Sebamed

„Eurovaistinė“ pradeda skiepyti nuo gripo: įvardijo, ką svarbu žinoti prieš einant skiepytis

Skiepai nuo gripo

Prasidėjus rudens sezonui ima daugėti susirgimų peršalimo ligomis ir ypatingai – gripu. Tad „Eurovaistinė“ pradeda skiepyti gyventojus nuo gripo, o vaistininkai primena – norint apsisaugoti nuo šios ligos, būtina skiepytis kiekvienais metais.

Sergančiųjų daugėja

Jau nuo vasaros pabaigos Lietuvoje sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis didėja. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę (36-ąją šių metų savaitę) bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis padidėjo ir siekė 496,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Rugpjūčio 28 d.–rugsėjo 3 d. šis rodiklis buvo 365,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Specialistai primena, kad Lietuvoje gripo sezonas prasideda spalį (40-ąją kalendorinę metų savaitę) ir tęsiasi iki kitų metų gegužės mėn. (20-osios metų savaitės). Didesnis sergamumas peršalimo ligomis prasideda rudenį, o sergamumo pakilimas, kaip įprasta, bus fiksuojamas žiemos mėnesiais. Kad įgytume imunitetą, skiepytis geriausia prieš sergamumo pakilimą.

„Į vaistines užsuka vis daugiau žmonių, besiskundžiančių peršalimo ligų simptomais. Vien rugsėjį COVID testų pardavimai auga daugiau kaip 3 kartus lyginant su rugpjūčio mėnesiu, taip pat gyventojai pusantro karto daugiau įsigyja ir kombinuotų, gripą arba COVID virusą galinčių parodyti, greitųjų testų. Mūsų vaistininkai sutaria, kad artėjant šaltajam sezonui, rugsėjo mėnuo yra kone pats tinkamiausias metas skiepytis nuo gripo. Patogu tai, kad norint pasiskiepyti nebereikia vykti į gydymo įstaigas – pakanka iš anksto užsiregistravus atvykti į skiepijančią mūsų vaistinę, kur per 20 minučių vaistininkas jus paskiepys“, – pasakoja „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė.

Skiepas nuo gripo – svarbus kasmet

„Norint apsisaugoti nuo gripo, vakcinacija būtina kiekvienais metais“, – pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė. Anot jos, gripas nuolat kinta, todėl kiekvienais metais vaistines pasiekia naujai sukurtos sezoninio gripo vakcinos, galinčios apsaugoti nuo pakitusio viruso.

„Pasiskiepijus nuo gripo, vakcina pradeda veikti per dvi savaites, o galutinai imunitetas sustiprėja per mėnesį. Tad dar rugsėjį spėję pasiskiepyti, jau spalio viduryje ramiai pasitiksite gripo sezono piką, kuris dažniausiai suintensyvėja spalio-gruodžio mėnesiais. Taip pat svarbu nepamiršti, kad skiepas nuo gripo yra veiksmingas apie 12 mėnesių, todėl vakcinacija rekomenduojama kiekvieno rudens pradžioje“, – pasakoja vaistininkė J. Aleknienė.

Kaip pasiruošti vakcinacijai?

  • Dėvėkite rūbus trumpomis rankovėmis, kad būtų patogu paruošti ranką skiepijimui;
  • Prieš skiepijimą vartokite daugiau skysčių, gerai pavalgykite ir išsimiegokite – tai gali padėti sumažinti šalutinę reakciją;
  • Paprašykite, kad skiepą leistų į nedominuojančią ranką, kadangi po skiepo ją gali skaudėti;
  • Dieną prieš/po skiepo venkite fizinio krūvio;
  • Jei skiepijimo dieną jaučiate peršalimo simptomus – nesiskiepykite.

Skiepams nuo gripo galite užsiregistruoti nemokamu telefonu 8 800 50005. Skiepijančių vaistinių sąrašą ir registraciją vakcinacijai nuo gripo galite rasti čia.

TAIP PAT SKAITYKITE