Liepos 11d. Šeštadienis

Apie ką byloja kraujo grupė

Peržiūrų skaičius: 104252
Apie ką byloja kraujo grupė

Tačiau ką pats žinai apie savo kraują? Dažniausiai tik grupę ir rezus faktorių. Tiek viena, tiek kita rodo, kad Tavo kraujyje yra arba nėra tam tikrų baltymų — agliutinogenų, kurie prisitvirtina prie eritrocito. Pažvelgus pro mikroskopą šis baltymas atrodo kaip atauga. Jeigu Tavo kraujo grupė — pirma, vadinasi, Tavo eritrocitai nėra šiuo svoriu apkrauti. Antrosios grupės kraujas turi A grupės baltymą, trečiosios — B, ketvirtosios — A ir B. Rezus teigiamas prie šios kompanijos prideda dar vieną baltymą. Savaime suprantama, pagrindinė problema perpilant kraują būna tada, kai į organizmą patenka "svetimas" baltymas. Taigi pirmosios grupės rezus minus kraują turintys žmonės yra geriausi donorai: jų kraujas tinka bet kuriam organizmui.

Tačiau tai tik bendriausi duomenys. Apie visa kita spėlioja net mokslininkai. Pavyzdžiui, jie negali tiksliai pasakyti, kaip, kada ir, svarbiausia, kodėl atsirado kraujo grupės. Yra dvi teorijos: infekcinė ir maisto. Pirmoji, kurią panagrinėsime plačiau, teigia, kad grupės — tai savotiškas atsakas į ligas, kilusias evoliucijos eigoje. Kovodamas su infekcijomis organizmas išskirdavo apsauginius baltymus, kurie keitė kraujo sudėtį. Praktika su šia teorija sutampa tik iš dalies. Taip, žmogaus, persirgusio dizenterija, skarlatina ir angina kraujas iš tiesų skirsis nuo žmogaus, sirgusio gripu, pūsleline ir plaučių uždegimu. "Pirmoji grupė" rečiau serga šizofrenija, o "trečiąją" dažniau palaužia Parkinsono liga. Tiesa, oficialiai nėra patvirtina, kad kraujo grupę nulemiantis genas būtų atsakingas ir už tam tikras ligas.

Maisto teorija tvirtina, kad skirtingas kraujas susijęs su keturiais kardinaliais mitybos raciono pakitimais evoliucijos metu. Juk tai, ką valgai, turi įtakos ir Tavo kraujui: į jį patenka riebalų, baltymų ir angliavandenių molekulės.

Pasaulyje labai populiari žmonių klasifikacija pagal kraujo grupes, ypač tuo domimasi Japonijoje. Manoma, kad pagal kraują galima atspėti ne tik sveikatos būklę, ligas, bet ir nusakyti kai kuriuos... charakterio bruožus, net temperamentą. Pasak japonų, individualios žmogaus savybės priklauso nuo to, kas jame teka, todėl šiais duomenimis naudojamasi priimant į darbą, prognozuojant tam tikro produkto paklausą rinkoje, renkantis žmoną.

O (I) PIRMOJI KRAUJO GRUPĖ

Atliktų tyrimų duomenimis, žmonės, turintys pirmosios grupės kraują, yra ištvermingi, fiziškai ir morališkai stiprūs. Taip taip, jie pasižymi ir psichiniu stabilumu. Juos ganėtinai sunku išvesti iš pusiausvyros, jie "nemoka" pykti. Žodžiu, tokiems galima kuolą tašyti ant galvos. Tie žmonės turi "geležinius" nervus. Jie retai serga neurozėmis ir kitomis nervų ligomis. Paradoksalu, bet minėtomis ligomis jie gali susirgti tada, kai kažkas baisaus atsitinka jų artimiems ir brangiems žmonėms, o ne jiems patiems. Tiesa, šios grupės atstovai gerokai dažniau serga skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligomis. Žinoma, ne dėl to, kad dažnokai padaugina alkoholio. Skrandžio ligos "užpuola" tada, kai jie mėgina nuslopinti ar "sudeginti" pyktį bei stresą savyje.

Šiaip ar taip, tarp pirmosios kraujo grupės žmonių — daugiausia ilgaamžių.

Šios kraujo grupės žmonės — lyderiai. Jie yra aktyvūs ir ryžtingi. Suradę gyvenimo tikslą, dažniausiai jo kryptingai siekia. Tai alpinistų, verslininkų ir kariškių kraujas. Beje, neretai šiam kovingam tipui koją pakiša didelės ambicijos. Tada prasideda ieškojimas kažko naujo. Ima žvėriškai stigti laiko, tuščiai eikvojama energija. Norėdami įgyvendinti naujus projektus, jie turi tapti vulkanais ir nepaisyti kitų interesų.

A (II) ANTROJI KRAUJO GRUPĖ

Pasak medikų, šios kraujo grupės atstovai retai išvengia miokardo infarkto, sklerozės, reumatizmo, inkstų ligų. Bet, nepaisant to, jiems, pavyzdžiui, Japonijoje niekada netektų ieškoti darbo. Kodėl? Todėl, kad būtent šios šalies mokslininkų tyrimų duomenimis, turintys antrąją kraujo grupę žmonės pasižymi sąžiningumu, nuoširdumu, pareigingumu, punktualumu. Taip pat gali dirbti esant pačioms sunkiausioms ir sudėtingiausioms stresinėms situacijoms. Tai harmonijos, ramybės, taikos ir tvarkos mėgėjai. Jie sutaria su kitais žmonėmis, dėl smulkmenų linkę nusileisti. Pasakę "taip", verčiasi per galvą, bet duotą žodį stengiasi ištesėti. Tiesa, yra jautrūs ir lengvai pažeidžiami. Jų minusas — nesugebėjimas atsipalaiduoti ir "neimti" į galvą.

B (III) TREČIOJI KRAUJO GRUPĖ

Daugelis, turinčių šią kraujo grupę, linkę sirgti širdies ligomis. Tai didieji individualistai. Jie nesislepia už kitų nugarų. Visada daro tai, kas patinka. Pasižymi lakia vaizduote. Deja, noras būti nepriklausomu kartais daro juos nepakenčiamus. Jiems sekasi dirbti meno srityje. Nemėgsta taisyklių, apribojimų ir pamokslavimų. Jautrūs įspūdžiams. Galėtų daug daugiau pasiekti, bet neretai yra linkę laukti "savo valandos". Todėl manoma, kad tai, atsiprašau, tinginių kraujo grupė. Suprantama, tarp jų yra ir itin veiklių žmonių, sugebančių "prasukti" kokį pelningą reikalą. Pavyzdžiui, pravežti pro muitinę nedeklaruotas prekes. Bet mokytis ar skaityti rimtas knygas — ne jų pašaukimas.

AB (IV) KETVIRTOJI KRAUJO GRUPĖ

Gaila, bet ji mažiausiai tyrinėta ir yra pati mistiškiausia. Beje, šią grupę turi tik maždaug 3 proc. baltosios rasės žmonių. Kai kurie mano, jei jau ketvirtoji kraujo grupė — tai pati prasčiausia, "praskiesta vandeniu". Jos atstovai — nevykėliai, nevėkšlos, nelaimingi žmonės, kuriuos nuolat kamuoja ligos ir visokios gyvenimo bėdos. Deja, pavyduolius ir bloga linkinčius turime nuvilti. Manoma, kad tarp šios grupės atstovų nėra vidutinybių. Tuo tarpu teisininkai tvirtina, jog ši kraujo grupė būdinga recidyvistams. Pasak psichologų, turintys šią kraujo grupę yra linkę konfliktuoti (jei ne su kitais, tai patys su savimi). Jiems būdingos abejonės, neryžtingumas, jie kenčia vidinius konfliktus, yra uždaro charakterio, nepasakoja apie savo išgyvenimus.

SVARBIAUSI SVEIKO KRAUJO RODIKLIAI

Kraujo tyrimas laikomas vienu iš pirminių sveikatos rodiklių, nes padeda diagnozuoti ligą, leidžia įvertinti jos eigą. Tavo kraują sudaro apie 200 komponentų, todėl jis yra unikalus ir į nieką nepanašus. Tai ląstelės, hormonai, fermentai, antikūnai ir kitokia smulkmė. Taigi pasikapsčius giliau paaiškėja, kad iš tiesų visą žmoniją skirstyti pagal keturias kraujo grupes tiesiog neįmanoma. Kraujas — ne tokia paprasta substancija, kaip atrodo. Kiekviena grupė skyla į dar dešimtį porūšių (tai priklauso nuo agliutinogenų rūšies), o teigiamas rezus faktorius yra 28 rūšių. Štai kodėl senovėje buvo tradicija svarbius dokumentus antspauduoti krauju — tai genetinis parašas, kurio neįmanoma padirbti.

Kraujo tyrimo normos

1. Hemoglobinas vyrams — 140–174 g/l. Jo kiekis gali pakisti dėl įvairių ligų. Hemoglobino padaugėja pervargus, dažnai esant stresinėms situacijoms, o sumažėja dėl sunkaus fizinio krūvio, netekus daug kraujo. Hemoglobino sumažėjimas būdingas mažakraujystei. Ja sergant greitai nuvargstama, jaučiamas silpnumas, svaigsta galva, ūžia ausyse, sutrinka virškinimas. Šios ligos priežastys labai įvairios. Ją gali sukelti ūminis ir lėtinis virškinamojo trakto kraujavimas, intoksikacija, parazitozė ir pan.

Hemoglobinas yra pagrindinis eritrocitų baltymas, nešantis iš plaučių į audinius deguonį. Jo koncentracijos nustatymas yra vienas patikimiausių kraujo rodiklių.

2. Raudonieji kraujo kūneliai (eritrocitai)

Vyrams — 4,5 – 5,5 x 10 12/l. Norint, kad organizmas normaliai galėtų gaminti eritrocitus, jame turi būti pakankamai geležies, folio rūgšties, vitaminų B12, B6, C.

Jei nejauti jokių rimtesnių ligos požymių, o eritrocitų kiek per daug, greičiausiai Tu arba daug rūkai, arba esi aukštai kalnuose, arba ką tik nubėgai 20–40 km. Jei sveiko žmogaus organizme eritrocitų mažoka, tai liudija apie draugystę su alkoholiu.

3. Baltieji kraujo kūneliai (leukocitai)

Norma — 3,8 – 9,8 x 10 9/l. Tai mūsų imuninės sistemos pagrindas. Vos gimę leukocitai keliauja pagal specializaciją: kas į limfmazgius, kas į timoziną. Ir, priklausomai nuo to, atlieka skirtingas funkcijas. Dalis leukocitų gyvena tik 6–8 valandas, o kita dalis išlieka su mumis visą gyvenimą. Būtent jie sudarys Tavo imunologinę atmintį ir geriau už Tave atsimins, sirgai, pavyzdžiui, raudoniuke ar ne. Leukocitų kiekis organizme nuolat kinta. Tai pačios judriausios kraujo ląstelės. Jų kiekis akimirksniu padidėja sočiai papietavus, išsigandus, susižavėjus, išgėrus vaistų ar pasportavus. Didesnis nei leidžiama norma leukocitų kiekis gali byloti apie sunkią ar chronišką infekciją.

MAŽAKRAUJYSTĖ, ARBA ANEMIJA

Tai viena dažniausia kraujo ligų, kuria sergant sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių — eritrocitų, ir jų pigmento — hemoglobino, kiekis. Suprantama, pirmiausia reikėtų ieškoti priežasties, sukėlusios ligą. Pavyzdžiui, tai gali būti fizinio ar protinio nuovargio pasekmė, laikantis netaisyklingos dietos ir pan. Gydytojų nuomone, pagrindinė šio negalavimo priežastis — netinkama mityba: paskaičiuota, kad vidutinis miestietis su maistu kasdien gauna apie 800 mg geležies, o turėtų jos gauti kelis kartus daugiau — 3–5 g. Tad jei Tavo kraujyje kiek mažiau hemoglobino, būtinai nusipirk vitaminų su geležimi. O jei hemoglobino trūkumas didelis — atlik išsamesnius organizmo tyrimus. Didelis geležies trūkumas gali būti vidinio kraujavimo — kepenų, šlapimo pūslės, skrandžio, priežastis.

Požymiai

1. Išblyškęs veidas.

2. Pabalusios lūpos ir dantenos.

3. Silpnumas.

4. Apetito stoka.

5. Galvos skausmai.

6. Ūžesys ausyse.

7. Dažnas širdies plakimas.

8. Skausmai po krūtine, kryžkaulyje.

9. Vidurių užkietėjimas.

Liaudies medicinos propaguotojai ta, kad geriausias vaistas nuo mažakraujystės... šviežias jaučio kraujas. Jei ir pavyktų kur nors maktelėti šio stebuklingo gėralo, niekam nesigirk. Dar ims ir "prikabins" vampyro ar kraugerio pravardę.

Kita labai paprasta ir žinoma gydymo priemonė — sumuštinis: juodos duonos riekelė, užtepta medumi ir apibarstyta smulkiai supjaustytu česnaku.

Geriausiai kraują stiprinančių priemonių dešimtukas:

1. Šaltalankis.

2. Erškėtuogės.

3. Juodieji serbentai.

4. Žemuogės.

5. Avietės.

6. Vynuogės.

7. Bananai.

8. Morkos.

9. Burokėliai.

10. Ridikai.

Žymės: kraujas , kraujo grupė
Gera žinia rūkaliams – kuriami saugesni nanomedžiagų filtrai

Gera žinia rūkaliams – kuriami saugesni nanomedžiagų filtrai

Nors dabartiniai cigarečių filtrai yra gaminami iš celiuliozės acetato, kuris neblogai sugeria nikotiną, dervas bei policiklinius aromatinius angliavandenilius, Kinijos tyrėjai atrado, jog nanomedžiagos, pagamintos iš titano dioksido, gali būti...


Mokslininkai: nėra ryšio tarp kavos vartojimo ir aukšto kraujo spaudimo

Mokslininkai: nėra ryšio tarp kavos vartojimo ir aukšto kraujo spaudimo

Naujausio tyrimo duomenimis, gausus kavos vartojimas nedidina kraujo spaudimo. Tačiau tyrėjai dar vengia skelbti galutines išvadas, rašoma žurnale "The American Journal of Clinical Nutrition". Preliminarios išvados paskelbtos atlikus...


Baimė: bijai vorų? Greitai žinosi kodėl.

Baimė: bijai vorų? Greitai žinosi kodėl.

Austrijos universitetas medžioja vorų bijančias mergaites, kurios galėtų padėti išsiaiškinti, kaip baimė paveikia smegenų procesus. "Mokslininkai ieško 8–13 metų amžiaus mergaičių, kurios labai bijo vorų ir/arba juos pamačiusios...


Kaip nugalėti baisųjį mėšlungį?

Kaip nugalėti baisųjį mėšlungį?

Daugelis iš mūsų džiaugiasi prasidėjusia vasara, šiltomis dienomis, savaitgalį skuba užsiimti prie vandens telkinių vietas ir pasimėgauti maudynėmis. Tačiau kartais vandenyje staiga vienoje ar kitoje kūno vietoje pajuntame staigų skausmą –...


Pirmoji pagalba ugdymo įstaigos veikloje

Pirmoji pagalba ugdymo įstaigos veikloje

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, vykdantys visuomenės sveikatos priežiūrą mokyklose, kasdien susiduria su mažesnėmis ar didesnėmis traumomis. Praskelta kakta, nubrozdintas kelias ar sumušta plaštaka – kone...


Perfekcionistėms – pavojus susirgti depresija

Perfekcionistėms – pavojus susirgti depresija

Ką tik pirmą kartą pagimdžiusios moterys, kurios galvoja, kad būtinai turės būti puikios motinos, labiausiai rizikuoja susirgti pogimdymine depresija. Naujojo tyrimo rezultatai atskleidė, kad dažniausiai pogimdymine depresija suserga tam tikras...


Renkamės poilsį gamtoje

Renkamės poilsį gamtoje

Poilsis nuo įtemtų darbų būtinas kiekvienam. Ir nesvarbu koks metų laikas, visi mes norime pabėgti nuo miesto ir pavešėti gamtos aplinkoje. Vieni renkasi ramų, kiti aktyvų poilsį, o jei mes juos apjungsime? www.sirvyne.lt tai sodyba, kuri Jums...


Mobiliųjų telefonų radiacija gerina atmintį

Mobiliųjų telefonų radiacija gerina atmintį

Po įvairiausių įspėjimų apie mobiliųjų telefonų žalą sveikatai, galiausiai mokslininkai nustatė ir potencialią radiacijos naudą. Bandymai leidžia daryti prielaidą, jog prietaisų skleidžiama radiacija gali teigiamai veikti atmintį ir net panaikinti...


Varginantis nugaros skausmas

Varginantis nugaros skausmas

Medikai tvirtina, kad dėl sumažėjusio fizinio aktyvumo ir sėdimo darbo maždaug 80-90 proc. suaugusių žmonių nors kartą gyvenime jautė arba nuolat jaučia aštrius nugaros skausmus. Nugaros skausmai vienodai "populiarūs" tarp įvairių...


Sukurtas intelektą ir atmintį atstatantis šalmas

Sukurtas intelektą ir atmintį atstatantis šalmas

Pavadinimas nors ir teisingas, bet jo suprasti pažodžiui nereiktų. Nors toks šalmas tikrai yra, bet jo tikrosios galimybės vis dar tiriamos, o ir jo veikimo principas ne toks "drastiškai novatoriškas", jog sugebėtų bet ką paversti...


Jonizuotas vanduo – ne tik gerai savijautai, bet ir gražiai odai

Jonizuotas vanduo – ne tik gerai savijautai, bet ir gražiai odai

Visi mes norime, kad mūsų oda, tiek veido, tiek viso kūno, būtų sveika ir graži. Nuolat pastebime kosmetikos priemonių gamintojų reklamas, kurios mus bando įtikinti, kad būtent jų priemonės sėkmingiausiai išnaikins spuogus ar grąžins odai...


Norite išlaikyti tobulą figūrą? Nesituokite

Norite išlaikyti tobulą figūrą? Nesituokite

Jei norite puikuotis tobula figūra, moterys neturėtų tuoktis, o vyrai skirtis su savo mylimosiomis. Vieniša moteris rūpinasi savo išvaizda, atidžiai renkasi maisto produktus ir visuomet randa šiek tiek laiko apsilankyti sporto salėje. Kai...


Tyrimas: šokolado mėgėjai rečiau patiria infarktą

Tyrimas: šokolado mėgėjai rečiau patiria infarktą

Jei negalite atsispirti šokolado plytelei, galbūt tai ir nėra taip blogai, ypač jei mėgstate juodąjį šokoladą. Kaip rodo švedų mokslininkų tyrimas, kurio rezultatai skelbiami "Journal of the American College of Cardiology" ir kurio metu...


Nuo šios dienos – su šypsena!

Nuo šios dienos – su šypsena!

Kai į langą beldžiasi pavasario saulė, lūpos pačios ima šypsotis. O kai saulė pasislepia už debesėlio, ir į duris ima belstis šių dienų baubas – ekonominė krizė? Tuomet šypsotis nebesinori. Ir vis dėl to – keli geri patarimai padės...


Lietuvoje pradėta šviečiamoji programa apie celiakijos ligą

Lietuvoje pradėta šviečiamoji programa apie celiakijos ligą

Lietuvoje celiakijos tyrimai nuo šiol tampa prieinami ne vien sostinėje, bet dar keturiuose miestuose. Tokią galimybę suteikė VšĮ "Medicina practica", kurios medicininių tyrimų laboratorijos veikia Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Tauragėje...


Vairuoti pagiringam - keturis kartus pavojingiau

Vairuoti pagiringam - keturis kartus pavojingiau

Net jei alkoholio kiekis kraujyje neviršija leistinos normos, vairuoti ryte, po vakarėlio, kol jaučiami pagirių simptomai, yra keturis kartus pavojingiau nei įprastomis aplinkybėmis. Tai rodo draudimo grupės RSA, kuriai priklauso "Lietuvos...


Vyrams labai naudingi riešutai (II dalis)

Vyrams labai naudingi riešutai (II dalis)

Jei nežinote ką dovanoti savo brangiausiam, po Kalėdų egle padėkite mielą riešutų maišelį ar dailią dėžutę, o pridėjus originalų riešutų gliaudytuvą gausis rūpestinga ir labai naudinga dovana. Riešutų negailėkite, pamaišykite skirtingų rūšių....


Vis daugiau lietuvių serga onkologinėmis ligomis

Vis daugiau lietuvių serga onkologinėmis ligomis

Išgirsti diagnozę, jog susirgai vėžiu – daugumos žmonių baimė. Vilniaus universiteto Onkologijos instituto duomenimis, visoje Lietuvoje kasdien beveik 50 žmonių išgirsta, kad jie susirgo vėžiu. Vienas iš Lietuvos sveikatos programos tikslų...


Profesinės ligos kankina darbininkus

Profesinės ligos kankina darbininkus

Sergamumas profesinėmis ligomis Lietuvoje nuo 1995 iki 2006 m. padidėjo beveik 4 kartus, nuo 370 iki 1447 atvejų. Po to per dvejus metus sumažėjo iki 1030, pernai užregistruoti 846 profesinių ligų atvejai. Labiausiai sergama kaulų ir raumenų,...


Penkiolikmetė dėl neurozės nuolat skaičiuoja ir meldžiasi

Penkiolikmetė dėl neurozės nuolat skaičiuoja ir meldžiasi

Penkiolikmetė britė Suzana Osborn (Suzannah Osborne) kenčia nuo obsesinio-kompulsinio sutrikimo, dėl kurio ima karštligiškai ką nors skaičiuoti arba melstis, rašo britų dienraštis "The Daily Mail". Anot mergaitės, šis sutrikimas gerokai...


Darbas bendrame kabinete kenkia sveikatai

Darbas bendrame kabinete kenkia sveikatai

Mokslininkai nustatė, kad darbas vadinamajame "atviro tipo biure" kenkia psichinei sveikatai, skelbia "The Telegraph". Ekspertai skelbia: darbas didelėje atviroje erdvėje su kitais kolegomis mažina žmogaus darbingumą ir blogina...


Atmintį būtina lavinti

Atmintį būtina lavinti

Mokslininkai teigia, jog dažniau bloga atmintimi skundžiasi nesveikai besimaitinantys žmonės bei kad ją treniruojant galima padidinti genetiškai paveldimą intelekto koeficientą. Pasak neurologo Gintaro Kaubrio, atmintis priklauso ne tik nuo genų,...


Įvaizdis – cigaretė?

Įvaizdis – cigaretė?

Paskutinio Pasaulio Sveikatos Organizacijos koordinuojamo tyrimo "Mokyklinio amžiaus vaikų sveikata ir gyvensena" (HBSC) duomenimis Kaune tarp 11 – 15 metų mokinių rūkė 18,1 proc. berniukų ir 12,8 proc. mergaičių. Nepaisant to, kad...


Vandenį iš čiaupo renkasi beveik trečdalis lietuvių

Vandenį iš čiaupo renkasi beveik trečdalis lietuvių

Lietuvos gyventojai dažniau pirmybę teikia natūraliam mineraliniam vandeniui nei mineraliniam vandeniui iš čiaupo, šaltinio, šulinio ar vaisvandeniams. Tai patvirtino 43 proc. respondentų tyrimų bendrovės "Spinter tyrimai" atliktos...


Mažiau baimės kėdėje – geresni tyrimai

Mažiau baimės kėdėje – geresni tyrimai

"Kraujo paėmimo procesą patobulinome atsižvelgdami į didelį pacientų srautą. Kai žmogus prieš procedūrą nusiramina, išvengiame streso įtakos tyrimų rezultatams. Tokia pertvarka vyks ir kituose mūsų padaliniuose. Tai tolesnis žingsnis siekiant...


Oro drėkintuvas namams

Oro drėkintuvas namams

Išsausėjus orui namuose, oda greičiau sensta ir sausėja, džiūsta nosies gleivinė ir akys, lengviau pernešami virusai. Taigi namuose būtina drėgmė, padedanti išlaikyti sveiką odos spalvą ir stangrumą, užkirsti kelią kvėpavimo takų ligoms.


Reumatinės ligos – mūsų laikmečio rykštė

Reumatinės ligos – mūsų laikmečio rykštė

Apie šias ligas kalbamės su gydytoja reumatologe Rūta Laučiuvienė, kuri sutiko nuo šiol reguliariai atvykti į mūsų kliniką ir padėti diagnozuoti ir gydyti šias ligas. - Dažniausia iš jų - reumatoidinis artritas (RA). Kasmet mūsų šalyje...


Susilaikymas nuo sekso iki vestuvių – retenybė

Susilaikymas nuo sekso iki vestuvių – retenybė

Daugelyje Europos šalių susilaikymas iki vestuvių yra retenybė. Tik kas dešimta kanadietė tiki, kad susilaikymas nuo sekso iki vedybų yra dorybė ir tausoja savo skaistybę pirmajai vestuvių nakčiai. Kaip rašo portalas canada.com, apklausus 1241...


Hipertonija – neturtingųjų liga

Hipertonija – neturtingųjų liga

Mokslininkai iš Stokholmo nustatė, kad suaugusiems, kurie, būdami vaikai, auga nepasiturinčiose šeimoje, padidėja rizika susirgti hipertonija. Švedai analizavo 1926–1958 metais šalyje gimusių 12 000 dvynukų susirgimų hipertonija duomenis,...


Ką reikia žinoti apie silantus?

Ką reikia žinoti apie silantus?

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Lietuvoje vykdoma vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinė programa. Nors valstybė skiria pakankamai lėšų vaikų dantukų priežiūrai, dalis pinigų lieka nepanaudota. Klaipėdos...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9