šio gamintojo vakcinos dozių. Likusioji dalis, kurią sudaro 77 tūkst. „Vaxzevria“ vakcinos dozių, Ukrainą pasieks per ateinančias kelias savaites.

COVID-19 pandemija neapsiriboja konkrečių valstybių sienomis. Virusas neaplenkia ir tų, kurie šiuo metu susiduria ir su kitais sunkumais – politiniais neramumais, nepritekliumi. Būtent dėl to jaučiame pareigą padėti tokioms šalims kaip Ukraina, kurios negauna nuolatinių COVID-19 vakcinų siuntų. Sprendimą paremti Ukrainą vakcinomis Vyriausybė priėmė praeitą savaitę.

Nerimauti, kad Lietuvoje galimai pritrūksime „Vaxzevria“ vakcinų, nereikia. Šiuo metu Lietuvoje turime beveik 190 tūkst. šios vakcinos dozių: 161,9 tūkst. dozių laikoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlyje, dar 27 tūkst. nepanaudotų vakcinos dozių turi vakcinacijos centrai. Be to, kiekvieną savaitę į Lietuvą atkeliauja naujos „Vaxzevria“ vakcinų siuntos.

Užsiregistruoti į bet kurį Lietuvos vakcinacijos centrą galima www.koronastop.lt arba Karštąja linija 1808. Skiepijantis mobiliuosiuose punktuose išankstinės registracijos nereikia. Juose vakcinaciją gyva eile vykdo Nacionalinis kraujo centras. Jų turo per Lietuvą tvarkaraštį rasite ČIA.

Taip pat, kiekvieną ketvirtadienį visuose Lietuvos vakcinacijos centruose vyksta vakcinacija be registracijos. Kviečiame pasinaudoti galimybe COVID-19 vakciną pasiimti greitai ir lengvai. Viskas, ką reikia padaryti, tai nepamiršti su savimi turėti asmens dokumento – paso ar asmens tapatybės kortelės.

 

TAIP PAT SKAITYKITE