Balandžio 16d. Penktadienis

Ką gydytojai pataria dėl dantų balinimo nėštumo ar žindymo metu

2020 Lapkričio 10d.

Ne vienas norėtume pasigirti sniego baltumo dantimis ir holivudinę šypsena. Visagalė reklama tarsi patvirtina, kad tai pasiekiama visiems. Nors dar visai neseniai dantų balinimo procedūra buvo prabangos dalykas, dabar ji prieinama visiems norintiems. Ar besilaukiančios ir žindančios moterys taip pat gali balinti dantis?

Kokia yra dantų balinimo procedūros esmė?

Jei norite turėti akinančią šypseną nebereikia eiti pas odontologą – tai galite padaryti namie. Šis dažnai girdimas teiginys nėra visiškai tikslus. Pirma, ne visuomet galite tiksliai prognozuoti, ar konkretus balinimo būdas bus veiksmingas – tai priklauso nuo įvairių dalykų, o ypač nuo natūralios jūsų dantų spalvos. Dantų balinimo efektyvumo trukmė priklauso nuo to, ką valgote, ar geriate kavą, arbatą ar raudonąjį vyną, taip pat nuo kitų dalykų. Svarbu ir tai, ar rūkote.

Paprastai namų sąlygomis dantys balinami specialiomis pastomis, skalavimo skysčiais, balinimo lazdelėmis ar dantų juostomis arba įdėklais su balinimo medžiaga. Gamintojai tikina, kad išbalinti savo dantis galite vos per 2 savaites. Tokie produktai reklamuojami kaip pigesni, tačiau ne mažiau veiksmingi, nei dantų balinimas pas odontologą. Jei nusprendėte rinktis tokį variantą, verčiau nerizikuokite ir rinkitės žinomą gamintoją.

Balinant dantis pas odontologą iš pradžių būtina pasirūpinti, kad dantys būtų sveiki. Ko tikėtis odontologo kabinete?

●      Jūsų dantys bus sutvarkyti pašalinant įvairius trūkumus (įskaitant plombavimą ir nuskilusių dantų taisymą);

●      Taip pat svarbu nuvalyti nuo dantų akmenis ir apnašas.

Žodžiu, prieš balindami dantis, turite juos tinkamai paruošti. Tada dantys balinami – visas jų paviršius padengiamas geliu, kuris apdorojamas lazeriniu spinduliu arba specialios lempos šviesa, kuri aktyvuoja balinimo gelį. Todėl pagal pasirinktą aktyvavimo prietaisą procedūra vadinama dantų balinimas lempa arba dantų balinimas lazeriu.

Rezultatas gali būti įspūdingas, tačiau gali būti ir taip, kad jis bus vos pastebimas. Verta paminėti, kad neatsižvelgiant į rezultatą, jis yra matomas iš karto, o ne pamažu, kaip yra saugiai balinant dantis namie.

Ar galiu balinti dantis būdama nėščia ar žindydama?

Daugeliui moterų nėštumas yra vienas iš nuostabiausių gyvenimo tarpsnių. Vyrauja nuomonė, kad dėl nėštumo metu organizme vykstančių hormoninių pokyčių moteris pagražėja. Kita vertus, nėra jokių požymių, kad nėštumas pagerintų dantų spalvą. O visus dantų balinimo planus reikėtų atidėti iki po gimdymo.

Maža to – besilaukiančios moterys turi apsišarvuoti dar didesne kantrybe, nes balinti dantis negalima ne tik nėštumo, bet ir žindymo metu. Kol kas nėra aiškiai nustatyta, kokią įtaką balinimo medžiagos gali turėti vaisiaus vystymuisi.

Tą patį galima pasakyti ir apie žindymą – kai kurie balinimo medžiagos junginiai, patekę į motinos pieną, gali daryti neigiamą poveikį kūdikio organizmui. Dantų balinimas yra kosmetinė, o ne gydomoji procedūra, todėl ją rekomenduojama atlikti pasibaigus nėštumui ir žindymui. Juk niekas nenori rizikuoti pakenkti vaisiui ir kūdikiui.

Tačiau yra kitas būdas balinti dantis nėštumo ir žindymo metu – naudoti atitinkamas dantų pastas, kurios yra saugios besilaukiančioms ar žindančioms moterims. Informacija apie tai, ar konkretūs dantų pastos junginiai yra saugūs nėštumo metu, nurodoma ant jos pakuotės. Jei vis tiek kiltų klausimų dėl tinkamos dantų pastos, visuomet galite pasitarti su odontologu.

Ar galiu balinti dantis namie?

Šiais laikais balinti dantis galima ir namie. Specialūs rinkiniai leidžia pabalinti dantis net keliais atspalviais. Tačiau tuomet procesas trunka daug ilgiau, palyginti su vienu apsilankymu pas odontologą. Taip yra dėl to, kad naudojamos balinimo priemonės koncentracija yra daug mažesnė, palyginti su medžiagomis, kurias naudoja odontologai. Kita vertus, tai turi savų privalumų – kai dantų spalva keičiasi pamažu, galite išgauti būtent tokį atspalvį, kokio norite, nes juk sniego baltumo dantys ne visiems ir patinka.

Vis tik net ir mažesnės koncentracijos buitinių dantų balinimo medžiagų negalima naudoti nėštumo metu. Balinant dantis namie taip pat tai būtina daryti labai reguliariai bei griežtai laikytis balinimo produkto naudojimo instrukcijų, kad būtų išvengta nepageidaujamo šalutinio poveikio.

Saugus dantų balinimas

Turėti gražią sveikų dantų šypseną galima ir nebalinant dantų namie ar pas odontologą. Vienas iš svarbiausių dalykų yra nuolat laikytis tinkamos burnos higienos. Dantys gali pagelsti ir nuo mineralizuotų apnašų.

Įdomu tai, kad gelsvi dantų akmenys susiformuoja praėjus daugiau nei 10 valandų po dantų valymosi! Jie susidaro iš maisto likučių, odelių, burnoje esančių bakterijų ir pan. Todėl neperdėsime sakydami, kad pirmas žingsnis gražios šypsenos link yra tinkamai prižiūrėti dantis.

Apnašų mineralizacijos galima išvengti reguliariai ir kruopščiai valantis dantis. Verta pastebėti, kad pašalinti ant dantų susidariusias sukietėjusias apnašas galima tik pas odontologą – dantų šepetėlis ir kitos buitinės priemonės yra neveiksmingos. Dantų apnašos šalinamos jas suardant, nuvalant smėliu ir poliruojant.

Balinantis ultragarsinis dantų šepetėlis

Palaikyti gerą burnos higieną galima tik naudojant tinkamą dantų šepetėlį. Palyginti su įprastiniais rankiniais dantų šepetėliais, ultragarsinis dantų šepetėlis geriau ir efektyviau pašalina dar nemineralizuotas apnašas. Šis šepetėlis juda dešimčių tūkstančių judesių per minutę greičiu, todėl jis geriau išvalo burnos ertmę, o naudoti jį labai patogu. Tai ypač svarbu nėštumo metu, nes dėl hormoninių pokyčių padidėja dantenų jautrumas.

Šios problemos mastą iliustruoja dantenų uždegimo dažnumas nėštumo metu – jis gali kilti net 75 proc. moterų. Burnos ertmės uždegimas gali turėti rimtų pasekmių, įskaitant net priešlaikinį gimdymą. Būtina žinoti, kad kilus kokių nors burnos sveikatos problemų, besilaukianti moteris turėtų kuo greičiau kreiptis į odontologą.

Gera ir veiksminga balinančioji dantų pasta

Vien dantų šepetėliu be tinkamos balinančiosios dantų pastos nieko nepasieksite. Greitai besisukanti dantų šepetėlio galvutė ir balinančioji dantų pasta leidžia pašalinti pakitusią dantų paviršiaus spalvą, dėl kurios dantys pagelsta. Tą pasiekti padeda dantų pastos šveičiamosios savybės, kurias jai suteikia hidratuotas silicio dioksidas ir natrio heksametafosfatas.

Verta pastebėti, kad dantų šepetėlio ir dantų pastos derinio veiksmingumas nėra visiems vienodas – daug priklauso nuo natūralios žmogaus dantų spalvos ir mitybos ypatumų. Taip pat būtina reguliariai ir tinkamai laikytis burnos higienos. Taigi geriausias būdas pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį ir dantų pastą yra pasitarti su odontologu.

Partnerio turinys


Periodontologinių kišenių atsiradimas ir susidarymo priežastys

Periodontologinių kišenių atsiradimas ir susidarymo priežastys

Periodontologija - aplink dantis esančių audinių ligų (gingvito, periodontito) profilaktika ir gydymas. Šias dantenų ligas išprovokuoja burnos higienos nesilaikymas, dantų apnašos, akmenys. Gingvitas pasireiškia paraudusiomis, paburkusiomis ir...


Ką reiškia estetinis plombavimas

Ką reiškia estetinis plombavimas

Estetiniu plombavimu dantis atkuriamas taip, kad savo forma, spalva, paviršiaus struktūra, skaidrumu prilygtų natūraliam danties vaizdui. Tam naudojamos sertifikuotos plombinės medžiagos, pasižyminčios tvirtumu, labai geru sukibimu su dantimi,...


Žmonės valosi dantis ne tiek dėl to, kad sumažintų dantų ėduonies riziką, o dėl to, kad būtų gaivesnis burnos kvapas

Žmonės valosi dantis ne tiek dėl to, kad sumažintų dantų ėduonies riziką, o dėl to, kad būtų gaivesnis burnos kvapas

Burnos higienistė Greta Mitiukovaitė dirbanti odontologijos klinikoje „Evadenta“ tvirtina, kad taisyklinga burnos ertmės priežiūra – tai sveikatos bei geros savijautos pagrindas. Dantis reikia valyti 2 kartus per dieną, to buvome...


Patikėkite savo burnos sveikatą odontologijos legendai iš Vokietijos

Patikėkite savo burnos sveikatą odontologijos legendai iš Vokietijos

Gerai pasaulyje žinomas vokiečių burnos chirurgas dr. Bernhardas Giesenhagenas dažnas svečias Lietuvoje. Jau 13 metų vokietis bendradarbiauja su odontologu Dariumi Počebutu – du kartus metuose kolegos drauge operuoja ir konsultuoja mūsų...


Estetinis plombavimas - jūsų galimybė vėl drąsiai šypsotis

Estetinis plombavimas - jūsų galimybė vėl drąsiai šypsotis

Galimybė nesivaržyti šypsantis ir bendraujant yra viena iš kertinių pasitikėjimo savimi ir geros savijautos sąlygų. Užtikrinta šypsena yra svarbi tiek siekiant palikti gerą pirmą įspūdį darbdaviui, tiek formuojant aplinkinių požiūrį asmeniniame...


Lietuviai savo dantų nemyli

Lietuviai savo dantų nemyli

Daugiau kaip 20 metų odontologijos srityje dirbantis klinikos „Pro-implant“ vadovas Darius Počebutas įsitikinęs – daugelis lietuvių savo dantų nemyli. Būtent nepakankamas šalies gyventojų dėmesys savo dantų priežiūrai odontologui...


Dantų balinimas: ką svarbu apie jį žinoti?

Dantų balinimas: ką svarbu apie jį žinoti?

Balti dantys visada suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, o dažnai besišypsantis žmogus paprastai vertinamas kaip simpatiškesnis. Deja, dėl įvairių netinkamų įpročių ilgainiui dantys ima gelsti, taip pat tam turi įtakos ir amžius, tam tikrų vaistų...


Kaulo bloko persodinimo operacija

Kaulo bloko persodinimo operacija

Kaulo bloko persodinimas – tai operacija, kurios metu kaulo gabalėlis išimamas iš vienos žandikaulio ar kūno vietos ir pritvirtinamas toje žandikaulio vietoje, kurioje ateityje planuojama implantacija. Šią operaciją dar galima vadinti...


Atsibodo jautrūs dantys...

Atsibodo jautrūs dantys...

"Norėčiau jūsų pagalbos, nes tiesiog atsibodo tie jautrūs dantys. Apie ledus ir obuolius jau nekalbu, nes jų iš viso negaliu valgyti, bet dabar, kai prasidėjo uogos, net ir jų pavalgius dantis gelia. Ką daryti man daryti ir ar galiu sau kokiu...


Vokiečio išradimas - daugiau galimybių Lietuvos pacientams

Vokiečio išradimas - daugiau galimybių Lietuvos pacientams

Burnos chirurgas iš Vokietijos dr. Bernhardas Giesenhagenas išrado metodą, kuris perpus sutrumpina gydymo dantų implantais eigą. Š.m. gruodžio 6 d. specialistas lankysis Kauno odontologijos klinikoje „Pro-implant“, kur atliks...


Kad nereikėtų slėpti šypsenos

Kad nereikėtų slėpti šypsenos

Atvira, nuoširdžia šypsena žmonės išreiškia pačias gražiausias emocijas ir jausmus: džiaugimąsi kitu žmogumi, palengvėjimo laimę, nuostabą arba pasitenkinimą išgirdus ar pamačius ką malonaus. O kas, jeigu šypseną esame priversti dangstyti ranka...


Propolis odontologijoje

Propolis odontologijoje

Propolis - tai augalinės ir gyvūninės kilmės produktas, bičių pagamintas iš natūralių, biologiškai aktyvių medžiagų, kurias bitės renka nuo įvairių medžių ir augalų jaunų šakeliu bei pumpurų. Šias sakingas medžiagas bitės sumaišo su savo seilėmis,...


Dantų jautrumas. Ką reikia žinoti

Dantų jautrumas. Ką reikia žinoti

Gydytojų odontologų praktikoje labai dažnai tenka susidurti su pacientų dantų jautrumo problema (tiek pavienių, tiek visų dantų). Šv. Kristoforo odontologijos klinikos gydytoja odontologė Audronė Baranauskienė pasakoja apie įvairias su dantų...


Gražios šypsenos meistrai

Gražios šypsenos meistrai

Šiandien rinka siūlo daugybę sistemų, todėl pacientai dažnai pasimeta – jiems būna neaišku, kodėl taip skiriasi kainos ir kurią iš siūlomų sistemų geriausia pasirinkti. Dantų priežiūros centro specialistai dirba su „Nobel...


Odontologijos klinikos implantų rūšys – patrauklios šypsenos garantas

Odontologijos klinikos implantų rūšys – patrauklios šypsenos garantas

Susidūrėte su dantų pažeidimais, dėl kurių sumažėjo pasitikėjimas savimi ar tapo sudėtinga valgyti mėgstamą maistą? Skirtingos odontologijos klinikos implantų rūšys gali padėti susigrąžinti prarastą šypseną! Dantų implantai – puikus...


Kada vaikas turėtų pirmą kartą apsilankyti pas odontologą?

Kada vaikas turėtų pirmą kartą apsilankyti pas odontologą?

Kada vaikas turėtų pirmą kartą apsilankyti pas odontologą? Ozo Klinika rekomenduoja pirmą vizitą suplanuoti per pusmetį, išdygus pirmiems dantukams. Pirmų profilaktinių apsilankymų metu vaikas susipažįsta su odontologo kabinetu. Vaikai labai...


Ar ne laikas pasirūpinti savo šypsena? Gal Lietuvoje?

Ar ne laikas pasirūpinti savo šypsena? Gal Lietuvoje?

Svečiose šalyse gyvenantiems lietuviams dažnai kyla dilema, ar rinktis šalies, kurioje gyvena specialistus ir patikėti jiems savo dantų gydymą, ar visgi, grįžus atostogų į gimtąjį kraštą, skirti laiko savo sveikatai. Dažnas emigrantas, paklaustas,...


Lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastika

Lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastika

Kauno Implantologijos Centras specializuojasi ir visą dėmesį išskirtinai skiria veido ir burnos problemoms spręsti. Galime teigti, kad šypsena - šiuolaikinio žmogaus vizitinė kortelė, todėl nuo pat pirmų dienų reikia rūpintis mažųjų dantukų...


SOPROLIFE: intraoralinė kamera

SOPROLIFE: intraoralinė kamera

Viena iš įspūdingiausių odontologijos naujienų yra SOPROLIFE - intraoralinė kamera, pagaminta pagal patentuotą technologiją, sukurtą fluorescencijos reiškinio principu. Kai kurios medžiagos, jas apšvietus ultravioletiniais spinduliais, ima šviesti...


Saulės miesto gyventojams – išskirtinės šypsenos

Saulės miesto gyventojams – išskirtinės šypsenos

„Švyti kaip saulė“ – tokiu komplimentu apdovanojamas plačiai besišypsantis žmogus. Nuo šiol gražius žodžius dažniau galės girdėti ir Šiaulių – Saulės miesto – gyventojai.


Kasdienė dantų priežiūra

Kasdienė dantų priežiūra

Burnos priežiūros problemos yra labai paplitusios , 3 iš 4 asmenų pasaulyje, savo gyvenime patiria dantenų problemų, tokių kaip kraujavimas ar patinimas. Įvairūs aplinkos veiksniai ir įpročiai, tokie kaip stresas, rūkymas, hormonų svyravimai,...


Dantų implantavimasVilniuje

Dantų implantavimasVilniuje

Dantų implantavimas – procedūra, kuri atliekama netekus vieno ar keleto dantų. Jis atstato dantis, kurių žmogus neteko dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Dantų implantavimas – pažangiausias ir efektyviausias būdas atkurti dantis. Po...


Dantų priežiūrai skiriamas vis didesnis dėmesys

Dantų priežiūrai skiriamas vis didesnis dėmesys

Šypsena yra neabejotinai vienas iš būtiniausių žmogaus aksesuarų, be kurių neįsivaizduojama nė viena diena, nė vienas susitikimas ir nė viena šventė. Tai tarsi žmogaus vizitinė kortelė, atskleidžianti nuoširdumą bei norą bendrauti. Jau nuo...


Beskausmis dantų rovimas – misija įmanoma

Beskausmis dantų rovimas – misija įmanoma

Dantų rovimo procedūra žmonėms kelia pačias nemaloniausias asociacijas. Vis dar sklando įsitikinimas, jog dantų šalinimas yra labai skausmingas. Šį mitą paneigsime kartu su Kaune įsikūrusios odontologijos klinikos „Angitia“ vadovu...


SEDACIJA – įveik baimę odontologui

SEDACIJA – įveik baimę odontologui

Vienas iš 4 žmonių pasaulyje jaučia apsilankymo pas odontologą baimę. Laimei, yra sprendimo būdas. Jums daugiau nebereikės bijoti odontologo. Tai baimės forma, kurios metu bijoma odontologų. Pati baimė yra skirtingo lygio. Aukščiausio baimės lygio...


Dantų balinimas: tiesa, paslėpta po mitais

Dantų balinimas: tiesa, paslėpta po mitais

Patraukli ir graži šypsena yra vienas patikimiausių būdų gerai ir užtikrintai jaustis visose socialinėse situacijose. Dantys bei jų būklė yra neatsiejama gražios šypsenos dalis. Tam, kad dantys būtų sveiki, būtina teisinga jų priežiūra, higienos...


Dantų ėduonies profilaktika dygstant pastoviesiems dantims

Dantų ėduonies profilaktika dygstant pastoviesiems dantims

Dantų ėduonies profilaktika – tai visos priemonės, taikomos namuose ir odontologo kabinete, kurios padeda išvengti dantų ėduonies bei sustabdyti jau atsiradusio ėduonies progresavimą.


Dantys pagal Jūsų veidą

Dantys pagal Jūsų veidą

Implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta“ estetinių restauracijų specialistas, gydytojas odontologas Žilvinas Budrevičius džiaugiasi, kad šiuolaikinis odontologų pacientas nori ne tik susigydyti dantis, bet ir...


Prisiminkite save, mielosios Motinos, - šventinės nuolaidos klinikoje „Angitia“

Prisiminkite save, mielosios Motinos, - šventinės nuolaidos klinikoje „Angitia“

Kai pavasario šventės tarsi veja viena kitą, ir po Šv. Velykų – čia pat Motinos diena. Paklauskime kiekvienas savęs, ko norėtųsi tą dieną palinkėti sau ir savo artimiesiems iki visiškos pilnatvės? Be abejo, puikios sveikatos, geros...


Labiausiai dantis žaloja netinkamas jų naudojimas

Labiausiai dantis žaloja netinkamas jų naudojimas

Dažnai patys nepastebėdami savo dantims darome meškos paslaugą, ne tik naudodami netinakams ir netinkamai asmens burnos higienos priemones, bet ir dantims apsunkindami papildomais jiems nepritaikytais „darbais“. Šiandieną dar naujovė...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9