Kovo 6d. Šeštadienis

Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Peržiūrų skaičius: 52820
Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Šiauliečiai Saulius ir Kristina U. susituokę beveik keturiolika metų, iš kurių tik ketverius miegojo ramiai, nesikumščiuodami ir nekeiksnodami vienas kito, rytą nebumbėdami, dėl nemigo nakties. Sutuoktiniai, neapsikentę, jau metus miega atskiruose kambariuose. Viso to kaltininkas — vyro knarkimas.

Stiprėjantis knarkimas vargino

Ponia Kristina pilstydama kavą į puodelius ima juoktis, mat klausimas: ar sunku miegoti šalia knarkiančio vyro, jau įprastas. Atsakymas vienas — siaubinga. Vyras nudelbęs akis sako, kad baisu tik žmonai, o jis savo skleidžiamo knarkimo negirdi, todėl išsimiega pakankamai gerai.

Pora rimtai šia problema susirūpino prieš keletą metų, kuomet miegas jau ėmė panašėti ne į poilsį, o į bausmę. Pirmaisiais metais atsiradęs knarkimas nelabai vargino sutuoktinius, nes pakakdavo miegantį vyrą pajudinti, ir jis nustodavo knarkęs. Pavargęs po sunkios darbo dienos jis knarkdavo vis garsiau. Vėliau pajudinimas ar kumštelėjimas jokios įtakos Sauliui nebedarė — jis kuo ramiausiai knarkimu trukdydavo miegoti kitiems.

Moteris juokiasi, jei dar spėdavo užmigti pirma, tai naktį išmiegodavo. Sutuoktiniai pripažįsta, jog abu neišsimiegodavo dėl nuolatinio atsibudinėjimo. Rytą atsikeldavo suirzę, pavargę ir pikti. Šeimai teko ieškoti išeities.

"Džiaugiamės, kad turime didesnį butą, todėl vaikai miega savo kambaryje, aš miegamajame, o vyras svetainėje. Palinkėję labos nakties visi uždarome į savo kambarius duris. Kol kas tik taip galime ramiai išsimiegoti", — pasakoja Kristina.

Pagalbos paieškos užsitęsė

Knarkimas juoką kėlė tik pradžioje. Vėliau Saulius susirūpino, kaip galėtų išspręsti šią problemą. Juolab, kad atsirado sveikatos sutrikimų. Nuolatinis nuovargis, bei padidėjęs kraujospūdis signalizavo, kad turėtų savimi labiau pasirūpinti. Kreipęsis į šeimos gydytoją vyras sužinojo, kad galėtų dėl knarkimo pasikonsultuoti su vienos Vilniaus gydyklų specialistais. Telefonu tuomet susisiekti su gydytojais nepavyko.

"Vieneriems metams nurimau. Pamatęs apie knarkimo problemas laidą per televiziją, vėl bandžiau skambinti. Pasisekė. Su gydytojais susitariau ir nuvykau konsultacijai", — pasakojo Saulius.

Miego sutrikimus gydančioje įstaigoje Saulių apžiūrėjo ausų, nosies, gerklės specialistas. Pakitimų neradęs gydytojas pasiūlė vyrui išmiegoti vieną naktį klinikoje, kurioje bus stebimas ne tik personalo, bet ir medicininės įrangos. Tokios nakties kaina — 400 litų. Šeima nusprendė, kad bandyti — verta.

Medikų išvada — knarkia kaip traktorius

Knarkimo atsikratyti nusprendęs vyras nerimavo, kad sumokėjęs už naktį klinikoje, ims ir tą naktį neknarks. Medikai tą vakarą Saulių apraizgė įvairiais laidais, jautrūs impulsus fiksuojantys davikliai karojo nuo galvos iki kojų. Supynęs iš jų storas kasas tą naktį prie Sauliaus budėjęs personalas palinkėjo jam labos nakties. Vyrui šmėkštelėjo mintis, kad būtų gerai užmigus nenuplėšyti laidų ir giliai įkvėpęs užknarkė.

"Ar nebuvo sunku užmigti? Tikrai ne! Dirbu tokį darbą, kad po budėjimų būnu siaubingai pavargęs ir užmigti galiu bet kur ir bet kuriuo paros metu. Prieš keletą metų dirbau vos keletą metrų nuo geležinkelio stoties. Per visą parą trunkantį budėjimą galima būdavo numigti tik dvi valandas. Negirdėdavau dundančių krovininių traukinių. Galiu miegoti ir šalia bėgių", — juokėsi Saulius.

Po miego klinikoje vyras medikus pasitiko klausimu: "Ar įvyko?". "Dar ir kaip įvyko," — patvirtino personalas. Sulaukęs tyrimų rezultatų Saulius sužinojo, kad knarkė tą naktį kaip traktorius. Vyrui itin neramu pasidarė išgirdus gydytojo pasakojimą apie tai, kad garsus knarkimas tėra viena šios problemos pusė, kita — žymiai rimtesnė.

Knarkimas — grėsmė gyvybei

Paaiškėjo, kad miego metu jo organizmui smarkiai trūksta deguonies. Knarkiant keletui sekundžių sustoja kvėpavimas, o tai labai rimta grėsmė ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Įranga užfiksavo, kad deguonies pakankamai Saulius įkvepia tik gulėdamas ant šono.

"Gydytojai pasiūlė minkštojo gomurio operaciją, tačiau jokių garantijų, kad tai išgelbės nuo knarkimo nedavė. Parvažiavęs kreipiausi į Šiaulių medikus, tačiau kaip kovoti su knarkimu jie net neįsivaizduoja", — sakė vyras.

Vilniaus medikai vyrui rekomendavo keletą galimų būdų, kaip išvengti knarkimo: minkštojo gomurio operaciją, deguonies kaukę bei patį pigiausią variantą — naktį miegoti su marškinėliais, ant kurių prisiūtas teniso kamuoliukas.

Namo vyras važiavo sukdamas galvą, ką geriau pasirinkti. Mintyse šmėkštelėjo, kad prieš keletą dienų, lyg tyčią, vaikams nupirko teniso kamuoliukų. Tą naktį Saulius miegojo tik ant šono, nes ant marškinėlių prisiūtas kamuoliukas trukdė atsigulti ant nugaros. Po pusės metų miego su tokiais marškinėliais žmona pastebėjo, kad vyras miegodamas įsigudrino taip atsigulti ant nugaros, kad kamuoliukas lieka tarp menčių. Tad knarkimas ir toliau drebina kambario sienas.

"Kol kas apie operaciją tik svarstau. Tai rizikinga. Deguonies balionų pirkti taip pat nenorėčiau, jie kainuoja iki dešimties tūkstančių litų, o ir visur turėčiau juos tampytis, lyg būčiau neįgalus", — prisipažino Saulius.

Apie operacijas, išlaisvinančias nuo knarkimo "Šiaulių kraštui" pasakoja Vilniaus Santariškių klinikos Ausų, nosies, gerklės skyriaus gydytojas Darius RAUBA:

— Yra atliekamos operacijos, kurios pašalina knarkimą sukeliančias priežastis. Dažniau vyrams. Pacientams sunku ryžtis tokiai operacijai dėl sunkaus ir skausmingo pooperacinio periodo. Be to, dar mažai žmonių žino apie tokią galimybę. Operacija nemokama, žmogus gali atvykti iš bet kurio Lietuvos kampelio su gydytojo ar specialisto siuntimu.

Knarkiančiajam žmogui labai pavojingi kvėpavimo sutrikimai, nes tuomet organizmas blogai aprūpinamas deguonimi. Kvėpavimo pauzė (apnėja) — tai nuo 10 sekundžių iki 2 minučių ir ilgiau trunkantis kvėpavimo sustojimas miego metu — gali kartotis daug kartų per naktį. Žmogus blogai pailsi, smegenys negauna pakankamai deguonies, didesnis krūvis širdžiai, o dėl to atsiranda įvairūs susirgimai.

Operacija sudėtinga. Jos metu pašalinamos tonzilės, patempiamas ir sumažinamas minkštasis gomurys bei patempiama liežuvio šaknis. 90-85 procentams pacientų po tokios operacijos knarkimas išnyksta arba smarkiai sumažėja.

Hormoniniai kontraceptikai – grėsmė porų santuokoms?

Hormoniniai kontraceptikai – grėsmė porų santuokoms?

Šiais metais per 2.25 milijonų amerikiečių sukurs šeimas, tačiau vedybinė laimė netruks ilgai - per milijoną jų išsiskirs. Ar gali tokią didelę įtaką skyryboms padaryti kontraceptinės tabletės? Naujausios mokslinių tyrimų studijos rodo, kad...


Dėl vyro seksualinių nesėkmių kalta moteris?

Dėl vyro seksualinių nesėkmių kalta moteris?

Kiekvienas vyras svajoja, kad moterys galvotų, jog jis pats seksualiausias ir patraukliausias. Jiems įgimta, kad reikia būti geriausiais. Tačiau, ar viskas priklauso tik nuo vyro? Žvelgiant iš žmogaus fiziologijos pozicijos, bet kuris sveikas...


Seksas: kodėl moterims naudingi trumpalaikiai susitikimai?

Seksas: kodėl moterims naudingi trumpalaikiai susitikimai?

Mokslininkai pamažu analizuoja seksualinius žmonių santykius ir jų reikšmę emocinei partnerių būklei. Kam teikti pirmenybę: spontaniškumui ar ilgaamžiškumui? Su mokslininkais savo intymia patirtimi sutiko pasidalinti 200 žmonių, iš kurių 123...


Kodėl naudinga užmegzti santykius su "berniuku - žaisliuku"?

Kodėl naudinga užmegzti santykius su "berniuku - žaisliuku"?

Lietuvėms moterims vis dar drovu viešumoje rodytis su vyru, kuris yra keliolika metų jaunesnis ar vyersnis bei neatitinka jos statuso. Jei moteris gerokai jaunesnė už vyrą, ji linkusi teisintis ar nutylėti tokį meilės romaną. Tuo tarpu Europoje ir...


Kokią įtaką seksui turi antsvoris?

Kokią įtaką seksui turi antsvoris?

Pitsburgo (JAV) universiteto ligoninės pichologas Robertas Clakas ir jo kolegos atlikę tyrimą išsiaiškino, kaip moterų antsvoris daro įtaką jų intymiems santykiams. Eksperimente dalyvavo daugiau nei 2780 moterų, kurioms nuo 18 iki 43 metų. Pusė iš...


Laimingai santuokai reikia subręsti

Laimingai santuokai reikia subręsti

Kiekvienas turi savąją laimingo gyvenimo viziją, kurioje neretai yra ir šeima. Kai mintimis grįžtame į vaikystę, regime save žaidžiančius šeimą. Joje būtinai turėjo būti tėtis, mama ir vaikai. Ar šiandien vis dar trokštame to paties? Ar tokios...


Moterų demonstruojamas seksualumas skatina vyrus elgtis drąsiai

Moterų demonstruojamas seksualumas skatina vyrus elgtis drąsiai

Visi vyrai žavisi moterų seksualumu. Tad daugelis stipriosios lyties atstovų nekantriai laukia vakaro, kol brangioji, grįžusi po darbo, nusirengs klasikinį kostiumėlį ir pasipuoš atvira ir patrauklia suknele. Kaip elgtis moterims, kad jos visad...


Seksas paplūdimyje

Seksas paplūdimyje

Meilės žaidimai paplūdimyje verčia būti itin atidžius. Kalbame ne tik apie kontracepciją. Pirmiausiai reikia įsitikinti, kad jūsų elgesys nesukels skandalų ir nepažeis įstatymų. Graikijoje už seksą viešame paplūdimyje galima netekti laisvės nuo 2...


Kalėdinis rinkinys moterims su ypatinga dovana!

Kalėdinis rinkinys moterims su ypatinga dovana!

Kalėdinis rinkinys moterims su ypatinga dovana! Tai naudingas ir reikalingas rinkinys kiekvienai moteriai. Gavusi šią dovaną Jums ilgai nereikės bėgioti į parduotuves ieškoti higienos priemonių.


Vėžys ir intymios problemos

Vėžys ir intymios problemos

Vėžio diagnozė vienam iš partnerių, gali sukelti tam tikrus sunkumus seksualiniame gyvenime. Nesvarbu, ar esate vieniši, ar gyvenate šeimoje,vėžio gydymo metu intymūs klausimai gali iškilti. Dar prieš jums pradedant gydymą, gydytojas šiuos...


Išmok liesti savo moters kūną

Išmok liesti savo moters kūną

Vyrai mėgsta seksą, ir čia nėra nieko blogo. Dauguma moterų taip pat jį mėgsta, bet, dažniausiai, ne taip stipriai kaip vyrai. Tačiau jeigu išmoksi liesti jos kūną taip, kaip niekas kitas anksčiau to nedarė, šansai pasimylėti su ja išaugs...


Dėl vyrų impotencijos - kaltos maisto pakuotės

Dėl vyrų impotencijos - kaltos maisto pakuotės

Misūrio universiteto (JAV) mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad kai kurie maisto produktai slopina vyrų seksualinį potraukį ir potenciją. Bet taip atsitinka ne dėl prastos produkto kokybės ar jo sudėties, o įpakavimo. Tyrėjai nustatė, kad...


Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Pasak psichologijos specialistų, norint, kad tarpusavio santykiai būtų harmoningi, pirmiausiai reikalingas abipusis pasitikėjimas. Jam nesant vienas iš partnerių tampa įtarus, neramus, jį nuolat kankina abejonės, dvejonės, o kitas patenka į...


Ar vyriškos ligos gali būti skyrybų priežastis?

Ar vyriškos ligos gali būti skyrybų priežastis?

Skyrybų priežasčių daug, o sutrikęs lytinis gyvenimas gali būti viena iš jų. Juk intymūs santykiai yra išskirtinė fizinio artumo forma, leidžianti partneriams jaustis vertinamais, suteikianti malonumo, pasitikėjimo ir saugumo pojūtį. Kita vertus,...


Kaip išvengti makšties uždegimo. 14 pagrindinių intymios higienos taisyklių

Kaip išvengti makšties uždegimo. 14 pagrindinių intymios higienos taisyklių

Moterys dažnai kalba ir dalinasi savo patirtimi apie odos ir plaukų priežiūrą, makiažo priemones, tačiau intymios higienos tema, dažniausiai neliečiama. Rūpintis savo intymia higiena labai svarbu ne tik tam, kad jaustis švariau, bet ir norint...


Vidurio amžius – išbandymų periodas

Vidurio amžius – išbandymų periodas

Vyrai ir moterys, sulaukę vidutinio amžiaus, neišvengiamai susiduria su reiškiniu, kuris dar vadinamas vidurio amžiaus krize. Tai laikas, kai atsigręžiama į save ir tikimasi, kad dar ne viskas prarasta. Vidurio amžiumi laikomas periodas nuo 40 iki...


9 būdai, kaip nustebinti savo mylimąjį Šv. Valentino dienos proga?

9 būdai, kaip nustebinti savo mylimąjį Šv. Valentino dienos proga?

Nenumaldomai artėja romantiškoji vasario 14-toji – Šv. Valentino diena. Tai puiki proga dar kartą savo savo brangiam žmogui pasakyti koks jis mums yra svarbus. Nesigėdinkite savo jausmų ir negailėkite gražių žodžių savo mylimiesiems. O tam,...


Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzės metu sumažėja estrogenų gamyba. Kai tai nutinka, daug pokyčių įvyksta ir moters organizme, daugelis jų nelaukiami: sutrinka mėnesinių ciklas, jos tampa nereguliarios, kol visai išnyksta. Jaučiami karščio pylimai, nuotaikų svyravimas,...


Reguliarus seksas padeda mokytis

Reguliarus seksas padeda mokytis

Hamburge dirbantis seksologas Werneris Habermehlis tikina, kad dėl reguliarių lytinių santykių per trumpesnį laikotarpį daugiau išmokstama, todėl žymiai pagerėja protinė veikla ir dėl to pagerėja studentų pažymiai, praneša "Der Spiegel"....


Nėštumas ir seksas: patarimai, kaip išsaugoti aistrą laukiantis

Nėštumas ir seksas: patarimai, kaip išsaugoti aistrą laukiantis

Nėštumas į poros gyvenimą atneša nemažus pokyčius. Tai greitai atsispindi ir poros lytiniame gyvenime: atsiranda baimė pakenkti vaisiui, juntami nemalonūs pojūčiai ar net skausmas, todėl lytinių santykių pradedama vengti. Tačiau 9 mėnesių laukimo...


Pavojus: oralinis seksas sukelia vėžį!

Pavojus: oralinis seksas sukelia vėžį!

Naujausi tyrimai rodo, kad jaunesnio ir vidutinio amžiaus amerikiečių tarpe pagrindinė burnos ertmės vėžio priežastis yra žmogaus papilomos virusas (ŽVP), kuris gali atsirasti dėl oralinio sekso su keliais partneriais, praneša 15min.lt. Onkologų...


Nelygi santuoka

Nelygi santuoka

Vyro ir žmonos amžiaus skirtumas nulemia tarpusavio santykių vystymąsi. Ne veltui psichologai mėgsta pabrėžti: "Pasakykite, koks tarp jūsų amžiaus skirtumas ir mes papasakosime, kaip jūs gyvenate..." Jei vyras ir žmona yra beveik vienodo...


J. Morkūnas: lovoje reikia mylėtis, o ne naudotis kompiuteriu

J. Morkūnas: lovoje reikia mylėtis, o ne naudotis kompiuteriu

Ką vakarais poros daro lovoje? Galvojate, kad mylisi arba tiesiog eina miegot? Neatspėjote! Laikai, kai lova buvo bendrų kavos gėrimų centras taip pat jau tapo atgyvena. Vietoj meilės žaidimų su partneriu, vis dažniau poros lovoje... naršo...


Mylėtis kiek nori ir kada nori – misija įvykdoma

Mylėtis kiek nori ir kada nori – misija įvykdoma

Visus metus nekantriai laukiame vasaros ir atostogų, poilsio ir pačių geriausių įspūdžių. Ir ne tik dėl pamatytų naujų kraštų ar sugaudytų saulės spindulių. Per atostogas tikimės ir gausesnių, įvairesnių intymių malonumų– juk laiko turėsime...


Dažniausia infekcija, kuri ypač limpa prie moterų: jos priežastys - nuo peršalimo iki lytinių santykių

Dažniausia infekcija, kuri ypač limpa prie moterų: jos priežastys - nuo peršalimo iki lytinių santykių

Jei pajutote skausmą ar deginimą šlapinimosi metu, atsirado poreikis šlapintis dažniau ne įprasta, tačiau tarsi nepavyksta nusišlapinti iki galo, atsirado skausmas apatinėje pilvo srityje arba nugaroje, šlapimas tapo drumstas ar net su kraujo...


Seksas: kas silpnina jėgas ir ką daryti?

Seksas: kas silpnina jėgas ir ką daryti?

Kai kada jaučiatės tokie pavargę, kad nebeturite jėgų parodyti dėmesį mylimam žmogui. Arba stinga laiko. Psichologai tvirtina, kad galima ir reikia kovoti su tuo, kas trukdo žmonėms užsiimti seksu. Pirmasis sekso priešas – televizorius....


Kaip pagyvinti vedybinį seksą?

Kaip pagyvinti vedybinį seksą?

Daugelis žmonių įsitikinę, kad jų intymus gyvenimas po vedybų gerokai išblės. Vedybos tikrai nėra aistringo sekso priešas. Jeigu abu partneriai įdės pastangų, intymus gyvenimas tik gerės. 1. Neatsisakykite sekso dėl rutinos. Santuokoje bus daugybė...


Pickup‘as – tai moterų viliojimo menas, sukeliantis dvasinę tuštybę

Pickup‘as – tai moterų viliojimo menas, sukeliantis dvasinę tuštybę

"Pickup'as " (pikapas) – tai moterų viliojimo menas. Bent jau taip šį meną apibūdina tie, kurie juo mėgaujasi. Oi, su kokia pompastika ir fanfaromis pristatomas pikapas! Jį bandoma pateikti, kaip meną suvilioti bet kurią...


Ką reikia žinoti merginai, jei susitikinėja su „blogu berniuku“

Ką reikia žinoti merginai, jei susitikinėja su „blogu berniuku“

Draugės atkalbinėja susitikinėti su juo, tačiau prieš jo žavesį sunku atsilaikyti. O jei vis dėlto nusprendei draugauti su "blogu berniuku", šie patarimai turėtų praversti. Nepamiršk, kad tu – vienintelė Jis gali suvilioti tave...


Prostatos sveikata: tikri ir tariami baubai

Prostatos sveikata: tikri ir tariami baubai

Vy­rai kant­rūs ir ne­lin­kę su­reikš­min­ti ne­ga­la­vi­mų, tai ypač jun­ta­ma pan­de­mi­jos me­tu, pa­ste­bi gy­dy­to­jai. Pa­gir­ti­nos...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Rezus Rezus Rezus