Kosmetikos priemones kurianti ir gaminanti Lietuvos bendrovė ODA LT su Vilniaus Universiteto (VU) Gyvybės mokslų centru (GMC) sutarė dėl ilgalaikio bendradarbiavimo – numatoma plėtoti bendrą verslo ir mokslo veiklą net keliomis kryptimis. Mokslininkai ir kosmetikos gamintojai kartu jau yra įgyvendinę sėkmingą projektą, o ilgalaikis bendradarbiavimas atvers galimybes efektyviau siekti numatytų tikslų, dalintis sukaupta informacija bei sukurti papildomą vertę.
Svarstant VU GMC ir ODA LT bendradarbiavimo galimybes buvo išskirtos kelios sritys, kur bendras darbas gali duoti pačius geriausius rezultatus. Sutarta, kad GMC mokslininkai tirs ODA LT gaminamuose produktuose naudojamas medžiagas ir nustatys jų priešmikrobinį poveikį, taip pat kartu su įmonės atstovais numato dalyvauti Europos Sąjungos kosmoso programos veiklose, skirtose skatinti inovacijas kosmoso pramonėje.
Bendradarbiavimas taip pat apims su ODA LT produkcija dirbančių kosmetologų tobulinimosi programą, kuri bus organizuojama pasitelkus VU GMC sukauptas žinias ir patirtį. Ketinama orientuotis į tuos kosmetologus, kurie nuolat siekia žinių ir nori gilinti savo supratimą apie naudojamus produktus bei jų veikimą.
VU GMC mokslininkai taip pat sudarys galimybes susipažinti kosmetikos priemonių gamintojams ir kūrėjams su savo atliekamų mokslo tyrimų rezultatais, taip siekdami kuo efektyvesnio atradimų išnaudojimo vystant Lietuvos verslą.
„Atlikdami sudėtingą mokslinį darbą norime, kad mūsų pasiekimais galėtų naudotis kuo daugiau žmonių. Bendradarbiaudami su verslo įmonėmis matome galimybę savo sukauptas žinias paskleisti kuo plačiau ir sukurti naudą visuomenei. Tikime, kad mokslo ir verslo bendradarbiavimas gali pasitarnauti ir sėkmingesniam Lietuvos pasiekimų „eksportui“ į pasaulio rinkas“, – sako VU GMC Biomokslų instituto direktorė prof. dr. Eglė Lastauskienė.
Kosmetikos priemones kurianti ir gaminanti bendrovė ODA LT jau yra atlikusi bendrų projektų su VU GMC mokslininkais. Kosmetikos gamintojai, kurdami trejopo poveikio rankų aliejų „Nematomos pirštinės“, užkertantį kelią ant odos daugintis virusams, bakterijoms ir grybeliams, panaudojo išskirtinį veikliųjų medžiagų junginį reHeal, kuriame pagrindinė veiklioji medžiaga yra lantano nitratas. Siekdami patvirtinti apsauginio aliejaus su lantano nitratu veiksmingumą, kosmetikos gamintojai kreipėsi į VU GMC mokslininkus bei nepriklausomus tyrėjus. Tris kartus pakartoti tyrimai atskleidė, kad „O.D.A.“ sukurtas produktas po 2 min. nuo kontakto su oda pradžios 99,99 proc. apsaugo nuo Bovine betacoronavirus1 (BcoV-1), geriau žinomų kaip koronavirusai, poveikio. Po 3 val. veikimo produktas sustabdo didžiosios daugumos mieliagrybių augimą bei 24 val. nenutrūkstamai stabdo mikroorganizmų (bakterijų) augimą.
„Tęsiame bendradarbiavimą su VU GMC mokslininkais, savo klientams norėdami pateikti produkciją, kurią gaminant naudojami patys pažangiausi mokslo atradimai. Tikiu, kad kartu su mokslininkais galime daug daugiau, nei atskirai. Mūsų bendradarbiavimas jau sudarė galimybes sukurti ir patvirtinti pažangų produktą, kuris yra puikus pagalbininkas saugantis nuo virusų tokiame pažeidžiamame šių dienų pasaulyje“, – sako bendrovės ODA LT vadovė Irena Jokšienė.
Bendrovė ODA LT kuria ir gamina kosmetologinių produktų liniją „Optimum Derma Aciditate“. Bendrovės produkcija skirta tiek naudojimui namuose, tiek profesionalų atliekamoms procedūroms, yra praturtinta organinėmis AHA rūgštimis. Remdamiesi moksliniais tyrimais, ilgametės praktikos patikrintomis priemonėmis ir nuosekliu darbu su klientais, „Optimum Derma Aciditate“ siūlo pagal individualius poreikius priderintus, saugius ir intensyviai veikiančius odos problemų sprendimus.