Gegužės 28d. Šeštadienis

Apie ką byloja kraujo grupė

Peržiūrų skaičius: 104252
Apie ką byloja kraujo grupė

Tačiau ką pats žinai apie savo kraują? Dažniausiai tik grupę ir rezus faktorių. Tiek viena, tiek kita rodo, kad Tavo kraujyje yra arba nėra tam tikrų baltymų — agliutinogenų, kurie prisitvirtina prie eritrocito. Pažvelgus pro mikroskopą šis baltymas atrodo kaip atauga. Jeigu Tavo kraujo grupė — pirma, vadinasi, Tavo eritrocitai nėra šiuo svoriu apkrauti. Antrosios grupės kraujas turi A grupės baltymą, trečiosios — B, ketvirtosios — A ir B. Rezus teigiamas prie šios kompanijos prideda dar vieną baltymą. Savaime suprantama, pagrindinė problema perpilant kraują būna tada, kai į organizmą patenka "svetimas" baltymas. Taigi pirmosios grupės rezus minus kraują turintys žmonės yra geriausi donorai: jų kraujas tinka bet kuriam organizmui.

Tačiau tai tik bendriausi duomenys. Apie visa kita spėlioja net mokslininkai. Pavyzdžiui, jie negali tiksliai pasakyti, kaip, kada ir, svarbiausia, kodėl atsirado kraujo grupės. Yra dvi teorijos: infekcinė ir maisto. Pirmoji, kurią panagrinėsime plačiau, teigia, kad grupės — tai savotiškas atsakas į ligas, kilusias evoliucijos eigoje. Kovodamas su infekcijomis organizmas išskirdavo apsauginius baltymus, kurie keitė kraujo sudėtį. Praktika su šia teorija sutampa tik iš dalies. Taip, žmogaus, persirgusio dizenterija, skarlatina ir angina kraujas iš tiesų skirsis nuo žmogaus, sirgusio gripu, pūsleline ir plaučių uždegimu. "Pirmoji grupė" rečiau serga šizofrenija, o "trečiąją" dažniau palaužia Parkinsono liga. Tiesa, oficialiai nėra patvirtina, kad kraujo grupę nulemiantis genas būtų atsakingas ir už tam tikras ligas.

Maisto teorija tvirtina, kad skirtingas kraujas susijęs su keturiais kardinaliais mitybos raciono pakitimais evoliucijos metu. Juk tai, ką valgai, turi įtakos ir Tavo kraujui: į jį patenka riebalų, baltymų ir angliavandenių molekulės.

Pasaulyje labai populiari žmonių klasifikacija pagal kraujo grupes, ypač tuo domimasi Japonijoje. Manoma, kad pagal kraują galima atspėti ne tik sveikatos būklę, ligas, bet ir nusakyti kai kuriuos... charakterio bruožus, net temperamentą. Pasak japonų, individualios žmogaus savybės priklauso nuo to, kas jame teka, todėl šiais duomenimis naudojamasi priimant į darbą, prognozuojant tam tikro produkto paklausą rinkoje, renkantis žmoną.

O (I) PIRMOJI KRAUJO GRUPĖ

Atliktų tyrimų duomenimis, žmonės, turintys pirmosios grupės kraują, yra ištvermingi, fiziškai ir morališkai stiprūs. Taip taip, jie pasižymi ir psichiniu stabilumu. Juos ganėtinai sunku išvesti iš pusiausvyros, jie "nemoka" pykti. Žodžiu, tokiems galima kuolą tašyti ant galvos. Tie žmonės turi "geležinius" nervus. Jie retai serga neurozėmis ir kitomis nervų ligomis. Paradoksalu, bet minėtomis ligomis jie gali susirgti tada, kai kažkas baisaus atsitinka jų artimiems ir brangiems žmonėms, o ne jiems patiems. Tiesa, šios grupės atstovai gerokai dažniau serga skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligomis. Žinoma, ne dėl to, kad dažnokai padaugina alkoholio. Skrandžio ligos "užpuola" tada, kai jie mėgina nuslopinti ar "sudeginti" pyktį bei stresą savyje.

Šiaip ar taip, tarp pirmosios kraujo grupės žmonių — daugiausia ilgaamžių.

Šios kraujo grupės žmonės — lyderiai. Jie yra aktyvūs ir ryžtingi. Suradę gyvenimo tikslą, dažniausiai jo kryptingai siekia. Tai alpinistų, verslininkų ir kariškių kraujas. Beje, neretai šiam kovingam tipui koją pakiša didelės ambicijos. Tada prasideda ieškojimas kažko naujo. Ima žvėriškai stigti laiko, tuščiai eikvojama energija. Norėdami įgyvendinti naujus projektus, jie turi tapti vulkanais ir nepaisyti kitų interesų.

A (II) ANTROJI KRAUJO GRUPĖ

Pasak medikų, šios kraujo grupės atstovai retai išvengia miokardo infarkto, sklerozės, reumatizmo, inkstų ligų. Bet, nepaisant to, jiems, pavyzdžiui, Japonijoje niekada netektų ieškoti darbo. Kodėl? Todėl, kad būtent šios šalies mokslininkų tyrimų duomenimis, turintys antrąją kraujo grupę žmonės pasižymi sąžiningumu, nuoširdumu, pareigingumu, punktualumu. Taip pat gali dirbti esant pačioms sunkiausioms ir sudėtingiausioms stresinėms situacijoms. Tai harmonijos, ramybės, taikos ir tvarkos mėgėjai. Jie sutaria su kitais žmonėmis, dėl smulkmenų linkę nusileisti. Pasakę "taip", verčiasi per galvą, bet duotą žodį stengiasi ištesėti. Tiesa, yra jautrūs ir lengvai pažeidžiami. Jų minusas — nesugebėjimas atsipalaiduoti ir "neimti" į galvą.

B (III) TREČIOJI KRAUJO GRUPĖ

Daugelis, turinčių šią kraujo grupę, linkę sirgti širdies ligomis. Tai didieji individualistai. Jie nesislepia už kitų nugarų. Visada daro tai, kas patinka. Pasižymi lakia vaizduote. Deja, noras būti nepriklausomu kartais daro juos nepakenčiamus. Jiems sekasi dirbti meno srityje. Nemėgsta taisyklių, apribojimų ir pamokslavimų. Jautrūs įspūdžiams. Galėtų daug daugiau pasiekti, bet neretai yra linkę laukti "savo valandos". Todėl manoma, kad tai, atsiprašau, tinginių kraujo grupė. Suprantama, tarp jų yra ir itin veiklių žmonių, sugebančių "prasukti" kokį pelningą reikalą. Pavyzdžiui, pravežti pro muitinę nedeklaruotas prekes. Bet mokytis ar skaityti rimtas knygas — ne jų pašaukimas.

AB (IV) KETVIRTOJI KRAUJO GRUPĖ

Gaila, bet ji mažiausiai tyrinėta ir yra pati mistiškiausia. Beje, šią grupę turi tik maždaug 3 proc. baltosios rasės žmonių. Kai kurie mano, jei jau ketvirtoji kraujo grupė — tai pati prasčiausia, "praskiesta vandeniu". Jos atstovai — nevykėliai, nevėkšlos, nelaimingi žmonės, kuriuos nuolat kamuoja ligos ir visokios gyvenimo bėdos. Deja, pavyduolius ir bloga linkinčius turime nuvilti. Manoma, kad tarp šios grupės atstovų nėra vidutinybių. Tuo tarpu teisininkai tvirtina, jog ši kraujo grupė būdinga recidyvistams. Pasak psichologų, turintys šią kraujo grupę yra linkę konfliktuoti (jei ne su kitais, tai patys su savimi). Jiems būdingos abejonės, neryžtingumas, jie kenčia vidinius konfliktus, yra uždaro charakterio, nepasakoja apie savo išgyvenimus.

SVARBIAUSI SVEIKO KRAUJO RODIKLIAI

Kraujo tyrimas laikomas vienu iš pirminių sveikatos rodiklių, nes padeda diagnozuoti ligą, leidžia įvertinti jos eigą. Tavo kraują sudaro apie 200 komponentų, todėl jis yra unikalus ir į nieką nepanašus. Tai ląstelės, hormonai, fermentai, antikūnai ir kitokia smulkmė. Taigi pasikapsčius giliau paaiškėja, kad iš tiesų visą žmoniją skirstyti pagal keturias kraujo grupes tiesiog neįmanoma. Kraujas — ne tokia paprasta substancija, kaip atrodo. Kiekviena grupė skyla į dar dešimtį porūšių (tai priklauso nuo agliutinogenų rūšies), o teigiamas rezus faktorius yra 28 rūšių. Štai kodėl senovėje buvo tradicija svarbius dokumentus antspauduoti krauju — tai genetinis parašas, kurio neįmanoma padirbti.

Kraujo tyrimo normos

1. Hemoglobinas vyrams — 140–174 g/l. Jo kiekis gali pakisti dėl įvairių ligų. Hemoglobino padaugėja pervargus, dažnai esant stresinėms situacijoms, o sumažėja dėl sunkaus fizinio krūvio, netekus daug kraujo. Hemoglobino sumažėjimas būdingas mažakraujystei. Ja sergant greitai nuvargstama, jaučiamas silpnumas, svaigsta galva, ūžia ausyse, sutrinka virškinimas. Šios ligos priežastys labai įvairios. Ją gali sukelti ūminis ir lėtinis virškinamojo trakto kraujavimas, intoksikacija, parazitozė ir pan.

Hemoglobinas yra pagrindinis eritrocitų baltymas, nešantis iš plaučių į audinius deguonį. Jo koncentracijos nustatymas yra vienas patikimiausių kraujo rodiklių.

2. Raudonieji kraujo kūneliai (eritrocitai)

Vyrams — 4,5 – 5,5 x 10 12/l. Norint, kad organizmas normaliai galėtų gaminti eritrocitus, jame turi būti pakankamai geležies, folio rūgšties, vitaminų B12, B6, C.

Jei nejauti jokių rimtesnių ligos požymių, o eritrocitų kiek per daug, greičiausiai Tu arba daug rūkai, arba esi aukštai kalnuose, arba ką tik nubėgai 20–40 km. Jei sveiko žmogaus organizme eritrocitų mažoka, tai liudija apie draugystę su alkoholiu.

3. Baltieji kraujo kūneliai (leukocitai)

Norma — 3,8 – 9,8 x 10 9/l. Tai mūsų imuninės sistemos pagrindas. Vos gimę leukocitai keliauja pagal specializaciją: kas į limfmazgius, kas į timoziną. Ir, priklausomai nuo to, atlieka skirtingas funkcijas. Dalis leukocitų gyvena tik 6–8 valandas, o kita dalis išlieka su mumis visą gyvenimą. Būtent jie sudarys Tavo imunologinę atmintį ir geriau už Tave atsimins, sirgai, pavyzdžiui, raudoniuke ar ne. Leukocitų kiekis organizme nuolat kinta. Tai pačios judriausios kraujo ląstelės. Jų kiekis akimirksniu padidėja sočiai papietavus, išsigandus, susižavėjus, išgėrus vaistų ar pasportavus. Didesnis nei leidžiama norma leukocitų kiekis gali byloti apie sunkią ar chronišką infekciją.

MAŽAKRAUJYSTĖ, ARBA ANEMIJA

Tai viena dažniausia kraujo ligų, kuria sergant sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių — eritrocitų, ir jų pigmento — hemoglobino, kiekis. Suprantama, pirmiausia reikėtų ieškoti priežasties, sukėlusios ligą. Pavyzdžiui, tai gali būti fizinio ar protinio nuovargio pasekmė, laikantis netaisyklingos dietos ir pan. Gydytojų nuomone, pagrindinė šio negalavimo priežastis — netinkama mityba: paskaičiuota, kad vidutinis miestietis su maistu kasdien gauna apie 800 mg geležies, o turėtų jos gauti kelis kartus daugiau — 3–5 g. Tad jei Tavo kraujyje kiek mažiau hemoglobino, būtinai nusipirk vitaminų su geležimi. O jei hemoglobino trūkumas didelis — atlik išsamesnius organizmo tyrimus. Didelis geležies trūkumas gali būti vidinio kraujavimo — kepenų, šlapimo pūslės, skrandžio, priežastis.

Požymiai

1. Išblyškęs veidas.

2. Pabalusios lūpos ir dantenos.

3. Silpnumas.

4. Apetito stoka.

5. Galvos skausmai.

6. Ūžesys ausyse.

7. Dažnas širdies plakimas.

8. Skausmai po krūtine, kryžkaulyje.

9. Vidurių užkietėjimas.

Liaudies medicinos propaguotojai ta, kad geriausias vaistas nuo mažakraujystės... šviežias jaučio kraujas. Jei ir pavyktų kur nors maktelėti šio stebuklingo gėralo, niekam nesigirk. Dar ims ir "prikabins" vampyro ar kraugerio pravardę.

Kita labai paprasta ir žinoma gydymo priemonė — sumuštinis: juodos duonos riekelė, užtepta medumi ir apibarstyta smulkiai supjaustytu česnaku.

Geriausiai kraują stiprinančių priemonių dešimtukas:

1. Šaltalankis.

2. Erškėtuogės.

3. Juodieji serbentai.

4. Žemuogės.

5. Avietės.

6. Vynuogės.

7. Bananai.

8. Morkos.

9. Burokėliai.

10. Ridikai.

Žymės: kraujas , kraujo grupė
Gyvenimo būdas gali nulemti ligas arba sveikatą

Gyvenimo būdas gali nulemti ligas arba sveikatą

Patyrę gydytojai yra įsitikinę - kiekviena liga ieško sau "tinkamo" žmogaus. Mūsų sveikata priklauso nuo mūsų troškimų, siekių ir aistrų, kurie dažnai mus užvaldo. Taupūs ir linkę į šykštumą žmonės dažniausiai serga širdies ir...


Kovas – kadagio mėnuo

Kovas – kadagio mėnuo

Kovo mėnesio krūmas – paprastasis kadagys, dar vadinamas ėgliu. Šį augalą pirmajam pavasario mėnesiui priskyrė garsioji žolininkė Eugenija Šimkūnaitė. Anot jos, neblogai koviuku gimti: jau daug šviesių dienų, saulė ilgiau danguje pabūna....


Tyrimas: kremai nuo saulės skatina odos vėžį

Tyrimas: kremai nuo saulės skatina odos vėžį

Beveik pusė iš 500 populiariausių kremų nuo saulės gali pagreitinti odos vėžio vystymąsi, rodo pirmadienį paviešinto tyrimo rezultatai. Kaip praneša portalas aolnews.com, nuo saulės apsaugančios priemonės paskatina piktybinių ląstelių vystymąsi ir...


Pavasaris su vištiena – kas sveikiausia?

Pavasaris su vištiena – kas sveikiausia?

Įtemptas darbas, stresas, pavasarinis išsiblaškymas paverčia mūsų gyvenimą nuolatiniu skubėjimu. Jame beveik nebelieka laiko ne tik knygai, aktyviam poilsiui, bet ir tokiam mielam užsiėmimui kaip valgymas. Šis malonumas dažniausiai paverčiamas...


Nuo kalcio tvirtėja ir vyrų kaulai, rodo tyrimas

Nuo kalcio tvirtėja ir vyrų kaulai, rodo tyrimas

Kalcio papildai vyrų kaulams tokie pat naudingi kaip ir moterų, rodo Naujojoje Zelandijoje atliktas tyrimas. Naujausio tyrimo rezultatai kur kas tikriau pagrindžia, jog kalcio papildai turi didesnį poveikį kaulų tankiui nei anksčiau manyta, sako...


Ar taisyklingai sėdite?

Ar taisyklingai sėdite?

Ilgų valandų prie rašomojo stalo ar automobilio vairo kaina - ydinga laikysena. Kai laikysena netaisyklinga, netinkamai išsidėsto ją formuojantys kaulai ir raumenys, sąnariams ir raiščiams tenka kur kas didesnis krūvis. Medikai įspėja, kad...


Svoris nyksta ir dėl ligų

Svoris nyksta ir dėl ligų

Valgymo sutrikimai – sunkiai atpažįstami ir sunkiai gydomi. Nervinė anoreksija, nervinė bulimija, persivalgymas – su tokiomis ligomis sergančiais nuolatos susiduria Valgymo sutrikimų centro specialistai. Jie įspėja, kad šių ligų...


Jei vaistus perkame patys

Jei vaistus perkame patys

Tėvelį paguldėme į ligoninę ilgalaikiam gydymui ir slaugymui, tačiau ligoninė neturi vaistų ir juos turime pirkti patys. Nors juos galėtume gauti kompensuojamus, tačiau ligoninės gydytojai kompensuojamų neišrašo. Ar galėtume vėliau atgauti...


Lokalinis gigantizmas - reta, bet labai nemaloni liga

Lokalinis gigantizmas - reta, bet labai nemaloni liga

Nuotraukoje matyti chirurgų paruošiamieji darbai, besirengiant operuoti 24 metų Liu Chua - didžiausios rankos savininką. Jaunuolis ryžosi tokiai operacijai tikėdamas susigrąžinti normalaus gyvenimo galimybę. Tuo labiau, jog ranka iki tokio...


Cinkas gali sušvelninti moterų pyktį ir depresiją

Cinkas gali sušvelninti moterų pyktį ir depresiją

Kasdien suvartojusioms po 7 miligramus cinko moterims žymiai rečiau ištinka pykčio priepuoliai, sumažėja priešiškumas aplinkiniams bei padeda atsikratyti slegiančios nuotaikos, teigia japonų mokslininkai. Kaip rašo žurnalas "European Journal...


40 sveikatos patarimų, kuriuos privalo žinoti kiekviena moteris

40 sveikatos patarimų, kuriuos privalo žinoti kiekviena moteris

Keliolika pasaulio medikų sudarė būtiną sveikatos patarimų sąrašą, kuris yra nemokamas ir padės išvengti ilgų eilių prie medikų kabinetų. Žurnale glamour.com publikuoti patarimai skirti visoms, pasiryžusioms gyventi sveikiau. 1. Visada žinokite,...


Ką daryti, kad balsas taptų draugu, o ne priešu

Ką daryti, kad balsas taptų draugu, o ne priešu

Balsas – vienas jautriausių ir paslankiausių mūsų kūno instrumentų. Jis atspindi fizinę savijautą, nuotaikas, išduoda jauną dvasią. Tam, kad balsas glostytų ausį ir pasiektų aplinkinių širdis, kartais visai nebūtina išmanyti sudėtingą kalbos...


Kava gali sumažinti gimdos vėžio tikimybę

Kava gali sumažinti gimdos vėžio tikimybę

Jei moterys per dieną išgeria bent du puodukus kavos, joms rizika susirgti gimdos vėžiu yra mažesnė, rodo Švedijoje atliktas tyrimas. Kavos su kofeinu vartojimas gimdos vėžio tikimybę ypač sumažino antsvorio turinčioms ir nutukusioms moterims,...


Tyrimas: lietuviai nežino, kad gripo išvengti galima plaunant rankas

Tyrimas: lietuviai nežino, kad gripo išvengti galima plaunant rankas

Lietuviai nepakankamai gerai žino, kad apsisaugoti nuo gripo galima reguliariai plaunant rankas. Tai atskleidžia Eurobarometro tyrimas apie požiūrį į gripą praėjusį ligos sezoną, antradienį žurnalistams sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC)...


Nešvariame vandenyje tyko infekcijų pavojus

Nešvariame vandenyje tyko infekcijų pavojus

Vanduo visada buvo laikomas gyvybės šaltiniu. Tačiau kartais jis gali tapti apsinuodijimo ir susirgimų priežastimi, nes gali būti užterštas užkrečiamųjų ligų sukėlėjų patogenais, cheminėmis medžiagomis ir kt. Infekcinių ligų patogenai gali būti...


Smilkalai didina tikimybę susirgti vėžiu

Smilkalai didina tikimybę susirgti vėžiu

Smilkalų dūmai gali būti labai saldūs, tačiau dažnai jais kvėpuojant didėja rizika susirgti kvėpavimo takų vėžiu.12 metų tyrę daugiau nei 61 tūkstantį Singapūre gyvenančių kinų, mokslininkai atrado ryšį tarp tarp stiprių smilkalų deginimo ir...


Naudojantiems kondicionierius: vidaus ir lauko temperatūrų skirtumas neturi būti didesnis kaip 6-8 laipsniai

Naudojantiems kondicionierius: vidaus ir lauko temperatūrų skirtumas neturi būti didesnis kaip 6-8 laipsniai

Keletą savaičių varginantys karščiai verčia stipriau atsukti automobiliuose bei biuruose veikiančius kondicionierius. Medikai šį civilizacijos išradimą vadina pagrindine peršalimo ligų priežastimi. Nors vasarą tinkamiausias laikas organizmui...


"Hepatitas C": liga pasalūnė kerta per kepenis

"Hepatitas C": liga pasalūnė kerta per kepenis

Išgirdę diagnozę - hepatitas C, neretai ir gydytojai, ir pacientai nuleidžia rankas. Tačiau virusas pavojingas ne visiems: jį gali įveikti stipri imuninė sistema. Hepatito C diagnozė sukelia prieštaringas reakcijas. Antivirusinių vaistų poveikis...


Kaip įveikti PMS, artritą ir diabetą?

Kaip įveikti PMS, artritą ir diabetą?

Ar žinote, kaip lengviau užmigti naktį? Kaip palengvinti priešmenstruacinio sindromo simptonus, galvos ar artrito skausmus? Jūs savo sveikatą galite pagerinti vartodami tinkamus maisto produktus. Žinoma, maistas ne visada gali pakeisti vaistus,...


Erkės pabudo – metas imtis apsaugos priemonių

Erkės pabudo – metas imtis apsaugos priemonių

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) įspėja, kad Lietuvoje jau pabudus erkėms, atsirado rizika užsikrėsti erkių platinamomis užkrečiamosiomis ligomis. Tad iki pat vėlyvo rudens teks...


Rūkymas kasmet tampa 5 mln. žmonių mirties priežastimi

Rūkymas kasmet tampa 5 mln. žmonių mirties priežastimi

Dėl rūkymo sukeltų padarinių, Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, kasmet pasaulyje miršta 5 mln. žmonių. Maždaug 600 tūkst. gyventojų miršta dėl pasyvaus rūkymo, teigiama trečiadienį paskelbtoje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje,...


Kokių vaistų įsidėti į kelionės krepšį?

Kokių vaistų įsidėti į kelionės krepšį?

Įprasta, jog vasara - atostogų ir kelionių metas. Su kelionėmis neretai susijusi ir darbinė veikla - komandiruotės. Nepaisant kelionės paskirties dažniausiai išvykos į svečias šalis visuomet susijusios su padidėjusia rizika sveikatai....


Neišsimiegantys labiau linkę persivalgyti

Neišsimiegantys labiau linkę persivalgyti

Beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžiame miegodami ir tai tikrai ne laiko švaistymas. Kokybiškas miegas yra būtinas gerai savijautai. Miegant pailsi ne tik mūsų kūnas, bet ir smegenys. Suaugusio žmogaus organizmas privalo kasnakt ilsėtis ne...


Liaudies medicinos mitai: vitaminas C nemalšina gripo ir peršalimo simptomų

Liaudies medicinos mitai: vitaminas C nemalšina gripo ir peršalimo simptomų

Daugelis žinome, kad vitaminas C padeda kovoti su peršalimu, kmynai gerina virškinimą, o riebus maistas prieš vartojant alkoholį mažina pagirias. Visgi, kaip yra iš tikrųjų? Mitas. Abi ligos sukeltos virusų, su kuriais galima kovoti...


Vyrai kenčia dėl prostatos vėžio, tačiau tyli

Vyrai kenčia dėl prostatos vėžio, tačiau tyli

Prostatos sutrikimai vargina kas trečią vyresnį nei 50 metų vyrą. Tačiau ne tik jie linkę nutylėti apie kamuojančias vyriškas problemas. Vyrai linkę kęsti skausmą, o į gydytojus kreipiasi tik tuomet, kai problema tampa nebepakeliama. Jauni ir...


Galvos skausmą padeda įveikti gilus kvėpavimas

Galvos skausmą padeda įveikti gilus kvėpavimas

Skauda galvą? Kvėpuokite giliau! Daugelis žmonių tik todėl patiria galvos skausmą, kad pernelyg paviršutiniškai kvėpuoja. Tuomet jų smegenys gauna per mažai deguonies. Priežastis paprasta: giliai kvėpuodamas suaugęs žmogus per minutę gali įkvėpti...


Onkogenetiniai tyrimai – prieš kiaušidžių ir krūties vėžio klastą

Onkogenetiniai tyrimai – prieš kiaušidžių ir krūties vėžio klastą

Nustatytas pagrindinis paveldimas kiaušidžių ir krūties vėžio rizikos faktorius Lietuvos moterims. Tai BRCA1 geno pokyčiai, kurios padidina moterų riziką susirgti šiomis ligomis. Tereikia sekti šiuos pokyčius. Nedidelės, tačiau labai svarbios...


Penkiolikmetė dėl neurozės nuolat skaičiuoja ir meldžiasi

Penkiolikmetė dėl neurozės nuolat skaičiuoja ir meldžiasi

Penkiolikmetė britė Suzana Osborn (Suzannah Osborne) kenčia nuo obsesinio-kompulsinio sutrikimo, dėl kurio ima karštligiškai ką nors skaičiuoti arba melstis, rašo britų dienraštis "The Daily Mail". Anot mergaitės, šis sutrikimas gerokai...


Kaip apsisaugoti nuo mobiliųjų telefonų keliamo vėžio?

Kaip apsisaugoti nuo mobiliųjų telefonų keliamo vėžio?

Pasaulinė Sveikatos Organizacija paskelbė, jog mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės bangos yra lygiai tokie pat pavojingi kancerogenai kaip asbestas, mašinų išmetamosios dujos ar rūkymas. Norėdami apsaugoti jus, pateikiame 12...


Trūksta vitamino D? Jus gali ištikti stiprus astmos priepuolis

Trūksta vitamino D? Jus gali ištikti stiprus astmos priepuolis

Astma sergantiems ir palyginti nedaug vitamino D vartojantiems vaikams greičiausia iškyla grėsmė patirti stiprų astmos priepuolį. JAV mokslininkai 4 metus stebėjo daugiau nei tūkstantį astma sergančių vaikų ir nustatė, kad vaikams, kurių...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9