Gudručio vaistinė

Gamtos šauksmas stotis ant dviejų

Kai mažylis jau verčiasi ir sėdi – turime kuo didžiuotis. Smagu, kai jis sveikas, gerai vystosi ir tobulėja. Bet, aišku, net spirgame iš nekantrumo, laukdamos, kada gi jis pagaliau atsistos ir nužvelgs pasaulį iš viršaus valdovo žvilgsniu…

Remdamiesi viena iš tarptautinių raidos vertinimo skalių – Denverio vystymosi skale, sužinome, kad vaikas turėtų: stovėti įsikibęs 6,5—8,5 mėn; savarankiškai atsistoti 8– 10 mėn.; apie 2 sek. pastovėti – 9–11,5 mėn.; stovėti savarankiškai 11–13,5 mėn.

Tačiau nereikia nusiminti, jei kaimynų bendraamžis mažylis jau stovi, o jūsų dar ne. Kadangi kiekvienas vaikas vystosi individualiai, vadinasi, jūsiškiui dar neatėjo laikas. Vaikas instinktyviai jaučia savo raumenų jėgą, lankstumą ir kūno pusiausvyrą, kurie yra reikalingi pasiekti kitam raidos etapui, todėl viskas, kas turi įvykti, įvyksta savo laiku.

Jeigu vaiko kojelės 8 mėn. statant dar linksta kaip guminės – nepanikuokite be reikalo. Greičiausiai ateis ir jūsų mažylio laikas. Tai dažniausiai nerodo jokios ligos (jei ji būtų, ją lydėtų dar aibė kitokių simptomų, kuriuos specialistas tikrai pastebėtų). Gali būti silpnesnis raumenų tonusas – ši problema, atėjus laikui ir sustiprėjus kojoms išsispręs savaime. Žinoma, naudingos mankštos, tačiau kelti jų ar masažų ant pjedestalo neverta. Mankštinkitės pamažėle namie, ir netrukus bėda išeis dviem kojomis.

Aišku, neišnešiotų mažylių arba vaikų, turinčių kokių nors įgimtų ligų ar problemų, raida gali vėluoti, todėl pavieniais atvejais reikalinga nuolatinė vaikų specialisto priežiūra ir pagalba, kurią teikia gydymo įstaigų ankstyvosios reabilitacijos tarnybos arba vaikų raidos centrai. Jeigu tėvams neramu dėl vaiko vystymosi, geriausia pasitarti su specialistais.

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE