Mollers

„Demencijos paplitimas ir poveikis”

Remiantis tiksliausiais Belgijos valstybės ministrės, Europos susitikimo demencijos temos koordinatorės Magdos Aelvoet duomenimis, 27 ES valstybėse narėse nuo kokios nors rūšies demencijos kenčia 7,3 mln. žmonių. Manoma, kad 2020 m. jų bus dvigubai daugiau.
Kadangi dabartinė medicina vis dar nepajėgia įveikti demencijos, itin svarbu nuodugniai išnagrinėti, ką galėtume daryti, kad šia liga sergančių žmonių gyvenimo kokybė būtų kuo geresnė.
Demencija į Europos Sąjungos darbotvarkę oficialiai įtraukta 2008 m., įvykus ES tuo metu pirmininkavusios Prancūzijos surengtai konferencijai kovos su Alzheimerio liga tema.
Po šios konferencijos Europos Komisija paskelbė du svarbius dokumentus dėl demencijos, kurie tapo ES valstybių narių bendrų mokslinių tyrimų ir bendradarbiavimo pagrindu.
ES pirmininkaujanti Belgija nori, kad demencijos klausimui būtų skirta svarbi vieta Europos Sąjungos sveikatos darbotvarkėje ir kad itin daug dėmesio būtų skirta demencija sergančių žmonių gyvenimo kokybės gerinimui.
Lapkričio 25–26 d. Briuselyje bus surengta aukšto lygio konferencija, į kurią susirinkę visos ES sveikatos institucijų ir pacientų asociacijų atstovai sieks:
– nustatyti perspektyvias strategijas ir tinkamus būdus, kaip ugdyti platesnį požiūrį į demenciją ir padėti demencija sergantiems žmonėms bei tiems, kurie jais rūpinasi;
– išklausyti, ką demencija sergantys žmonės sako žodžiais arba kūriniais;
– aptarti išvadas, kurios vėliau bus pateiktos ES Tarybai.


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE