Sausio 24d. Pirmadienis

Už išsaugotus sveikus dantis užaugę Jūsų vaikai Jums padėkos

2021 Liepos 2d.

Vaikystė – gražus gyvenimo etapas,
kurio neturėtų trikdyti nei dantų skausmas,
nei kitos netaisomų dantų sukeltos sveikatos problemos

Kad mažylių gyvenimo ir kartu su tėveliais praleistų nerūpestingos vasaros atostogų netemdytų tarsi „netikėtai“ užklupęs dantų skausmas, svarbu jų dantukus parodyti vaikų odontologui ne tik privalomai prieš mokslo metus. „Ar nėra dantų ėduonies pažeistų vaiko dantų, ypač verta įsitikinti planuojantiems atostogas prie jūros, juo labiau – į kitas šalis“, - konstatuoja Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ profesionali burnos higienistė Gabija Babrauskaitė iš savo ir vaikų odontologų darbo patirties ir siūlo prisiminti būtiniausią vaikų odontologų pagalbą, siekiant išsaugoti sveikus  vaikų pieninius dantis ir užtikrinti taisyklingą savalaikį nuolatinių dantų dygimą.

 • Profilaktinė dantų ir burnos ertmės apžiūra, higiena, diagnostika
 • Pažeistų dantų, dažniausiai ėduonies, gydymas ir plombavimas
 • Vaikų nuolatinių krūminių dantų padengimas silantais
 • Pieninių bei nesugydomų nuolatinių dantų saugus traukimas

Reikėtų būsimam mažajam pacientui paaiškinti, kad jis ar ji jau dideli, ir taip, kaip ir tėveliui ar mamytei įprasta, laikas parodyti odontologui dantukus. Maloniai ir dėmesingai bendraujantis vaikų odontologas apžiūrės panašiai, kaip ir kitų sričių vaikų ligų gydytojai, besirūpinantys ir tėvelių, ir vaikučių sveikata. Jokia apžiūra juk nėra skausminga. Viskas, ką odontologas atlieka, skirta išsaugoti dantukus sveikus ir apsaugoti nuo skausmo.

Profilaktinei dantų apžiūrai svarbu parodyti jau pirmuosius vaiko dantukus. Tuomet vaikas lengviau įpras prie odontologo apžiūros kaip prie savaime suprantamos būtinos sveikatos procedūros, ir odontologo kėdėje nekils problemų.

Visgi, jei šis ankstyvas vaiko raidos etapas praleistas, ir nutarėte vaikų odontologui parodyti savo atžalą jau bendraujančią ir visiškai suvokiančią aplinką - padrąsinkite ir užtikrinkite, kad pasėdėti išsižiojus odontologo kėdėje tikrai neskauda. Galima patiems tėveliams pasižiūrėti į vaiko dantukus ir paklausti, ar labai skaudėjo.

Tiek per anksti, tiek per vėlai ištraukti pieniniai dantukai sutrikdo nuolatinių dantų dygimą; šių  dygimo prognozę gali numatyti tik odontologas

Skirtumas nuo tėvelių „apžiūros“ tik toks, kad dantų gydytojas profesionaliai įvertina dantukų būklę ir paaiškina, ar jie dygsta taisyklingai, ar visi sveiki, ar reikalinga pagalba. Pvz., vaikų dantų gydytojas pasirūpina, kad pieniniai dantukai neiškristų anksčiau laiko ir nesukeltų kitų rimtų bėdų. Tėveliams pravartu žinoti ir savo vaikui suprantama kalba paaiškinti, kad per anksti netekus pažeisto dantų ėduonies („sergančio“) pieninio dantuko, vaikas ne tik ilgesniam laikui lieka bedantis, bet patiria ir kitų nemalonių pasekmių:

 • neaiškiai taria garsus;
 • netaisyklingai formuojasi veido bruožai;
 • negali tinkamai sukramtyti maisto, todėl gali sutrikti virškinimas, skaudėti pilvuką;
 • labai tikėtina, kad nuolatiniai dantys išdygs kreivi, negražūs ir jų tiesinimas vėl sukels naujų problemų.

Tokios neprižiūrimų dantukų ankstyvos pasekmės ištinka ir vaikų, ir suaugusiųjų dantis

Burnos ertmės higienistą rekomenduojame aplankyti maždaug apie 6 -uosius amžiaus metus. Higienistas padeda suformuoti Jūsų atžaloms gerus burnos ir dantų priežiūros įgūdžius, suprantama vaikui kalba paaiškina ir parodo, kaip teisingai valomi dantukai; pataria, kokios dantų priežiūros priemonės labiausiai tinka konkretaus vaiko dantukams ir pan.

Gydyti vaiko dantis dažniausiai prireikia, jei vaikas reguliariai nerodomas odontologui, ir tenka apsilankyti tik pajutus dantų skausmą. Tuomet galima paaiškinti, kad skausmą odontologas sustabdys. Tačiau  be jo pagalbos dantukus skaudės ir stipriau, ir ilgiau, ir vis tiek teks kreiptis į dantų gydytoją.  Galima paklausti, ar vaikas norėtų kęsti skausmą kuo ilgiau, ar stabdyti kuo skubiau.

Geriau reguliariai lankytis pas vaikų odontologą ir tokio daugybinio dantų ėduonies išvengti – tai palankiau vaiko sveikatai ir būsimiems nuolatiniams dantims

Priklausomai nuo esamos dantukų būklės, pvz., jei dantukas pažeistas dantų ėduonies (karieso) ir svarbu jam padėti pasveikti, gali būti, kad labai trumpai ir šiek tiek paskaudės, kol odontologas nuskausmins. Tą vos juntamą „laukiamą“ skausmą galima paaiškinti suprantama vaikui kalba pagal jo patirtį ir suvokimą, palyginus su konkrečiu atveju, kai vaikui kada nors ką nors skaudėjo; pvz., silpniau, nei buvo užsigavęs ar pan.

Kai odontologas įgauna vaiko pasitikėjimą, mažylis dantukų apžiūros metu nejaučia jokio diskomforto, ir visos odontologinės procedūros vyksta sklandžiau ir operatyviau. Be to, atėjęs net ir su skaudančiu dantuku į jau pažįstamą odontologijos klinikos ir dantų gydytojo aplinką, vaikelis jausis tvirčiau.

Krūminių dantų paviršiaus padengimas silantais – puikus sprendimas, siekiant kuo ilgiau išsaugoti vaikų nuolatinius krūminius dantukus sveikus. siūlome jų skysta, ore kietėjančia plombine medžiaga. Klinikos „Angitia“ odontologai iš savo patirties atsakingai konstatuoja, kad padengti silantais krūminiai vaikų dantys, yra apsaugoti nuo dantų ėduonies labiau, nei nepadengti silantais. Silantuotų krūminių dantų paviršius yra lygesnis, nes ta skysta medžiaga užpildo visus griovelius. Nelygaus nuolatinių krūminių dantų paviršiaus vaikai dar kruopščiai neišvalo, taip sudarydami palankias sąlygas apsigyventi dantų ėduonies bakterijoms.

Vos išdygę nuolatiniai krūminiai vaikų dantys yra ir taip jautresni vaikų mėgstamam saldžiam, rūgščiam, šaltam, karštam maistui bei gėrimams (nebūtini visavertei vaikų mitybai populiarūs ledai bei saldumynai, būtini saldūs bei saldžiarūgščiai vaisiai ir uogos). Tad nesilantuotų dantų grioveliuose besikaupiantys šio maisto likučiai yra tikras rojus dantų ėduonies bakterijoms, intensyviai ardančioms dantų emalį. Todėl ir statistika tokia grėsminga: apie 68 proc. trimečių ir 95 proc. šešiamečių Lietuvos vaikų dantys yra pažeisti dantų ėduonies. Duomenys kasmet šiek tiek svyruoja, tačiau vidurkis panašus).

Jeigu tėveliams svarbi savo vaikų dantų sveikata, linkime laiku pasirūpinti savo vaikų dantimis, kad jie į šią statistiką nepatektų:


 • Įpratinti vaikus rytais ir vakarais kruopščiai išvalyti dantukus šepetėliu su jų amžiui skirta dantų pasta; kol susiformuos teisingi valymo įgūdžiai, šį procesą turėtų prižiūrėti tėvai.
 • Kaskart pavalgius tarpdančius valyti specialiu tarpdančių šepetėliu arba siūlu ir išskalauti vandeniu
 • Kaskart pavalgius praskalauti burnytę vandeniu
 • Reguliariai parodyti savo atžalas vaikų odontologui ir lankytis pagal individualią dantų būklę paskirtu dažnumu.
 • Išdygus nuolatiniams krūminiams dantims, kiekvieną jų vieną po kito padengti silantais, padedančiais apsaugoti nuo dantų ėduonies. T. y. – nelaukti, kol sudygs visi krūminiai dantys, bet atvykti dėl kiekvieno danties atskirai, jeigu jie išdygs ne vienu metu. Silantais dengiami sveiki arba sugydyti dantys.

Kai nesugydomą ar klibantį pieninį dantuką tenka išrauti, vaikui paaiškinkite: kad išaugtų naujas tvirtas dantukas visam gyvenimui, odontologas padės paruošti jam vietą. Klibantis dantukas jau nepajėgia kramtyti maisto, valgymo metu jis pats kliūna, skauda ir trukdo. Vaikų odontologas išrauna dantuką laiku, be skausmo ir be infekcijos rizikos.

Kuo anksčiau parodomas vaikas odontologui ir pastebimi pirmieji dantukų pokyčiai, tuo greičiau užkertamas kelias dantų problemoms. Tėveliai sutaupo pinigų ir laiko, o vaikas, supratęs sveikų dantukų svarbą ir lankymosi pas odontologą prasmę – vaikų odontologo kėdėje jaučiasi drąsus, ramus ir saugus.

www.angitia.lt


Dantis turi 5 paviršius. Ar tikrai valote juos visus?

Dantis turi 5 paviršius. Ar tikrai valote juos visus?

Gydytojai odontologai ir burnos higienistai visiškai sutinka, jog siekiant išvengti įvairių dantų ligų, tarpdančių valymas yra svarbi kasdienė dantų priežiūros dalis. Atlikti naujausi tyrimai parodė, jog naudoti tarpdančių šepetėlius ne ką mažiau...


Dantų protezavimas cirkonio oksido keramika – grožis, bet ar ilgalaikis?

Dantų protezavimas cirkonio oksido keramika – grožis, bet ar ilgalaikis?

Medicinoje cirkonio oksido naudojimas nėra naujiena, pvz., jau daugiau negu 20 metų sėkmingai atliekamas klubo sąnario endoprotezavimas, kelio sąnario operacijos. Dėl išskirtinių savybių šiuolaikinėje odontologijoje cirkonio oksidas yra bene...


Klinikos pacientams – išskirtinis specialistų dėmesys, moderni gydymo įranga ir technologijų naujovės.

Klinikos pacientams – išskirtinis specialistų dėmesys, moderni gydymo įranga ir technologijų naujovės.

UAB „Dantima“ vasaros pradžioje įkūrusi savo filialą - OZO estetinės odontologijos ir implantologijos kliniką, švenčia 10-uosius veiklos metus. Klinikos vadovo ir įkūrėjo, gydytojo-odontologo Mariaus Gelažansko teigimu, per...


Blogas burnos kvapas

Blogas burnos kvapas

Taip įprasta, bet taip sunku kalbėti apie tai. Blogas burnos kvapas yra būdingas daugumai (50-65% populiacijos) ir jo negalima priskirti vienai ar kitai amžiaus grupei ar lyčiai: kiekvienas kartais ar nuolat gali pajusti nemalonų burnos kvapą.


STA kompiuterinis dantų nuskausminimas mažiesiems pacientams

STA kompiuterinis dantų nuskausminimas mažiesiems pacientams

Odontologijos klinikos “Neodenta” vaikų odontologė Rasa Bardijevskienė džiaugiasi, kad net ir šiandien, kai odontologija taip toli pažengusi ir žodis „skausmas“ seniai nebėra odontologo sinonimas, daliai žmonių...


Kaip išsirinkti dantų pastą?

Kaip išsirinkti dantų pastą?

Dantų pasta, kurios sudėtyje nėra veikliųjų ar gydomųjų medžiagų, vadinama higienine. Ji turi tik pagrindines sudedamąsias dalis, bet nestabdo ėduonies plitimo, negydo dantenų uždegimo. Tokios pastos tinka neturintiems dantų ir nešiojantiems...


Odontologų dėmesio centre – gamtos duota šypsena

Odontologų dėmesio centre – gamtos duota šypsena

Nors burna specialistų vadinama vartais į organizmą, jos priežiūrą neretai paliekame būtinųjų vizitų pas medikus eilės gale: šypsena laukia palankesnio meto, didesnių pajamų, ramesnio laikotarpio... Specialistai ragina neapsigauti: burnos sveikata...


Aukštaičių šypsenoms išskirtinis dėmesys

Aukštaičių šypsenoms išskirtinis dėmesys

Kovo 20 d. Utenoje duris atvėrė aukščiausius gydymo ir pacientų aptarnavimo reikalavimus atitinkanti odontologinė klinika CLINIC|DPC. Tai jau devintoji odontologijos paslaugų tinklo klinika Lietuvoje, kur vienoje vietoje bus teikiamos visos...


Kiek tarnauja dantų implantai?

Kiek tarnauja dantų implantai? (1)

Dantų implantacija – gana brangi, tačiau itin veiksminga paslauga, grąžinanti žmonėms pasitikėjimą savimi, gyvenimo džiaugsmą ir visas natūralių dantų funkcijas. Investuojant į šias procedūras, norisi jaustis saugiai ir užtikrintai ne tik...


Dantų šaknų kanalų beskausmis gydymas ir pergydymas

Dantų šaknų kanalų beskausmis gydymas ir pergydymas

Endodontinis (graikiškai endo – viduje, odont – dantis) arba dantų šaknų kanalų gydymas, yra viena iš pagrindinių odontologijos klinikos UAB „Angitia“ veiklos sričių, kuria užsiimame daugiau, nei dvidešimt metų.


Kelias į žvaigždes, arba šiuolaikinis dantų protezavimas

Kelias į žvaigždes, arba šiuolaikinis dantų protezavimas

Brandaus amžiaus vyriškis simpatiškai brandžiai damai sako komplimentą: „Mieloji, Jūsų nuostabūs dantys man primena žvaigždes!“ Nudžiugusi dama klausia: „Nes jie balti ir blizga?“ O vyriškis romantiškai ir svajingai...


Protezavimas ant implantų: ką vertėtų žinoti

Protezavimas ant implantų: ką vertėtų žinoti

Protezavimas - antrasis dantų implantacijos etapas, kurio metu atkūriama matoma danties dalis. Ar rezultatu liksite patenkinti, priklausys ne tik nuo gydytojo, bet ir nuo Jūsų pačių priimtų sprendimų. Kodėl reikalingas protezavimas ant implantų?


Dantų dygimo schema

Dantų dygimo schema

Pirmojo dantuko laukiame nekantraudami. Kada išsikala paskutiniai, ne visada ir pastebime. Tačiau iki dvejų su puse metukų mažylio burnoje turėtų būti 20 baltukų. Pateikiame kūdikių dantų dygimo schemą ir eiliškumą.


Odontologai varžosi dėl gražiausiai sutvarkytos šypsenos

Odontologai varžosi dėl gražiausiai sutvarkytos šypsenos

Jau porą mėnesių Lietuvos odontologų dėmesio centre – estetinio restauravimo konkursas ,,Estetiko“. Gyd. Eglė Kunčiuvienė, Nacionalinės estetinės odontologijos akademijos prezidentė ir pagrindinė konkurso iniciatorė, džiaugiasi, kad ką...


Negydomi, apleisti ar prarasti dantys silpnina sveikatą

Negydomi, apleisti ar prarasti dantys silpnina sveikatą

Nuo senų laikų dalis žmonių įsitikinę, kad senatvėje neišvengiamai prarasime dantis. Būtent senais laikais šis teiginys buvo toks akivaizdus, kaip dangus mėlynas, o žolė žalia. Tačiau šiandien, pažangių skaitmeninių odontologijos technologijų...


Kaulo bloko persodinimo operacija

Kaulo bloko persodinimo operacija

Kaulo bloko persodinimas – tai operacija, kurios metu kaulo gabalėlis išimamas iš vienos žandikaulio ar kūno vietos ir pritvirtinamas toje žandikaulio vietoje, kurioje ateityje planuojama implantacija. Šią operaciją dar galima vadinti...


Vaikų dantų profilaktika

Vaikų dantų profilaktika

Labai svarbu, kad elementarios burnos higienos procedūros būtų atliekamos jau pirmaisiais vaiko gyvenimo metais. Rekomenduojama valyti ir masažuoti dantenas dar neišdygus dantims, kad susiformuotų sveika, švari aplinka pieninių dantų dygimui. Jau...


Dantų šepetėliai tampa vis protingesni

Dantų šepetėliai tampa vis protingesni

Burnos higienai svarbiausia - tinkamai valyti dantis. Šios procedūros pagalbininkų - šepetėlių šiandien yra labai įvairių: pradedant elementariais klasikiniais, baigiant ultragarsiniais, kurie ne tik valo dantis, bet ir tausoja jautrias jų vietas,...


„Lietuviški dantys“ – išsigelbėjimas emigrantams

„Lietuviški dantys“ – išsigelbėjimas emigrantams

Kaina ir kokybė – taip! Būtent optimistiškas jų santykis dantų implantacijai emigrantus viliote vilioja į Lietuvą. Pasak profesionalaus gydytojo-odontologo Tomo Stumbrio, daugiausiai parvykėlių jo kabinete lankosi vasarą ir didžiųjų žiemos...


Dantų priežiūrai skiriamas vis didesnis dėmesys

Dantų priežiūrai skiriamas vis didesnis dėmesys

Šypsena yra neabejotinai vienas iš būtiniausių žmogaus aksesuarų, be kurių neįsivaizduojama nė viena diena, nė vienas susitikimas ir nė viena šventė. Tai tarsi žmogaus vizitinė kortelė, atskleidžianti nuoširdumą bei norą bendrauti. Jau nuo...


Atsibodo jautrūs dantys...

Atsibodo jautrūs dantys...

"Norėčiau jūsų pagalbos, nes tiesiog atsibodo tie jautrūs dantys. Apie ledus ir obuolius jau nekalbu, nes jų iš viso negaliu valgyti, bet dabar, kai prasidėjo uogos, net ir jų pavalgius dantis gelia. Ką daryti man daryti ir ar galiu sau kokiu...


SEDACIJA – įveik baimę odontologui

SEDACIJA – įveik baimę odontologui

Vienas iš 4 žmonių pasaulyje jaučia apsilankymo pas odontologą baimę. Laimei, yra sprendimo būdas. Jums daugiau nebereikės bijoti odontologo. Tai baimės forma, kurios metu bijoma odontologų. Pati baimė yra skirtingo lygio. Aukščiausio baimės lygio...


Kokie dantų implantai perkamiausi?

Kokie dantų implantai perkamiausi?

Tai viena iš labiausiai paplitusių dantų ertmės ligų šiuo metu Lietuvoje. Odontologai pažymi tai, kad šia opia liga serga ar bent jau turi tam tikrus požymius devyni iš dešimties asmenų. Ši liga geriau žinoma kaip dantų parodontozė turi tam tikrus...


Sedacija ir narkozė odontologijoje. Dantų gydymas be skausmo!

Sedacija ir narkozė odontologijoje. Dantų gydymas be skausmo!

Vos prieš dešimtmetį ar pora, net negalėjome įsivaizduoti, kad sėsti į odontologo kėdę bus galima be įtampos ir nerimo. Deja dar ir šiomis dienomis yra tikinčių, jog dantų gydymas ar protezavimas ir veriantis skausmas – yra neatsiejamas...


Operatyvaus dantų tiesinimo naujovė JG KLINIKA Mažeikiuose

Operatyvaus dantų tiesinimo naujovė JG KLINIKA Mažeikiuose

„Šypsena per šešis mėnesius“ (Six Month Smiles) yra nauja patentuota priekinių dantų tiesinimo ir šypsenos dailinimo metodika, taikoma pacientams nuo 15 m. amžiaus, kai nebūtini tradiciniai ortodontiniai dantų tiesinimo metodai....


Visa tiesa apie dantų balinimą

Visa tiesa apie dantų balinimą

Dantų balinimas yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. Ši procedūra pritraukia vis daugiau žmonių. Lyginant su ortodontinėmis procedūromis ir plombavimu, tai yra pati populiariausia procedūra, kurią renkasi jaunesni nei 50...


Dantų implantai ir implantavimo privalumai

Dantų implantai ir implantavimo privalumai

Gražiai atrodantys bei sveiki dantys – kiekvieno žmogaus siekiamybė. Gražūs dantys pirmiausia yra sveiki dantys. Juk įvairios estetinės procedūros gali būti atliekamos tik tada, kai dantys yra sveiki. Tačiau jeigu atsitiko taip, jog negalite...


Dantų implantai Klaipėdoje: kokia kaina?

Dantų implantai Klaipėdoje: kokia kaina?

Labai dažnai kyla klausimas kiek kainuoja turėti gražią šypseną? Kartais šis klausimas kyla ne dėl noro ją turėti, o dėl tam tikrų veiksnių, kurie lėmė, kad šypsena yra tokia kokia yra. Taigi kyla klausimas kiek kainuoja dantų implantai...


Dantų implantų kaina bei jų rūšys

Dantų implantų kaina bei jų rūšys

Dantų implantų būna įvairių rūšių, todėl skiriasi ir jų kaina. Patys paprasčiausi implantai kainuoja mažiausiai. O moderniausi, pagaminti iš aukščiausios kokybės medžiagų, savaime suprantama kur kas brangesni. Dantų implantai: kaina paprastai...


Odontologinio gydymo būdai. Apie kiekvieną trumpai.

Odontologinio gydymo būdai. Apie kiekvieną trumpai.

Pakoreguoti ar atkurti šypseną galima taikant įvairius odontologinio gydymo būdus. Kuris tinkamiausias, priklauso nuo sprendžiamos problemos bei paciento poreikių. MIR klinikos gydytojai plačiau pasakoja apie kiekvieną jų.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9