Magne SLEEP FAST

Implantologas Rokas Jancevičius į Lietuvą grįžta su ambicingais planais – Palangoje vystys odontologinį turizmą

Dantų implantavimas Palanga

Implantologo Roko Jancevičiaus vardą žino ne tik Anglijos lietuviai, bet ir apie naują šypseną svajojantys londoniečiai. Prieš daugiau nei ketverius metus Londone savo klinikos duris atvėręs gydytojas, spėjo užsitarnauti tiek pacientų, tiek kolegų pripažinimą – jo išskirtinius darbus socialiniame tinkle Facebook seka tūkstančiai, o šią vasarą R. Jancevičius žengia dar vieną žingsnį ir grįžta į Lietuvą, kur Palangoje žada vystyti odontologinį turizmą ir vietinei rinkai pristatyti pažangiausias dantų atstatymo technikas. Apie ambicingus planus ir nelengvą kelią į profesionalumą interviu pasakoja odontologas Rokas Jancevičius.

Gydytojau, papasakokite kaip atsidūrėte Londone? Atrodo, odontologai pakankamai gerai gyvena ir Lietuvoje, kodėl nusprendėte emigruoti?

Vos baigęs odontologijos studijas žinojau, kad mane domina sudėtingesnės procedūros kaip dantenos atkūrimas, kaulo priauginimas, dantų atstatymas implantais. Sekiau pasaulinio lygio implantologus ir supratau, kad norėdamas pasiekti aukščiausio meistriškumo, privalau mokytis iš geriausių ir būti greta jų. Lietuvoje taip pat netrūksta gerų specialistų pavienėse srityse, tačiau mane domino kompleksinis požiūris į gydymą t.y. ne tik kaip teisingai įsriegti implantą, bet kas dedasi aplink – kaip efektyviausiai regeneruoti nutirpusį kaulą, kaip išbaigti visą vaizdą estetiškai ir atkurti dantenas, o svarbiausia atrasti metodikas, kurios sukeltų mažiausią diskomfortą, bet suteiktų maksimalų rezultatą pacientui. 

Kita priežastis, kodėl nusprendžiau nerti į tarptautinius vandenis yra rinkos specifika. Implantologo profesija yra amatas, kuriam įvaldyti būtina nepertraukiama praktika. Kaip pianistai įvaldo instrumentą praleisdami valandų valandas grodami, taip ir mes, implantologai, savo įgūdžius ištobuliname tik daug ir be perstojo dirbdami. Lietuvoje dantų implantų rinka yra pakankamai siaura, tuo tarpu Londone kaip specialistas susiduri su įvairiausio sudėtingumo atvejais – kadangi aplinka multikultūrinė, todėl ir žmonių burnos higienos įpročiai kardinaliai skiriasi. Vis dėlto, po kurio laiko atėjo noras savo patirtimi bei žiniomis dalintis ir savam krašte – Lietuvoje.  Neveltui sakoma, visur gerai, bet namuose geriausia.

Minėjote apie planus vystyti odontologinį turizmą. Kodėl pasirinkote Palangą ir kaip tai atrodys?

Aš pats esu tauragiškis, bet Palanga nuo pat mažų dienų buvo kaip antri namai. Tiek su seneliais, tiek su tėvais čia leisdavome savaitgalius ir vasaras, o kai su šeima iš Londono nusprendėme persikelti į Lietuvą nebuvo klausimo kur – tik Palanga. Čia gera auginti vaikus, visada grynas oras, savi ir labai nuoširdūs žmonės. Palangą pamilę ir didžioji dalis Lietuvos, todėl tikiu, kad ir pacientams bus gera ir patogu atvykti ne tik iš užsienio, bet ir iš kitų Lietuvos miestų.

Aš Palanga labai tikiu, matau, kaip šis kraštas plečiasi ir įžvelgiu dideles perspektyvas. Taip pat itin svarbus privalumas – susisiekimas, Palangos oro uostas, iš kurio galiu vos per kelias valandas atsidurti Londone. 

Medicininis turizmas Lietuvoje – ne naujiena. Žmonės iš viso pasaulio jau yra atradę mūsų plastikos chirurgus, bendrosios medicinos gydytojus specialistus. Tačiau odontologinis turizmas kol kas tik žengia pirmuosius žingsnius. Londone man tenka susidurti su daugybe atvejų, kuomet iš Turkijos grįžę pacientai kreipiasi su pagalbos prašymais, ne vienas skaudus atvejis yra nuskambėjęs ir žiniasklaidoje, o visai neseniai Jungtinėje Karalystėje buvo įsteigta organizacija padedanti nukentėjusiesiems nuo prastos kokybės odontologinių paslaugų Turkijoje. Todėl žmonės kuo toliau, tuo atsargiau renkasi šalį ir specialistus kuriems patikėti savo šypseną. Lietuva  – puiki alternatyva. Greičiausiai mes niekada nenukonkuruosime Turkijos kainomis – kokybė kainuoja, tačiau mes esame kur kas patrauklesni lyginant su JK, Vokietijos ar skandinavijos įkainiais. Lietuvoje gali tikėtis aukščiausios kokybės už santykinai prieinamą kainą. Todėl matau didžiulį potencialą ne tik vietinėje rinkoje, bet ir užsienio.

Ypatingai patrauklus mūsų gydymo paketas yra JK gyvenantiems pacientams, nes garantijos gydymui bus suteikiamos tiek Lietuvoje, tiek Londone. Taigi žmonėms, kurie nuspręstų dantų atstatymą ant implantų atlikti Lietuvoje, visos garantijos, patikros ir papildomi vizitai galiotų ir būtų suorganizuoti Londone.

Kažkada teko lankytis pas odontologą danties atstatymui implantu, pamenu prireikė ne vieno vizito. Ar nebus sudėtinga prisivilioti žmones jei jiems teks daug keliauti? 

Būtent čia ir slypi mūsų pranašumas. Šiuo metu Londone žandikaulį ant implantų atkuriame vieno vizito metu. Tai reiškia, kad pacientas atvyksta į konsultaciją, kurioje jam atliekama 3D kompiuterinė tomografija, įvertinama burnos būklė ir sudaromas gydymo planas su aiškiu sąrašu procedūrų ir jų eiliškumu bei vizitų skaičiumi. Turint kompiuterinę tomografiją pirminę konsultaciją galima atlikti ir nuotoliu. Po konsultacijos yra suplanuojama operacijos data, tuomet žmogui belieka atvykti į procedūrą. Vieno vizito metu pacientui galime pašalinti dantis (jei reikalinga), įsriegti implantus ir iškart po operacijos prifiksuoti laikiną, neišimamą dantų tiltą, kuris nešiojamas viso gijimo metu. Vadinasi pacientui nė dienos nereikia būti be dantų. Turiu subūręs profesionalų komandą, kuri padeda užtikrinti, kad procesas vyktų sklandžiai, su manimi operacijoje visuomet dalyvauja dantų technikas, kuris iškart po mano atliktos implantacijos pritaiko individualiai sukurtus laikinus dantis. Tą pačią patirtį pritaikysime ir Lietuvoje. 

Savo darbe taikau pažangiausis metodus ir naudoju skaitmeninį planavimą, tai padeda išvengti improvizacijų, kiekvienas procedūros žingsnis yra iš anksto numatytas ir suplanuotas. Dėka skaiteminių technologijų, dar prieš procedūrą yra pagaminami individualūs gidai, kurie nurodo dantų implantavimo pozicijas ir kryptis, taip galima išvengti pjūvių ir implantą sriegti būtent ten, kur ir yra numatyta. Toks metodas leidžia mums išvengti siuvimo, o žmogui papildomo vizito siūlų išėmimui.

Žinoma, kiekvieno atvejis yra skirtingas ir metodus bei technikas su pacientu aptariame konsultacijos metu. Vis dėlto, tiek iš užsienio atvykstantiems, tiek iš kitų Lietuvos miestų atvykstantiems pacientams galime pasiūlyti visą gydymo paketą, kur pasirūpinsime kiekvienu gydymo etapu ir jo planavimu, pervežimu bei apgyvendinimu. 

Skamba neįtikėtinai, turbūt toks gydymas labai brangus?

Dantų atstatymas implantais sąlyginai brangi procedūra lyginant su kitomis odontologinėmis paslaugomis. Man sunkiai suprantama, kodėl tiek Lietuvoje, tiek JK, pavyzdžiui medicinoje žmonėms yra kompensuojami pažangiausi vaistai, o tuo tarpu odontologijoje likusios prieš dešimtmečius priimtos tvarkos. Kompensacija teikiama protezavimui ant dantų ar išimamiems protezams, tačiau šių dienų kontekste tokios gydymo alternatyvos seniai nebeužtikrina geriausių paciento interesų ir žmonės norėdami ilgaamžio bei pažangaus gydymo priversti viską dengti iš savo kišenės. 

Vis dėlto, dar prieš atidarydamas kliniką Londone siekiau, kad dantų atstatymas implantais būtų kuo prieinamesnis pacientams, todėl ten siūlome gydymą išsimokėtinai ar atsiskaitant dalimis, tą patį pritaikysime ir Lietuvoje. Kalbant apie pačių paslaugų įkainius, tai paslaugų kainynas atitinka Lietuvos odontologijos klinikų kainų vidurkį ir pavienių dantų implantacija ar viso žandikaulio atkūrimas ant implantų nebus jokia išimtis – žmonės galės gydytis mokėdami mėnesines įmokas.

Dėkojame už pokalbį gyd. Rokui Jancevičiui.

TAIP PAT SKAITYKITE