Sausio 23d. Sekmadienis

Kiaulių gripas Ukrainoje: lietuvių diplomatai dirba su kaukėmis

Peržiūrų skaičius: 21044

Niūrios prognozės dėl kiaulių gripo plitimo rudenį, atrodo, pildosi. Tik šį kartą protrūkis ne už Atlanto vandenyno, o Lietuvos pašonėje. Ukrainoje užfiksuoti beveik 200 tūkst. susirgusių, o kai kuriose šalies srityse paskelbtas karantinas.

"Kaip karo metais"

Šių dienų Ukraina primena Meksiką, kurioje prieš pusę metų atsirado ir pradėjo staigiai plisti A/H1N1 gripo virusas. "Kiaulių gripu" vadinama ligos atmaina visa jėga dabar smogė Ukrainai. Šioje šalyje mirė jau daugiau kaip 50 žmonių ir susirgo beveik 185 tūkst., daugiau kaip 120 žmonių yra kritinės būklės.

Tiesa, tik 13-ka atvejų patvirtinta, kad žmonės mirė nuo kiaulių gripo. Tačiau to pakako, kad Ukrainos gyventojai pradėtų panikuoti.

"Jaučiasi baimė. Žmonės vengia kitų žmonių susibūrimų, mažiau vaikšto į kavines ir restoranus. Uždarytos mokyklos ir kitos mokymo įstaigos. Viešasis gyvenimas beveik sustojo", - dienraščiui pasakojo Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža. Pasak jo, dėl paskelbto draudimo viešiems renginiams buvo sutrukdyti ambasados planai atidaryti Kijeve grandiozinę Niujorke gyvenančio lietuvio Rėjaus Bartkaus parodą. Tačiau ji vis tiek įvyks, tik kiek vėliau. Viešuosius susirinkimus Ukrainos valdžia uždraudė trims savaitėms. "Pirmoji K.M.Čiurlionio paroda vyko karo metais, tuo aš raminu dailininką R.Bartkų", - pusiau juokais sakė ambasadorius ir pridūrė, kad menininkas savo darbo nenutraukė.

A.Kumža taip pat papasakojo, jog iš pradžių buvo manyta, kad žmonės serga paprastu gripu, kurio protrūkiai tokiu metų laiku yra įprasti. "Patvirtinus, jog keli žmonės mirė užsikrėtę A/H1N1 virusu, šalies gyventojai puolė į vaistines, bet jos nesugebėjo aprūpinti kaukėmis ir specialiu preparatu "Tamiflu" visų norinčių", - pasakojo ambasadorius. Tad Ukrainai teko kreiptis tarptautinės pagalbos.

Užteks vienam mėnesiui

Ukrainos lyderis Viktoras Juščenka į pasaulio bendruomenę kreipėsi sekmadienį. Baltarusijos, Vengrijos, Moldovos, Lenkijos, Rusijos, Rumunijos, Slovakijos, JAV, Europos Komisijos ir NATO vadovams pranešė, kad Ukrainos nacionaliniam saugumui kilo grėsmė. "Mes negalime vien savo jėgomis neutralizuoti atsiradusios grėsmės, todėl kreipiuosi pagalbos į artimiausius ir strateginius sąjungininkus". Prezidento laiškuose taip pat nurodyta kokios būtent pagalbos šiuo metu ypač reikia Ukrainai, kad ji galėtų efektyviai kovoti su penktadienį paskelbta epidemija.

Į šį šauksmą jau atsiliepė Slovakija, Vengrija, Rumunija, Rusija ir Lenkija, o Šveicarija naktį atsiuntė lėktuvą, su 16 tonų "Tamiflu". Tai 300 tūkst. dozių. To turėtų užtekti vienam mėnesiui, mano pareigūnai. Dėl siuntinio Ukrainos užsienio reikalų ministerija specialiai derėjosi su šveicarų įmone F.Hoffman La Roche Ltd.. Ši sutiko parduoti preparatą pigiau - po 67 grivinų (apie 20 litų) už pakuotę. Teigiama, jog visi, kas kreipsis į ligonines, reikalui esant, gaus šį preparatą nemokomai.

Lėktuvą su preparatu pasitiko Ukrainos ministrė pirmininkė Julija Tymošenko. Ji padėjo greičiau sutvarkyti muitinės procedūras.

Dirba su kaukėmis

Taip pat buvo atsiųsta specialių kaukių siunta. "Šiandien jau matyti nemažai žmonių su kaukėmis", - pasakojo Lietuvos ambasadorius A.Kumža. Jo teigimu, kai kurių miestų merai nutarė nelaukti tarptautinės pagalbos ir organizavo kaukių gamybą patys.

Ambasadorius pasidžiaugė, jog niekas iš Lietuvos diplomatinės misijos nesusirgo ir papasakojo, jog grįžtančių į tarnybą diplomatų buvo paprašyta atvežti iš Vilniaus "Tamiflu" ir marlių kaukių. "Ypatinga dėmesį mes skiriame konsulinio skyriaus darbuotojams, kurie kasdien kontaktuoja su žmonėmis. Jie visi dirba su kaukėmis", - sakė A.Kumža.

URM rekomenduoja

Apie padėties Ukrainoje rimtumą byloje ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) šiandien išplatintas pranešimas. Jame sakoma, kad URM rekomenduoja Lietuvos piliečiams, artimiausiu metu vykstantiems arba ketinantiems vykti į Ukrainą, susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į šią valstybę.

"Atkreipiame dėmesį, kad pastaruoju metu Ukrainoje, ypač Lvovo mieste ir vakarinėse šalies srityse, ėmė sparčiai daugėti susirgimų naujuoju kiaulių gripu A (H1N1)", - rašoma pranešime.

 

Kiaulių gripas

Tai kiaulių kvėpavimo takų liga, kurią sukelia gripo virusas A. Gripo virusas A reguliariai sukelia gripo protrūkius kiaulėms rudenį ar žiemą, panašiai kaip ir žmonėms.

Kaip ir kiti virusai, kiaulių gripo virusas keičiasi. Naujai atsirandantys virusai gali būti pavojingi žmonėms, pavyzdžiui A/H1N1 virusas, kuriuo gali užsikrėsti ir kiaulės ir žmonės.


Plitimas

Kiaulių gripo virusas plinta kaip ir žmonių gripo virusas - oro lašeliniu būdu kosint ar čiaudint. Taip pat galima užsikrėsti liečiant virusais užterštus daiktus. Užsikrėsti galima nuo kiaulių. Virusas perduodamas žmogaus žmogui.

Užsikrėtę žmonės kitus užkrėsti gali ne tik pasireiškus simptomams, bet ir iki to. Taigi virusu užkrėsti galima dar nežinant kad sergi ir jau sergant. Mažesni vaikai virusą skleidžia ilgiau nei suaugusieji.
Kiaulių gripo virusas aplinkoje būna gyvybingas apie 2 val. ar net daugiau. Virusas į organizmą gali patekti, kai nešvariomis rankomis paliečiama burna, nosis, akys. Apsisaugoti nuo gripo šiuo atveju padeda dažnas rankų plovimas.

Simptomai

Ligos simptomai yra lygiai tokie patys kaip ir paprasto gripo:

 • Karščiavimas;

 • Kosulys;

 • Gerklės skausmas;

 • "Kaulų laužymas";

 • Galvos skausmas;

 • Šaltkrėtis;

 • Silpnumas ir nuovargis;

 • Rečiau gali būti viduriavimas, vėmimas;

 • Gripas gali komplikuotis plaučių uždegimų;

 • Gripas pablogina kitų lėtinių ligų simptomus.

Skubios medicininės pagalbos reikia, jei jaučiamas dusulys, pilvo ir/ar krūtinės skausmas ar spaudimas, staigus galvos svaigimas, sąmonės aptemimas, sunkus ar užsitęsęs vėmimas.

Reikėtų atkreipti dėmesį, jei vaikas pradeda greitai kvėpuoti ar dusti, pasikeičia odos spalva, negeria pakankamai skysčių, pasidaro neramus arba atvirkščiai, apatiškas, gripo simptomai pasikartoja kartu su karščiavimu ir kosuliu, atsiranda išbėrimų.

Vaistai

Šiuo metu dar nėra sukurta vakcinos prieš kiaulių gripo virusą. Apsisaugoti nuo užsikrėtimo padeda panašios priemonės, kaip ir nuo bet kurios oro-lašeliniu būdu plintančios kvėpavimo takų infekcijos. Specialistai pataria imtis šių apsaugos priemonių:

 • Užsidengti nosinaite burną ir nosį čiaudint ar kosint, o po panaudojimo nosinaitę išmesti;

 • Plauti rankas nusičiaudėjus ar po kosulio;

 • Dažnai plauti rankas su muilu. Alkoholiniai antiseptikai taip pat tinka;

 • Stengtis neliesti akių, nosies,burnos;

 • Vengti kontakto su sergančiais žmonėmis;

 • Jei jaučiate gripo simptomus, neiti į darbą ar mokyklą ir likti namie.

Diena.lt


Kalėdiniai vakarėliai darbuotojų nemotyvuoja

Sunkmečiu įmones apleidusi Kalėdų dvasia sugrįžta. Tačiau ar kalėdiniai vakarėliai nėra lėšų švaistymas? Pernai šventinį laikotarpį užsakymų nesulaukę renginių organizatoriai šįmet trina rankas, tačiau rinkodaros eksperto Lino Šimonio teigimu, tai...


JAV agentūra tiria galimą vaisto "Alli“ žalą kepenims

Jungtinių Amerikos Valstijų maisto ir vaistų agentūra (FDA) tiria nereceptinį vaistą svoriui mažinti "Alli" dėl pranešimų, kad jis gali būti žalingas kepenims. Šis medikamentas parduodamas ir Lietuvoje, jis intensyviai reklamuojamas...


Gydytojai pasijuto lyg karo lauke

Būgštaujama, kad įsisiautėjus gripo epidemijai gyventojai gali nesulaukti ne tik ugniagesių ar policijos patrulių, bet svarbiausia - medikų - pagalbos. Į kovą su liga stoję gydytojai atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje: rizika susirgti jiems...


Pristatytas metinis pranešimas apie Lietuvos gyventojų sveikatingumą ir sveikatos politiką

Spalio pradžioje LR Seime Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas Juozas Pundzius pristatė Nacionalinės sveikatos tarybos metinį pranešimą apie Lietuvos žmonių sveikatą ir lėtinių neinfekcinių ligų kontrolės klausimus. Ši LR Seimo įsteigta ir...


Gripas šį sezoną nusinešė penktą gyvybę

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, sausio 13 d. nuo gripo mirė 28 metų Varėnos rajono gyventojas. Tai jau penktasis mirties nuo gripo atvejis šį sezoną. Vyras susirgo sausio 1 d., o sausio 4 d. jis buvo paguldytas į Varėnos ligoninę,...


Organiniai šviesos diodai bus naudojami odos vėžiui gydyti

Organiniai šviesos diodai bus naudojami odos vėžiui gydyti

Organiniai šviesos diodai (OLED) ne tik pasižymi spalvos grynumu ir energijos suvartojimo efektyvumu - ateityje jie taip pat gali būti naudojami odos vėžiui ir uždegimams gydyti. Didžiosios Britanijos mokslininkų komanda šiuo metu kuria prie odos...


Maisto papildai gali slopinti agresyvumą

Maisto papildai gali slopinti agresyvumą

Nyderlanduose atliktas tyrimas parodė, kad kaliniams vartojant omega-3, vitaminų ir mineralų maisto papildų, sumažėja smurtinio ir agresyvaus elgesio atvejų. Dvigubai aklas atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamas tyrimas apėmė daugiau kaip 200...


Kraujagyslių chirurgams atrišo rankas

Ligoninės koridoriuje pakabintos kraujagyslių schemos tik iš pradžių primena keistus paveikslus. Klaipėdos jūrininkų ligoninės angiochirurgai purto galvas – jos nėra tik sienoms papuošti. Prieš operaciją ligoniui vizualiai parodoma ir...


Kovoje dėl kraujo donorų - gasdinimai hepatitu

Mažėja kraujo donorų, o gydymo įstaigos pasimetusios, nes nežino, kurio kraujo centro tiekiamas kraujas iš tiesų yra saugus ir neapkrėstas hepatitu. Seimo Sveikatos reikalų komitetas teigia, kad nesaugiais tyrimais kraujo centrai vienas kitą...


Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Krūties vėžys užklumpa ir vyrus

Ar žinojote, kad vyrai taip pat gali susirgti krūties vėžiu? Taip, gali. Nežinodami apie tai vyrai neatlieka profilaktinių patikrinimų, kurių metu būtų galima anksti diagnozuoti ligą. Todėl vyrams diagnozuotas krūties vėžys būna sunkesnės stadijos...


Valstybės kontrolė: sveikatos informacinė sistema vis dar neįgali

Valstybiniai auditoriai nustatė, kad nuo 2006 m. Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu kuriama elektroninė sveikatos informacinė sistema iki šiol neveikia planuota apimtimi, o iš jos kūrimui skirtų 34 mln. Lt daugiau kaip 15 mln. Lt panaudota...


Epidemijos neskelbs?

Nors anksčiau skelbta, kad šią savaitę šalyje gali būti paskelbta gripo epidemija, sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas teigė, jog pirmadienį to daryti neketinama. Visuotinė epidemija gali būti skelbiama, kai epidemija paskelbiama bent...


Apgamai gali slėpti atsakymus, kaip gydyti vėžį

Apgamai gali slėpti atsakymus, kaip gydyti vėžį

Tie, kurie turi daugybe apgamų, juodi taškiukai ant odos tokie pat natūralūs, kaip ir strazdanotiems strazdanos. Tačiau pasirodo, kad kiekvienas apgamas yra pigmentinių ląstelių auglys, kuris pradėjo vystytis link vėžio, tačiau sustojo. Šios...


Panika dėl kiaulių gripo: labiausiai pelnosi valstybė?

Sveikatos apsaugos ministerija piktinasi, kad vaistinės pelnosi iš vadinamojo kiaulių gripo. Tačiau nemažą vaistų kainos dalį pasiima ir pati valstybė. Dėl kiaulių gripo kylanti panika gyventojus vis dažniau priverčia užsukti į vaistines. Tačiau...


Žmogaus imuninei sistemai gyvybiškai svarbus D vitaminas

Praėjusią savaitę mokslininkai pareiškė, kad vitaminas D yra gyvybiškai svarbus aktyvinant žmogaus gynybinę sistemą, o tai, kad beveik pusei pasaulio gyventojų trūksta šio vitamino, gali reikšti, kad jų imuninės sistemos infekcijas naikinančios T...


Gripo pandemija: ar sulauksime vakcinos

Turtingosios pasaulio šalys paskelbė būsimąja pandemine vakcina nuo vadinamojo kiaulių gripo skiepysiančios nuo 30 iki 100 proc. gyventojų. Lietuva kol kas neturi išankstinių sutarčių dėl tiekimo. Mes laikomės nuomonės: pažiūrėsime, kas bus...


Ginekologą teis iš naujo

Neteisėtą abortą atlikęs gydytojas iš Gargždų bus priverstas teisme vėl susitikti su buvusia paciente. Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad byla turi būti nagrinėjama iš naujo. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus septynių...


Vyrai turi "Viagrą", moterys - nieko

Jau dešimt metų vyrai mėgaujasi stulbinamu civilizacijos išradimu – "Viagra". O ką daryti lytinį potraukį praradusioms moterims, klausia JAV žurnalas "Time" ir ieško atsakymo į šį klausimą. Buvo laikai, kai amerikietė...


Išrasti už morfijų stipresni nuskausminamieji

Išrasti už morfijų stipresni nuskausminamieji

JAV mokslininkai pasiekė įspūdingą pergalę kovoje su skausmu: jie išrado vaistą, kurio vienkartinė injekcija numalšina skausmą 14 kartų ilgiau, nei morfijus, praneša "Daily Telegraph". Revoliuciniu pasiekimu vadinamas preparatas buvo...


Vaistų kompanija: vaistai brangūs dėl ydingos vaistų įsigijimo sistemos

Vaistus kurianti kompanija "GlaxoSmithKline" (GSK) ketvirtadienį išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad sprendimas tirti farmacijos rinką yra teisingas, tačiau pastebi, kad tai situacijos nepakeis. "Nors dėl objektyvių priežasčių...


Šalių vyriausybės Pasaulinę AIDS dieną kovoja su įsivaizduojamu ŽIV gėdingumu

Šalių vyriausybės Pasaulinę AIDS dieną kovoja su įsivaizduojamu ŽIV gėdingumu

Viso pasaulio valstybių vyriausybės pirmadienį, Pasaulinę AIDS dieną, žadėjo intensyvinti kovą su ŽIV, kovoti su gėda, kuri siejama su šia liga, ir finansuoti gydymo programas. JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) turi...


Maisto papildų verslas - po medikų sparnu

Maisto papildų verslas - po medikų sparnu

Maisto papildai - ne vaistas, o maistas. Nepaisant to, kai kurie medikai pacientus siunčia nusipirkti papildų, ir ne bet kur, o į gydymo įstaigoje veikiantį konkrečios firmos maisto papildų kabinetą. "Pakliuvau į aferą", - tiesiai...


Gripo epidemiją skelbia 14 savivaldybių

Praėjusią savaitę sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje pasiekus epideminį lygį, gripo epidemiją jau skelbia 14 savivaldybių. Vienuolika iš jų - Kauno, Šiaulių, Panevėžio miestų, Klaipėdos miesto ir...


Nuo E.coli infekcijų jau mirė mažiausiai 29 žmonės

Hemoraginį enteritą sukeliančių bakterijų Escherichia coli (EHEC) infekcijų protrūkis šiaurės Vokietijoje nusinešė dar dviejų žmonių gyvybes, o šios epidemijos aukų bendras skaičius padidėjo iki 29, ketvirtadienį paskelbė Vokietijos nacionalinis...


Gripas didina prekybininkų pelnus - auga citrinų, imbierų pardavimai

Didieji prekybos centrai neslepia, kad netylančios kalbos apie gripą smarkiai padidino kai kurių produktų pardavimus. Citrinų, imbierų, medaus ir česnakų parduodama žymiai daugiau, o kai kurie paklausiausi sveikatai naudingi produktai pabrango...


Svarbu diagnozuoti ne tik patį vėžį, bet ir galimybę susirgti

Kovas yra tarptautinis storosios žarnos vėžio žinomumo mėnuo, kuomet visuomenei ir gydytojams primenami šios ligos ypatumai. Storosios žarnos vėžys yra trečia pagal dažnį onkologinė liga Vakarų visuomenėje. Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1500...


Klastinga liga renkasi vis jaunesnes aukas

Klastinga liga renkasi vis jaunesnes aukas

Dar prieš porą dešimtmečių gimdos kaklelio vėžys dažniausiai būdavo diagnozuojamas 60-64 metų moterims, o šiandien - 40-49 metų pacientėms. Per pastaruosius penkerius metus gimdos kaklelio vėžio atvejų vis daugėja, mirštančiųjų nuo šios ligos -...


Pacientui kairiosios vietoje prisiūta dešinioji ranka

Pacientui kairiosios vietoje prisiūta dešinioji ranka

Ispanų medikai Valensijoje vienam pacientui kairiosios vietoje prisiuvo dešiniąją ranką. Ispanijos duomenimis, tai yra pirmoji tokia transplantacija pasaulyje. Valstybinė žinių agentūra EFE pirmadienį pranešė, kad 63-ejų pacientas prieš 40 metų...


Prancūzijos klinika privalės sumokėti už... išgelbėtą gyvybę

Pirmą kartą Prancūzijoje viena ligoninė privalės sumokėti kompensaciją už tai, kad išgelbėjo gyvybę, praneša agentūra AFP. Teismas nusprendė, kad Orindžo miesto klinikos medikai su "neprotingu užsispyrimu" gaivino be gyvybės ženklų...


Kokia ortopedijos technika bus tikras išsigelbėjimas kojoms?

Kokia ortopedijos technika bus tikras išsigelbėjimas kojoms?

Jau antroje dienos pusėje ima varginti pėdų skausmas ar kojų nuovargis? O gal atsiranda ir šiuos negalavimus lydintis diskomfortas nugaros srityje? Skundžiatės tinstančiomis kojomis? Jei bent į vieną klausimą atsakėte „Taip“, būtina...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9