“Kokių liaudiškų priemonių yra radikulitui gydyti?”
Žolininkė provizorė-farmakognostė Jadvyga Balvočiūtė:
– Galiu pasakyti vieną liaudišką receptą, kurį esu išgirdusi iš šviesios atminties kalvio Stonkaus. Jums reikės stiklinės sutarkuotų krienų, kuriuos teks sumaišyti su karštu kamparo spiritu. Maišyti tol, kol gausis košelė. Tuomet radikulito kankinamas žmogus turi gultis ant pilvo, o jam ant apnuogintos nugaros reikia uždėti sviestinio popieriaus. Beje, tai yra labai svari sąlyga – ten būtinai turi būti sviestinis popierius. Ant šio popieriaus ir yra sukrečiama paruošta košelė. Tuomet toji košelė pridengiama, o pats žmogus šiltai apklostomas ir paprašomas, kad taip gulėdamas pakentėtų bent vieną valandą. Tokią pačią procedūrą galima kartoti ir kitą dieną, tačiau to daryti dažniausiai nebereikia.
Kuomet pati gaminu mišinius nuo radikulito, į juos dedu priešuždegiminių vaistažolių bei nedidelį kiekį nuskausminamųjų savybių turinčios žolės – ugniažolės. Tačiau kaip vaistininkė neturiu teisės žmonėms siūlyti patiems gydytis ugniažole.
Be priešuždegiminių, būtinai reikia naudoti ir atitraukiančias priemones – pipirinį pleistrą, garstyčias ar kokius nors tepalus. Visas procedūras reikėtų daryti vakare. Net jei visą dieną gulite po šiltais patalais, skaudamą vietą vis viena reikia šiltai aprišti, nes svarbu, kad išsilaikytų vienoda temperatūra.