Gruodžio 3d. Penktadienis

Nugaros skausmas perspėja apie dvasios negalią

2013 Liepos 25d.
Peržiūrų skaičius: 62320
Nugaros skausmas perspėja apie dvasios negalią

Vieną naktį jūs pabundate nuo nenusakomo nugaros skausmo. Jis plinta į koją, į pečius, negalite net pajudėti. Iškviestas gydytojas prirašo tepalo, liepia gulėti, rekomenduoja masažą. Iš tiesų po kelių dienų palengvėja. Bet po kurio laiko vėl viskas kartojasi. Jums uždraudžiama kelti sunkesnius daiktus, lankstytis, prirašoma vaistų. Tačiau retkarčiais skausmas sugrįžta. Pasirodo, turite gydyti ne nugarą, o savo dvasinę būseną, nes, kaip rodo tyrimai, trims ligoniams iš keturių būtent dėl jos kyla skausmas.

Psichologinės problemos

Tai atrodo absurdiška, ypač tiems žmonėms, kurie jau daug metų kenčia nugaros skausmą. Tačiau daugelis mokslininkų pripažino, kad yra emocinės būsenos ir stuburo skausmo ryšys. Jie priėjo išvadą, kad nugarą gali skaudėti patyrus stresą, psichologinę traumą, esant depresijai ar dirbant nemielą darbą. Aišku, niekas neginčija, kad stuburo skausmus gali sukelti traumos, įvairios ligos.

Emocinių nugaros skausmo priežasčių teorijos šalininkai teigia, kad, norint įvertinti ligą, pirmiausia pacientui reikia prisiminti, kada prasidėjo skausmas. Antras žingsnis - kompleksinis ortopedinis ir neurologinis tyrimas. Paskui padaroma viso kūno "ligos diagrama" - pažymimi skausmingiausi taškai.

Galiausiai prieinama prie psichologinių aspektų - nustatoma, kodėl ligonis kenčia baimę, kodėl yra viskuo nepatenkintas, kas sukelia agresiją ir kt. Dažniausios priežastys: trauma, patirta vaikystėje (tėvų skyrybos, nepakankamas dėmesys, tėvų per dideli reikalavimai ir kt.); lėtinis stresas (šeimyniniai konfliktai, finansinės problemos, pykčiai darbe ir kt.); asmeninės savybės (jei žmogaus tikslas - patikti ir įtikti visiems ir visada, jis jausis nevisavertis; nugaros skausmus dažnai kenčia darboholikai ir kūrybingi žmonės).

Jei suskaudo nugarą, pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją. Tik jis gali nustatyti tikrąją priežastį ir paskirti gydymą. Kai skausmas atlėgs, susimąstykite, ar tai negali būti psichologinė problema.

Ezoterikai teigia, kad viršutinė nugaros dalis skauda, kai žmogus kelia sau per didelius reikalavimus, taip pat kai prisiima atsakomybę už kitus. Vidurinė nugaros dalis skauda tiems, kurie turi asmeninių problemų, o nugaros apačią maudžia turintiesiems finansinių nemalonumų.

Ko nemėgsta stuburas

Stuburas nemėgsta sunkumų. Jei reikia ką nors sunkesnio nešti, paimkite į abi rankas po vienodai paskirstytą svorį. Ką nors keldami rankas sulenkite, o ne ištieskite. Kartais krovinį tenka nešti viena ranka ar ant vieno peties, tada nugara turi būti tiesi, o raumenys - įtempti. Atminkite, kad turite lenkti kojas, o ne nugarą.

Labai svarbu, kad nugara gerai pailsėtų. Lovos matracas neturi būti nei per daug minkštas, nei per daug kietas. Pagalvė turi būti nedidelė, gerai miegoti ant ortopedinės. Kaklas - vienoje linijoje su visu stuburu. Jei mėgstate gulėti ant nugaros, po keliais pasikiškite volelį ir stuburas nebus apkrautas. Geriausia neįprasti miegoti vienoda poza - sveikiau vartytis, nes pagerėja galvos smegenų ir stuburo kraujo apytaka.

Dažniausiai pažeidžiamos stuburo vietos - kaklas ir juosmuo, nes tai - labiausiai apkrautos stuburo dalys. Tiems, kurių darbas yra sėdimas, labiausiai pavargsta nugara ir kaklas. Venkite minkštų kėdžių ir gilių krėslų, ant kurių sėdint nugarą sunku laikyti tiesiai. Kojos turi siekti grindis. Nesėdėkite uždėję koją ant kojos arba jas sukryžiavę, keliai turi sudaryti statų kampą. Po pusvalandžio būtinai atsistokite ir truputį pavaikščiokite. Jei neįmanoma tai padaryti, nors pakeiskite pozą, pasirąžykite. Jei tenka ilgai stovėti, į ką nors atsiremkite, kas 10 min. pajudėkite.

Į savo valgiaraštį įtraukite kalcio turintį maistą - pieno produktus, kopūstus, brokolius, porus, salotas, šviežius vaisius. Labai naudingi įvairūs žuvų patiekalai. Kiek galite mažiau vartokite cukraus. Kavą naudingiau gerti balintą. Mineralinį vandenį geriau rinktis tokį, kuriame yra kalcio - litre 150 mg. Venkite riebios mėsos, rafinuotų produktų, druskos ir alkoholio.

Kaip atsikratyti streso

Teigiama, kad 80 proc. žmonių, kurie skundžiasi nugaros skausmais, kenčia lėtinį stresą. Kaip jį sumažinti?

Mokėkite atsirinkti. Jei per daug dirbate, pervargstate, tampate nervingi, sumažėja galimybės spręsti iškilusias problemas. Atskirkite, kurie dalykai yra svarbiausi, ir pirmiausia imkitės jų.

Pamirškite tai, kas bloga. Praeities įvykiai, padarytos klaidos - jau praeityje. Nebereikia jų prisiminti ir vėl išgyventi. Neanalizuokite to, ko jau nebegalima pakeisti. Išmeskite iš savo atminties praeities balastą, bet nebedarykite tokių pačių klaidų.

Išliekite savo pyktį. Nelaikykite neigiamų emocijų. Aišku, nereikia šaukti ant aplinkinių - rašykite dienoraštį ir apibūdinkite tai, ką jaučiate, ką išgyvenate. Jei nenorite rašyti, pasitvarkykite namuose, imkitės tų darbų, kuriuos vis atidėliojote, ir pamiršite, kad pykote.

Neliūdėkite. Jei kas nors nepasisekė, paskambinkite draugei ar draugui, pasiguoskite. Išeikite pasivaikščioti, pažiūrėkite kino komediją arba paskaitykite humoreskų.

Nekaltinkite kitų. Kartais taip norisi dėl savo nesėkmių apšaukti kitus, tada, atrodo, bus lengviau. Bet tai apgaulingas žingsnis. Nusiraminkite, nes įtūžis atitolina jus nuo artimųjų, bendradarbių, kaimynų.

Leiskite sau pailsėti. Nebūtina visas poilsio dienas praleisti tvarkantis namuose ar sode. Pabūkite su savo mintimis, pasvajokite. Užsiimkite tuo, kas jums malonu.

Pagirkite save. Artimi žmonės kartais padaro ne tai, ko iš jų tikėjotės, kas jums būtų malonu. Su tuo tenka susitaikyti. Užtat jūs galite save pagirti už gerą darbą ir pasidovanoti seniai svajotą daiktą.

Kosulys – įvairių ligų pranašas

Kosulys – įvairių ligų pranašas

Kosulys – ankstyvas simptomas daugelio ligų, negydomos jos progresuoja. Nors daugelis mano, kad kosulį sukelia tik peršalimo ligos, virusinė infekcija, tačiau reikėtų žinoti, jog ilgą laiką kosulio kamuojami žmonės gali sirgti ir sunkesnėmis...


Laukimas – mirties sąjungininkas

Laukimas – mirties sąjungininkas

Daugeliui susirgusiųjų širdies ir galvos smegenų infarktu medikai galėtų padėti išvengti invalidumo ir netgi mirties, jei pacientai laiku atvyktų į ligoninę. Dėl išeminės širdies ligos ir galvos smegenų insultų miršta daugiausiai ligonių....


Cukraus apykaitos svarba organizmui

Cukraus apykaitos svarba organizmui

Iš cukraus gaunama energija būtina visam organizmui. Nervinio dirgiklio atsiradimas, sujaudinimas ir tolesnis jo perdavimas priklauso nuo pakankamo aprūpinimo energija. Kad cukrus organizme būtų sunaudojamas optimaliai, būtinas tam tikras hormonas...


Kova su klastingų parazitų armija

Kova su klastingų parazitų armija

Nykstančios jėgos ir krentantis svoris, sutrikusi kepenų funkcija, sunki devynias valandas trukusi operacija ir kasdienybė su vaistais. Tokią istoriją "Sveikatai" papasakojo 31-ų panevėžietis Dalius Kriaučiūnas, kovojantis su...


Kepenų suriebėjimo ligos simptomai

Kepenų suriebėjimo ligos simptomai

Kepenų suriebėjimo simptomus nėra taip paprasta diagnozuoti todėl, kad kepenų suriebėjimo liga paprastai nepasireiškia daugeliu simptomu ankstyvose stadijose. Dėl to daug žmonių su kepenų suriebėjimu nesupranta, kad turi problemų. Kai kepenų...


Raumenų atvėsinimas – svarbus treniruotės etapas

Raumenų atvėsinimas – svarbus treniruotės etapas

Puikiai pasportavote? Po treniruotės jaučiate malonų virpulį raumenyse ir lengvą nuovargį visame kūne? Neskubėkite ilsėtis, nes po treniruotės svarbu nepamiršti tinkamai atvėsinti raumenis.


Skoliozei gydyti - kompleksinis sprendimas

Skoliozei gydyti - kompleksinis sprendimas

Reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma” skoliozei (stuburo iškrypimui) gydyti taikomas kompleksinis gydymas. Pacientams po diagnozės sudaromas išsamus gydymo planas, kuris derinamas net kelių specialistų: gydytojo, kineziterapeuto ir...


Skoliozės gydymas Schroth metodu

Skoliozės gydymas Schroth metodu

Vienas efektyviausių skoliozės gydymo metodų Europoje ir JAV laikomas Schroth metodas, kurį pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti reabilitacijos centro „Gemma” specialistai. Daugiau apie gydymo metodą Schroth sužinosite pažiūrėję šį...


Pasirūpinkite širdimi laiku

Pasirūpinkite širdimi laiku

Širdies ir kraujagyslių ligos yra dažniausia mirties priežastis tiek Lietuvoje, tiek ir kitose šalyse. Susirgimų skaičius vis didėja, o į ligonių sąrašą patenka vis jaunesnio amžiaus žmonės. Rūkymas, nesubalansuota mityba, mažas fizinis aktyvumas,...


Amžiaus rykštė – alergija

Amžiaus rykštė – alergija

Pavasaris kelia nerimą kenčiantiesiems nuo alergijos, nes žydintys medžiai, augalai didina įvairias organizmo imuniteto reakcijas į svetimkūnius. Mokslininkai alergiją vadina šio amžiaus rykšte, nes ji laikoma viena iš sparčiausiai plintančių...


Apipjaustymas: nuo religinio ritualo iki medicinos

Apipjaustymas: nuo religinio ritualo iki medicinos

Dėl kokių medicininių priežasčių reikia atlikti apyvarpės apipjaustymą, vadinama cirkumcizija? Priežastys yra kelios. Dažniausia priežastis - išorinio apyvarpės žiedo (arba angos) susiaurėjimas, mediciniškai vadinamas fimoze. Šio susiaurėjimo...


Kaip išvengti legioneliozės

Kaip išvengti legioneliozės

Legioneliozė - ūminė užkrečiamoji liga, pasireiškianti karščiavimu, plaučių uždegimu, rečiau - kvėpavimo takų, skrandžio - žarnyno, inkstų bei centrinės nervų sistemos pakenkimu. Ligai būdingos dvi formos: legionierių liga (legionelinė...


Po vienu stogu – visos vaikų reabilitacijos paslaugos

Po vienu stogu – visos vaikų reabilitacijos paslaugos

Reabilitacijos ir slaugos centre “Gemma” atliekama vaikų reabilitacija. Tai kompleksas paslaugų, kurios apima FMR gydytojo konsultaciją, kineziterapiją salėje arba baseine, ergoterapiją, fizioterapiją ir masažus.


Pigus ir paprastas vėžio gydymo metodas

Pigus ir paprastas vėžio gydymo metodas

Vėžio atvejų vis daugėja ir deja šiuolaikinė medicina naudoja barbariškus gydymo metodus, kaip chemo, radiacija, kurios tik nuodija žmones ir krauna pelnus farmacijos kompanijoms. Išskyrus kelias vėžio rūšis, chemo yra labai neefektyvi ir geriau...


Ergoterapija vaikams – pagalba visai šeimai

Ergoterapija vaikams – pagalba visai šeimai

Tėvams labiausiai rūpi, kad vaikas džiaugtųsi vaikyste, aktyviai dalyvautų socialiniame gyvenime, susirastų draugų, kiekvieną dieną tobulėtų ir išmoktų vis naujų dalykų. Tačiau neretai vaikai susiduria su problemomis, kurios gali priversti mažiau...


Kaip padėti inkstams

Kaip padėti inkstams

Sergantiesiems pielonefritu (inksto audinio, geldelių ir taurelių uždegimu) reikia laikytis specialios dietos. Tik tada galima tikėtis greitai pasveikti. Sergant pielonefritu reikia gerti daug skysčių. Per dieną rekomenduojama išgerti apie du...


Kaip išsigydyti slogą

Kaip išsigydyti slogą

Sloga atvėsus orams – beveik įprastas reiškinys daugeliui žmonių. Vaistinėse gausu pačių įvairiausių vaistų slogai gydyti. Tačiau pajutę pirmuosius slogos požymius nepulkite gerti vaistų. Iš pradžių gali padėti ir visuomet po ranka esančios...


Tuberkuliozė

Tuberkuliozė

Tuberkuliozė, arba džiova, žinoma nuo senų laikų – žmonės ja greičiausiai užsikrėtė nuo gyvūnų ir serga jau 9 tūkstančius metų. Ši liga pasiglemždavo ne tik vargingųjų gyvybes – nuo jos mirė daugybė istorinių asmenybių, įskaitant V....


Kineziterapeutas: kada prireikia jo paslaugų?

Kineziterapeutas: kada prireikia jo paslaugų?

Kaklo ir nugaros skausmai yra vienos dažniausių nedarbingumo priežasčių. Maždaug 97 procentai šiais skausmais besiskundžiančių pacientų yra vos šiek tiek vyresni nei 40 metų – tokie pat statistikos duomenys užfiksuoti ne tik Lietuvoje, bet...


Žmonėms gresia dinozaurų likimas

Žmonėms gresia dinozaurų likimas

Žmonijos išnykimo grėsmę įžvelgia medicinos mokslų daktaras profesorius Aleksandras Aleksejevas, sukūręs naują integruotą jungiamojo audinio teoriją, kuri turėtų ne tik iš esmės pakeisti požiūrį į žmogaus gydymą ir sveikatą XXI amžiuje, bet ir...


Galvos skausmo priežastis - nosies ligos

Galvos skausmo priežastis - nosies ligos

Labai daug pacientų į gydytoją kreipiasi dėl galvos skausmų. Tai labai rimta ir kartais sunkiai sprendžiama problema, nes galvos skausmus gali sukelti daugybė priežasčių, kurias išaiškinti ne visada būna lengva. Gana dažnai galvos skausmų...


Gydymas spalvomis

Gydymas spalvomis

Spalvos daro įtaką ne tik akims, bet ir visiems organams ir juos gydo. Interjero, drabužių, makiažo, indų ir netgi produktų spalva ypač veikia visą organizmą. Raudona spalva reikalinga kraujotakai, kepenims ir inkstams, ji atpalaiduoja raumenis,...


Kaip malšinti skrandžio skausmus

Kaip malšinti skrandžio skausmus

Skrandžio skausmai gali kamuoti dėl įvairių priežasčių. Neretai jie pasireiškia dėl pernelyg didelės nervinės įtampos. Galima pabandyti juos malšinti naminiais vaistais. Bet jeigu šie vaistai nepadeda, reikia kreiptis į gydytoją, kad nustatytų...


Reabilitacija po COVID-19 - vienintelė išeitis sustiprinti sveikatą

Reabilitacija po COVID-19 - vienintelė išeitis sustiprinti sveikatą

Klastinga COVID – 19 infekcija, patekusi į žmogaus organizmą, sukelia daugybę sveikatos sutrikimų. Šis virusas klastingas tuo, kad net ir pasveikus juntami stiprūs liekamieji reiškiniai, kurie, anot sanatorijos „Gradiali“ vyr....


Ką daryti pajutus peties sąnario skausmą?

Ką daryti pajutus peties sąnario skausmą?

Petis yra pats judriausias sąnarys žmogaus kūne. Sveikas jo funkcionavimas yra būtinas normaliai rankos funkcijai bei pilnaverčio gyvenimo užtikrinimui. Vis dėl to, peties sąnario skausmas yra trečiasis dažniausiai sutinkamas judėjimo sistemos...


Nugalėti lėtinę ligą padeda noras pasveikti

Nugalėti lėtinę ligą padeda noras pasveikti

Gana dažnai skundžiamasi pilvo skausmais. Juos sukelia nemažai ligų. Viena iš tokių – opaligė. Ja serga apie dvidešimt procentų pasaulio gyventojų. Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligė paūmėja pavasarį ir rudenį. Be gydytojo pagalbos...


Keliautojų diarėja

Keliautojų diarėja

Keliaudami po šiltesnio klimato šalis vidutinio klimato šalių gyventojai dažnai kenčia nuo viduriavimo, vadinamo keliautojų diarėja. Tai viena dažniausių keliautojų ligų, kuria kasmet suserga 20-50 proc. turistų. Dažniausiai šia liga susergama...


Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje! (VIDEO)

Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje! (VIDEO)

Efektyvi reabilitacija ir sveikatinimo programos po operacijų, traumų, sergantiems lėtinėmis ligomis – kelias į visavertį gyvenimą. Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje!


Priešoperacinė reabilitacija – spartesniam sveikimui

Priešoperacinė reabilitacija – spartesniam sveikimui

Gydytojai sako, kad pasirengimas chirurginei intervencijai toks pats svarbus, kaip ir pati operacija bei reabilitacija po jos. Todėl sveikimo procesą, tam tikrais atvejais, siūlo pradėti dar iki operacijos – tai vadinama priešoperacine...


Į parduotuvę – tik išgėrus vaistų

Į parduotuvę – tik išgėrus vaistų

Daugybė pasaulio gyventojų kenčia nuo įvairiausių baimių, vadinamų fobijomis. Nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties žmonės kažko bijo. Tačiau į specialistus dėl šio nepatogumo kreipiasi tik nedidelė dalis. Psichiatrai teigia, kad žmonės dažniausiai...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9