Balandžio 1d. Trečiadienis

Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Peržiūrų skaičius: 52820
Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Šiauliečiai Saulius ir Kristina U. susituokę beveik keturiolika metų, iš kurių tik ketverius miegojo ramiai, nesikumščiuodami ir nekeiksnodami vienas kito, rytą nebumbėdami, dėl nemigo nakties. Sutuoktiniai, neapsikentę, jau metus miega atskiruose kambariuose. Viso to kaltininkas — vyro knarkimas.

Stiprėjantis knarkimas vargino

Ponia Kristina pilstydama kavą į puodelius ima juoktis, mat klausimas: ar sunku miegoti šalia knarkiančio vyro, jau įprastas. Atsakymas vienas — siaubinga. Vyras nudelbęs akis sako, kad baisu tik žmonai, o jis savo skleidžiamo knarkimo negirdi, todėl išsimiega pakankamai gerai.

Pora rimtai šia problema susirūpino prieš keletą metų, kuomet miegas jau ėmė panašėti ne į poilsį, o į bausmę. Pirmaisiais metais atsiradęs knarkimas nelabai vargino sutuoktinius, nes pakakdavo miegantį vyrą pajudinti, ir jis nustodavo knarkęs. Pavargęs po sunkios darbo dienos jis knarkdavo vis garsiau. Vėliau pajudinimas ar kumštelėjimas jokios įtakos Sauliui nebedarė — jis kuo ramiausiai knarkimu trukdydavo miegoti kitiems.

Moteris juokiasi, jei dar spėdavo užmigti pirma, tai naktį išmiegodavo. Sutuoktiniai pripažįsta, jog abu neišsimiegodavo dėl nuolatinio atsibudinėjimo. Rytą atsikeldavo suirzę, pavargę ir pikti. Šeimai teko ieškoti išeities.

"Džiaugiamės, kad turime didesnį butą, todėl vaikai miega savo kambaryje, aš miegamajame, o vyras svetainėje. Palinkėję labos nakties visi uždarome į savo kambarius duris. Kol kas tik taip galime ramiai išsimiegoti", — pasakoja Kristina.

Pagalbos paieškos užsitęsė

Knarkimas juoką kėlė tik pradžioje. Vėliau Saulius susirūpino, kaip galėtų išspręsti šią problemą. Juolab, kad atsirado sveikatos sutrikimų. Nuolatinis nuovargis, bei padidėjęs kraujospūdis signalizavo, kad turėtų savimi labiau pasirūpinti. Kreipęsis į šeimos gydytoją vyras sužinojo, kad galėtų dėl knarkimo pasikonsultuoti su vienos Vilniaus gydyklų specialistais. Telefonu tuomet susisiekti su gydytojais nepavyko.

"Vieneriems metams nurimau. Pamatęs apie knarkimo problemas laidą per televiziją, vėl bandžiau skambinti. Pasisekė. Su gydytojais susitariau ir nuvykau konsultacijai", — pasakojo Saulius.

Miego sutrikimus gydančioje įstaigoje Saulių apžiūrėjo ausų, nosies, gerklės specialistas. Pakitimų neradęs gydytojas pasiūlė vyrui išmiegoti vieną naktį klinikoje, kurioje bus stebimas ne tik personalo, bet ir medicininės įrangos. Tokios nakties kaina — 400 litų. Šeima nusprendė, kad bandyti — verta.

Medikų išvada — knarkia kaip traktorius

Knarkimo atsikratyti nusprendęs vyras nerimavo, kad sumokėjęs už naktį klinikoje, ims ir tą naktį neknarks. Medikai tą vakarą Saulių apraizgė įvairiais laidais, jautrūs impulsus fiksuojantys davikliai karojo nuo galvos iki kojų. Supynęs iš jų storas kasas tą naktį prie Sauliaus budėjęs personalas palinkėjo jam labos nakties. Vyrui šmėkštelėjo mintis, kad būtų gerai užmigus nenuplėšyti laidų ir giliai įkvėpęs užknarkė.

"Ar nebuvo sunku užmigti? Tikrai ne! Dirbu tokį darbą, kad po budėjimų būnu siaubingai pavargęs ir užmigti galiu bet kur ir bet kuriuo paros metu. Prieš keletą metų dirbau vos keletą metrų nuo geležinkelio stoties. Per visą parą trunkantį budėjimą galima būdavo numigti tik dvi valandas. Negirdėdavau dundančių krovininių traukinių. Galiu miegoti ir šalia bėgių", — juokėsi Saulius.

Po miego klinikoje vyras medikus pasitiko klausimu: "Ar įvyko?". "Dar ir kaip įvyko," — patvirtino personalas. Sulaukęs tyrimų rezultatų Saulius sužinojo, kad knarkė tą naktį kaip traktorius. Vyrui itin neramu pasidarė išgirdus gydytojo pasakojimą apie tai, kad garsus knarkimas tėra viena šios problemos pusė, kita — žymiai rimtesnė.

Knarkimas — grėsmė gyvybei

Paaiškėjo, kad miego metu jo organizmui smarkiai trūksta deguonies. Knarkiant keletui sekundžių sustoja kvėpavimas, o tai labai rimta grėsmė ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Įranga užfiksavo, kad deguonies pakankamai Saulius įkvepia tik gulėdamas ant šono.

"Gydytojai pasiūlė minkštojo gomurio operaciją, tačiau jokių garantijų, kad tai išgelbės nuo knarkimo nedavė. Parvažiavęs kreipiausi į Šiaulių medikus, tačiau kaip kovoti su knarkimu jie net neįsivaizduoja", — sakė vyras.

Vilniaus medikai vyrui rekomendavo keletą galimų būdų, kaip išvengti knarkimo: minkštojo gomurio operaciją, deguonies kaukę bei patį pigiausią variantą — naktį miegoti su marškinėliais, ant kurių prisiūtas teniso kamuoliukas.

Namo vyras važiavo sukdamas galvą, ką geriau pasirinkti. Mintyse šmėkštelėjo, kad prieš keletą dienų, lyg tyčią, vaikams nupirko teniso kamuoliukų. Tą naktį Saulius miegojo tik ant šono, nes ant marškinėlių prisiūtas kamuoliukas trukdė atsigulti ant nugaros. Po pusės metų miego su tokiais marškinėliais žmona pastebėjo, kad vyras miegodamas įsigudrino taip atsigulti ant nugaros, kad kamuoliukas lieka tarp menčių. Tad knarkimas ir toliau drebina kambario sienas.

"Kol kas apie operaciją tik svarstau. Tai rizikinga. Deguonies balionų pirkti taip pat nenorėčiau, jie kainuoja iki dešimties tūkstančių litų, o ir visur turėčiau juos tampytis, lyg būčiau neįgalus", — prisipažino Saulius.

Apie operacijas, išlaisvinančias nuo knarkimo "Šiaulių kraštui" pasakoja Vilniaus Santariškių klinikos Ausų, nosies, gerklės skyriaus gydytojas Darius RAUBA:

— Yra atliekamos operacijos, kurios pašalina knarkimą sukeliančias priežastis. Dažniau vyrams. Pacientams sunku ryžtis tokiai operacijai dėl sunkaus ir skausmingo pooperacinio periodo. Be to, dar mažai žmonių žino apie tokią galimybę. Operacija nemokama, žmogus gali atvykti iš bet kurio Lietuvos kampelio su gydytojo ar specialisto siuntimu.

Knarkiančiajam žmogui labai pavojingi kvėpavimo sutrikimai, nes tuomet organizmas blogai aprūpinamas deguonimi. Kvėpavimo pauzė (apnėja) — tai nuo 10 sekundžių iki 2 minučių ir ilgiau trunkantis kvėpavimo sustojimas miego metu — gali kartotis daug kartų per naktį. Žmogus blogai pailsi, smegenys negauna pakankamai deguonies, didesnis krūvis širdžiai, o dėl to atsiranda įvairūs susirgimai.

Operacija sudėtinga. Jos metu pašalinamos tonzilės, patempiamas ir sumažinamas minkštasis gomurys bei patempiama liežuvio šaknis. 90-85 procentams pacientų po tokios operacijos knarkimas išnyksta arba smarkiai sumažėja.


Moterys mokosi žaisti pagal vyrų taisykles

Moterys mokosi žaisti pagal vyrų taisykles

Revoliucinis požiūris į seksą beveik panaikino vyrų ir moterų elgesio skirtumus. Tai rodo ilgalaikis lyčių elgesio per pastaruosius 60 metų tyrimas, rašoma "The Times". Tyrinėtojai tvirtina, jog tai atsitiko todėl, kad pasikeitė moterų...


Kiek žmonių mylisi kasdien?

Kiek žmonių mylisi kasdien?

Nejaugi menksta žmonių sekso "varikliukas"? Viena pasaulinė kompanija, gaminanti prekes suaugusiems, neseniai atliko apklausą, kurios metu paaiškėjo, jog... tik 3 procentai žmonių mylisi kasdien! Tyrime dalyvavo daugiau nei tūkstantis...


Erekcijos sutrikimas

Erekcijos sutrikimas

Vyro seksualumas - tai kūniškų, emocinių, protinių ir socialinių elementų visuma, kuri praturtina ir sustiprina asmenybę, bendravimą ir meilę. Vyrų gyvenimo kokybė priklauso ir nuo lytinės sveikatos bei lytinio pasitenkinimo. Sveikatos sutrikimai...


Patarimai, kaip susipažinti su moterimi paplūdimyje

Patarimai, kaip susipažinti su moterimi paplūdimyje

Tikriausiai ne vienas vyras norėtų žinoti "receptą", kaip sėkmingai susipažinti su mergina ar moterimi paplūdimyje? Tačiau pirmiausia reikia išsiaiškinti vyrų daromas klaidas. Nuotykiai poilsiaujant ar atostogaujant tuo ir įdomūs, kad...


Penkios aistringo sekso taisyklės sutuoktiniams

Penkios aistringo sekso taisyklės sutuoktiniams

Kaip padaryti taip, kad seksualinis gyvenimas šeimoje džiugintų ilgus metus? Svarbiausia, nepaleisti visko vėjais. Sekse, kaip ir bet kurioje kitoje gyvenimo sferoje, svarbu atkreipti dėmesį ir į smulkmenas bei nebijoti eksperimentuoti. Šį kartą...


Vyrams labiau patinka karjeristės ar rūpestingos namų šeimininkės?

Vyrams labiau patinka karjeristės ar rūpestingos namų šeimininkės?

Amerikiečių psichologai atliko tyrimą ir priėjo prie išvados, kad šiuolaikiniams vyrams labiau patinka karjeristės, o ne namų šeimininkės. Du trečdaliai apklaustų vyrų pareiškė, kad jų dėmesį gali atkreipti tik išsilavinusi, intelektuali ir...


Bučinių ištroškusios moters kūno vietos

Bučinių ištroškusios moters kūno vietos

Buvimas geru meilužiu – tai menas, reikalaujantis tam tikrų žinių. Dėl šios priežasties vyrams pravartu sužinoti ir apie pačias jautriausias moters kūno kerteles, maldaute maldaujančias bučinių. Liežuvis ir burna daro stebuklus – to...


Ankstyvas seksas: ar jis kenkia sveikatai?

Ankstyvas seksas: ar jis kenkia sveikatai?

Prieš kiek laiko mokslininkai atlikę tyrimą tvirtino, kad ankstyvi lytiniai santykiai provokuoja ne tik chotišką gyvenimo būdą, bet ir atsiranda sveikatos problemų. Tačiau Pietų Floridos universiteto (JAV) psichologai šį tvirtinimą paneigė...


Kaip suartėti po ilgų metų santuokoje?

Kaip suartėti po ilgų metų santuokoje?

Ilgi metai santuokoje daro savo. Ugninga aistra gali išblėsti, o rodos nepabostantis laikas kartu, nebekelti tokių pozityvių emocijų, kaip kadaise. Jeigu trumpai, tai gali atrodyti taip, kad santykiams atėjo krizė. Su tokia situacija kovoti...


Su nevykėliu – iš gailesčio

Su nevykėliu – iš gailesčio

Artėja įsimylėjėlių diena. Dažnas į savo partnerį ir tarpusavio santykius pažvelgs iš naujo. Ar visada jais žmonės yra patenkinti? Kodėl vieniems laimė klostosi puikiai, o kiti nuolatos ištraukia ne tą bilietą, lyg magnetas traukia nevykėlius?...


Ar vyriškos ligos gali būti skyrybų priežastis?

Ar vyriškos ligos gali būti skyrybų priežastis?

Skyrybų priežasčių daug, o sutrikęs lytinis gyvenimas gali būti viena iš jų. Juk intymūs santykiai yra išskirtinė fizinio artumo forma, leidžianti partneriams jaustis vertinamais, suteikianti malonumo, pasitikėjimo ir saugumo pojūtį. Kita vertus,...


Dėl vyro seksualinių nesėkmių kalta moteris?

Dėl vyro seksualinių nesėkmių kalta moteris?

Kiekvienas vyras svajoja, kad moterys galvotų, jog jis pats seksualiausias ir patraukliausias. Jiems įgimta, kad reikia būti geriausiais. Tačiau, ar viskas priklauso tik nuo vyro? Žvelgiant iš žmogaus fiziologijos pozicijos, bet kuris sveikas...


Svarbiausios sutuoktinių neištikimybės priežastys

Svarbiausios sutuoktinių neištikimybės priežastys

Neištikimybei tikriausiai tiek pat metų, kiek ir žmonijai. Apie ją rašė senovės filosofai, ji minima Biblijoje: gyvenimas žengia į priekį, o apgaulė vis taip pat lydi jį, pridarydama daugybę nemalonumų. Tarp gausybės santuokoje kylančių problemų...


Reguliarus seksas padeda mokytis

Reguliarus seksas padeda mokytis

Hamburge dirbantis seksologas Werneris Habermehlis tikina, kad dėl reguliarių lytinių santykių per trumpesnį laikotarpį daugiau išmokstama, todėl žymiai pagerėja protinė veikla ir dėl to pagerėja studentų pažymiai, praneša "Der Spiegel"....


Seksas: kaip kenkia neįgyvendintos svajonės?

Seksas: kaip kenkia neįgyvendintos svajonės?

Ką galvoja specialistai, jei žmogus neturi lytinių santykių. Normalu tai ar ne? Ar dėl to jam nekyla ir nepaaštrėja seksualinės fantazijos? Specialistai gąsdina, jog jos gali būti net pavojingos, jei žmogus taip ir neatranda pasitenkinimo...


Trys klaidingos nuomonės apie vyrų seksualumą

Trys klaidingos nuomonės apie vyrų seksualumą

Specialistai tvirtina, kad ne tik moterys, bet ir vyrai mėgsta glamones po sekso. Tačiau kadangi dažnai stiprioji lytis išeikvoja daugiau energijos intymaus artumo metu nei moteris, tai jam tiesiog nebelieka jėgų glamonėms. Vyrai – ne...


Kam naudingi kontraceptikai?

Kam naudingi kontraceptikai?

Prieš 40 metų popiežius Paulius VI paskelbė encikliką "Humanae Vitae", kuri ligi šiol žadina gyvą diskusiją. Katalikų Bažnyčioje taip pat yra manančių, kad enciklika buvo paskelbta ne laiku, jos atsakymai neadekvatūs. Tuo tarpu kiti...


Vyrų žalingi įpročiai atima galimybę moterims patirti orgazmą

Vyrų žalingi įpročiai atima galimybę moterims patirti orgazmą

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad nesveikas gyvenimo būdas neatsiejamas nuo vyro seksualinės disfunkcijos atsiradimo. Todėl merginoms reikėtų atkreipti didesnį dėmesį į jaunų vyrų žalingus įpročius. Antraip, jos liks seksualiai...


Trys vyrų viliojimo paslaptys

Trys vyrų viliojimo paslaptys

Каip moteris turėtų įvilioti vyrą į savo pinkles? Kaip sugundyti jį ir priversti viską pamiršti pasaulyje, išskyrus jos patrauklumą ir seksualumą? Kokių imtis gudrybių, kad vyras nenorėtų net pagalvoti apie kitą moterį?Мes jums atskleisime tris...


Išrastas užpurškiamas prezervatyvas

Išrastas užpurškiamas prezervatyvas

Žmogaus pastangoms tobulybei pasiekti nėra galo - tai jaučiasi visose gyvenimo sferose. Ne išimtis ir dabar labai populiari ir vos ne masine kultūra patapusi seksualinio gyvenimo sfera. Niekam ne paslaptis, jog tobulo apsisaugojimo priemonių nuo...


Kokie vyrai tinka tik seksui

Kokie vyrai tinka tik seksui

Tikriausiai visiems pasitaiko pertraukų tarp audringų romanų. Kartais reikalinga pauzė, kad atsitokėtum po nesėkmingų santykių, o kartais tiesiog nesinori nieko rimto. Tačiau kaip išspręsti sekso nebuvimo klausimą. Štai tada ir atsiranda jie...


Prancūzės pataria: kiekvienas vyras – pats geriausias

Prancūzės pataria: kiekvienas vyras – pats geriausias

Patyrę vyrai sako: "Nėra geresnės moters nei prancūzės". Ir ne todėl, kad visos jos dailios, lieknos, vos ne "permatomos" arba pasipuošusios "Chanel" drabužiais. O todėl, kad nuo pat gimimo jos ne tik žino, kaip...


Maži spektakliai kursto aistrą

Maži spektakliai kursto aistrą

Į konsultaciją ateina poros, kurių seksualinis gyvenimas gęsta. Dažniausiai skundžiasi vyrai: žmona seksualiai neaktyvi, intymūs santykiai – vos kartą per dvi savaites, nes jai daugiau ir nereikia. Arba vyrai reikalauja, kad žmonos...


Kas moterims geriau: saugumas ar seksualumas?

Kas moterims geriau: saugumas ar seksualumas?

Daug šiuolaikinių moterų stengiasi būti gracingos ir moteriškos, kurias vyrai visais laikais vertino. Tačiau jos taip pat nori užimti ir gerokai aukštesnį postą ar padėtį lyginant su vyrais. O tai jau ne seksualu. Greičiau – priešingai....


Intymius reikmenis laikyti bet kur - rizikinga

Intymius reikmenis laikyti bet kur - rizikinga

Prekės suaugusiems – du žodžiai, už kurių vienu metu slypi intymumas, malonūs pojūčiai ir artumas, baimė, paslaptis, kruopelytė gėdos. Nors seksu mėgaujasi viso pasaulio žmonės, konservatyvesnėse šalyse, kurioms priklauso ir Lietuva, seksas...


Vyrų akimis: kiek kainuoja santuoka?

Vyrų akimis: kiek kainuoja santuoka?

Santuoka – dalykas rimtas, bent jau daugelis vyrų taip sako. Ir teisingai daro, bet ar rimtai apie tai pagalvoja, įvertina pasekmes, atsižvelgia į galimybes? Jeigu jūs dar nevedęs, pamąstykite ar esate tikrai pasiruošęs santuokai:...


Sekso kokybė priklauso nuo patalynės spalvos

Sekso kokybė priklauso nuo patalynės spalvos

Anot seksologijos specialistų, santykiams turi įtakos net tokios "nepastebimos" detalės, kaip medžiaga, iš kurios pagaminta patalynė ir jos spalva. Seksologai tai aiškina labai paprastai: lova yra "sekso grumtynių laukas."...


Liūdnos vyrų akys labiausiai jaudina moteris

Liūdnos vyrų akys labiausiai jaudina moteris

Ne raumenų stangrumas, ne piniginės storis ar aprangos stilingumas geriausias vyrų ginklas, galintis nuginkluoti bet kurią moterį. Liūdnos akys – tai jomis vyrai iš pirmo žvilgsnio pakerėtų daugumą gražiosios lyties atstovių. Kaip atskleidė...


Kaip išdrįsti poros gyvenime išbandyti kažką naujo ir kodėl tai yra verta?

Kaip išdrįsti poros gyvenime išbandyti kažką naujo ir kodėl tai yra verta?

Poros gyvenime rutina gali tikrai varginti. Jokių naujų potyrių ir tie patys įgrisę vargai, skundai bei nemalonūs pojūčiai gali sugriauti artumą, užgesinti aistrą ir gerokai sumenkinti partnerių tarpusavio ryšį. JAV veikiančio skyrybų centro iš...


Gundymo pamokos įvairiose šalyse

Gundymo pamokos įvairiose šalyse

Seksologai sutaria, kad didžiausi gundymo meistrai – ispanai. Gamta juos apdovanojo nesutramdomu charakteriu ir įpročiu nepaliaujamai persekioti savo aistros objektą. Devynios iš dešimties senjoritų pirmosios susipažįsta su vyrais ir tiesiog...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9