Nobel biocare

Šepetėliu per… dantenas

Dvimečiai užsidega valytis dantukus patys. Išnaudokite šį entuziazmą taisyklingiems burnos higienos įgūdžiams formuoti.

Žinoma, tokio amžiaus mažylis taisyklingai išsivalyti dantukų dar nemoka, nes nėra išsivystę jo rankų riešų judesiai. Tad kol kas juos pabaigti valyti teks jums.

● Biologiškai aktyvūs taškai. Jie turi grįžtamąjį ryšį su kuriuo nors organu. Pagal tam tikrą teoriją burnoje „prasideda” svarbūs vidaus organai, tokie kaip širdis, plaučiai, skrandis, kepenys, inkstai. Tarp jų – dantų ir liežuvio yra bioenergetiniai tarpusavio ryšiai. Todėl vaikui ilgėliau pasidarbavus dantų šepetėliu minkštais šereliais galima paveikti ir minėtus vidaus organus. Be to, nuolat masažuojant dantenas padidėja jų atsparumas mechaniniam poveikiui, šalčiui, šilumai, pagerėja kraujo apykaita, dantenų ir dantų maitinimas.

● Valykite ilgai. Per trumpai darbuojantis šepetėliu ant dantų lieka nešvarumų, o dantenos negauna joms reikalingo masažo. Pageidautina, kad ši procedūra truktų apie 5–7 minutes, iš kurių 2,5–3 minutes mažylis turėtų valytis dantis.

● Masažuokite kryptingai. Dantenų masažas turi būti atliekamas nuo priekinių dantų, po truputį pereinant prie šonų. Viršutinėje burnos dalyje dantenas masažuoti reikėtų iš viršaus žemyn, o apatinėje dalyje – iš apačios į viršų. Geriausia masažuoti rankų sukamaisiais judesiais: ryte – pagal laikrodžio rodyklę, vakare – prieš laikrodžio rodyklę. Spaudimas į dantenas neturėtų būti skausmingas, tačiau geriau, jei ryte jis bus truputį didesnis nei vakare, nes po aktyvaus masažo organizmas tampa budresnis.

● Pastos masažuojant nereikia. Dantenų masažą naudinga daryti tuomet, kai mažylis jau išsivalęs dantukus ir išsiskalavęs burną. Baigus šią procedūrą taip pat vertėtų išsiskalauti burną.

RENATA MASLAUSKIENĖ, konsultavo Odontologijos klinikos „Dentavita” odontologė VIRGINIJA VAIČELYTĖ

Veidas.lt

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE