REXSAN raumenims sąnariams kaulams

5 dažniausios klaidos, kurias darome kraudami telefoną

Telefono krovimas

Be mobiliųjų, išmaniųjų telefonų, dažnas iš mūsų, sunkiai įsivaizduotų savo kasdienybę. Išmaniuosius telefonus naudojame ne tik bendravimui ir komunikacijai, bet ir darbui, pramogoms. Be abejo, dėl dažno ir intensyvaus išmaniųjų telefonų naudojimo, daugeliui, kyla klausimų dėl šių įrenginių saugumo ir įtakos mūsų sveikatai. Tačiau, tinkamai naudojami, o ypač tinkamai kraunami telefonai tikrai nesuteiks tiek daug žalos. Būtent apie telefonų krovimą norėtųsi pakalbėti plačiau. Tai neatsiejama telefono naudojimo dalis, be kurios, paprasčiausiai, telefonu nepavyktų naudotis. Vis dėlto, dažnas iš mūsų, krauna telefoną ne taip, kaip reikėtų. To pasekoje, keliam riziką ne tik savo sveikatai, bet ir įrenginio ilgaamžiškumui. Dėl šios priežasties, šiame straipsnyje aptarsime 5 pagrindines klaidas, kurias žmonės dažniausiai daro kraudami savo išmaniuosius telefonus. 

Telefono krovimas per naktį

Dažnai pastebima, kad žmonės yra linkę telefoną krauti prieš miegą, šalia lovos. Taip telefonas yra kraunamas ištisą naktį, o tai daryti tikrai nėra gerai. Tokiu būdu, įrenginys bus perkraunamas ir ilgainiui gali suprastėti baterijos veikimo, tarnavimo laikas. Idealiai, telefonas turėtų būti atjungiamas nuo įkroviklio, vos tik baterija pasiekia 100% įkrovimo lygį. Tačiau, dalis moderniausių išmaniųjų telefonų tam yra atsparūs. Jie naudoja technologijas, kurios žino, kada jūs miegate ir atsikeliate ir tokiu būdu užkerta kelią telefono perkrovimui. Tokie modeliai greitai įkrauna telefoną iki 70% ir sustabdo krovim1 arba j5 sulėtina, kol yra pasiekiamas 100% įkrovimo lygis. Taip užkertamas kelias baterijos kenkimui. Kitą vertus, šios modernios technologijos nėra tobulos ir piktnaudžiauti tokiu krovimu tikrai nereikėtų. 

Netinkamas, dažnas ir nepilnas įkrovimas 

Net jei jūsų turimas telefonas išsikrauna per dieną, tai nereiškia, kad telefoną reikia krauti itin dažnai. Dažnas telefono krovimas gali pakenkti baterijos veikimo laikui. Taip pat, naudinga paminėti ir tai, kad telefoną rekomenduojama įkrauti nuo 0 iki 80% ir tuomet jį atjungti nuo įkroviklio. Taip ilgiau išlaikomas efektyvus ir geras baterijos veikimo laikas. Dalis modernių telefonų turi automatinę krovimo funkciją, kuri įkrauna telefoną iki 80% ir tuomet sustabdo krovimą. Be to, rekomenduojama telefoną pradėti krauti tada, kai baterijoje lieka ne daugiau nei 10% energijos. Nors kartais tai atlikti gali būti sunku, rekomenduojama laikytis šių patarimų, siekiant, kad telefono baterija tarnautų kuo ilgiau. 

Netinkamas, prastos kokybės įkroviklis 

Dažnai naujienose girdime, kad kraunami išmanieji telefonai, o tiksliau jų baterijos sprogsta, užsidega taip pakenkdamos ne tik įrenginiui, bet ir naudotojams. Tačiau, praktiškai visais atvejais, taip nutinka dėl to, kad įrenginys yra įkraunamas netinkamai ar naudojant netinkamą įkroviklį. Ne originalūs, ne kokybiški įkrovikliai gali būti kenksmingi išmaniajam telefonai. Specialistai griežtai pataria naudoti tik kokybiškus, specialiai telefonui ar modeliui pritaikytus įkroviklius ir vengti tuos, kurie yra gaminami neaiškių, nežinomų gamintojų, pasižymi įtartinai žema kaina. 

Intensyvus telefono naudojimas krovimo metu 

Daugelis žmonių turi gana blogą įprotį – naudoti išmanųjį telefoną, žaisti žaidimus ar žiūrėti vaizdo įrašus, kol jis kraunasi. To reikėtų vengti, kadangi, karštis yra didžiausias telefono baterijos priešas. Intensyvus telefono naudojimas apkrauna baterija ir procesorių, o krovimo metu taip pat susidaro šiluma. To pasekoje, baterija gali perkaisti ir lemti prastesnį, trumpesnį baterijos veikimo laiką. 

Telefono laikymas po pagalve, jam kraunantis

Dar viena klaida ir blogas įprotis, kuris yra itin dažnai pastebimas – telefono laikymas po pagalve, jam kraunantis. Nors dalis žmonių tai daro patogumo sumetimais, to daryti tikrai nereikėtų. Visų pirma, daug diskusijų kyla dėl rizikų ir pavojų, kuriuos gali kelti paprastas telefono laikymas po pagalve, miegant. Ką jau kalbėti apie jo krovimą, kuris tikrai gali būti pavojingas. Kaip ir minėjome anksčiau, karštis tikrai nėra naudingas telefono baterijai. Tačiau, padėtas po pagalve, telefonas ne tik dar labiau įkais, bet ir negalės atvėsti. Tokiu būdu, kyla pavojus ne tik telefono baterijos veikimo laikui, bet ir naudotojo sveikatai. Išvengdami ir nedarydami šių klaidų, ne tik galite pagerinti telefono veikimo laiką, bet ir apsaugosite save ir savo sveikatą. Na, o jei turimo telefono veikimo laikas netenkina ir ieškote naujo įrenginio, itin platų telefonų pasirinkimą rasite Varle.lt. Šiame internetiniame prekybos centre rasite ne tik naujausius išmaniuosius telefonus, bet ir jų priedus – įkroviklius. Apsilankykite: https://www.varle.lt/mobilieji-telefonai/ ir išsirinkite sau tinkamiausią!

TAIP PAT SKAITYKITE