Sausio 21d. Penktadienis

Ką gydytojai pataria dėl dantų balinimo nėštumo ar žindymo metu

2020 Lapkričio 10d.

Ne vienas norėtume pasigirti sniego baltumo dantimis ir holivudinę šypsena. Visagalė reklama tarsi patvirtina, kad tai pasiekiama visiems. Nors dar visai neseniai dantų balinimo procedūra buvo prabangos dalykas, dabar ji prieinama visiems norintiems. Ar besilaukiančios ir žindančios moterys taip pat gali balinti dantis?

Kokia yra dantų balinimo procedūros esmė?

Jei norite turėti akinančią šypseną nebereikia eiti pas odontologą – tai galite padaryti namie. Šis dažnai girdimas teiginys nėra visiškai tikslus. Pirma, ne visuomet galite tiksliai prognozuoti, ar konkretus balinimo būdas bus veiksmingas – tai priklauso nuo įvairių dalykų, o ypač nuo natūralios jūsų dantų spalvos. Dantų balinimo efektyvumo trukmė priklauso nuo to, ką valgote, ar geriate kavą, arbatą ar raudonąjį vyną, taip pat nuo kitų dalykų. Svarbu ir tai, ar rūkote.

Paprastai namų sąlygomis dantys balinami specialiomis pastomis, skalavimo skysčiais, balinimo lazdelėmis ar dantų juostomis arba įdėklais su balinimo medžiaga. Gamintojai tikina, kad išbalinti savo dantis galite vos per 2 savaites. Tokie produktai reklamuojami kaip pigesni, tačiau ne mažiau veiksmingi, nei dantų balinimas pas odontologą. Jei nusprendėte rinktis tokį variantą, verčiau nerizikuokite ir rinkitės žinomą gamintoją.

Balinant dantis pas odontologą iš pradžių būtina pasirūpinti, kad dantys būtų sveiki. Ko tikėtis odontologo kabinete?

●      Jūsų dantys bus sutvarkyti pašalinant įvairius trūkumus (įskaitant plombavimą ir nuskilusių dantų taisymą);

●      Taip pat svarbu nuvalyti nuo dantų akmenis ir apnašas.

Žodžiu, prieš balindami dantis, turite juos tinkamai paruošti. Tada dantys balinami – visas jų paviršius padengiamas geliu, kuris apdorojamas lazeriniu spinduliu arba specialios lempos šviesa, kuri aktyvuoja balinimo gelį. Todėl pagal pasirinktą aktyvavimo prietaisą procedūra vadinama dantų balinimas lempa arba dantų balinimas lazeriu.

Rezultatas gali būti įspūdingas, tačiau gali būti ir taip, kad jis bus vos pastebimas. Verta paminėti, kad neatsižvelgiant į rezultatą, jis yra matomas iš karto, o ne pamažu, kaip yra saugiai balinant dantis namie.

Ar galiu balinti dantis būdama nėščia ar žindydama?

Daugeliui moterų nėštumas yra vienas iš nuostabiausių gyvenimo tarpsnių. Vyrauja nuomonė, kad dėl nėštumo metu organizme vykstančių hormoninių pokyčių moteris pagražėja. Kita vertus, nėra jokių požymių, kad nėštumas pagerintų dantų spalvą. O visus dantų balinimo planus reikėtų atidėti iki po gimdymo.

Maža to – besilaukiančios moterys turi apsišarvuoti dar didesne kantrybe, nes balinti dantis negalima ne tik nėštumo, bet ir žindymo metu. Kol kas nėra aiškiai nustatyta, kokią įtaką balinimo medžiagos gali turėti vaisiaus vystymuisi.

Tą patį galima pasakyti ir apie žindymą – kai kurie balinimo medžiagos junginiai, patekę į motinos pieną, gali daryti neigiamą poveikį kūdikio organizmui. Dantų balinimas yra kosmetinė, o ne gydomoji procedūra, todėl ją rekomenduojama atlikti pasibaigus nėštumui ir žindymui. Juk niekas nenori rizikuoti pakenkti vaisiui ir kūdikiui.

Tačiau yra kitas būdas balinti dantis nėštumo ir žindymo metu – naudoti atitinkamas dantų pastas, kurios yra saugios besilaukiančioms ar žindančioms moterims. Informacija apie tai, ar konkretūs dantų pastos junginiai yra saugūs nėštumo metu, nurodoma ant jos pakuotės. Jei vis tiek kiltų klausimų dėl tinkamos dantų pastos, visuomet galite pasitarti su odontologu.

Ar galiu balinti dantis namie?

Šiais laikais balinti dantis galima ir namie. Specialūs rinkiniai leidžia pabalinti dantis net keliais atspalviais. Tačiau tuomet procesas trunka daug ilgiau, palyginti su vienu apsilankymu pas odontologą. Taip yra dėl to, kad naudojamos balinimo priemonės koncentracija yra daug mažesnė, palyginti su medžiagomis, kurias naudoja odontologai. Kita vertus, tai turi savų privalumų – kai dantų spalva keičiasi pamažu, galite išgauti būtent tokį atspalvį, kokio norite, nes juk sniego baltumo dantys ne visiems ir patinka.

Vis tik net ir mažesnės koncentracijos buitinių dantų balinimo medžiagų negalima naudoti nėštumo metu. Balinant dantis namie taip pat tai būtina daryti labai reguliariai bei griežtai laikytis balinimo produkto naudojimo instrukcijų, kad būtų išvengta nepageidaujamo šalutinio poveikio.

Saugus dantų balinimas

Turėti gražią sveikų dantų šypseną galima ir nebalinant dantų namie ar pas odontologą. Vienas iš svarbiausių dalykų yra nuolat laikytis tinkamos burnos higienos. Dantys gali pagelsti ir nuo mineralizuotų apnašų.

Įdomu tai, kad gelsvi dantų akmenys susiformuoja praėjus daugiau nei 10 valandų po dantų valymosi! Jie susidaro iš maisto likučių, odelių, burnoje esančių bakterijų ir pan. Todėl neperdėsime sakydami, kad pirmas žingsnis gražios šypsenos link yra tinkamai prižiūrėti dantis.

Apnašų mineralizacijos galima išvengti reguliariai ir kruopščiai valantis dantis. Verta pastebėti, kad pašalinti ant dantų susidariusias sukietėjusias apnašas galima tik pas odontologą – dantų šepetėlis ir kitos buitinės priemonės yra neveiksmingos. Dantų apnašos šalinamos jas suardant, nuvalant smėliu ir poliruojant.

Balinantis ultragarsinis dantų šepetėlis

Palaikyti gerą burnos higieną galima tik naudojant tinkamą dantų šepetėlį. Palyginti su įprastiniais rankiniais dantų šepetėliais, ultragarsinis dantų šepetėlis geriau ir efektyviau pašalina dar nemineralizuotas apnašas. Šis šepetėlis juda dešimčių tūkstančių judesių per minutę greičiu, todėl jis geriau išvalo burnos ertmę, o naudoti jį labai patogu. Tai ypač svarbu nėštumo metu, nes dėl hormoninių pokyčių padidėja dantenų jautrumas.

Šios problemos mastą iliustruoja dantenų uždegimo dažnumas nėštumo metu – jis gali kilti net 75 proc. moterų. Burnos ertmės uždegimas gali turėti rimtų pasekmių, įskaitant net priešlaikinį gimdymą. Būtina žinoti, kad kilus kokių nors burnos sveikatos problemų, besilaukianti moteris turėtų kuo greičiau kreiptis į odontologą.

Gera ir veiksminga balinančioji dantų pasta

Vien dantų šepetėliu be tinkamos balinančiosios dantų pastos nieko nepasieksite. Greitai besisukanti dantų šepetėlio galvutė ir balinančioji dantų pasta leidžia pašalinti pakitusią dantų paviršiaus spalvą, dėl kurios dantys pagelsta. Tą pasiekti padeda dantų pastos šveičiamosios savybės, kurias jai suteikia hidratuotas silicio dioksidas ir natrio heksametafosfatas.

Verta pastebėti, kad dantų šepetėlio ir dantų pastos derinio veiksmingumas nėra visiems vienodas – daug priklauso nuo natūralios žmogaus dantų spalvos ir mitybos ypatumų. Taip pat būtina reguliariai ir tinkamai laikytis burnos higienos. Taigi geriausias būdas pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį ir dantų pastą yra pasitarti su odontologu.

Partnerio turinys


Estetinis plombavimas Kaune: raskite palankiausias galimybes

Estetinis plombavimas Kaune: raskite palankiausias galimybes

Tinkamiausios odontologijos klinikos paieška kartais šiek tiek užtrunka, tad tuomet, jei siekiate, kad viskas vyktų kiek greičiau, pravartu atsižvelgti į keletą svarbiausių kriterijų, kurie tikrai galės padėti pasirinkti tinkamiausias galimybes....


Vilniuje iškilmingai atidaryta nauja moderni odontologijos klinika

Vilniuje iškilmingai atidaryta nauja moderni odontologijos klinika

Praėjusią savaitę Vilniuje duris atvėrė moderni OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinika. Šalia Geležinio Vilko gatvės ir prekybos bei pramogų centro „Ozas“ įsikūrusi klinika pacientus vilios ne tik kokybiškomis...


Kompozicinės plokštelės

Kompozicinės plokštelės

Apie kompozicines plokšteles pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytoja odontologė, estetinių restauracijų specialistė Eglė Čiukienė


Vokiečio išradimas - daugiau galimybių Lietuvos pacientams

Vokiečio išradimas - daugiau galimybių Lietuvos pacientams

Burnos chirurgas iš Vokietijos dr. Bernhardas Giesenhagenas išrado metodą, kuris perpus sutrumpina gydymo dantų implantais eigą. Š.m. gruodžio 6 d. specialistas lankysis Kauno odontologijos klinikoje „Pro-implant“, kur atliks...


Odontologijos kainos

Odontologijos kainos

Odontologija – gana plati sritis, apimanti vaikų odontologiją, kosmetinę odontologiją ir kt. Šį kartą kalbėsime apie estetinę odontologiją. Kokias problemas ji padeda išspręsti, kokios procedūros atliekamos?


Priaugęs liežuvio pasaitėlis: problema ar ne?

Priaugęs liežuvio pasaitėlis: problema ar ne?

Liežuvėlio pasaitėlio pakirpimas – nesudėtinga procedūra. Tačiau neretai ji sukelia nemažai bėdų ir odontologams, ir vaikus auginantiems tėvams. Pastarieji kaltina specialistus, o šie – madų besivaikančius tėvus. Siuntinėjo pas...


Modernios klinikos dalelę perkėlė į gimtinę

Modernios klinikos dalelę perkėlė į gimtinę

Vilkaviškyje pacientams duris atvėrė nauja odontologijos klinika. „Neodenta“ rajono žmonėms suteiks tokių paslaugų, dėl kokių tekdavo vykti į didžiuosius miestus. Vilkaviškiečiai gali didžiuotis, mat Kaune įsikūrusi viena moderniausių...


Dantys pagal Jūsų veidą

Dantys pagal Jūsų veidą

Implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta“ estetinių restauracijų specialistas, gydytojas odontologas Žilvinas Budrevičius džiaugiasi, kad šiuolaikinis odontologų pacientas nori ne tik susigydyti dantis, bet ir...


Propolis odontologijoje

Propolis odontologijoje

Propolis - tai augalinės ir gyvūninės kilmės produktas, bičių pagamintas iš natūralių, biologiškai aktyvių medžiagų, kurias bitės renka nuo įvairių medžių ir augalų jaunų šakeliu bei pumpurų. Šias sakingas medžiagas bitės sumaišo su savo seilėmis,...


Paprasčiausiu ir populiariausiu keliu šypsenos link

Paprasčiausiu ir populiariausiu keliu šypsenos link

Dantų galima netekti dėl įvairių priežasčių: burnos, dantenų, žandikaulio, veido srities ligų, traumų, sunkių viso organizmo susirgimų. Tai problema, su kuria visais laikais susidūrė ir susiduria dauguma žmonių. Dažniau kalbama apie nepatogumus,...


Kodėl odontologai taip primygtinai siūlo valyti tarpdančius

Kodėl odontologai taip primygtinai siūlo valyti tarpdančius

Bene visi odontologai sutaria, kad valyti tarpdančius – būtina! Kodėl? Tarpdančiuose užsilaiko daug maisto likučių, susidaro apnašų, čia dauginasi mikroorganizmai, pamažu formuojasi dantų akmenys, visa tai vėliau išprovokuoja periodonto...


Griežimas dantimis, arba kitaip bruksizmas

Griežimas dantimis, arba kitaip bruksizmas

Daugelis mūsų gyvename aktyvų gyvenimą: skubame, bėgame, sukamės rūpesčių ir nebaigtų darbų rutinoje. Dažnos emocijos, patirtos dieną, nepalieka ramybėje ir naktį. Kartais ryte iš artimųjų išgirstame, jog naktį griežėme dantimis, nors patys to...


Visa tiesa apie dantų balinimą

Visa tiesa apie dantų balinimą

Dantų balinimas yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų. Ši procedūra pritraukia vis daugiau žmonių. Lyginant su ortodontinėmis procedūromis ir plombavimu, tai yra pati populiariausia procedūra, kurią renkasi jaunesni nei 50...


Periodontologinių kišenių atsiradimas ir susidarymo priežastys

Periodontologinių kišenių atsiradimas ir susidarymo priežastys

Periodontologija - aplink dantis esančių audinių ligų (gingvito, periodontito) profilaktika ir gydymas. Šias dantenų ligas išprovokuoja burnos higienos nesilaikymas, dantų apnašos, akmenys. Gingvitas pasireiškia paraudusiomis, paburkusiomis ir...


Dantų valymas vandens srove

Dantų valymas vandens srove

Šiais technologijų laikais sukurtas unikalus dalykas, tvirtinamas prie krano, - SoWash irigatorius burnos priežiūrai, Tai dantų valymas vandens srove, suprojektuotas ir pagamintas Italijoje. SoWash idealiai tinka Jūsų dantų priežiūrai ir...


Odontologijos klinikos implantų rūšys – patrauklios šypsenos garantas

Odontologijos klinikos implantų rūšys – patrauklios šypsenos garantas

Susidūrėte su dantų pažeidimais, dėl kurių sumažėjo pasitikėjimas savimi ar tapo sudėtinga valgyti mėgstamą maistą? Skirtingos odontologijos klinikos implantų rūšys gali padėti susigrąžinti prarastą šypseną! Dantų implantai – puikus...


Ar visada dantis geriau rauti, nei taisyti?

Ar visada dantis geriau rauti, nei taisyti?

Prireikus apsispręsti, ar dantis geriau rauti, ar taisyti, - siūlome atkreipti dėmesį, kad kalbama ne apie dramblių dantis, kurie gali ataugti 6 (šešis) kartus per visą šių žinduolių gyvenimą. Žmogui nuolatiniai dantys išdygsta vieną kartą visam...


Ortodontinis gydymas vaikų amžiuje

Ortodontinis gydymas vaikų amžiuje

Apie ortodontinį gydymą vaikų amžiuje pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos “Neodenta” gydytoja ortodontė Irma Andziulienė. Ortodontinis gydymas – tai netaisyklingo sukandimo ir/ar netaisyklingos dantų...


Ortodontinis treineris suformuoja taisyklingą sąkandį ir gražią šypseną

Ortodontinis treineris suformuoja taisyklingą sąkandį ir gražią šypseną

Atkreipkite dėmesį, gal jūsų vaikas miega ar žiūri televizorių išsižiojęs, čiulpia pirštą? Neretai tėvai neįtaria, kad šie žalingi įpročiai kenkia veido bei žandikaulių vystymuisi. Šie įpročiai atsiranda jau nuo kūdikystės vaikui pradėjus žįsti...


Sante dantų pastos. Gudrus ir dar gudresnis.

Sante dantų pastos. Gudrus ir dar gudresnis.

Mmm... Zefyrai, keksai, riešutai ir šokoladiniai ledai. Palaimos akimirkos. Tačiau tokios vaišės nelabai patinka mūsų dantims ir grasina papildomais centimetrais liemeniui ir klubams. Be to, saldumynai slopina organizmo gebėjimą įsisavinti...


Naujas įrenginys – kovai su odontologo grąžto baime

Naujas įrenginys – kovai su odontologo grąžto baime

Neretai vizitas pas odontologą kelia pacientų išgąstį. Baimių būna pačių įvairiausių. Viena iš jų – odontologo grąžto baimė. Tačiau ar kada galėjome pagalvoti, kad vizitas pas odontologą gali tapti malonus?


Sedacija - stipresnė už odontologinės kėdės baimę

Sedacija - stipresnė už odontologinės kėdės baimę

Baimė, kurią žmonės jaučia odontologo kabinete, itin plačiai paplitusi problema. Ją sukelia ne vien dantų gydymas, tačiau net ir paprasčiausia apžiūra ir ištyrimas. Studijomis nustatyta, kad iki 15% amerikiečių verčiau kentėtų danties skausmą nei...


Žymiausi dantų implantų gamintojai

Žymiausi dantų implantų gamintojai

Dantų gydymas implantais yra kone daugiausiai streso kelianti procedūra. Vienus neramina pati gydymo eiga, kitus – informacijos stoka apie gydymo metu naudojamas priemones. Daugiausiai klausimų, be abejonės, sulaukiama apie svarbiausius...


6 žingsniai kaip prižiūrėti dantis pagal ajurvedos mokslą

6 žingsniai kaip prižiūrėti dantis pagal ajurvedos mokslą

Ajurvediniai metodai, priešingai šiuolaikiniams sveikatos priežiūros produktams ir metodams, yra naudojami ir tobulinami jau 3 000 metų. Žodis ajurveda reiškia žinios apie gyvenimą ir ilgaamžiškumą. Ajurvediniai priežiūros metodai veikia visą...


Odontologinė mikroskopija. Mikroskopo panaudojimas dantų šaknų kanalų gydyme

Odontologinė mikroskopija. Mikroskopo panaudojimas dantų šaknų kanalų gydyme

Šaknies kanalų pergydymas. Kodėl jo prireikia? Apie dantų šaknų kanalų gydymą pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos „Neodenta“ klinikos gydytoja endodontologe Aistė Benetytė. Pirminis dantų šaknų kanalų gydymas dėl...


Baltų dantų šypsena - gyvenimo džiaugsmo atspindys

Baltų dantų šypsena - gyvenimo džiaugsmo atspindys

Neseniai, kovo 20-ąją buvo minima Pasaulinė burnos sveikatos diena. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į burnos sveikatos svarbą žmogaus gerovei ir prarastų dantų sukeliamas ne tik sveikatos, bet ir socialines problemas, - sakoma...


Vienmomentė dantų implantacija. Trumpesnis gydymas ir geresnis estetinis rezultatas.

Vienmomentė dantų implantacija. Trumpesnis gydymas ir geresnis estetinis rezultatas.

Mažiau chirurginių procedūrų, streso bei vizitų, trumpesnis gydymo laikas ir geresnis estetinis rezultatas. Tai pagrindiniai vienmomentės dantų implantacijos privalumai. Vienmomentė dantų implantacija - tai pažangus gydymo metodas, kurio dėka to...


Dantų tatuiruotės – apsaugai nuo bakterijų burnos ertmėje

Dantų tatuiruotės – apsaugai nuo bakterijų burnos ertmėje

Elektroninės tatuiruotės ateityje galbūt stebės įvairiausius žmonių sveikatos būsenos parametrus – pradedant širdies ritmu, baigiant cukraus kiekiu kraujyje. Tačiau jau sukurta ir tokia, kurios paskirtis – atlikti burnos ertmės...


Apnašos esančios ant Jūsų liežuvio turi įtakos Jūsų burnos sveikatai

Apnašos esančios ant Jūsų liežuvio turi įtakos Jūsų burnos sveikatai

Burnos higienistė Greta Mitiukovaitė, dirbanti odontologijos klinikoje Evadenta savo pacientams dažnai pabrėžia, kad būtina valytis ne tik dantis, tarpdančius, bet nepamiršti ir liežuvio priežiūros. Dažnam išgirdus šiuos žodžius, kyla klausimas:...


Kokia tikroji profesionalios burnos higienos nauda

Kokia tikroji profesionalios burnos higienos nauda

Pageltę, natūralų spindesį praradę, jautrūs dantys – ženklas, kad pats metas apsilankyti pas burnos higienistą. Po šio vizito, net neabejojame, liksite maloniai nustebinti rezultatu. Profesionali burnos higienos procedūra – viena iš...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9