Liepos 20d. Šeštadienis

Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Peržiūrų skaičius: 52532
Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Šiauliečiai Saulius ir Kristina U. susituokę beveik keturiolika metų, iš kurių tik ketverius miegojo ramiai, nesikumščiuodami ir nekeiksnodami vienas kito, rytą nebumbėdami, dėl nemigo nakties. Sutuoktiniai, neapsikentę, jau metus miega atskiruose kambariuose. Viso to kaltininkas — vyro knarkimas.

Stiprėjantis knarkimas vargino

Ponia Kristina pilstydama kavą į puodelius ima juoktis, mat klausimas: ar sunku miegoti šalia knarkiančio vyro, jau įprastas. Atsakymas vienas — siaubinga. Vyras nudelbęs akis sako, kad baisu tik žmonai, o jis savo skleidžiamo knarkimo negirdi, todėl išsimiega pakankamai gerai.

Pora rimtai šia problema susirūpino prieš keletą metų, kuomet miegas jau ėmė panašėti ne į poilsį, o į bausmę. Pirmaisiais metais atsiradęs knarkimas nelabai vargino sutuoktinius, nes pakakdavo miegantį vyrą pajudinti, ir jis nustodavo knarkęs. Pavargęs po sunkios darbo dienos jis knarkdavo vis garsiau. Vėliau pajudinimas ar kumštelėjimas jokios įtakos Sauliui nebedarė — jis kuo ramiausiai knarkimu trukdydavo miegoti kitiems.

Moteris juokiasi, jei dar spėdavo užmigti pirma, tai naktį išmiegodavo. Sutuoktiniai pripažįsta, jog abu neišsimiegodavo dėl nuolatinio atsibudinėjimo. Rytą atsikeldavo suirzę, pavargę ir pikti. Šeimai teko ieškoti išeities.

"Džiaugiamės, kad turime didesnį butą, todėl vaikai miega savo kambaryje, aš miegamajame, o vyras svetainėje. Palinkėję labos nakties visi uždarome į savo kambarius duris. Kol kas tik taip galime ramiai išsimiegoti", — pasakoja Kristina.

Pagalbos paieškos užsitęsė

Knarkimas juoką kėlė tik pradžioje. Vėliau Saulius susirūpino, kaip galėtų išspręsti šią problemą. Juolab, kad atsirado sveikatos sutrikimų. Nuolatinis nuovargis, bei padidėjęs kraujospūdis signalizavo, kad turėtų savimi labiau pasirūpinti. Kreipęsis į šeimos gydytoją vyras sužinojo, kad galėtų dėl knarkimo pasikonsultuoti su vienos Vilniaus gydyklų specialistais. Telefonu tuomet susisiekti su gydytojais nepavyko.

"Vieneriems metams nurimau. Pamatęs apie knarkimo problemas laidą per televiziją, vėl bandžiau skambinti. Pasisekė. Su gydytojais susitariau ir nuvykau konsultacijai", — pasakojo Saulius.

Miego sutrikimus gydančioje įstaigoje Saulių apžiūrėjo ausų, nosies, gerklės specialistas. Pakitimų neradęs gydytojas pasiūlė vyrui išmiegoti vieną naktį klinikoje, kurioje bus stebimas ne tik personalo, bet ir medicininės įrangos. Tokios nakties kaina — 400 litų. Šeima nusprendė, kad bandyti — verta.

Medikų išvada — knarkia kaip traktorius

Knarkimo atsikratyti nusprendęs vyras nerimavo, kad sumokėjęs už naktį klinikoje, ims ir tą naktį neknarks. Medikai tą vakarą Saulių apraizgė įvairiais laidais, jautrūs impulsus fiksuojantys davikliai karojo nuo galvos iki kojų. Supynęs iš jų storas kasas tą naktį prie Sauliaus budėjęs personalas palinkėjo jam labos nakties. Vyrui šmėkštelėjo mintis, kad būtų gerai užmigus nenuplėšyti laidų ir giliai įkvėpęs užknarkė.

"Ar nebuvo sunku užmigti? Tikrai ne! Dirbu tokį darbą, kad po budėjimų būnu siaubingai pavargęs ir užmigti galiu bet kur ir bet kuriuo paros metu. Prieš keletą metų dirbau vos keletą metrų nuo geležinkelio stoties. Per visą parą trunkantį budėjimą galima būdavo numigti tik dvi valandas. Negirdėdavau dundančių krovininių traukinių. Galiu miegoti ir šalia bėgių", — juokėsi Saulius.

Po miego klinikoje vyras medikus pasitiko klausimu: "Ar įvyko?". "Dar ir kaip įvyko," — patvirtino personalas. Sulaukęs tyrimų rezultatų Saulius sužinojo, kad knarkė tą naktį kaip traktorius. Vyrui itin neramu pasidarė išgirdus gydytojo pasakojimą apie tai, kad garsus knarkimas tėra viena šios problemos pusė, kita — žymiai rimtesnė.

Knarkimas — grėsmė gyvybei

Paaiškėjo, kad miego metu jo organizmui smarkiai trūksta deguonies. Knarkiant keletui sekundžių sustoja kvėpavimas, o tai labai rimta grėsmė ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Įranga užfiksavo, kad deguonies pakankamai Saulius įkvepia tik gulėdamas ant šono.

"Gydytojai pasiūlė minkštojo gomurio operaciją, tačiau jokių garantijų, kad tai išgelbės nuo knarkimo nedavė. Parvažiavęs kreipiausi į Šiaulių medikus, tačiau kaip kovoti su knarkimu jie net neįsivaizduoja", — sakė vyras.

Vilniaus medikai vyrui rekomendavo keletą galimų būdų, kaip išvengti knarkimo: minkštojo gomurio operaciją, deguonies kaukę bei patį pigiausią variantą — naktį miegoti su marškinėliais, ant kurių prisiūtas teniso kamuoliukas.

Namo vyras važiavo sukdamas galvą, ką geriau pasirinkti. Mintyse šmėkštelėjo, kad prieš keletą dienų, lyg tyčią, vaikams nupirko teniso kamuoliukų. Tą naktį Saulius miegojo tik ant šono, nes ant marškinėlių prisiūtas kamuoliukas trukdė atsigulti ant nugaros. Po pusės metų miego su tokiais marškinėliais žmona pastebėjo, kad vyras miegodamas įsigudrino taip atsigulti ant nugaros, kad kamuoliukas lieka tarp menčių. Tad knarkimas ir toliau drebina kambario sienas.

"Kol kas apie operaciją tik svarstau. Tai rizikinga. Deguonies balionų pirkti taip pat nenorėčiau, jie kainuoja iki dešimties tūkstančių litų, o ir visur turėčiau juos tampytis, lyg būčiau neįgalus", — prisipažino Saulius.

Apie operacijas, išlaisvinančias nuo knarkimo "Šiaulių kraštui" pasakoja Vilniaus Santariškių klinikos Ausų, nosies, gerklės skyriaus gydytojas Darius RAUBA:

— Yra atliekamos operacijos, kurios pašalina knarkimą sukeliančias priežastis. Dažniau vyrams. Pacientams sunku ryžtis tokiai operacijai dėl sunkaus ir skausmingo pooperacinio periodo. Be to, dar mažai žmonių žino apie tokią galimybę. Operacija nemokama, žmogus gali atvykti iš bet kurio Lietuvos kampelio su gydytojo ar specialisto siuntimu.

Knarkiančiajam žmogui labai pavojingi kvėpavimo sutrikimai, nes tuomet organizmas blogai aprūpinamas deguonimi. Kvėpavimo pauzė (apnėja) — tai nuo 10 sekundžių iki 2 minučių ir ilgiau trunkantis kvėpavimo sustojimas miego metu — gali kartotis daug kartų per naktį. Žmogus blogai pailsi, smegenys negauna pakankamai deguonies, didesnis krūvis širdžiai, o dėl to atsiranda įvairūs susirgimai.

Operacija sudėtinga. Jos metu pašalinamos tonzilės, patempiamas ir sumažinamas minkštasis gomurys bei patempiama liežuvio šaknis. 90-85 procentams pacientų po tokios operacijos knarkimas išnyksta arba smarkiai sumažėja.

Kūno kalba išduoda viską: kaip žinoti, kada vyras myli, o kada ne?

Kūno kalba išduoda viską: kaip žinoti, kada vyras myli, o kada ne?

Teigiama, kad įsimylėjimo metas – pavasaris. Nors iš tikrųjų tinka bet kuris metų laikas. Vyras, nepriklausomai nuo karšto ar šalto oro, gali parodyti savo susidomėjimą moterimi, siųsdamas jai įvairius signalus. Kūno kalba - tai senas ir...


Kokie vyrai tinka tik seksui

Kokie vyrai tinka tik seksui

Tikriausiai visiems pasitaiko pertraukų tarp audringų romanų. Kartais reikalinga pauzė, kad atsitokėtum po nesėkmingų santykių, o kartais tiesiog nesinori nieko rimto. Tačiau kaip išspręsti sekso nebuvimo klausimą. Štai tada ir atsiranda jie...


Nuo ko priklauso orgazmas: kūno ar proto?

Nuo ko priklauso orgazmas: kūno ar proto?

Kai kurie mokslininkai tiki, jog seksualumas šiandien pernelyg tapatinamas su medicina – seksualinės problemos dažniausiai suprantamos kaip medicininės, reikalaujančios medikamentų. Didelės reikšmės tam turėjo "Viagros" atsiradimas...


Ar vyriškos ligos gali būti skyrybų priežastis?

Ar vyriškos ligos gali būti skyrybų priežastis?

Skyrybų priežasčių daug, o sutrikęs lytinis gyvenimas gali būti viena iš jų. Juk intymūs santykiai yra išskirtinė fizinio artumo forma, leidžianti partneriams jaustis vertinamais, suteikianti malonumo, pasitikėjimo ir saugumo pojūtį. Kita vertus,...


Viengungiškas seksas – aktyvesnis ir įvairiapusiškesnis

Viengungiškas seksas – aktyvesnis ir įvairiapusiškesnis

Britų sociologai atliko apklausą ir išsiaiškino, kad 15 proc. žmonių niekada nepatiria orgazmo, o 19 proc. apklausos dalyvių užsiima virtualiu seksu, dar 18 proc. tokiu būdu susirado savo antrą pusę. Pusė visų respondentų vyrų prisipažino, kad...


Meilės spąstai – ir sveika gyvensena

Meilės spąstai – ir sveika gyvensena

Pinigus uždirba abu sutuoktiniai, abu rūpinasi vaikais, abu pasidaliję namų ūkio darbus. Atrodytų, viskas gerai, bet vis tiek atsiranda priežasčių nesutarti. Tik šiais laikais kivirčų priežastys kiek kitokios, nei prieš dešimt metų. Dėl pinigų...


Seksualinio gyvenimo argumentai

Seksualinio gyvenimo argumentai

Kadaise mus mokė, kad žmogaus lytinė funkcija skirta į save panašiems palikuonims gimdyti. Kaip gyvūnų. Tai didelė klaida arba puritoniška viduramžių laikų protėvių moralė. Bet šiandien mes privalome žinoti, kad vyro ir moters lytinis gyvenimas...


Visa tiesa apie Lubrikantus arba ką visiems reikia žinoti apie juos

Visa tiesa apie Lubrikantus arba ką visiems reikia žinoti apie juos

Švietimo sistema Lietuvoje itin mažai dėmesio skiria jaunimo lytiniam švietimui. Dauguma jaunuolių apie lytinį gyvenimą ir jo peripetijas dabar gauna iš interneto. Nors, sutikime, kad kartais glaustai ir aiškiai, rasti infirmaciją yra labia sunku....


Vyrų uretritas  -  uždegimas šlaplėje arba kas yra saugus seksas

Vyrų uretritas - uždegimas šlaplėje arba kas yra saugus seksas

Šlaplė yra latakas, jungiantis šlapimo pūslę su išore. Vyro šlaplė yra apie 20 cm ilgio, jungianti šlapimo pūslę su varpos galvute. Vyrams šlapinantis, iš šlapimo pūslės pro šlaplę išteka šlapimas, o sueities metu - sėkla. Uretritas -...


Moterų pinklės ir gudrybės

Moterų pinklės ir gudrybės

Moterys puošia gyvenimą. Bet jos ir didesnio pavojaus šaltinis. Miela šypsena arba nekalta replika iš tikrųjų gali būti klastingos pinklės. Jeigu įkliuvote, nebeišsikapstysite. Tačiau atsargūs spąstų gali išvengti. Kai kurių. Kai kada. Nors mažai...


Dėl kasnaktinio sekso riksmų aštuoniolikmetę kaimynai iškraustė

Dėl kasnaktinio sekso riksmų aštuoniolikmetę kaimynai iškraustė

Aštuoniolikmetė Kirsty Bloomfield sekso metu labai garsiai aimanuodavo, kol kaimynai ją nutarė iškraustyti iš namo. Dėl merginos kasnaktinio sekso riksmų terasoje besiskųsdami kaimynai buvo priversti kviesti policiją. Aštuoniolikmetė, kuri buvo...


SVARBUS SVEIKOS ODOS FAKTORIUS – PH

SVARBUS SVEIKOS ODOS FAKTORIUS – PH

Kas yra pH? pH (vandenilio potencialas) – vandenilio jonų (H+) koncentracijos tirpale matas, parodantis tirpalo rūgštingumą ar šarmingumą. pH skalė yra nuo 0-14. pH 7 yra laikomas neutraliu (vanduo), viskas kas virš 7 yra šarminis, kas...


Kai jūsų netenkina seksualinis gyvenimas

Kai jūsų netenkina seksualinis gyvenimas

Regis, jis buvo jūsų svajonių vyriškis: toks romantiškas, švelnus ir rūpestingas. Ir vyras jis neblogas – būna ir blogesnių. Draugės jums pavydi santykių. Lyg ir viskas gerai, tik kodėl jūsų seksualiniai santykiai nežaižaruoja visomis...


Pagrindinės moterų klaidos lovoje

Pagrindinės moterų klaidos lovoje

Тoks gyvenimas – klaidų padaroma visose žmogiškų santykių sferose. Lovoje – taip pat. Vyrų klaidas sekso metu moterys kaipmat įvardina: "pernelyg grubus", "pernelyg minkštas", "per daug išgėręs",...


Tablečių pagalba moterims: vietoj seksualių "donžuanų" ištikimi partneriai

Tablečių pagalba moterims: vietoj seksualių "donžuanų" ištikimi partneriai

Jeigu moterys renkasi sau partnerį tuomet, kai naudoja kontraceptines tabletes, susikuria ilgiau trunkančius santykius, nei nenaudojančios. O blogoji pusė? Panašu, mažiau džiaugsmo meilės guolyje. Tyrimai rodo, kad kontraceptines tabletes...


Koks seksas moterims nesuteikia malonumo?

Koks seksas moterims nesuteikia malonumo?

Britų sociologai internetu apklausė moteris ir išsiaiškino, koks seksas suteikia moterims mažiausiai malonumų. Respondentėms buvo pasiūlyta išrinkti tik vieną, labiausiai nepriimtiną variantą iš aštuonių, kuriuos pasiūlė specialistai. Rezultatai...


8 patarimai vyrams, kaip pagerinti vaisingumą

8 patarimai vyrams, kaip pagerinti vaisingumą

" Vyrams visada buvo ir yra aktualu ne tik gerai atrodyti, bet ir išsaugoti gerą sveikatą, seksualumą, lytinę potenciją", - sako urologas Antanas Balvočius. Ne visiškai teisingai yra formuojama nuomonė, kad vyrai yra stiprioji lytis...


Kodėl vyrai svajoja pasimylėt su A.Jolie, o moterys su B. Pittu - ne?

Kodėl vyrai svajoja pasimylėt su A.Jolie, o moterys su B. Pittu - ne?

Ko nori moteris lovoje – klausimas, dominantis daugelį vyrų. Tačiau dauguma jų kartais negali suprasti, kas labiausiai patinka dailiosios lyties atstovėms: glamonės, švelnumas, grubumas ar apskritai joms geriausia lova - tai mašina, virtuvės...


Vyrai sekso vengia dėl streso

Vyrai sekso vengia dėl streso

Žurnalo "Men’s Health" angliškosios versijos atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad milijonai vyrų sekso atsisako dėl banalaus streso. Bent jau daugiau nei pusė apklaustų vyrų kartą per mėnesį jaučiasi pernelyg pavargę, kad patenkintų...


Seksas smegenyse: moksliškai išaiškinta, kas jaudina moteris

Seksas smegenyse: moksliškai išaiškinta, kas jaudina moteris

Moterys sakė tai vyrams dešimtmečiais: makšties stimuliavimas nėra tas pats, kas klitorio stimuliavimas. Smegenų skenavimas pridėjo svorio šiems teiginiams. Pirmą kartą mokslo istorijoje nustačius tikslias smegenų zonas, kurios yra aktyvuojamas...

Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9