Urinal

Jau greitai Kaune veiks našiausia bei inovatyviausia medicininių tyrimų laboratorija visose Baltijos šalyse

medicininių tyrimų laboratorija

Vienas didžiausių sveikatos priežiūros tinklų Lietuvoje „Antėja“ ir pažangios medicininės įrangos tiekėjas „Siemens Healthineers“ pratęsė jau ne vienerius metus trunkantį bendradarbiavimą. 

„Partnerystė su „Siemens Healthineers“ kompanija leido įmonės diagnostikos paslaugų lygį pakelti iki technologiškai moderniausių Vakarų Europos, JAV ir Japonijos medicinos centrų. „Siemens Healthineers“ nuolat plečia bei tobulina savo produktų ir paslaugų portfelį, todėl, atsiradus poreikiui didinti atliekamų tyrimų skaičių bei spektrą, prieita prie naujo susitarimo, kuris mūsų bendradarbiavimą užtikrino dar dešimčiai metų į priekį“, – sako „Antėja“ generalinis direktorius Vidas Gedutis.

Modernūs ir automatizuoti sprendimai 

V. Gedutis atskleidžia, jog šiuo metu Kaune statoma nauja 2500 kvadratinių metrų įmonės būstinė, kurioje bus įrengtos modernios administracinės patalpos, tame pačiame pastate veiks ir nauja laboratorija. Joje bus įdiegtas našiausias ir pažangiausias rinkoje pilnos laboratorijos automatizacijos sprendimas – FlexLab™ High Throughput Total Laboratory Automation.

„Tai pirmoji tokio tipo laboratorijos automatizavimo sistema Baltijos šalyse. Ji užtikrins daugiau nei 100 000 tyrimų atlikimą vos per vieną dieną su galimybe ateityje šį skaičių padidinti net iki 200 tūkstančių. Nauji ir ypač pažangūs „Siemens Healthineers“ analizatoriai Atellica Solution™ bei mažesnės apimties laboratorijų automatizavimas su Atellica Integrated Automation ne tik garantuos vienodą bei kokybišką tyrimų atlikimą visame „Antėja“ laboratorijų tinkle, tačiau ir lengvesnį bei tikslesnį jame dirbančių specialistų darbą“, – priduria „Siemens Healthineers“ Švedijos, Suomijos ir Baltijos šalių regiono vadovas laboratorinei diagnostikai Kęstutis Paulius. 

„Antėja“ generalinis direktorius pritaria ir teigia, jog modernūs bei robotizuoti sprendimai duoda stiprų impulsą mėginių kokybės monitoringui.

„Didelį dėmesį ir investicijas skiriame informacinių technologijų su Atellica Diagnostics IT įranga laboratorijose plėtrai. Tai apims laboratorinių duomenų, analizatorių, procesų bei inventoriaus valdymo suvienodinimą ir kontrolę visose „Antėja“ laboratorijose. Naujausi sprendimai leis stebėti kiekvieno mėgintuvėlio būklę nuo mėginio paėmimo iki jo patekimo į laboratoriją“, – nurodo V. Gedutis.

Jo teigimu, naujoji laboratorijos įranga suteiks galimybę dar labiau išplėsti jau ir taip nemažą atliekamų tyrimų spektrą bei padidinti jų atlikimo greitį, todėl ši, net 14 milijonų siekianti, investicija leis džiaugtis našiausia laboratorija ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Sėkmingas augimas

Pirmoji „Antėja“ tyrimų atlikimo tikslumą ir greitį padidinusi automatizuota biocheminių ir imunologinių tyrimų sistema pradėjo veikti dar 2012 metais. 2014-aisiais „Antėja“ laboratorija žengė dar vieną svarbų žingsnį – įkūrė mikrobiologinių tyrimų padalinį. Tais pačiais metais ši laboratorija gavo ir tarptautinį pripažinimą. Estijos akreditavimo centras jai suteikė akreditacijos pažymėjimą, dėl kurio „Antėja“ laboratorija tapo viena pirmųjų kokybės vadybos sistemą pagal tarptautinio standarto LST EN ISO 15189 „Medicinos laboratorijos. Ypatingieji kokybės ir kompetencijos reikalavimai (ISO 15189)“ reikalavimus įdiegusių akredituotų laboratorijų Lietuvoje.

„Visgi pačiu svarbiausiu „Antėja“ plėtros etapu galime laikyti 2016 metų pradžią, kai Kauno laboratorijoje buvo pastatyta inovatyvi robotų bei automatinių analizatorių linija „Flexlab“. Ji į vieną ciklą sujungė ir visiškai robotizavo preanalitikos, analitikos bei poanalitikos fazes. Tai leido sujungti mėginių tikrinimo ir centrifūgavimo, tyrimų atsakymų patikrinimo bei  mėginių saugojimo procesus“, – pasakoja „Antėja“ generalinis direktorius.

Jis džiaugiasi, jog sveikatos priežiūros tinklas „Antėja“ gali pasigirti sėkmingu augimu. Šiuo metu jame atliekamos profilaktinės ir diagnostinės sveikatos patikros, teikiamos skiepijimo bei šeimos medicinos paslaugos, gydytojų specialistų konsultacijos, vykdomi magnetinio rezonanso tomografijos (MRT), rentgeno, endoskopijos, echoskopijos ir kiti instrumentiniai tyrimai, veikia dienos chirurgijos centras.

TAIP PAT SKAITYKITE