Lapkričio 24d. Antradienis

Ką gydytojai pataria dėl dantų balinimo nėštumo ar žindymo metu

2020 Lapkričio 10d.

Ne vienas norėtume pasigirti sniego baltumo dantimis ir holivudinę šypsena. Visagalė reklama tarsi patvirtina, kad tai pasiekiama visiems. Nors dar visai neseniai dantų balinimo procedūra buvo prabangos dalykas, dabar ji prieinama visiems norintiems. Ar besilaukiančios ir žindančios moterys taip pat gali balinti dantis?

Kokia yra dantų balinimo procedūros esmė?

Jei norite turėti akinančią šypseną nebereikia eiti pas odontologą – tai galite padaryti namie. Šis dažnai girdimas teiginys nėra visiškai tikslus. Pirma, ne visuomet galite tiksliai prognozuoti, ar konkretus balinimo būdas bus veiksmingas – tai priklauso nuo įvairių dalykų, o ypač nuo natūralios jūsų dantų spalvos. Dantų balinimo efektyvumo trukmė priklauso nuo to, ką valgote, ar geriate kavą, arbatą ar raudonąjį vyną, taip pat nuo kitų dalykų. Svarbu ir tai, ar rūkote.

Paprastai namų sąlygomis dantys balinami specialiomis pastomis, skalavimo skysčiais, balinimo lazdelėmis ar dantų juostomis arba įdėklais su balinimo medžiaga. Gamintojai tikina, kad išbalinti savo dantis galite vos per 2 savaites. Tokie produktai reklamuojami kaip pigesni, tačiau ne mažiau veiksmingi, nei dantų balinimas pas odontologą. Jei nusprendėte rinktis tokį variantą, verčiau nerizikuokite ir rinkitės žinomą gamintoją.

Balinant dantis pas odontologą iš pradžių būtina pasirūpinti, kad dantys būtų sveiki. Ko tikėtis odontologo kabinete?

●      Jūsų dantys bus sutvarkyti pašalinant įvairius trūkumus (įskaitant plombavimą ir nuskilusių dantų taisymą);

●      Taip pat svarbu nuvalyti nuo dantų akmenis ir apnašas.

Žodžiu, prieš balindami dantis, turite juos tinkamai paruošti. Tada dantys balinami – visas jų paviršius padengiamas geliu, kuris apdorojamas lazeriniu spinduliu arba specialios lempos šviesa, kuri aktyvuoja balinimo gelį. Todėl pagal pasirinktą aktyvavimo prietaisą procedūra vadinama dantų balinimas lempa arba dantų balinimas lazeriu.

Rezultatas gali būti įspūdingas, tačiau gali būti ir taip, kad jis bus vos pastebimas. Verta paminėti, kad neatsižvelgiant į rezultatą, jis yra matomas iš karto, o ne pamažu, kaip yra saugiai balinant dantis namie.

Ar galiu balinti dantis būdama nėščia ar žindydama?

Daugeliui moterų nėštumas yra vienas iš nuostabiausių gyvenimo tarpsnių. Vyrauja nuomonė, kad dėl nėštumo metu organizme vykstančių hormoninių pokyčių moteris pagražėja. Kita vertus, nėra jokių požymių, kad nėštumas pagerintų dantų spalvą. O visus dantų balinimo planus reikėtų atidėti iki po gimdymo.

Maža to – besilaukiančios moterys turi apsišarvuoti dar didesne kantrybe, nes balinti dantis negalima ne tik nėštumo, bet ir žindymo metu. Kol kas nėra aiškiai nustatyta, kokią įtaką balinimo medžiagos gali turėti vaisiaus vystymuisi.

Tą patį galima pasakyti ir apie žindymą – kai kurie balinimo medžiagos junginiai, patekę į motinos pieną, gali daryti neigiamą poveikį kūdikio organizmui. Dantų balinimas yra kosmetinė, o ne gydomoji procedūra, todėl ją rekomenduojama atlikti pasibaigus nėštumui ir žindymui. Juk niekas nenori rizikuoti pakenkti vaisiui ir kūdikiui.

Tačiau yra kitas būdas balinti dantis nėštumo ir žindymo metu – naudoti atitinkamas dantų pastas, kurios yra saugios besilaukiančioms ar žindančioms moterims. Informacija apie tai, ar konkretūs dantų pastos junginiai yra saugūs nėštumo metu, nurodoma ant jos pakuotės. Jei vis tiek kiltų klausimų dėl tinkamos dantų pastos, visuomet galite pasitarti su odontologu.

Ar galiu balinti dantis namie?

Šiais laikais balinti dantis galima ir namie. Specialūs rinkiniai leidžia pabalinti dantis net keliais atspalviais. Tačiau tuomet procesas trunka daug ilgiau, palyginti su vienu apsilankymu pas odontologą. Taip yra dėl to, kad naudojamos balinimo priemonės koncentracija yra daug mažesnė, palyginti su medžiagomis, kurias naudoja odontologai. Kita vertus, tai turi savų privalumų – kai dantų spalva keičiasi pamažu, galite išgauti būtent tokį atspalvį, kokio norite, nes juk sniego baltumo dantys ne visiems ir patinka.

Vis tik net ir mažesnės koncentracijos buitinių dantų balinimo medžiagų negalima naudoti nėštumo metu. Balinant dantis namie taip pat tai būtina daryti labai reguliariai bei griežtai laikytis balinimo produkto naudojimo instrukcijų, kad būtų išvengta nepageidaujamo šalutinio poveikio.

Saugus dantų balinimas

Turėti gražią sveikų dantų šypseną galima ir nebalinant dantų namie ar pas odontologą. Vienas iš svarbiausių dalykų yra nuolat laikytis tinkamos burnos higienos. Dantys gali pagelsti ir nuo mineralizuotų apnašų.

Įdomu tai, kad gelsvi dantų akmenys susiformuoja praėjus daugiau nei 10 valandų po dantų valymosi! Jie susidaro iš maisto likučių, odelių, burnoje esančių bakterijų ir pan. Todėl neperdėsime sakydami, kad pirmas žingsnis gražios šypsenos link yra tinkamai prižiūrėti dantis.

Apnašų mineralizacijos galima išvengti reguliariai ir kruopščiai valantis dantis. Verta pastebėti, kad pašalinti ant dantų susidariusias sukietėjusias apnašas galima tik pas odontologą – dantų šepetėlis ir kitos buitinės priemonės yra neveiksmingos. Dantų apnašos šalinamos jas suardant, nuvalant smėliu ir poliruojant.

Balinantis ultragarsinis dantų šepetėlis

Palaikyti gerą burnos higieną galima tik naudojant tinkamą dantų šepetėlį. Palyginti su įprastiniais rankiniais dantų šepetėliais, ultragarsinis dantų šepetėlis geriau ir efektyviau pašalina dar nemineralizuotas apnašas. Šis šepetėlis juda dešimčių tūkstančių judesių per minutę greičiu, todėl jis geriau išvalo burnos ertmę, o naudoti jį labai patogu. Tai ypač svarbu nėštumo metu, nes dėl hormoninių pokyčių padidėja dantenų jautrumas.

Šios problemos mastą iliustruoja dantenų uždegimo dažnumas nėštumo metu – jis gali kilti net 75 proc. moterų. Burnos ertmės uždegimas gali turėti rimtų pasekmių, įskaitant net priešlaikinį gimdymą. Būtina žinoti, kad kilus kokių nors burnos sveikatos problemų, besilaukianti moteris turėtų kuo greičiau kreiptis į odontologą.

Gera ir veiksminga balinančioji dantų pasta

Vien dantų šepetėliu be tinkamos balinančiosios dantų pastos nieko nepasieksite. Greitai besisukanti dantų šepetėlio galvutė ir balinančioji dantų pasta leidžia pašalinti pakitusią dantų paviršiaus spalvą, dėl kurios dantys pagelsta. Tą pasiekti padeda dantų pastos šveičiamosios savybės, kurias jai suteikia hidratuotas silicio dioksidas ir natrio heksametafosfatas.

Verta pastebėti, kad dantų šepetėlio ir dantų pastos derinio veiksmingumas nėra visiems vienodas – daug priklauso nuo natūralios žmogaus dantų spalvos ir mitybos ypatumų. Taip pat būtina reguliariai ir tinkamai laikytis burnos higienos. Taigi geriausias būdas pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį ir dantų pastą yra pasitarti su odontologu.

Partnerio turinys


Svarbiausia informacija apie vaikų dantų gydymą

Svarbiausia informacija apie vaikų dantų gydymą

Tėveliams neretai kyla įvairių klausimų apie vaikų dantų gydymą: kada reikėtų pirmą kartą apsilankyti pas odontologą, kada reikia traukti pieninius dantis, ar pieninius dantis reikia plombuoti, ir t.t. Deja, beveik 90 procentų mūsų šalies vaikų...


Dantų implantai ir modernūs cirkonio oksido protezai - žavioms šypsenoms

Dantų implantai ir modernūs cirkonio oksido protezai - žavioms šypsenoms

Dantų implantai ir modernūs cirkonio oksido protezai - žavioms šypsenoms.


Dantų pasta gali padaryti ir žalos?

Dantų pasta gali padaryti ir žalos?

Prekybos centrai užversti įvairiausių rūšių dantų pastomis, teisę pasirinkti palikdami pačiam vartotojui. Ar tai paprasta? Pasak odontologų, net ir brangiausia dantų pasta, naudojama ne pagal paskirtį, gali ne tik nepadėti, bet ir pridaryti žalos....


Vaikų dantų profilaktika

Vaikų dantų profilaktika

Labai svarbu, kad elementarios burnos higienos procedūros būtų atliekamos jau pirmaisiais vaiko gyvenimo metais. Rekomenduojama valyti ir masažuoti dantenas dar neišdygus dantims, kad susiformuotų sveika, švari aplinka pieninių dantų dygimui. Jau...


Lietuviai savo dantų nemyli

Lietuviai savo dantų nemyli

Daugiau kaip 20 metų odontologijos srityje dirbantis klinikos „Pro-implant“ vadovas Darius Počebutas įsitikinęs – daugelis lietuvių savo dantų nemyli. Būtent nepakankamas šalies gyventojų dėmesys savo dantų priežiūrai odontologui...


Naujomis žiniomis apie dantų atkūrimą dalinosi žinomas JAV ekspertas

Naujomis žiniomis apie dantų atkūrimą dalinosi žinomas JAV ekspertas

"Taikome pažangius implantavimo metodus, kurie mūsų pacientams leidžia naujais dantimis džiaugtis jau po vieno vizito. Tačiau nestovime vietoje, toliau mokomės ir tobulėjame, kad dantų atkūrimo procesas būtų dar patogesnis, patikimesnis ir...


Dantų protezavimas cirkonio oksido keramika – grožis, bet ar ilgalaikis?

Dantų protezavimas cirkonio oksido keramika – grožis, bet ar ilgalaikis?

Medicinoje cirkonio oksido naudojimas nėra naujiena, pvz., jau daugiau negu 20 metų sėkmingai atliekamas klubo sąnario endoprotezavimas, kelio sąnario operacijos. Dėl išskirtinių savybių šiuolaikinėje odontologijoje cirkonio oksidas yra bene...


Vilniuje iškilmingai atidaryta nauja moderni odontologijos klinika

Vilniuje iškilmingai atidaryta nauja moderni odontologijos klinika

Praėjusią savaitę Vilniuje duris atvėrė moderni OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinika. Šalia Geležinio Vilko gatvės ir prekybos bei pramogų centro „Ozas“ įsikūrusi klinika pacientus vilios ne tik kokybiškomis...


Po unikalių operacijų sėkmės – naujos galimybės Lietuvos pacientams ir odontologams

Po unikalių operacijų sėkmės – naujos galimybės Lietuvos pacientams ir odontologams

Gegužės 19-20 dienomis Kauno odontologijos klinikoje „Pro-implant“ tarptautinė Lietuvos ir Vokietijos odontologų komanda pirmąkart mūsų šalyje atliko dantų implantacijos operacijas panaudojant alogeninio (donoro) kaulo žiedus....


Momentinė implantacija: susigrąžinkite šypseną per 15 minučių

Momentinė implantacija: susigrąžinkite šypseną per 15 minučių

Danties netekimas, kad ir kokios priežastys tai lemtų, yra ypač nemaloni situacija. Kiekvienas, tai patyręs, žino ir tikrai nenori prisiminti, kokia savijauta užklumpa. Nesinori šypsotis, bendrauti, netgi rodytis viešose vietose. Prarandama dalis...


Estetinis plombavimas - sveikų dantų ir žavios šypsenos grožiui

Estetinis plombavimas - sveikų dantų ir žavios šypsenos grožiui

Estetinis plombavimas yra vienas iš estetinės odontologijos dantų atkūrimo arba apdailos metodų. Estetiniu plombavimu galima atkurti nuskilusių arba kitaip pažeistų dantų formą, spalvą, panaikinti tarp dantų tarpus ir kitus smulkius defektus....


NO PAIN technologija taria - Sudiev, dantų apnašos!

NO PAIN technologija taria - Sudiev, dantų apnašos!

Savo ir artimųjų sveikata rūpinamės visi. Tačiau kodėl vizitai pas burnos higienistą dažniausiai nukeliami neribotam laikui? Skausmo baimė vis dar yra dažniausia atidėliojimo priežastis. Naujos kartos technologijos padeda pacientams ilgam...


Apie fibrino praturtinto trombocitais panaudojimą odontologijoje pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytojas odontologas Justinas Bardijevskis

Apie fibrino praturtinto trombocitais panaudojimą odontologijoje pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytojas odontologas Justinas Bardijevskis

Netekus visų ar net kelių dantų nukenčia žmogaus socialinis gyvenimas, estetinė išvaizda, kramtymo funkcija, pačiame kramtomajame aparate vyksta žalingi pokyčiai, tokie kaip kaulo tirpimas prarasto danties vietoje, kitų dantų migravimas į defekto...


Kokia tikroji profesionalios burnos higienos nauda

Kokia tikroji profesionalios burnos higienos nauda

Pageltę, natūralų spindesį praradę, jautrūs dantys – ženklas, kad pats metas apsilankyti pas burnos higienistą. Po šio vizito, net neabejojame, liksite maloniai nustebinti rezultatu. Profesionali burnos higienos procedūra – viena iš...


Dantų implantų metodika "All on 4": kokie jos privalumai?

Dantų implantų metodika "All on 4": kokie jos privalumai?

Netekę vieno ar daugiau dantų žmonės puikiai žino, kaip tai nemalonu ir kokią įtaką gyvenimo kokybei tai daro. Tačiau odontologijos klinikos „Privati praktika“ specialistai džiaugiasi, kad gali padėti ir šiuolaikinė odontologija...


Beskausmis dantų rovimas – misija įmanoma

Beskausmis dantų rovimas – misija įmanoma

Dantų rovimo procedūra žmonėms kelia pačias nemaloniausias asociacijas. Vis dar sklando įsitikinimas, jog dantų šalinimas yra labai skausmingas. Šį mitą paneigsime kartu su Kaune įsikūrusios odontologijos klinikos „Angitia“ vadovu...


Tinkama dantų priežiūra, padeda išvengti papildomų išlaidų

Tinkama dantų priežiūra, padeda išvengti papildomų išlaidų

Šiai dienai dantų priežiūra yra iš tikrųjų nebrangi. Palyginus su jau sugedusių dantų gydymu. Aritmetika čia gana paprasta – reikia įsigilinti į odontologinių paslaugų kainas ir bus akivaizdu, kad dažnas lankymasis pas odontologą, dėl dantų...


Burnos sveikata - svarbus visapusės sveikatos veiksnys

Burnos sveikata - svarbus visapusės sveikatos veiksnys

Sveikata - didžiausia vertybė, esminė žmogaus laimės sąlyga. Todėl nenuostabu, kad visuomenės susidomėjimas sveika gyvensena nuolat auga. Grįžtama prie sveiko gyvenimo būdo, didelis dėmesys skiriamas sveikai mitybai, kūno ir minčių harmonijai. Vis...


Viskas, ką reikia žinoti apie burnos higieną

Viskas, ką reikia žinoti apie burnos higieną

Blogas burnos kvapas ir kraujuojančios dantenos – tikriausiai vienos nepatogiausių ir labiausiai nepasitikėjimą savimi keliančių burnos higienos problemų. Kartais šios taip paūmėja, kad žmonės pradeda mažiau bendrauti su kitais, nes jaučiasi...


Periodontologinių kišenių atsiradimas ir susidarymo priežastys

Periodontologinių kišenių atsiradimas ir susidarymo priežastys

Periodontologija - aplink dantis esančių audinių ligų (gingvito, periodontito) profilaktika ir gydymas. Šias dantenų ligas išprovokuoja burnos higienos nesilaikymas, dantų apnašos, akmenys. Gingvitas pasireiškia paraudusiomis, paburkusiomis ir...


Tėvai ir vaikai raginami nepamiršti vaikų dantų priežiūros

Tėvai ir vaikai raginami nepamiršti vaikų dantų priežiūros

Artėjant mokslo metams tėvai raginami nuvesti atžalas pas dantų gydytojus ir nepamiršti užtikrinti išdygusių nuolatinių vaikų dantų apsaugos nemokamais silantais. Šiemet sudarytos palankios sąlygos dantų dengimui silantais, teigia valstybinė...


Kam reikalinga sinuso pakėlimo operacija?

Kam reikalinga sinuso pakėlimo operacija?

Viršutinio žandikaulio sinusas – tai viršutiniame žandikaulyje esanti ertmė, išklota gleivine. Sinusas – tai beveik uždara ertmė, turinti vienintelį susiekimą su nosies ertme vidinėje pusėje. Anksčiau buvo manoma, kad sinusai...


Žymiausi dantų implantų gamintojai

Žymiausi dantų implantų gamintojai

Dantų gydymas implantais yra kone daugiausiai streso kelianti procedūra. Vienus neramina pati gydymo eiga, kitus – informacijos stoka apie gydymo metu naudojamas priemones. Daugiausiai klausimų, be abejonės, sulaukiama apie svarbiausius...


Odontologijos - implantologijos klinika „Dentika“ naujame medicinos centre Panevėžyje

Odontologijos - implantologijos klinika „Dentika“ naujame medicinos centre Panevėžyje

2018 m. sausio 2d. duris atvėrė naujas medicinos centras Panevėžyje. Nemuno g. 79, šalia miesto poliklinikos, atidarytas naujas privatus medicinos centras, kur teikiamos itin aukštos kokybės paslaugos. Naujame centre darbuosis ir jau 20 metų...


Meilė sau prasideda nuo rūpinimosi sveikata

Meilė sau prasideda nuo rūpinimosi sveikata

Žmogaus gyvenime pasirinkimai laukia kiekviename žingsnyje. Renkamės, ar investuoti į naują būstą, o gal automobilį. Galbūt šiuo metu daugiau norisi skirti lėšų ilgai lauktoms ir užsitarnautoms atostogoms, o gal vaikų mokslams. Deja, dažnai...


Dantų šaknų kanalų beskausmis gydymas ir pergydymas

Dantų šaknų kanalų beskausmis gydymas ir pergydymas

Endodontinis (graikiškai endo – viduje, odont – dantis) arba dantų šaknų kanalų gydymas, yra viena iš pagrindinių odontologijos klinikos UAB „Angitia“ veiklos sričių, kuria užsiimame daugiau, nei dvidešimt metų.


Daugelis lietuvių – kiaurais dantimis

Daugelis lietuvių – kiaurais dantimis

Lietuvos suaugusiųjų ir vaikų dantys išgedę labiausiai Europoje, o mūsų paaugliai juos valo rečiausiai. Tačiau kompleksinė burnos ertmės ligų ir dantų ėduonies prevencinė programa dar nepradėta įgyvendinti. Lietuvos sveikatos programoje buvo...


Danties implantas ar tiltelis?

Danties implantas ar tiltelis?

"Mano dantenos linkusios atsiknoti, gan giliai apnuogina dantį, nuolatos kraujuoja. Mano dantų gydytoja tai vadina dantenų recesija ar kažkaip panašiai, jau ne kartą jos buvo apipjaustytos, bet ši procedūra buvo efektyvi tik trumpam. Todėl...


Nuo gyvsidabrio plombų kenčia dantų gydytojas

Nuo gyvsidabrio plombų kenčia dantų gydytojas

Panašu, kad dantų gydytojams dažniau sutrinka smegenų ir inkstų veikla, nes jie nuolat kontaktuoja su gyvsidabriu, kuris dedamas į dantų plombas. Ištyrus 180 Škotijos dantų gydytojų, nustatyta, kad jų šlapime ir naguose gyvsidabrio keturis kartus...


Patikimas ir ekonomiškas kelias į užtikrintą šypseną

Patikimas ir ekonomiškas kelias į užtikrintą šypseną

Dėl įvairių priežasčių dantų netenka tiek jauni, tiek garbaus amžiaus sulaukę žmonės. Nesvarbu, kokios lyties, amžiaus, socialinio ar ekonominio statuso žmones paliečia ši problema - visais atvejais ji išlieka vienodai opi. Netekusieji keleto ar...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9