Rugsėjo 23d. Ketvirtadienis

Už išsaugotus sveikus dantis užaugę Jūsų vaikai Jums padėkos

2021 Liepos 2d.

Vaikystė – gražus gyvenimo etapas,
kurio neturėtų trikdyti nei dantų skausmas,
nei kitos netaisomų dantų sukeltos sveikatos problemos

Kad mažylių gyvenimo ir kartu su tėveliais praleistų nerūpestingos vasaros atostogų netemdytų tarsi „netikėtai“ užklupęs dantų skausmas, svarbu jų dantukus parodyti vaikų odontologui ne tik privalomai prieš mokslo metus. „Ar nėra dantų ėduonies pažeistų vaiko dantų, ypač verta įsitikinti planuojantiems atostogas prie jūros, juo labiau – į kitas šalis“, - konstatuoja Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ profesionali burnos higienistė Gabija Babrauskaitė iš savo ir vaikų odontologų darbo patirties ir siūlo prisiminti būtiniausią vaikų odontologų pagalbą, siekiant išsaugoti sveikus  vaikų pieninius dantis ir užtikrinti taisyklingą savalaikį nuolatinių dantų dygimą.

 • Profilaktinė dantų ir burnos ertmės apžiūra, higiena, diagnostika
 • Pažeistų dantų, dažniausiai ėduonies, gydymas ir plombavimas
 • Vaikų nuolatinių krūminių dantų padengimas silantais
 • Pieninių bei nesugydomų nuolatinių dantų saugus traukimas

Reikėtų būsimam mažajam pacientui paaiškinti, kad jis ar ji jau dideli, ir taip, kaip ir tėveliui ar mamytei įprasta, laikas parodyti odontologui dantukus. Maloniai ir dėmesingai bendraujantis vaikų odontologas apžiūrės panašiai, kaip ir kitų sričių vaikų ligų gydytojai, besirūpinantys ir tėvelių, ir vaikučių sveikata. Jokia apžiūra juk nėra skausminga. Viskas, ką odontologas atlieka, skirta išsaugoti dantukus sveikus ir apsaugoti nuo skausmo.

Profilaktinei dantų apžiūrai svarbu parodyti jau pirmuosius vaiko dantukus. Tuomet vaikas lengviau įpras prie odontologo apžiūros kaip prie savaime suprantamos būtinos sveikatos procedūros, ir odontologo kėdėje nekils problemų.

Visgi, jei šis ankstyvas vaiko raidos etapas praleistas, ir nutarėte vaikų odontologui parodyti savo atžalą jau bendraujančią ir visiškai suvokiančią aplinką - padrąsinkite ir užtikrinkite, kad pasėdėti išsižiojus odontologo kėdėje tikrai neskauda. Galima patiems tėveliams pasižiūrėti į vaiko dantukus ir paklausti, ar labai skaudėjo.

Tiek per anksti, tiek per vėlai ištraukti pieniniai dantukai sutrikdo nuolatinių dantų dygimą; šių  dygimo prognozę gali numatyti tik odontologas

Skirtumas nuo tėvelių „apžiūros“ tik toks, kad dantų gydytojas profesionaliai įvertina dantukų būklę ir paaiškina, ar jie dygsta taisyklingai, ar visi sveiki, ar reikalinga pagalba. Pvz., vaikų dantų gydytojas pasirūpina, kad pieniniai dantukai neiškristų anksčiau laiko ir nesukeltų kitų rimtų bėdų. Tėveliams pravartu žinoti ir savo vaikui suprantama kalba paaiškinti, kad per anksti netekus pažeisto dantų ėduonies („sergančio“) pieninio dantuko, vaikas ne tik ilgesniam laikui lieka bedantis, bet patiria ir kitų nemalonių pasekmių:

 • neaiškiai taria garsus;
 • netaisyklingai formuojasi veido bruožai;
 • negali tinkamai sukramtyti maisto, todėl gali sutrikti virškinimas, skaudėti pilvuką;
 • labai tikėtina, kad nuolatiniai dantys išdygs kreivi, negražūs ir jų tiesinimas vėl sukels naujų problemų.

Tokios neprižiūrimų dantukų ankstyvos pasekmės ištinka ir vaikų, ir suaugusiųjų dantis

Burnos ertmės higienistą rekomenduojame aplankyti maždaug apie 6 -uosius amžiaus metus. Higienistas padeda suformuoti Jūsų atžaloms gerus burnos ir dantų priežiūros įgūdžius, suprantama vaikui kalba paaiškina ir parodo, kaip teisingai valomi dantukai; pataria, kokios dantų priežiūros priemonės labiausiai tinka konkretaus vaiko dantukams ir pan.

Gydyti vaiko dantis dažniausiai prireikia, jei vaikas reguliariai nerodomas odontologui, ir tenka apsilankyti tik pajutus dantų skausmą. Tuomet galima paaiškinti, kad skausmą odontologas sustabdys. Tačiau  be jo pagalbos dantukus skaudės ir stipriau, ir ilgiau, ir vis tiek teks kreiptis į dantų gydytoją.  Galima paklausti, ar vaikas norėtų kęsti skausmą kuo ilgiau, ar stabdyti kuo skubiau.

Geriau reguliariai lankytis pas vaikų odontologą ir tokio daugybinio dantų ėduonies išvengti – tai palankiau vaiko sveikatai ir būsimiems nuolatiniams dantims

Priklausomai nuo esamos dantukų būklės, pvz., jei dantukas pažeistas dantų ėduonies (karieso) ir svarbu jam padėti pasveikti, gali būti, kad labai trumpai ir šiek tiek paskaudės, kol odontologas nuskausmins. Tą vos juntamą „laukiamą“ skausmą galima paaiškinti suprantama vaikui kalba pagal jo patirtį ir suvokimą, palyginus su konkrečiu atveju, kai vaikui kada nors ką nors skaudėjo; pvz., silpniau, nei buvo užsigavęs ar pan.

Kai odontologas įgauna vaiko pasitikėjimą, mažylis dantukų apžiūros metu nejaučia jokio diskomforto, ir visos odontologinės procedūros vyksta sklandžiau ir operatyviau. Be to, atėjęs net ir su skaudančiu dantuku į jau pažįstamą odontologijos klinikos ir dantų gydytojo aplinką, vaikelis jausis tvirčiau.

Krūminių dantų paviršiaus padengimas silantais – puikus sprendimas, siekiant kuo ilgiau išsaugoti vaikų nuolatinius krūminius dantukus sveikus. siūlome jų skysta, ore kietėjančia plombine medžiaga. Klinikos „Angitia“ odontologai iš savo patirties atsakingai konstatuoja, kad padengti silantais krūminiai vaikų dantys, yra apsaugoti nuo dantų ėduonies labiau, nei nepadengti silantais. Silantuotų krūminių dantų paviršius yra lygesnis, nes ta skysta medžiaga užpildo visus griovelius. Nelygaus nuolatinių krūminių dantų paviršiaus vaikai dar kruopščiai neišvalo, taip sudarydami palankias sąlygas apsigyventi dantų ėduonies bakterijoms.

Vos išdygę nuolatiniai krūminiai vaikų dantys yra ir taip jautresni vaikų mėgstamam saldžiam, rūgščiam, šaltam, karštam maistui bei gėrimams (nebūtini visavertei vaikų mitybai populiarūs ledai bei saldumynai, būtini saldūs bei saldžiarūgščiai vaisiai ir uogos). Tad nesilantuotų dantų grioveliuose besikaupiantys šio maisto likučiai yra tikras rojus dantų ėduonies bakterijoms, intensyviai ardančioms dantų emalį. Todėl ir statistika tokia grėsminga: apie 68 proc. trimečių ir 95 proc. šešiamečių Lietuvos vaikų dantys yra pažeisti dantų ėduonies. Duomenys kasmet šiek tiek svyruoja, tačiau vidurkis panašus).

Jeigu tėveliams svarbi savo vaikų dantų sveikata, linkime laiku pasirūpinti savo vaikų dantimis, kad jie į šią statistiką nepatektų:


 • Įpratinti vaikus rytais ir vakarais kruopščiai išvalyti dantukus šepetėliu su jų amžiui skirta dantų pasta; kol susiformuos teisingi valymo įgūdžiai, šį procesą turėtų prižiūrėti tėvai.
 • Kaskart pavalgius tarpdančius valyti specialiu tarpdančių šepetėliu arba siūlu ir išskalauti vandeniu
 • Kaskart pavalgius praskalauti burnytę vandeniu
 • Reguliariai parodyti savo atžalas vaikų odontologui ir lankytis pagal individualią dantų būklę paskirtu dažnumu.
 • Išdygus nuolatiniams krūminiams dantims, kiekvieną jų vieną po kito padengti silantais, padedančiais apsaugoti nuo dantų ėduonies. T. y. – nelaukti, kol sudygs visi krūminiai dantys, bet atvykti dėl kiekvieno danties atskirai, jeigu jie išdygs ne vienu metu. Silantais dengiami sveiki arba sugydyti dantys.

Kai nesugydomą ar klibantį pieninį dantuką tenka išrauti, vaikui paaiškinkite: kad išaugtų naujas tvirtas dantukas visam gyvenimui, odontologas padės paruošti jam vietą. Klibantis dantukas jau nepajėgia kramtyti maisto, valgymo metu jis pats kliūna, skauda ir trukdo. Vaikų odontologas išrauna dantuką laiku, be skausmo ir be infekcijos rizikos.

Kuo anksčiau parodomas vaikas odontologui ir pastebimi pirmieji dantukų pokyčiai, tuo greičiau užkertamas kelias dantų problemoms. Tėveliai sutaupo pinigų ir laiko, o vaikas, supratęs sveikų dantukų svarbą ir lankymosi pas odontologą prasmę – vaikų odontologo kėdėje jaučiasi drąsus, ramus ir saugus.

www.angitia.lt


Šventųjų dantų relikvijos

Šventųjų dantų relikvijos

Relikvija – daugelio religijų, tokių kaip budizmas, krikščionybė (katalikybė ir stačiatikybė), garbinami šventųjų palaikai, jų dalys, drabužiai, naudoti daiktai. Relikvijos liudija žmogaus trapumą ir kartu nemirtingumo viltį, tai iškovotos...


Kokia tikroji profesionalios burnos higienos nauda

Kokia tikroji profesionalios burnos higienos nauda

Pageltę, natūralų spindesį praradę, jautrūs dantys – ženklas, kad pats metas apsilankyti pas burnos higienistą. Po šio vizito, net neabejojame, liksite maloniai nustebinti rezultatu. Profesionali burnos higienos procedūra – viena iš...


Apie ortodontinio gydymo breketų sistema alternatyvas

Apie ortodontinio gydymo breketų sistema alternatyvas

Apie ortodontinio gydymo breketų sistema alternatyvas pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytoja ortodontė Irma Andziulienė


Šypsena - tiesiausias kelias į pripažinimą

Šypsena - tiesiausias kelias į pripažinimą

Graži šypsena padeda atverti kelius į sėkmę. Tačiau norint atkurti sluoksnį po sluoksnio nudilusius ir nuskilusių dantų audinius reikia ne tik juvelyro kantrybės. Šalyje prasidėjęs konkursas „Estetiko“ primena, kad dantų grožis ir...


Naujas įrenginys – kovai su odontologo grąžto baime

Naujas įrenginys – kovai su odontologo grąžto baime

Neretai vizitas pas odontologą kelia pacientų išgąstį. Baimių būna pačių įvairiausių. Viena iš jų – odontologo grąžto baimė. Tačiau ar kada galėjome pagalvoti, kad vizitas pas odontologą gali tapti malonus?


NO PAIN technologija taria - Sudiev, dantų apnašos!

NO PAIN technologija taria - Sudiev, dantų apnašos!

Savo ir artimųjų sveikata rūpinamės visi. Tačiau kodėl vizitai pas burnos higienistą dažniausiai nukeliami neribotam laikui? Skausmo baimė vis dar yra dažniausia atidėliojimo priežastis. Naujos kartos technologijos padeda pacientams ilgam...


Naujomis žiniomis apie dantų atkūrimą dalinosi žinomas JAV ekspertas

Naujomis žiniomis apie dantų atkūrimą dalinosi žinomas JAV ekspertas

"Taikome pažangius implantavimo metodus, kurie mūsų pacientams leidžia naujais dantimis džiaugtis jau po vieno vizito. Tačiau nestovime vietoje, toliau mokomės ir tobulėjame, kad dantų atkūrimo procesas būtų dar patogesnis, patikimesnis ir...


Kodėl reikia rauti protinius dantis?

Kodėl reikia rauti protinius dantis?

Protiniai dantys, tai paskutiniai dantys dantų eilėse, esantys už dviejų krūminių dantų. Taip pat jie yra vėliausiai dygstantys dantys. Mediciniškai vadinami aštuntais dantimis, kurie dygsta abiejuose žandikauliuose ir dažniausiai yra keturi. Šie...


Atsibodo jautrūs dantys...

Atsibodo jautrūs dantys...

"Norėčiau jūsų pagalbos, nes tiesiog atsibodo tie jautrūs dantys. Apie ledus ir obuolius jau nekalbu, nes jų iš viso negaliu valgyti, bet dabar, kai prasidėjo uogos, net ir jų pavalgius dantis gelia. Ką daryti man daryti ir ar galiu sau kokiu...


„Visi ant 4“ bedančių žandikaulių dantų implantavimo privalumai

„Visi ant 4“ bedančių žandikaulių dantų implantavimo privalumai

2017 m. gruodžio mėn. MALO klinikoje Lisabonoje šios klinikos įkūrėjas ir daugelio dantų implantavimo metodikų išradėjas prof. Paulo Malo dalijosi jo paties sukurtos ir visame pasaulyje pripažintos bedančių žandikaulių implantavimo metodikos...


Dantenų uždegimas ir jo ypatumai

Dantenų uždegimas ir jo ypatumai

Gingivitas (lot. gingivitis) - tai dantenų uždegimas, kurį gali sukelti įvairūs veiksniai. Pagrindinė šios ligos priežastis - bakterinis apnašas. Dantenų uždegimo atsiradimą gali lemti ir bendrosios priežastys: nevisavertė mityba (ypač vitamino C...


Dantų protezų kokybės, natūralios higienos ir estetikos subtilybės

Dantų protezų kokybės, natūralios higienos ir estetikos subtilybės

Norime pakalbėti apie cirkonio oksido keramiką - būtent tai šiuo metu yra paskutinis žodis dantų protezavime dėl estetinių, biosuderinamumo ir patvarumo savybių. Metalo keramikiniai protezai yra puikus sprendimas kalbant apie fukcionalumą,...


Propolis odontologijoje

Propolis odontologijoje

Propolis - tai augalinės ir gyvūninės kilmės produktas, bičių pagamintas iš natūralių, biologiškai aktyvių medžiagų, kurias bitės renka nuo įvairių medžių ir augalų jaunų šakeliu bei pumpurų. Šias sakingas medžiagas bitės sumaišo su savo seilėmis,...


Žmonės valosi dantis ne tiek dėl to, kad sumažintų dantų ėduonies riziką, o dėl to, kad būtų gaivesnis burnos kvapas

Žmonės valosi dantis ne tiek dėl to, kad sumažintų dantų ėduonies riziką, o dėl to, kad būtų gaivesnis burnos kvapas

Burnos higienistė Greta Mitiukovaitė dirbanti odontologijos klinikoje „Evadenta“ tvirtina, kad taisyklinga burnos ertmės priežiūra – tai sveikatos bei geros savijautos pagrindas. Dantis reikia valyti 2 kartus per dieną, to buvome...


Kas ketvirtas žmogus susiduria su blogu burnos kvapu, kodėl taip yra, ir kas išprovokuoja tai

Kas ketvirtas žmogus susiduria su blogu burnos kvapu, kodėl taip yra, ir kas išprovokuoja tai

Blogas burnos kvapas, dar vadinamas halitoze, yra gana dažnas sutrikimas, skirtingais laipsniais pasireiškiantis maždaug vienam iš 4 žmonių. Blogas burnos kvapas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Parinkus teisingą gydymą nemalonų burnos...


Kodėl verta rinktis „Dentsply Implants“ dantų implantus

Kodėl verta rinktis „Dentsply Implants“ dantų implantus

„Mano dantys nuo mažens buvo prasti. Dirbu su klientais, todėl graži šypsena labai svarbu. Paklausiau draugo, kuris dirba odontologu, apie galimybę atkurti trūkstamus dantis. Jis patikino, kad implantai – ilgalaikis sprendimas,...


Baltų dantų šypsena - gyvenimo džiaugsmo atspindys

Baltų dantų šypsena - gyvenimo džiaugsmo atspindys

Neseniai, kovo 20-ąją buvo minima Pasaulinė burnos sveikatos diena. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į burnos sveikatos svarbą žmogaus gerovei ir prarastų dantų sukeliamas ne tik sveikatos, bet ir socialines problemas, - sakoma...


Kad ilgai galėtumėme džiaugtis gražia šypsena

Kad ilgai galėtumėme džiaugtis gražia šypsena

Dantų dažniausiai netenkama dėl dviejų priežasčių: dantų ėduonies ir periodonto ligų. Šios dvi priežastys kartu sudaro apie 70 % visų dantų netekimo atvejų. Jaunesniame amžiuje dažniau dantų netenkama dėl ėduonies, o senstant dėl periodonto...


Griežimas dantimis, arba kitaip bruksizmas

Griežimas dantimis, arba kitaip bruksizmas

Daugelis mūsų gyvename aktyvų gyvenimą: skubame, bėgame, sukamės rūpesčių ir nebaigtų darbų rutinoje. Dažnos emocijos, patirtos dieną, nepalieka ramybėje ir naktį. Kartais ryte iš artimųjų išgirstame, jog naktį griežėme dantimis, nors patys to...


Viskas, ką reikia žinoti apie burnos higieną

Viskas, ką reikia žinoti apie burnos higieną

Blogas burnos kvapas ir kraujuojančios dantenos – tikriausiai vienos nepatogiausių ir labiausiai nepasitikėjimą savimi keliančių burnos higienos problemų. Kartais šios taip paūmėja, kad žmonės pradeda mažiau bendrauti su kitais, nes jaučiasi...


Dantų valymas vandens srove

Dantų valymas vandens srove

Šiais technologijų laikais sukurtas unikalus dalykas, tvirtinamas prie krano, - SoWash irigatorius burnos priežiūrai, Tai dantų valymas vandens srove, suprojektuotas ir pagamintas Italijoje. SoWash idealiai tinka Jūsų dantų priežiūrai ir...


Ką reiškia estetinis plombavimas

Ką reiškia estetinis plombavimas

Estetiniu plombavimu dantis atkuriamas taip, kad savo forma, spalva, paviršiaus struktūra, skaidrumu prilygtų natūraliam danties vaizdui. Tam naudojamos sertifikuotos plombinės medžiagos, pasižyminčios tvirtumu, labai geru sukibimu su dantimi,...


Svarbiausia informacija apie vaikų dantų gydymą

Svarbiausia informacija apie vaikų dantų gydymą

Tėveliams neretai kyla įvairių klausimų apie vaikų dantų gydymą: kada reikėtų pirmą kartą apsilankyti pas odontologą, kada reikia traukti pieninius dantis, ar pieninius dantis reikia plombuoti, ir t.t. Deja, beveik 90 procentų mūsų šalies vaikų...


Ar vis dėlto reikia gydyti pieninius dantis?

Ar vis dėlto reikia gydyti pieninius dantis?

Ar vis dėlto reikia gydyti pieninius dantis? Pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos “Neodenta” vaikų odontologė Vilija Alksnienė Pieniniai dantys pradeda dygti apie 6 gyvenimo mėnesį, o trejų metų amžiaus vaikas...


Kaulo bloko persodinimo operacija

Kaulo bloko persodinimo operacija

Kaulo bloko persodinimas – tai operacija, kurios metu kaulo gabalėlis išimamas iš vienos žandikaulio ar kūno vietos ir pritvirtinamas toje žandikaulio vietoje, kurioje ateityje planuojama implantacija. Šią operaciją dar galima vadinti...


Moters burnos ertmės pokyčiai įvairiais gyvenimo periodais

Moters burnos ertmės pokyčiai įvairiais gyvenimo periodais

Hormonų pokyčiai, vykstantys įvairiais moters gyvenimo periodais, gali būti įvairių organizmo ligų priežastis, tad ne išimtis ir burnos gleivinė. Didžiausią įtaką moterų burnos gleivinei daro estrogenai, progesteronas bei hipofizės gonadotropiniai...


Kaip nepasimesti, kas geriausia?

Kaip nepasimesti, kas geriausia?

Žmonės labai dažnai pasimeta rinkoje, nes pasiūla šiuo metu rinkoje yra labai didelė. Kalbant apie turbūt visas sferas galima pasakyti tai, kad pasirinkimas gali apsukti galvą. Parduotuvių šiuo metu yra tiek, kad tiesiog nežinoma ką geriau...


Nuo ko priklauso dantų implantų kaina

Nuo ko priklauso dantų implantų kaina

Kodėl rinktis danties atstatymą implantu? Priežasčių yra daug – grįžta kramtymo ir kalbėjimo komfortas, tvirtumas ir estetika, nebetirpsta žandikaulis prarasto danties vietoje, be to, apsaugomi kaimyniniai dantys, nes jų nereikia šlifuoti.


Fluoridų rūšys dantų pastose. Kuri efektyviausia?

Fluoridų rūšys dantų pastose. Kuri efektyviausia?

Fluoras – cheminis periodinės elementų lentelės elementas elementas, žymimas F (lot. fluorum), eilės numeris 9. Tai nuodingos halogeninės dujos, chemiškai pats aktyviausias ir didžiausio elektroneigiamumo elementas. Fluoras turi didelį...


Odontologinė mikroskopija. Mikroskopo panaudojimas dantų šaknų kanalų gydyme

Odontologinė mikroskopija. Mikroskopo panaudojimas dantų šaknų kanalų gydyme

Šaknies kanalų pergydymas. Kodėl jo prireikia? Apie dantų šaknų kanalų gydymą pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos „Neodenta“ klinikos gydytoja endodontologe Aistė Benetytė. Pirminis dantų šaknų kanalų gydymas dėl...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila