Urinal

Darbą pradeda naujoji Nacionalinio transplantacijos biuro vadovė A. Būziuvienė

Nacionalinio transplantacijos biuro vadovė

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys naująja Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Biuras) vadove paskyrė Audronę Būziuvienę. Ji savo pareigas pradeda eiti nuo penktadienio, gegužės 26 d. A. Būziuvienė keičia laikinai institucijai vadovavusią Ievą Grybauskienę.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys dėkoja už darbą I. Grybauskienei ir teigia, kad svarbu užtikrinti Biuro veiklos tęstinumą ir donorytės idėjų sklaidą visuomenėje.

„Nacionalinis transplantacijos biuras yra kertinė įstaiga Lietuvoje, skleidžiant donorystės idėjas ir organizuojant donorystės procesus. Pastaruoju metu sulaukta ne vieno informacinio išpuolio, nukreipto prieš donorystę, tad vienas svarbiausių uždavinių yra atkurti visuomenės pasitikėjimą donorystės institutu ir toliau sėkmingai šviesti visuomenę“, – sako A. Dulkys.

Naujoji Biuro direktorė teigia, kad ateina su aiškia organizacijos vizija ir jos artimiausi darbai yra komandos suformavimas, susitikimai su transplantacijos ir donorystės procesų dalyviais bei intensyvesnė donorystės sklaida visuomenėje.

„Tikiu, kad Biuras gali ir turi būti įstaiga, kuri koordinuoja visą audinių,  ląstelių  ir organų donorystės ir transplantacijos procesą bendradarbiaudama su visais proceso dalyviais – Reanimacijos ir intensyvios terapijos (RITS) gydytojais, transplantacijos centrų gydytojais, pacientų organizacijomis,  policijos ar karinių pajėgų pareigūnais bei žiniasklaida. Biuras turi girdėti, klausti, atsakyti, kviesti diskusijoms, analizuoti ir padėti tobulinti esamus procesus, inicijuoti naujų įvedimą. Tik visų proceso dalyvių bendradarbiavimas ir vieninga žinia – gali pasiekti visuomenę, kuri suprastų, kodėl reikia sakyti organų donorystei taip“, – teigia A. Būziuvienė.

A. Būziuvienė turi sukaupusi penkiolikos metų vadovaujančio darbo patirties viešajame sektoriuje. Pastaruoju metu ji vadovavo Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro Žmogiškųjų išteklių grupės padaliniui. Anksčiau dvylika metų ėjo NTB direktoriaus pavaduotojos pareigas, laikinai yra vadovavusi Biurui.

A.Būziuvienė yra baigusi žurnalistikos magistro studijas Vilniaus universitete, moka anglų, rusų kalbas.

Atranką į Biuro vadovus vykdė Viešojo valdymo agentūra. Kandidatams buvo keliami išsilavinimo (ne žemesnis nei magistro laipsnis), vadovaujamo darbo patirties (ne mažiau nei treji metai), užsienio kalbų mokėjimo reikalavimai. Finaliniame etape iš viso dalyvavo 5 kandidatai.

Du atrinktus kandidatus vertino sveikatos apsaugos ministras. Biuro vadovas sveikatos apsaugos ministro įsakymu paskirtas penkerių metų laikotarpiui.

Nacionalinis transplantacijos biuras atlieka koordinavimo, kontroliavimo ir analizavimo funkciją, susijusią su donorų, audinių, ląstelių ir organų paėmimu, ištyrimu, konservavimu, laikymu, pervežimu, paskirstymu ir recipientų parinkimu. Taip pat organizuoja ir prižiūri žmogaus audinių, ląstelių bei organų donorų ir recipientų registrą bei skleidžia donorystės idėjas visuomenėje. Šiuo metu Biure dirba 51 darbuotojas.

TAIP PAT SKAITYKITE