Socialiniai tinklai jau seniai tapo tikru tendencijų podiumu – čia galima pasisemti aktualiausių patarimų kone visoms gyvenimo sritims. Ne išimtis ir plaukų priežiūra, su kuria susiję vaizdo įrašai sulaukia milijonų ar net milijardų peržiūrų. Įvairūs internautų skelbiami triukai dažnai žada tobulus rezultatus, tačiau ar jais tikrai visada galima pasitikėti? Žinoma plaukų stilistė Emilija Šimukauskaitė apžvelgia populiariausias socialinių tinklų naudotojus pakerėjusias plaukų priežiūros tendencijas ir dalijasi patarimais, į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš išbandant jas namuose.
Universalumas plaukų priežiūroje – egzistuoja?
„Wella Professionals“ ambasadorė, plaukų stilistė E. Šimukauskaitė pastebi, kad įvairiuose socialiniuose tinkluose galima surasti daugybę naudingų plaukų priežiūros patarimų, kurie nuvilnija per pasaulį ne veltui. Visgi, svarbu prisiminti, kad kiekvieno žmogaus plaukai skiriasi, tad ir rezultatai nebūtinai bus identiški.
„Visų pirma, atkreipkite dėmesį į plaukų tipą ir būklę – kas tinka kitiems, nebūtinai tiks ir jums. Taip pat įsivertinkite ir kitų socialinių tinklų naudotojų rekomenduojamų produktų sudėtis, venkite tokių medžiagų kaip sulfatai, parabenai, silikonai ar alkoholis. Taip pat siūlau pro akis nepraleisti ir tendencijų ilgaamžiškumo – investuoti į itin brangius produktus ar procedūras dėl trumpalaikės naudos gali būti išties nepraktiška“, – kalba E. Šimukauskaitė.
Plaukų priežiūros tendencijų socialiniuose tinkluose apžvalgą ji pradeda nuo vienos universaliausių – skalpo priežiūros. Būtent šiuo raktažodžiu pažymėti vaizdo įrašai socialiniame tinkle „TikTok“ sulaukė net 3,7 mlrd. peržiūrų.
„Apie dėmesį skalpui vis garsiau kalba tiek socialinių tinklų naudotojai, tiek plaukų priežiūros specialistai. Tai vyksta ne veltui – skalpo priežiūra yra labai svarbi ir tiesiogiai susijusi su plaukų sveikata“, – sako plaukų stilistė.
Pasak jos, skalpo sveikatai ypač naudingas reguliarus jo valymas naudojant šveitiklį – tinkamai parinktas jis gali užkirsti kelią porų užsikimšimui, plaukų augimo sulėtėjimui, o taip pat ir puikiai išvalo kosmetikos likučius. Plaukų stilistė taip pat siūlo drėkinti skalpą tam skirtomis kaukėmis, kondicionieriais ar aliejais.
Mena net senovės Egipto laikus
Užsiminusi apie plaukų palepinimą aliejais, E. Šimukauskaitė pastebi, kad šis, dar senovės Egipto laikus menantis plaukų priežiūros būdas, šiomis dienomis yra kaip niekad prikaustęs internautų dėmesį. Plaukų aliejavimo raktažodžiu pažymėti vaizdo įrašai „TikTok“ socialiniame tinkle jau yra sulaukę net 4 mlrd. peržiūrų.
„Plaukų aliejavimas yra populiari plaukų priežiūros tendencija, kuri šiuo metu išgyvena atgimimą. Manau, kad tai yra puikus būdas pagerinti plaukų būklę! Žinoma, procedūros turi būti atliekamos atsakingai – svarbiausia pasirinkti tinkamą aliejų ir laikytis saikingo vartojimo”, – apie plaukų aliejavimo tendenciją kalba E. Šimuskauskaitė.
Norinčioms išbandyti šią socialinių tinklų naudotojus pakerėjusią tendenciją plaukų stilistė turi ir kelis patarimus.
„Prieš procedūrą aliejų šiek tiek pašildykite, kad jis geriau įsigertų. Tuomet masažuokite aliejų į galvos odą ir paskirstę per visą plauką palikite bent 30 min., o dar geriau – per naktį. Rinkitės tokius aliejus kaip kokosų, argano, alyvuogių ar ricinos, kurie gali skatinti plaukų augimą ir stiprinti plauko šaknį. Šią procedūrą rekomenduoju atlikti ne dažniau nei kartą per savaitę”, – pataria E. Šimuskauskaitė.
Ir šventei, ir kasdienai
„Wella Professionals“ ambasadorė E. Šimukauskaitė siūlo pro akis nepraleisti ir dar vienos tendencijos – plaukų garbanojimo nenaudojant karščio. Šį internautus sužavėjusį gražių garbanų triuką galima lengvai pasitelkti tiek kasdien, tiek ruošiantis ypatingai progai.
„Socialiniuose tinkluose gausu vaizdo įrašų, kuriuose dailioms garbanoms sukurti naudojami chalatų diržai, šalikėliai ar kitokie medžiagos gabalėliai. Tokius plaukų garbanojimo nenaudojant karščio triukus išties siūlau išbandyti kiekvienam. Žinoma, tam svarbu ir tinkamai paruošti plaukus – prieš garbanojant jie turi būti ne šlapi, o drėgni, taip pat patartina naudoti lengvas putas arba kremą skirtą garbanoms formuoti. Prieš iš plaukų ištraukiant medžiagos gabalėlius nepamirškite leisti jiems pilnai išdžiūti – taip garbanomis galėsite džiaugtis dar ilgiau“, – pataria E. Šimukauskaitė.
Dar vienas plaukų priežiūros patarimas, kuris paskutiniuoju metu sulaukia daug dėmesio – dvigubas plaukų plovimas.
„Dvigubas plaukų plovimas gali būti naudinga praktika daugeliui žmonių, ypač tiems, kurie naudoja daug plaukų formavimo priemonių. Taip galite giliau išvalyti plaukus, produktai turi daugiau laiko veikti, o riebalų balansas – atsistatyti”, – sako E. Šimukauskaitė.
Visgi plaukų stilistė dvigubo plovimo rekomenduoja vengti turintiems labai plonus ar pažeistus plaukus. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį ir į naudojamą šampūną.
„Šampūnus galite keisti to pačio plovimo metu: pradėkite nuo lengvo šampūnų be sulfatų, o vėliau naudokite specializuotą šampūną, pavyzdžiui, nuo pleiskanų, plaukų riebumui ar sausumui mažinti. Tiesa, jei plaukus plaunate kiekvieną dieną, ši tendencija jūsų plaukams gali būti ir per intensyvi”, – dvigubo plaukų plovimo tendenciją vertina E. Šimukauskaitė.