Sausio 21d. Penktadienis

Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Peržiūrų skaičius: 52820
Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Šiauliečiai Saulius ir Kristina U. susituokę beveik keturiolika metų, iš kurių tik ketverius miegojo ramiai, nesikumščiuodami ir nekeiksnodami vienas kito, rytą nebumbėdami, dėl nemigo nakties. Sutuoktiniai, neapsikentę, jau metus miega atskiruose kambariuose. Viso to kaltininkas — vyro knarkimas.

Stiprėjantis knarkimas vargino

Ponia Kristina pilstydama kavą į puodelius ima juoktis, mat klausimas: ar sunku miegoti šalia knarkiančio vyro, jau įprastas. Atsakymas vienas — siaubinga. Vyras nudelbęs akis sako, kad baisu tik žmonai, o jis savo skleidžiamo knarkimo negirdi, todėl išsimiega pakankamai gerai.

Pora rimtai šia problema susirūpino prieš keletą metų, kuomet miegas jau ėmė panašėti ne į poilsį, o į bausmę. Pirmaisiais metais atsiradęs knarkimas nelabai vargino sutuoktinius, nes pakakdavo miegantį vyrą pajudinti, ir jis nustodavo knarkęs. Pavargęs po sunkios darbo dienos jis knarkdavo vis garsiau. Vėliau pajudinimas ar kumštelėjimas jokios įtakos Sauliui nebedarė — jis kuo ramiausiai knarkimu trukdydavo miegoti kitiems.

Moteris juokiasi, jei dar spėdavo užmigti pirma, tai naktį išmiegodavo. Sutuoktiniai pripažįsta, jog abu neišsimiegodavo dėl nuolatinio atsibudinėjimo. Rytą atsikeldavo suirzę, pavargę ir pikti. Šeimai teko ieškoti išeities.

"Džiaugiamės, kad turime didesnį butą, todėl vaikai miega savo kambaryje, aš miegamajame, o vyras svetainėje. Palinkėję labos nakties visi uždarome į savo kambarius duris. Kol kas tik taip galime ramiai išsimiegoti", — pasakoja Kristina.

Pagalbos paieškos užsitęsė

Knarkimas juoką kėlė tik pradžioje. Vėliau Saulius susirūpino, kaip galėtų išspręsti šią problemą. Juolab, kad atsirado sveikatos sutrikimų. Nuolatinis nuovargis, bei padidėjęs kraujospūdis signalizavo, kad turėtų savimi labiau pasirūpinti. Kreipęsis į šeimos gydytoją vyras sužinojo, kad galėtų dėl knarkimo pasikonsultuoti su vienos Vilniaus gydyklų specialistais. Telefonu tuomet susisiekti su gydytojais nepavyko.

"Vieneriems metams nurimau. Pamatęs apie knarkimo problemas laidą per televiziją, vėl bandžiau skambinti. Pasisekė. Su gydytojais susitariau ir nuvykau konsultacijai", — pasakojo Saulius.

Miego sutrikimus gydančioje įstaigoje Saulių apžiūrėjo ausų, nosies, gerklės specialistas. Pakitimų neradęs gydytojas pasiūlė vyrui išmiegoti vieną naktį klinikoje, kurioje bus stebimas ne tik personalo, bet ir medicininės įrangos. Tokios nakties kaina — 400 litų. Šeima nusprendė, kad bandyti — verta.

Medikų išvada — knarkia kaip traktorius

Knarkimo atsikratyti nusprendęs vyras nerimavo, kad sumokėjęs už naktį klinikoje, ims ir tą naktį neknarks. Medikai tą vakarą Saulių apraizgė įvairiais laidais, jautrūs impulsus fiksuojantys davikliai karojo nuo galvos iki kojų. Supynęs iš jų storas kasas tą naktį prie Sauliaus budėjęs personalas palinkėjo jam labos nakties. Vyrui šmėkštelėjo mintis, kad būtų gerai užmigus nenuplėšyti laidų ir giliai įkvėpęs užknarkė.

"Ar nebuvo sunku užmigti? Tikrai ne! Dirbu tokį darbą, kad po budėjimų būnu siaubingai pavargęs ir užmigti galiu bet kur ir bet kuriuo paros metu. Prieš keletą metų dirbau vos keletą metrų nuo geležinkelio stoties. Per visą parą trunkantį budėjimą galima būdavo numigti tik dvi valandas. Negirdėdavau dundančių krovininių traukinių. Galiu miegoti ir šalia bėgių", — juokėsi Saulius.

Po miego klinikoje vyras medikus pasitiko klausimu: "Ar įvyko?". "Dar ir kaip įvyko," — patvirtino personalas. Sulaukęs tyrimų rezultatų Saulius sužinojo, kad knarkė tą naktį kaip traktorius. Vyrui itin neramu pasidarė išgirdus gydytojo pasakojimą apie tai, kad garsus knarkimas tėra viena šios problemos pusė, kita — žymiai rimtesnė.

Knarkimas — grėsmė gyvybei

Paaiškėjo, kad miego metu jo organizmui smarkiai trūksta deguonies. Knarkiant keletui sekundžių sustoja kvėpavimas, o tai labai rimta grėsmė ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Įranga užfiksavo, kad deguonies pakankamai Saulius įkvepia tik gulėdamas ant šono.

"Gydytojai pasiūlė minkštojo gomurio operaciją, tačiau jokių garantijų, kad tai išgelbės nuo knarkimo nedavė. Parvažiavęs kreipiausi į Šiaulių medikus, tačiau kaip kovoti su knarkimu jie net neįsivaizduoja", — sakė vyras.

Vilniaus medikai vyrui rekomendavo keletą galimų būdų, kaip išvengti knarkimo: minkštojo gomurio operaciją, deguonies kaukę bei patį pigiausią variantą — naktį miegoti su marškinėliais, ant kurių prisiūtas teniso kamuoliukas.

Namo vyras važiavo sukdamas galvą, ką geriau pasirinkti. Mintyse šmėkštelėjo, kad prieš keletą dienų, lyg tyčią, vaikams nupirko teniso kamuoliukų. Tą naktį Saulius miegojo tik ant šono, nes ant marškinėlių prisiūtas kamuoliukas trukdė atsigulti ant nugaros. Po pusės metų miego su tokiais marškinėliais žmona pastebėjo, kad vyras miegodamas įsigudrino taip atsigulti ant nugaros, kad kamuoliukas lieka tarp menčių. Tad knarkimas ir toliau drebina kambario sienas.

"Kol kas apie operaciją tik svarstau. Tai rizikinga. Deguonies balionų pirkti taip pat nenorėčiau, jie kainuoja iki dešimties tūkstančių litų, o ir visur turėčiau juos tampytis, lyg būčiau neįgalus", — prisipažino Saulius.

Apie operacijas, išlaisvinančias nuo knarkimo "Šiaulių kraštui" pasakoja Vilniaus Santariškių klinikos Ausų, nosies, gerklės skyriaus gydytojas Darius RAUBA:

— Yra atliekamos operacijos, kurios pašalina knarkimą sukeliančias priežastis. Dažniau vyrams. Pacientams sunku ryžtis tokiai operacijai dėl sunkaus ir skausmingo pooperacinio periodo. Be to, dar mažai žmonių žino apie tokią galimybę. Operacija nemokama, žmogus gali atvykti iš bet kurio Lietuvos kampelio su gydytojo ar specialisto siuntimu.

Knarkiančiajam žmogui labai pavojingi kvėpavimo sutrikimai, nes tuomet organizmas blogai aprūpinamas deguonimi. Kvėpavimo pauzė (apnėja) — tai nuo 10 sekundžių iki 2 minučių ir ilgiau trunkantis kvėpavimo sustojimas miego metu — gali kartotis daug kartų per naktį. Žmogus blogai pailsi, smegenys negauna pakankamai deguonies, didesnis krūvis širdžiai, o dėl to atsiranda įvairūs susirgimai.

Operacija sudėtinga. Jos metu pašalinamos tonzilės, patempiamas ir sumažinamas minkštasis gomurys bei patempiama liežuvio šaknis. 90-85 procentams pacientų po tokios operacijos knarkimas išnyksta arba smarkiai sumažėja.

Ar daug moterų serga lytinėmis ligomis?

Ar daug moterų serga lytinėmis ligomis?

Ar daug moterų serga lytinėmis ligomis? Pasaulyje per metus LPI (kurių šiandien žinoma apie 25) suserga apie 250 mln. žmonių. 120 mln. užsikrečia trichomonomis, 50 mln. chlamidijomis, 30 mln. papilomos virusu, 25 mln. gonorėja ir 3,5 mln. sifiliu.


Vyrų klaidos

Vyrų klaidos

Būtų naivu manyti, kad vyrai neklysta dėl moterų. Ko gero, atvirkščiai... Kai kurie vyrai mano, kad jų žmonos specialiai kelia isterijas, kad pasinaudotų padėtimi. Iš tikrųjų isterijų nebūna "pagal užsakymą". Beprasmiška kaltinti...


Seksas: kaip iššifruoti vyrų užuominas?

Seksas: kaip iššifruoti vyrų užuominas?

Miegamajame vyrai – paprasti ir puikiai moterims suprantami. Būtent lovoje vyras pademonstruoja savo sugebėjimą kalbėti pusiau užuominomis. Todėl kiekviena vyro frazė, pasakyta lovoje, turi savo potekstę. Reikia padaryti taip, kad vyras...


Dėl vyrų impotencijos - kaltos maisto pakuotės

Dėl vyrų impotencijos - kaltos maisto pakuotės

Misūrio universiteto (JAV) mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad kai kurie maisto produktai slopina vyrų seksualinį potraukį ir potenciją. Bet taip atsitinka ne dėl prastos produkto kokybės ar jo sudėties, o įpakavimo. Tyrėjai nustatė, kad...


Vyrai, kurie niekada neveda

Vyrai, kurie niekada neveda

Psichologai tvirtina: nors daugelis vyrų siekia vesti moterį ir su ja susilaukti vaikų, tam tikras procentas jų viso to sąmoningai vengia. Šie vyrai anaiptol ne vienuoliai. Jie palaiko normalius seksualinius santykius su savo širdies...


Lubrikantai – ne vien malonumui, bet ir sveikatai

Lubrikantai – ne vien malonumui, bet ir sveikatai

Nors apie intymų gyvenimą dabar kalbama kiek drąsiau, daugumai žmonių vis dar kyla klausimų apie lytinių santykių kokybę: kaip padidinti malonumą, kaip ir kiek mylėtis yra rekomenduojama ir ką daryti, jeigu sekso metu moteris jaučia diskomfortą....


Išmok liesti savo moters kūną

Išmok liesti savo moters kūną

Vyrai mėgsta seksą, ir čia nėra nieko blogo. Dauguma moterų taip pat jį mėgsta, bet, dažniausiai, ne taip stipriai kaip vyrai. Tačiau jeigu išmoksi liesti jos kūną taip, kaip niekas kitas anksčiau to nedarė, šansai pasimylėti su ja išaugs...


Moterų demonstruojamas seksualumas skatina vyrus elgtis drąsiai

Moterų demonstruojamas seksualumas skatina vyrus elgtis drąsiai

Visi vyrai žavisi moterų seksualumu. Tad daugelis stipriosios lyties atstovų nekantriai laukia vakaro, kol brangioji, grįžusi po darbo, nusirengs klasikinį kostiumėlį ir pasipuoš atvira ir patrauklia suknele. Kaip elgtis moterims, kad jos visad...


"Intymumo hormonas" oksitocinas – hipnobilumui didinti

"Intymumo hormonas" oksitocinas – hipnobilumui didinti

Meilės žaidimų ir orgazmo metu abiejų lyčių atstovams gausiai išsiskiriantis žinduolių hormonas ir neurotransmiteris oksitocinas mažina įtaigai itin atsparių asmenų prigimtinį gebėjimą nepasiduoti hipnotiniam poveikiui, praneša Newscientist.com....


Kas kaltas dėl sutrikusio vyriškumo?

Kas kaltas dėl sutrikusio vyriškumo?

Seksologai tvirtina, kad neišsprendžiamų intymaus gyvenimo problemų nėra. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad šitoje srityje žmonėms viskas aišku, ir diskutuoti lyg ir nėra apie ką. Priešingai - kupinoje įtampos, skubėjimo, įtempto protinio darbo...


Seksas ir sveikata – ar galima dėti lygybės ženklą?

Seksas ir sveikata – ar galima dėti lygybės ženklą?

Meilės žaidimus žmonės propaguoja dar nuo „Kamasutros“ laikų. Tačiau kad seksas gali ir gydyti, susigriebta ne taip ir seniai. Kai tai pradėta tirti nuodugniau, pasipylė kūniškus malonumus giriantys mokslininkų straipsniai. Nuo galvos...


Prezervatyvai yra viena saugiausių kontracepcijos priemonių pasaulyje. O ką daryti jeigu prezervtyvas suplyšo?

Prezervatyvai yra viena saugiausių kontracepcijos priemonių pasaulyje. O ką daryti jeigu prezervtyvas suplyšo?

Prezervatyvai– greičiausiai viena labiausiai vartotojų pasitikėjimą užsitarnavusių kontracepcijos priemonių visame pasaulyje. Šiandien pasaulyje kasmet panaudojama nuo 6 iki 9 milijardų prezervatyvų. Vis dėlto retai, bet sargiai plyšta....


SVARBUS SVEIKOS ODOS FAKTORIUS – PH

SVARBUS SVEIKOS ODOS FAKTORIUS – PH

Kas yra pH? pH (vandenilio potencialas) – vandenilio jonų (H+) koncentracijos tirpale matas, parodantis tirpalo rūgštingumą ar šarmingumą. pH skalė yra nuo 0-14. pH 7 yra laikomas neutraliu (vanduo), viskas kas virš 7 yra šarminis, kas...


Seksas Saudo Arabijoje: yra tik du būdai patenkinti aistras

Seksas Saudo Arabijoje: yra tik du būdai patenkinti aistras

Prancūzijos laikraštis "Le Nouvel Observateur" išspausdino straipsnį apie flirtavimą ir intymaus gyvenimo subtilybes Saudo Arabijoje. Iš šios nedidelės publikacijos galima padaryti išvadą, kad musulmonų jaunuoliai žino daugybę būdų, kaip...


Tik trečdalis vyrų pirmi prisipažįsta mylintys

Tik trečdalis vyrų pirmi prisipažįsta mylintys

Kodėl vyrams taip sunku prisipažinti pirmiems, kad myli? Tikriausiai ne viena mergina pradeda nesąmoningai prisiminti pirmąsias pažinties dienas su savo svajonių vyru. Iš pradžių viskas atrodo taip jaudinamai, jausmingai ir pakylėtai ir netrukus...


Tablečių pagalba moterims: vietoj seksualių "donžuanų" ištikimi partneriai

Tablečių pagalba moterims: vietoj seksualių "donžuanų" ištikimi partneriai

Jeigu moterys renkasi sau partnerį tuomet, kai naudoja kontraceptines tabletes, susikuria ilgiau trunkančius santykius, nei nenaudojančios. O blogoji pusė? Panašu, mažiau džiaugsmo meilės guolyje. Tyrimai rodo, kad kontraceptines tabletes...


Pažintys internetu pavojingos svajoklėms

Pažintys internetu pavojingos svajoklėms

Daugelis žmonių mano, kad internetu neįmanoma susipažinti ir užmegzti rimtų santykių. Daugiausia, ką virtualus bendravimas gali duoti, - lengvas nerūpestingas flirtas. Ar tai tiesa? Anksčiau manyta, kad skelbimus internete spausdina tik...


Sekso pamokos pagal rytiečius

Sekso pamokos pagal rytiečius

Seksualinės išminties pagrindai pas mus atkeliauja iš Rytų. In ir jang kadaise susiliejo į vieną. Tai buvo taip saldu, kad išmintingi žmonės knygose surašė visas tų laikų savybes, užšifruodami tas slaptas žinias. Senovės autoriai vieningi: seksas...


Mylėtis kiek nori ir kada nori – misija įvykdoma

Mylėtis kiek nori ir kada nori – misija įvykdoma

Visus metus nekantriai laukiame vasaros ir atostogų, poilsio ir pačių geriausių įspūdžių. Ir ne tik dėl pamatytų naujų kraštų ar sugaudytų saulės spindulių. Per atostogas tikimės ir gausesnių, įvairesnių intymių malonumų– juk laiko turėsime...


Kaip greitai suvilioti moterį?

Kaip greitai suvilioti moterį?

Jūs norite susipažinti su patrauklia moterimi? Žinoma, susipažinti su patinkančia būtybe yra lengviau, jei jums padeda draugai arba jus vienija panašūs pomėgiai. Tačiau, kaip susipažinti su patinkančia moterimi viešoje vietoje ir padaryti taip,...


Seksas tapo darbu? 5 patarimai norintiems susilaukti vaikų

Seksas tapo darbu? 5 patarimai norintiems susilaukti vaikų

Jeigu ovuliacijos testai, mylėjimasis pagal kalendorių ir vis neišryškėjanti antroji testo juostelė tapo kasdienybe, šį pokalbį su gydytoju urologu Titu Simaška paruošėme kaip tik jums.


Pagrindinės moterų klaidos lovoje

Pagrindinės moterų klaidos lovoje

Тoks gyvenimas – klaidų padaroma visose žmogiškų santykių sferose. Lovoje – taip pat. Vyrų klaidas sekso metu moterys kaipmat įvardina: "pernelyg grubus", "pernelyg minkštas", "per daug išgėręs",...


20 taisyklių, kurios padės išsaugoti ir pagerinti santykius su mylimu žmogumi

20 taisyklių, kurios padės išsaugoti ir pagerinti santykius su mylimu žmogumi

Visi mes norime mylėti ir būti mylimi, bet ne visiems tai pavyksta. Kodėl? Į šį klausimą padės atsakyti psichologai, kurie sudarė taisyklių sąrašą. Šių taisyklių būtina laikytis, norint išsaugoti ir pagerinti santykius su artimu žmogumi. 1....


Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos

Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos (2)

Medicinos sesuo pasidarė abortą, nes jautė šeimos spaudimą nesusigadinti karjeros. Mažame miestelyje gyvenančiai moteriai, anot jos pačios, aptemo protas, kai ėmė lauktis trečio vaiko ir nė vienas artimasis nepasisiūlė būti šalia. Mergina...


Kas erzina vyrus sekso metu?

Kas erzina vyrus sekso metu?

Koks moterų elgesys sekso metu vyrus labiausia erzina? Vyrai išskiria 14 moterų bruožų, kurių jie nekenčia. 1. Vyrai negali pakęsti, kai moterys elgiasi taip, tarsi joms nepatiktų seksas. 2. Vyrams nepatinka moterys, kurios niekada nerodo...


Afrodiziakai: mitai ir tikrovė

Afrodiziakai: mitai ir tikrovė

Kartais afrodiziakais vadinami visi lytiniai dirgikliai - ne tik maistas, bet ir erotinės nuotraukos, knygos, filmai. Taigi afrodiziakas - bet koks daiktas, kurio skonis, kvapas, vaizdas ar keliamas garsas sukelia aistrą. Neginčijamo poveikio...


Kaip poros santykius aptemdo streikuojanti skydliaukė

Kaip poros santykius aptemdo streikuojanti skydliaukė

Nervingumas, nuovargis, silpstanti lytinė potencija, išsiderinęs mėnesinių ciklas, išvaizdos pablogėjimas – tai tik dalis problemų, kurios gali užklupti išsiderinus skydliaukės hormonų gamybai. Kaklo priekyje esanti mažytė skydliaukė veikia...


Pratimai moterims, norinčioms, kad padidėtų krūtys

Pratimai moterims, norinčioms, kad padidėtų krūtys

Kiekviena mergina svajoja apie idealų biustą. Tačiau siekti tobulų formų gali padėti ir specialūs pratimai. Žinia, grožio etalonu laikoma iškili moters krūtinė. Tačiau daug merginų, deja, negali tuo pasigirti. Todėl jei nuolat atliksite šiuos...


Kodėl vyrai svajoja pasimylėt su A.Jolie, o moterys su B. Pittu - ne?

Kodėl vyrai svajoja pasimylėt su A.Jolie, o moterys su B. Pittu - ne?

Ko nori moteris lovoje – klausimas, dominantis daugelį vyrų. Tačiau dauguma jų kartais negali suprasti, kas labiausiai patinka dailiosios lyties atstovėms: glamonės, švelnumas, grubumas ar apskritai joms geriausia lova - tai mašina, virtuvės...


Trys idealaus sekso paslaptys

Trys idealaus sekso paslaptys

Daug porų sugeba patirti didelį abipusį malonumą sekse. Šiuos žodžius patvirtina tyrimai, kuriuos atliko užsienio fiziologai ir seksologai. 1. Reikia prisitaikyti vienam prie kito Mokslininkai atliko eksperimentą su savanoriais, prie kurių kūnų...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9