Spalio 21d. Ketvirtadienis

Apie ką byloja kraujo grupė

Peržiūrų skaičius: 104252
Apie ką byloja kraujo grupė

Tačiau ką pats žinai apie savo kraują? Dažniausiai tik grupę ir rezus faktorių. Tiek viena, tiek kita rodo, kad Tavo kraujyje yra arba nėra tam tikrų baltymų — agliutinogenų, kurie prisitvirtina prie eritrocito. Pažvelgus pro mikroskopą šis baltymas atrodo kaip atauga. Jeigu Tavo kraujo grupė — pirma, vadinasi, Tavo eritrocitai nėra šiuo svoriu apkrauti. Antrosios grupės kraujas turi A grupės baltymą, trečiosios — B, ketvirtosios — A ir B. Rezus teigiamas prie šios kompanijos prideda dar vieną baltymą. Savaime suprantama, pagrindinė problema perpilant kraują būna tada, kai į organizmą patenka "svetimas" baltymas. Taigi pirmosios grupės rezus minus kraują turintys žmonės yra geriausi donorai: jų kraujas tinka bet kuriam organizmui.

Tačiau tai tik bendriausi duomenys. Apie visa kita spėlioja net mokslininkai. Pavyzdžiui, jie negali tiksliai pasakyti, kaip, kada ir, svarbiausia, kodėl atsirado kraujo grupės. Yra dvi teorijos: infekcinė ir maisto. Pirmoji, kurią panagrinėsime plačiau, teigia, kad grupės — tai savotiškas atsakas į ligas, kilusias evoliucijos eigoje. Kovodamas su infekcijomis organizmas išskirdavo apsauginius baltymus, kurie keitė kraujo sudėtį. Praktika su šia teorija sutampa tik iš dalies. Taip, žmogaus, persirgusio dizenterija, skarlatina ir angina kraujas iš tiesų skirsis nuo žmogaus, sirgusio gripu, pūsleline ir plaučių uždegimu. "Pirmoji grupė" rečiau serga šizofrenija, o "trečiąją" dažniau palaužia Parkinsono liga. Tiesa, oficialiai nėra patvirtina, kad kraujo grupę nulemiantis genas būtų atsakingas ir už tam tikras ligas.

Maisto teorija tvirtina, kad skirtingas kraujas susijęs su keturiais kardinaliais mitybos raciono pakitimais evoliucijos metu. Juk tai, ką valgai, turi įtakos ir Tavo kraujui: į jį patenka riebalų, baltymų ir angliavandenių molekulės.

Pasaulyje labai populiari žmonių klasifikacija pagal kraujo grupes, ypač tuo domimasi Japonijoje. Manoma, kad pagal kraują galima atspėti ne tik sveikatos būklę, ligas, bet ir nusakyti kai kuriuos... charakterio bruožus, net temperamentą. Pasak japonų, individualios žmogaus savybės priklauso nuo to, kas jame teka, todėl šiais duomenimis naudojamasi priimant į darbą, prognozuojant tam tikro produkto paklausą rinkoje, renkantis žmoną.

O (I) PIRMOJI KRAUJO GRUPĖ

Atliktų tyrimų duomenimis, žmonės, turintys pirmosios grupės kraują, yra ištvermingi, fiziškai ir morališkai stiprūs. Taip taip, jie pasižymi ir psichiniu stabilumu. Juos ganėtinai sunku išvesti iš pusiausvyros, jie "nemoka" pykti. Žodžiu, tokiems galima kuolą tašyti ant galvos. Tie žmonės turi "geležinius" nervus. Jie retai serga neurozėmis ir kitomis nervų ligomis. Paradoksalu, bet minėtomis ligomis jie gali susirgti tada, kai kažkas baisaus atsitinka jų artimiems ir brangiems žmonėms, o ne jiems patiems. Tiesa, šios grupės atstovai gerokai dažniau serga skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligomis. Žinoma, ne dėl to, kad dažnokai padaugina alkoholio. Skrandžio ligos "užpuola" tada, kai jie mėgina nuslopinti ar "sudeginti" pyktį bei stresą savyje.

Šiaip ar taip, tarp pirmosios kraujo grupės žmonių — daugiausia ilgaamžių.

Šios kraujo grupės žmonės — lyderiai. Jie yra aktyvūs ir ryžtingi. Suradę gyvenimo tikslą, dažniausiai jo kryptingai siekia. Tai alpinistų, verslininkų ir kariškių kraujas. Beje, neretai šiam kovingam tipui koją pakiša didelės ambicijos. Tada prasideda ieškojimas kažko naujo. Ima žvėriškai stigti laiko, tuščiai eikvojama energija. Norėdami įgyvendinti naujus projektus, jie turi tapti vulkanais ir nepaisyti kitų interesų.

A (II) ANTROJI KRAUJO GRUPĖ

Pasak medikų, šios kraujo grupės atstovai retai išvengia miokardo infarkto, sklerozės, reumatizmo, inkstų ligų. Bet, nepaisant to, jiems, pavyzdžiui, Japonijoje niekada netektų ieškoti darbo. Kodėl? Todėl, kad būtent šios šalies mokslininkų tyrimų duomenimis, turintys antrąją kraujo grupę žmonės pasižymi sąžiningumu, nuoširdumu, pareigingumu, punktualumu. Taip pat gali dirbti esant pačioms sunkiausioms ir sudėtingiausioms stresinėms situacijoms. Tai harmonijos, ramybės, taikos ir tvarkos mėgėjai. Jie sutaria su kitais žmonėmis, dėl smulkmenų linkę nusileisti. Pasakę "taip", verčiasi per galvą, bet duotą žodį stengiasi ištesėti. Tiesa, yra jautrūs ir lengvai pažeidžiami. Jų minusas — nesugebėjimas atsipalaiduoti ir "neimti" į galvą.

B (III) TREČIOJI KRAUJO GRUPĖ

Daugelis, turinčių šią kraujo grupę, linkę sirgti širdies ligomis. Tai didieji individualistai. Jie nesislepia už kitų nugarų. Visada daro tai, kas patinka. Pasižymi lakia vaizduote. Deja, noras būti nepriklausomu kartais daro juos nepakenčiamus. Jiems sekasi dirbti meno srityje. Nemėgsta taisyklių, apribojimų ir pamokslavimų. Jautrūs įspūdžiams. Galėtų daug daugiau pasiekti, bet neretai yra linkę laukti "savo valandos". Todėl manoma, kad tai, atsiprašau, tinginių kraujo grupė. Suprantama, tarp jų yra ir itin veiklių žmonių, sugebančių "prasukti" kokį pelningą reikalą. Pavyzdžiui, pravežti pro muitinę nedeklaruotas prekes. Bet mokytis ar skaityti rimtas knygas — ne jų pašaukimas.

AB (IV) KETVIRTOJI KRAUJO GRUPĖ

Gaila, bet ji mažiausiai tyrinėta ir yra pati mistiškiausia. Beje, šią grupę turi tik maždaug 3 proc. baltosios rasės žmonių. Kai kurie mano, jei jau ketvirtoji kraujo grupė — tai pati prasčiausia, "praskiesta vandeniu". Jos atstovai — nevykėliai, nevėkšlos, nelaimingi žmonės, kuriuos nuolat kamuoja ligos ir visokios gyvenimo bėdos. Deja, pavyduolius ir bloga linkinčius turime nuvilti. Manoma, kad tarp šios grupės atstovų nėra vidutinybių. Tuo tarpu teisininkai tvirtina, jog ši kraujo grupė būdinga recidyvistams. Pasak psichologų, turintys šią kraujo grupę yra linkę konfliktuoti (jei ne su kitais, tai patys su savimi). Jiems būdingos abejonės, neryžtingumas, jie kenčia vidinius konfliktus, yra uždaro charakterio, nepasakoja apie savo išgyvenimus.

SVARBIAUSI SVEIKO KRAUJO RODIKLIAI

Kraujo tyrimas laikomas vienu iš pirminių sveikatos rodiklių, nes padeda diagnozuoti ligą, leidžia įvertinti jos eigą. Tavo kraują sudaro apie 200 komponentų, todėl jis yra unikalus ir į nieką nepanašus. Tai ląstelės, hormonai, fermentai, antikūnai ir kitokia smulkmė. Taigi pasikapsčius giliau paaiškėja, kad iš tiesų visą žmoniją skirstyti pagal keturias kraujo grupes tiesiog neįmanoma. Kraujas — ne tokia paprasta substancija, kaip atrodo. Kiekviena grupė skyla į dar dešimtį porūšių (tai priklauso nuo agliutinogenų rūšies), o teigiamas rezus faktorius yra 28 rūšių. Štai kodėl senovėje buvo tradicija svarbius dokumentus antspauduoti krauju — tai genetinis parašas, kurio neįmanoma padirbti.

Kraujo tyrimo normos

1. Hemoglobinas vyrams — 140–174 g/l. Jo kiekis gali pakisti dėl įvairių ligų. Hemoglobino padaugėja pervargus, dažnai esant stresinėms situacijoms, o sumažėja dėl sunkaus fizinio krūvio, netekus daug kraujo. Hemoglobino sumažėjimas būdingas mažakraujystei. Ja sergant greitai nuvargstama, jaučiamas silpnumas, svaigsta galva, ūžia ausyse, sutrinka virškinimas. Šios ligos priežastys labai įvairios. Ją gali sukelti ūminis ir lėtinis virškinamojo trakto kraujavimas, intoksikacija, parazitozė ir pan.

Hemoglobinas yra pagrindinis eritrocitų baltymas, nešantis iš plaučių į audinius deguonį. Jo koncentracijos nustatymas yra vienas patikimiausių kraujo rodiklių.

2. Raudonieji kraujo kūneliai (eritrocitai)

Vyrams — 4,5 – 5,5 x 10 12/l. Norint, kad organizmas normaliai galėtų gaminti eritrocitus, jame turi būti pakankamai geležies, folio rūgšties, vitaminų B12, B6, C.

Jei nejauti jokių rimtesnių ligos požymių, o eritrocitų kiek per daug, greičiausiai Tu arba daug rūkai, arba esi aukštai kalnuose, arba ką tik nubėgai 20–40 km. Jei sveiko žmogaus organizme eritrocitų mažoka, tai liudija apie draugystę su alkoholiu.

3. Baltieji kraujo kūneliai (leukocitai)

Norma — 3,8 – 9,8 x 10 9/l. Tai mūsų imuninės sistemos pagrindas. Vos gimę leukocitai keliauja pagal specializaciją: kas į limfmazgius, kas į timoziną. Ir, priklausomai nuo to, atlieka skirtingas funkcijas. Dalis leukocitų gyvena tik 6–8 valandas, o kita dalis išlieka su mumis visą gyvenimą. Būtent jie sudarys Tavo imunologinę atmintį ir geriau už Tave atsimins, sirgai, pavyzdžiui, raudoniuke ar ne. Leukocitų kiekis organizme nuolat kinta. Tai pačios judriausios kraujo ląstelės. Jų kiekis akimirksniu padidėja sočiai papietavus, išsigandus, susižavėjus, išgėrus vaistų ar pasportavus. Didesnis nei leidžiama norma leukocitų kiekis gali byloti apie sunkią ar chronišką infekciją.

MAŽAKRAUJYSTĖ, ARBA ANEMIJA

Tai viena dažniausia kraujo ligų, kuria sergant sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių — eritrocitų, ir jų pigmento — hemoglobino, kiekis. Suprantama, pirmiausia reikėtų ieškoti priežasties, sukėlusios ligą. Pavyzdžiui, tai gali būti fizinio ar protinio nuovargio pasekmė, laikantis netaisyklingos dietos ir pan. Gydytojų nuomone, pagrindinė šio negalavimo priežastis — netinkama mityba: paskaičiuota, kad vidutinis miestietis su maistu kasdien gauna apie 800 mg geležies, o turėtų jos gauti kelis kartus daugiau — 3–5 g. Tad jei Tavo kraujyje kiek mažiau hemoglobino, būtinai nusipirk vitaminų su geležimi. O jei hemoglobino trūkumas didelis — atlik išsamesnius organizmo tyrimus. Didelis geležies trūkumas gali būti vidinio kraujavimo — kepenų, šlapimo pūslės, skrandžio, priežastis.

Požymiai

1. Išblyškęs veidas.

2. Pabalusios lūpos ir dantenos.

3. Silpnumas.

4. Apetito stoka.

5. Galvos skausmai.

6. Ūžesys ausyse.

7. Dažnas širdies plakimas.

8. Skausmai po krūtine, kryžkaulyje.

9. Vidurių užkietėjimas.

Liaudies medicinos propaguotojai ta, kad geriausias vaistas nuo mažakraujystės... šviežias jaučio kraujas. Jei ir pavyktų kur nors maktelėti šio stebuklingo gėralo, niekam nesigirk. Dar ims ir "prikabins" vampyro ar kraugerio pravardę.

Kita labai paprasta ir žinoma gydymo priemonė — sumuštinis: juodos duonos riekelė, užtepta medumi ir apibarstyta smulkiai supjaustytu česnaku.

Geriausiai kraują stiprinančių priemonių dešimtukas:

1. Šaltalankis.

2. Erškėtuogės.

3. Juodieji serbentai.

4. Žemuogės.

5. Avietės.

6. Vynuogės.

7. Bananai.

8. Morkos.

9. Burokėliai.

10. Ridikai.

Žymės: kraujas , kraujo grupė
Aklumą išgydyti gali kontaktiniai lęšiai

Aklumą išgydyti gali kontaktiniai lęšiai

Aklumas gali būti išgydomas padedant kontaktiniuose lęšiuose auginamoms kamieninėms ląstelėms, teigia mokslininkai. Anot tyrėjų, šis atradimas gali "smarkiai pagerinti" ragenos traumą dėl ligos ar sužeidimų patyrusių pacientų regėjimą,...


Supermaistas: ispaninio šalavijo (chia) sėklos ir žalios kakavos pupelės

Supermaistas: ispaninio šalavijo (chia) sėklos ir žalios kakavos pupelės

Ispaninio šalavijo (chia) sėklos ir smulkintos žalios (raw) kakavos pupelės - supermaistas gerai nuotaikai ir sveikatai!


Išvykus į šalį kitoje laiko juostoje

Išvykus į šalį kitoje laiko juostoje

Ar turi poveikį sveikatai laiko juostų pasikeitimai, vienareikšmiškai atsakyti sunku. Žmogus sugeba aklimatizuotis, t.y. prisitaikyti prie neįprastų gyvenimo sąlygų, klimatinių ir geografinių ypatybių. Priklausomai nuo fizinės bei psichinės...


Pieno ekspertai – apie pieno naudą

Pieno ekspertai – apie pieno naudą

Startuoja www.uatpienas.lt virtuali UAT pieno akademijos mokymų programa, parengta bendradarbiaujant su "Tetra Pak". Jos metu pieno ekspertai, pasitelkdami žaidimus bei užduotis, kalbės apie UAT pieną, taip populiarindami sveiką mitybą...


Kai trūksta riebalų rūgščių Omega, kenčia smegenys, širdis ir kraujagyslės

Kai trūksta riebalų rūgščių Omega, kenčia smegenys, širdis ir kraujagyslės

Riebalų rūgščių Omega žmogaus organizmas pats negamina, todėl specialistai rekomenduoja pasirūpinti reikiamu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių kiekiu. Vaistininkas Mantas Jakimavičius sako, kad jei atsiranda šių rūgščių trūkumas, gaunamas...


Po karštos vasaros radiacija užteršti grybai – mitas ar mirtina tiesa?

Po karštos vasaros radiacija užteršti grybai – mitas ar mirtina tiesa?

Rekordinius karščius visoje Europoje ir didžiulius gaisrus Rusijoje pakeitęs staigus atšalimas privertė žmones sunerimti dėl pastaruoju metu ypatingai ir net įtartinai padidėjusio grybų derliaus. Visuomenėje pasigirdo kalbų, kad negailestingos...


Užmiršusiems poilsį – nuovargio liga

Užmiršusiems poilsį – nuovargio liga

Pasibaigusi vasara ir prasidėjęs naujas darbymečio sezonas ragina priminti apie paslaptingą ligą, pakertančią jaunus, daug dirbančius arba besimokančius ir energija trykštančius 20-40 metų žmones. 1980 metų viduryje nedidelį kaimelį JAV Nevados...


Kaip padėti sausoms akims?

Kaip padėti sausoms akims?

Technikos amžiuje esame lipte prilipę prie kompiuterio, sėdime aklinai izoliuotose patalpose, kuriose - kondicionieriai ir plastiko langai. Kiek dėl to kenčia mūsų akys? Rūpinamės savo oda ir plaukais, tačiau pamirštame akis. Ir sunerimstame tik...


Lietuviai nemoka vartoti vaistų nuo kosulio

Lietuviai nemoka vartoti vaistų nuo kosulio

Spalio mėnesį į gydymo centrą dėl peršalimo simptomų kreipėsi 110 žmonių, lapkritį jau 880, gruodį buvo pasiektas didžiausias peršalimu sergančiųjų pacientų skaičius – 1320. Dažniausias besikreipiančių skundas – kosulys. Vilniaus...


Kaip maitintis norint apsisaugoti nuo gripo ir sustiprinti imunitetą

Kaip maitintis norint apsisaugoti nuo gripo ir sustiprinti imunitetą

Prieš gripą ir imunitetui stiprinti pataria Vincentas Sakas, nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas. Kas rytą tik atsikėlus išskalaukite burną vandeniu ir išgerkite šaukštą ryžių acto (atkreipkite dėmesį: ryžių actas tik - 2%). Būtent...


Muzika teigiamai veikia ligonius

Muzika teigiamai veikia ligonius

Muzika teigiamai veikia ligonius, prie kurių prijungti dirbtinio kvėpavimo aparatai. Tokie ligoniai paprastai būna po avarijų, operacijų ar gyvybei pavojingų ligų. Tyrimai taip pat parodė, kad muzika pirma laiko gimusiems kūdikiams malšina...


Lietuviai gydytojų apie pulsą teiraujasi dažniau

Lietuviai gydytojų apie pulsą teiraujasi dažniau

Daugiau nei mėnesį visoje šalyje vykusi sveikatingumo iniciatyva "Nuramink pulsą" dar kartą patvirtino, kad lietuviai žino ir matuoja savo kraujospūdį, tačiau neįvertina ir nepakankamai rūpinasi kitu tiek pat širdies sveikatai svarbiu...


Žuvelių spa

Žuvelių spa

Žuvelių spa - tai netradicinė, egzotiška ir natūrali gamtinė procedūra, kurios metu patirsite neišdildomų įspūdžių. Švelniai ir maloniai kutendamos žuvelės nuvalo odą, atlieka mikromasažą, pasiekiantį net giliausius odos sluoksnius, pažeistų...


Sėkmingi tarpusavio santykiai – tik įveikus praeities košmarus

Sėkmingi tarpusavio santykiai – tik įveikus praeities košmarus

Tai vis kartojasi ir kartojasi – įsimylite, rodos, tinkamą žmogų ir manote, kad šįkart viskas bus kitaip. Ne taip, kaip praeityje – dabar nekeisite savo esybės vien tam, kad įtiktumėte, pamalonintumėte, neliktumėte palikti. Bet kuomet...


Tyrimas: lapkritį gimusieji gyvena ilgiau

Tyrimas: lapkritį gimusieji gyvena ilgiau

Gali būti, kad žmogaus gyvenimo trukmė priklauso ir nuo jo gimimo mėnesio. Tokią netikėtą išvadą daro Greifsvaldo universiteto mokslininkai. Mokslininkai išanalizavo daugiau kaip 6 mln. mirties atvejų Vokietijoje. Tyrimas parodė, kad lapkritį...


Kai vyrus kankina "antsvorio" dienos, jie rečiau mylisi

Kai vyrus kankina "antsvorio" dienos, jie rečiau mylisi

Manoma, kad tik moterys tam tikrais mėnesiais ar dienomis jaučiasi nepatrauklios. Mokslininkai teigia, kad ir vyrams pasitaiko "bjaurių ir storų" dienų. Tuomet kai vyrai kenčia nuo "storų dienų" sumažėja ir jų savivertės...


Naujieji maisto papildai regėjimui saugoti

Naujieji maisto papildai regėjimui saugoti

Airių mokslininkai pranešė sukūrę maisto papildą, kuris pagyvenusiems žmonėms gali padėti išsaugoti regėjimą. Penkerius metus trukęs tyrimas parodė, kad naujasis maisto papildas gali padėti sergantiems amžine makulos degeneracija (AMD), kuri...


Kad neužgestų akių šviesa

Kad neužgestų akių šviesa

Kad ir kaip to nenorime, metai bėga, kūnas pavargsta, ir akys tampa nebe tokios šviesios. Apie vyresnio amžiaus žmonėms akių šviesą atimančias ligas kalbamės su Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Akių ligų skyriaus gydytoja...


Ar sapnuojant košmarą galima numirti?

Ar sapnuojant košmarą galima numirti?

Weso Cravenso "Košmaras guobų gatvėje" - vienas populiariausių siaubo filmų, tačiau nedaug kas žino, jog juostos kūrėją įkvėpė tikra liga. Staigios nepaaiškinamos mirties nakties metu sindromas (SUNDS) dažniausiai pasireiškia jauniems,...


Kosulį medus gydo geriau nei cheminiai vaistai

Kosulį medus gydo geriau nei cheminiai vaistai

Apie medaus teigiamas savybes mes jau ne kartą rašėme. Tačiau iki šiol jį minėdavome kaip puikų maisto priedą ir pagalbininką susirgus. Tačiau pasirodo, medus yra ir puikus vaistas, netgi gebantis nukonkuruoti cheminius preparatus. Paskutiniai...


Kai dėl nuovargio kaltas ne pavasaris

Kai dėl nuovargio kaltas ne pavasaris

„Nusimesk anemijos kilpą!“ – į tokią mažakraujystės profilaktikos akciją pakvietė „Medicina practica“ laboratorija. Čia iki balandžio pabaigos kraujo tyrimus dėl anemijos galima atlikti pigiau.


Kokios priemonės vasarą turi gulėti vaistinėlėje?

Kokios priemonės vasarą turi gulėti vaistinėlėje?

Keliaudami į turistinius žygius ar gamtą būtina kartu vežtis ir vaistinėlę. Kokios priemonės turi joje būti vasarą? Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos specialistai informuoja, kad labai svarbu, kad joje būtų priemonių,...


Ar galima išgydyti žarnyno vėžį?

Ar galima išgydyti žarnyno vėžį?

Ar galima išgydyti žarnyno vėžį? Žinoma, taip. Svarbu tik, kad pacientas atvyktų pakankamai anksti, kol ši liga dar yra pradinės stadijos, neišplitusi, kol dar nespėjo išsekinti žmogaus imuninės sistemos, - sako virškinimo trakto ligas...


Gerasis cholesterolis siejamas su ilgesniu gyvenimu

Gerasis cholesterolis siejamas su ilgesniu gyvenimu

Žalingą poveikį sveikatai turi mažo tankio vadinamasis blogasis cholesterolis (MTL), o didelio tankio gerasis cholesterolis (DTL) malšina pirmojo poveikį. Tyrimo ataskaitą paskelbė "American Journal of Cardiology", praneša "Reuters...


10 faktų apie cholesterolį

10 faktų apie cholesterolį

Cholesterolio lygis mūsų kraujyje - vienas iš požymių, kiek ilgai ir kaip sveikai gyvensime. Sumažinus cholesterolio kiekį iki normos, rizika susirgti širdies ligomis sumažėja nuo 5 iki 30 proc. Cholesterolis, kaip galimas širdies - kraujagyslių...


Planuojate laiką? Valdote padėtį!

Planuojate laiką? Valdote padėtį!

UAB "Vadybos pokyčių konsultavimas" direktorius pataria vadovautis Eizenhauerio metodu – suskirstyti darbus pagal svarbumą ir skubumą. Padėtų tokia lentelė: "Dauguma žmonių dirba pagal I kvadratą – skubu ir svarbu, t. y....


Mokslininkai: taliją reikia stebėti

Mokslininkai: taliją reikia stebėti

Mokslininkai teigia, jog papildomi riebalai liemens srityje įspėja apie ankstyvos mirties tikimybę, net jei kūno svoris normalus, rašo BBC. Tyrime dalyvavo 360 tūkst. savanorių iš devynių Europos valstybių. Mokslininkai iš Londono stebėjo 51-erių...


Kaip kovoti su uodų įkandimais?

Kaip kovoti su uodų įkandimais?

Uodų įkąstą kūno vietą niežti, o pradėjus kasyti, atrodo, kad niežuliui galo nematyti. Kaip išvengti uodų įkandimų? O jei įkando – kaip mažiau kęsti niežulį? Specialistai įspėja, kad pelkėtose ir drėgnose vietose šiltuoju metų sezonu žmogų...


Ką reikia žinoti dirbant karštyje?

Ką reikia žinoti dirbant karštyje?

Prasidėjusi vasara teikia ne tik įvairiapusius malonumus atostogaujantiems, bet ir ne itin palankias sąlygas darbovietėje. Valstybinė darbo inspekcija primena, kad karšti orai sukuria naują pavojų darbo vietose – organizmo perkaitimą....


Hormonai spermoje teikia moterims pasitenkinimą ir gydo nuo depresijos

Hormonai spermoje teikia moterims pasitenkinimą ir gydo nuo depresijos

Vyrų sėkloje esantys hormonai gali mažinti moterų depresiją. Niujorko valstijos universiteto mokslininkai spėja, kad nuotaiką gerinančius hormonus sugeria makšties gleivinė ir perduoda toliau į organizmą. Tačiau jie perspėja, kad nereikėtų...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila