Ditel

Mokslininkai atrado trumparegystės geną

Mokslininkai atrado trumparegystę sukeliantį geną ir teigia, kad per dešimtmetį gali akinius paversti istorija. Dėl padidėjusio akies obuolio kylanti trumparegystė dažniausiai pradeda vystytis vaikystėje Vaikystėje duoti specialūs akių lašiukai apsaugotų vaikus nuo nepatogių akinių nešiojimo mokykloje.

Kaip praneša portalas „Pinigų karta” trumparegyste sergančių žmonių kiekis auga todėl, kad jie vis daugiau laiko praleidžia kambaryje arba sėdėdami prie kompiuterio ekrano, mažai juda. Norėdami užkirsti kelią trumparegystei, tereikia išeiti į lauką ir žiūrėti  į horizontą.

Kad rastų geną, susijusį su trumparegyste, mokslininkai ištyrė daugiau negu 4 tūkst. dvynių. Būtent dvyniai tokiuose tyrimuose testuojami dažniausiai, mat taip lengviausia pastebėti natūralų ir įgimtą skirtumą.  Tyrėjas daktaras Pirro Hysi sako: „Daug metų mes manėme, kad svarbiausias veiksnys, darantis įtakos trumparegystei yra trumparegiai tėvai. Pirmą kartą mes radome genus, kurie gali šiuos įtarimus paneigti”. Genas RASGRF1 atlieka svarbiausią vaidmenį vystantis akiai ir siunčiant vizualinius signalus smegenims. Kai jis yra su defektu, akies obuolys gali peraugti, taip priversdamas akies savininką tolimus objektus matyti išblukusius, tarsi per miglą.

Mokslininkai teigia, kad vaistai, išgydysiantys trumparegystę, gali būti išrasti per artimiausią dešimtmetį, mokslininkai taip pat siūlo kitaip  gydyti trumparegystę – suleisti gero geno į akį.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE