Tyrimas, kurį atliko vienas Stokholmo institutų, parodė, kad vaikų, kurių tėvams jų gimimo metu buvo 55 ir daugiau metų, bipolinio sutrikimo rizika yra 37 proc. didesnė nei tiems, kurių tėvai juos pradėjo būdami dvidešimties. Tyrimo metu buvo analizuojami daugiau kaip 13 tūkstančių pacientų, sergančių minėta liga, duomenys. Šiuo metu bipolinis sutrikimas kamuoja maždaug 1 proc. Švedijos gyventojų.
Bipolinis sutrikimas dažniau kamuoja moteris nei vyrus. Pirmieji ligos simptomai gali pasireikšti ir paauglystėje, ir sulaukus senatvės. Tačiau dažniausiai liga prasideda 30-50 metų amžiaus žmonėms.
Tyrimo vadovė Emma Frans gautus rezultatus aiškina genetikos faktoriais. Anot jos, vyriškosios reprodukcinės ląstelė, kitaip nei moteriškosios, dauginasi visą gyvenimą, o tai didina klaidų DNR atsiradimą.
Mokslininkė taip pat perspėja, kad bipolinio sutrikimo rizika didėja ir tiems vaikams, kuriuos gimdo vyresnio amžiaus moterys. Tiesa, ne taip stipriai, kaip pagyvenusių tėvų atveju.
Be to, mokslininkai jau anksčiau išsiaiškino, kad vyresni nei 55 metų amžiaus tėvai yra „atsakingi”, už tai, kad jų vaikai serga autizmu ir šizofrenija.