Spalio 23d. Trečiadienis

Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Peržiūrų skaičius: 52820
Sienas drebinantis knarkimas gadina poroms gyvenimą

Šiauliečiai Saulius ir Kristina U. susituokę beveik keturiolika metų, iš kurių tik ketverius miegojo ramiai, nesikumščiuodami ir nekeiksnodami vienas kito, rytą nebumbėdami, dėl nemigo nakties. Sutuoktiniai, neapsikentę, jau metus miega atskiruose kambariuose. Viso to kaltininkas — vyro knarkimas.

Stiprėjantis knarkimas vargino

Ponia Kristina pilstydama kavą į puodelius ima juoktis, mat klausimas: ar sunku miegoti šalia knarkiančio vyro, jau įprastas. Atsakymas vienas — siaubinga. Vyras nudelbęs akis sako, kad baisu tik žmonai, o jis savo skleidžiamo knarkimo negirdi, todėl išsimiega pakankamai gerai.

Pora rimtai šia problema susirūpino prieš keletą metų, kuomet miegas jau ėmė panašėti ne į poilsį, o į bausmę. Pirmaisiais metais atsiradęs knarkimas nelabai vargino sutuoktinius, nes pakakdavo miegantį vyrą pajudinti, ir jis nustodavo knarkęs. Pavargęs po sunkios darbo dienos jis knarkdavo vis garsiau. Vėliau pajudinimas ar kumštelėjimas jokios įtakos Sauliui nebedarė — jis kuo ramiausiai knarkimu trukdydavo miegoti kitiems.

Moteris juokiasi, jei dar spėdavo užmigti pirma, tai naktį išmiegodavo. Sutuoktiniai pripažįsta, jog abu neišsimiegodavo dėl nuolatinio atsibudinėjimo. Rytą atsikeldavo suirzę, pavargę ir pikti. Šeimai teko ieškoti išeities.

"Džiaugiamės, kad turime didesnį butą, todėl vaikai miega savo kambaryje, aš miegamajame, o vyras svetainėje. Palinkėję labos nakties visi uždarome į savo kambarius duris. Kol kas tik taip galime ramiai išsimiegoti", — pasakoja Kristina.

Pagalbos paieškos užsitęsė

Knarkimas juoką kėlė tik pradžioje. Vėliau Saulius susirūpino, kaip galėtų išspręsti šią problemą. Juolab, kad atsirado sveikatos sutrikimų. Nuolatinis nuovargis, bei padidėjęs kraujospūdis signalizavo, kad turėtų savimi labiau pasirūpinti. Kreipęsis į šeimos gydytoją vyras sužinojo, kad galėtų dėl knarkimo pasikonsultuoti su vienos Vilniaus gydyklų specialistais. Telefonu tuomet susisiekti su gydytojais nepavyko.

"Vieneriems metams nurimau. Pamatęs apie knarkimo problemas laidą per televiziją, vėl bandžiau skambinti. Pasisekė. Su gydytojais susitariau ir nuvykau konsultacijai", — pasakojo Saulius.

Miego sutrikimus gydančioje įstaigoje Saulių apžiūrėjo ausų, nosies, gerklės specialistas. Pakitimų neradęs gydytojas pasiūlė vyrui išmiegoti vieną naktį klinikoje, kurioje bus stebimas ne tik personalo, bet ir medicininės įrangos. Tokios nakties kaina — 400 litų. Šeima nusprendė, kad bandyti — verta.

Medikų išvada — knarkia kaip traktorius

Knarkimo atsikratyti nusprendęs vyras nerimavo, kad sumokėjęs už naktį klinikoje, ims ir tą naktį neknarks. Medikai tą vakarą Saulių apraizgė įvairiais laidais, jautrūs impulsus fiksuojantys davikliai karojo nuo galvos iki kojų. Supynęs iš jų storas kasas tą naktį prie Sauliaus budėjęs personalas palinkėjo jam labos nakties. Vyrui šmėkštelėjo mintis, kad būtų gerai užmigus nenuplėšyti laidų ir giliai įkvėpęs užknarkė.

"Ar nebuvo sunku užmigti? Tikrai ne! Dirbu tokį darbą, kad po budėjimų būnu siaubingai pavargęs ir užmigti galiu bet kur ir bet kuriuo paros metu. Prieš keletą metų dirbau vos keletą metrų nuo geležinkelio stoties. Per visą parą trunkantį budėjimą galima būdavo numigti tik dvi valandas. Negirdėdavau dundančių krovininių traukinių. Galiu miegoti ir šalia bėgių", — juokėsi Saulius.

Po miego klinikoje vyras medikus pasitiko klausimu: "Ar įvyko?". "Dar ir kaip įvyko," — patvirtino personalas. Sulaukęs tyrimų rezultatų Saulius sužinojo, kad knarkė tą naktį kaip traktorius. Vyrui itin neramu pasidarė išgirdus gydytojo pasakojimą apie tai, kad garsus knarkimas tėra viena šios problemos pusė, kita — žymiai rimtesnė.

Knarkimas — grėsmė gyvybei

Paaiškėjo, kad miego metu jo organizmui smarkiai trūksta deguonies. Knarkiant keletui sekundžių sustoja kvėpavimas, o tai labai rimta grėsmė ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Įranga užfiksavo, kad deguonies pakankamai Saulius įkvepia tik gulėdamas ant šono.

"Gydytojai pasiūlė minkštojo gomurio operaciją, tačiau jokių garantijų, kad tai išgelbės nuo knarkimo nedavė. Parvažiavęs kreipiausi į Šiaulių medikus, tačiau kaip kovoti su knarkimu jie net neįsivaizduoja", — sakė vyras.

Vilniaus medikai vyrui rekomendavo keletą galimų būdų, kaip išvengti knarkimo: minkštojo gomurio operaciją, deguonies kaukę bei patį pigiausią variantą — naktį miegoti su marškinėliais, ant kurių prisiūtas teniso kamuoliukas.

Namo vyras važiavo sukdamas galvą, ką geriau pasirinkti. Mintyse šmėkštelėjo, kad prieš keletą dienų, lyg tyčią, vaikams nupirko teniso kamuoliukų. Tą naktį Saulius miegojo tik ant šono, nes ant marškinėlių prisiūtas kamuoliukas trukdė atsigulti ant nugaros. Po pusės metų miego su tokiais marškinėliais žmona pastebėjo, kad vyras miegodamas įsigudrino taip atsigulti ant nugaros, kad kamuoliukas lieka tarp menčių. Tad knarkimas ir toliau drebina kambario sienas.

"Kol kas apie operaciją tik svarstau. Tai rizikinga. Deguonies balionų pirkti taip pat nenorėčiau, jie kainuoja iki dešimties tūkstančių litų, o ir visur turėčiau juos tampytis, lyg būčiau neįgalus", — prisipažino Saulius.

Apie operacijas, išlaisvinančias nuo knarkimo "Šiaulių kraštui" pasakoja Vilniaus Santariškių klinikos Ausų, nosies, gerklės skyriaus gydytojas Darius RAUBA:

— Yra atliekamos operacijos, kurios pašalina knarkimą sukeliančias priežastis. Dažniau vyrams. Pacientams sunku ryžtis tokiai operacijai dėl sunkaus ir skausmingo pooperacinio periodo. Be to, dar mažai žmonių žino apie tokią galimybę. Operacija nemokama, žmogus gali atvykti iš bet kurio Lietuvos kampelio su gydytojo ar specialisto siuntimu.

Knarkiančiajam žmogui labai pavojingi kvėpavimo sutrikimai, nes tuomet organizmas blogai aprūpinamas deguonimi. Kvėpavimo pauzė (apnėja) — tai nuo 10 sekundžių iki 2 minučių ir ilgiau trunkantis kvėpavimo sustojimas miego metu — gali kartotis daug kartų per naktį. Žmogus blogai pailsi, smegenys negauna pakankamai deguonies, didesnis krūvis širdžiai, o dėl to atsiranda įvairūs susirgimai.

Operacija sudėtinga. Jos metu pašalinamos tonzilės, patempiamas ir sumažinamas minkštasis gomurys bei patempiama liežuvio šaknis. 90-85 procentams pacientų po tokios operacijos knarkimas išnyksta arba smarkiai sumažėja.


Vyrų uretritas  -  uždegimas šlaplėje arba kas yra saugus seksas

Vyrų uretritas - uždegimas šlaplėje arba kas yra saugus seksas

Šlaplė yra latakas, jungiantis šlapimo pūslę su išore. Vyro šlaplė yra apie 20 cm ilgio, jungianti šlapimo pūslę su varpos galvute. Vyrams šlapinantis, iš šlapimo pūslės pro šlaplę išteka šlapimas, o sueities metu - sėkla. Uretritas -...


Bučinių ištroškusios moters kūno vietos

Bučinių ištroškusios moters kūno vietos

Buvimas geru meilužiu – tai menas, reikalaujantis tam tikrų žinių. Dėl šios priežasties vyrams pravartu sužinoti ir apie pačias jautriausias moters kūno kerteles, maldaute maldaujančias bučinių. Liežuvis ir burna daro stebuklus – to...


Trys idealaus sekso paslaptys

Trys idealaus sekso paslaptys

Daug porų sugeba patirti didelį abipusį malonumą sekse. Šiuos žodžius patvirtina tyrimai, kuriuos atliko užsienio fiziologai ir seksologai. 1. Reikia prisitaikyti vienam prie kito Mokslininkai atliko eksperimentą su savanoriais, prie kurių kūnų...


NEBŪK Zaraza

NEBŪK Zaraza

2010 metais sostinėje registruoti 5 nepilnamečių sifilio atvejai, 2012 metais – 6, per praėjusius metus – 2. Kiek tiksliai jiems metų, statistikoje nedetalizuojama. Aišku tik tiek, kad iki 17 metų amžiaus. „Nustatyti ir du įgimto...


Bendra darbovietė sutuoktinius jungia ir skiria

Bendra darbovietė sutuoktinius jungia ir skiria

Sutuoktinių po vienu darbovietės stogu laukia išbandymai. Kartu dirbantys sutuoktiniai dažniau išsaugo draugystę. Tačiau ilgalaikiai išsiskyrimai gali tapti konfliktų priežastimi. Išsiskyrimas visai dienai ar net savaitei, anot psichologo Olego...


Dėl vyrų impotencijos - kaltos maisto pakuotės

Dėl vyrų impotencijos - kaltos maisto pakuotės

Misūrio universiteto (JAV) mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad kai kurie maisto produktai slopina vyrų seksualinį potraukį ir potenciją. Bet taip atsitinka ne dėl prastos produkto kokybės ar jo sudėties, o įpakavimo. Tyrėjai nustatė, kad...


Prosumerių prognozė: lietuviai seksualėja

Prosumerių prognozė: lietuviai seksualėja

Seksualiai santūrūs lietuviai darosi vis liberalesni ir yra linkę ieškoti seksualinių naujovių. Tokią išvadą leidžia daryti pirmąkart Lietuvoje atliktoje apklausoje apie seksualinį gyvenimą ir seksualumą dalyvavusių prosumerių ir gyventojų...


Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Pasak psichologijos specialistų, norint, kad tarpusavio santykiai būtų harmoningi, pirmiausiai reikalingas abipusis pasitikėjimas. Jam nesant vienas iš partnerių tampa įtarus, neramus, jį nuolat kankina abejonės, dvejonės, o kitas patenka į...


Maži spektakliai kursto aistrą

Maži spektakliai kursto aistrą

Į konsultaciją ateina poros, kurių seksualinis gyvenimas gęsta. Dažniausiai skundžiasi vyrai: žmona seksualiai neaktyvi, intymūs santykiai – vos kartą per dvi savaites, nes jai daugiau ir nereikia. Arba vyrai reikalauja, kad žmonos...


B.Pittas ar L.DiCaprio: kokio sekso tikėtis iš vyrų, panašių į juos?

B.Pittas ar L.DiCaprio: kokio sekso tikėtis iš vyrų, panašių į juos?

Žinoma Kanados psichoterapeutė, žmogaus kūno tyrinėtoja Liz Burbo sukūrė teoriją, kuria remiantis, tiek vyrai, tiek moterys skirstomi į penkis psichotipus. Anot kanadiečių specialistės, žmogaus kūnas atspindi ne tik patirtas traumas, bet ir jo...


5 neįtikėtini faktai apie seksą ir tarpusavio santykius (I dalis)

5 neįtikėtini faktai apie seksą ir tarpusavio santykius (I dalis)

Tarptautiniame moksliniame leidinyje "Live Science" publikuojami neįtikėtini mokslininkų atradimai per pastarąjį dešimtmetį apie žmogaus seksualinį gyvenimą. 1. Motinų čempione geriausia pripažinta ir įrašyta į Guinnesso rekordų knygą...


Estetinė ginekologija padeda atsikratyti slaptų moterų trūkumų

Estetinė ginekologija padeda atsikratyti slaptų moterų trūkumų

Nors apie sveikatą diskutuojame kiekvienas, retas kuris noriai ir tuo labiau viešai kalba apie intymios sveikatos problemas. Drąsos pasakyti, kad lytiniame gyvenime atsirado nesklandumų, daugeliui žmonių pritrūksta netgi atvykus pas gydytojus....


Intymios moterų infekcijos: kaip įveikti „užburtą“ ratą

Intymios moterų infekcijos: kaip įveikti „užburtą“ ratą

Dėl erzinančios makšties kandidozės tenka nuolat varstyti ginekologo duris? Tada didelė tikimybė, kad infekciją sukėlė ne Candida albicans grybelis – dažniausiai nurodomas kaltininkas. Todėl ir paskirtas gydymas metų metais gali neduoti...


Kodėl naudinga užmegzti santykius su "berniuku - žaisliuku"?

Kodėl naudinga užmegzti santykius su "berniuku - žaisliuku"?

Lietuvėms moterims vis dar drovu viešumoje rodytis su vyru, kuris yra keliolika metų jaunesnis ar vyersnis bei neatitinka jos statuso. Jei moteris gerokai jaunesnė už vyrą, ji linkusi teisintis ar nutylėti tokį meilės romaną. Tuo tarpu Europoje ir...


Kaip moterys renkasi vyrus

Kaip moterys renkasi vyrus

Specialistų tvirtinimu, pats svarbiausias dalykas, pagal kurį moterys renkasi sau labiausiai tinkamą partnerį – tai taip vadinamas meilės žemėlapis. T.y. grupė signalų ir savybių, užšifruotų moterų smegenyse, formuojančios būsimo vyro...


Ateities kontraceptikai vyrams

Ateities kontraceptikai vyrams

Vyrų sėklidžių tyrimai galėtų palengvinti vyrams skirtų kontraceptinių tablečių kūrimą. JAV mokslininkai atliko bandymą su žiurkėmis, kurio metu joms buvo suleista vaistų, stabdančių spermos ląstelių brendimą. Vaistas, pavadintas Adjudinu, suardo...


Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos

Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos (2)

Medicinos sesuo pasidarė abortą, nes jautė šeimos spaudimą nesusigadinti karjeros. Mažame miestelyje gyvenančiai moteriai, anot jos pačios, aptemo protas, kai ėmė lauktis trečio vaiko ir nė vienas artimasis nepasisiūlė būti šalia. Mergina...


Šiuolaikinių mašinų sėdynės nepritaikytos seksui

Šiuolaikinių mašinų sėdynės nepritaikytos seksui

Аmerikiečių komentatoriai su ironija pastebi, kad dauguma šiuolaikinių automobilių nepritaikyti intymiems kontaktams ir tik tie, kurie niekada nemėgino užsiimti seksu mašinoje, gali sakyti, kad tai "veža". Straipsnyje, išspausdintame...


Erekcijos sutrikimas

Erekcijos sutrikimas

Vyro seksualumas - tai kūniškų, emocinių, protinių ir socialinių elementų visuma, kuri praturtina ir sustiprina asmenybę, bendravimą ir meilę. Vyrų gyvenimo kokybė priklauso ir nuo lytinės sveikatos bei lytinio pasitenkinimo. Sveikatos sutrikimai...


Seksualumo viršūnė: kaip pagauti beprotiškos aistros akimirką

Seksualumo viršūnė: kaip pagauti beprotiškos aistros akimirką

Kai laukiate savo audringos aistros objekto, laikas slenka kankinančiai lėtai. Bet vos tik išsvajotoji valanda ateina, geismas dingsta be pėdsakų. Tai nestebina ir nerodo santykių krizės, artėjančio atšalimo. Tiesiog žmonės tokie yra – jų...


9 būdai, kaip nustebinti savo mylimąjį Šv. Valentino dienos proga?

9 būdai, kaip nustebinti savo mylimąjį Šv. Valentino dienos proga?

Nenumaldomai artėja romantiškoji vasario 14-toji – Šv. Valentino diena. Tai puiki proga dar kartą savo savo brangiam žmogui pasakyti koks jis mums yra svarbus. Nesigėdinkite savo jausmų ir negailėkite gražių žodžių savo mylimiesiems. O tam,...


Ką apie vienadienį seksą mano vyrai ir moterys?

Ką apie vienadienį seksą mano vyrai ir moterys?

Prancūzų psichologai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad 10 iš 10 vyrų pasirengę mylėtis su patrauklia, nors ir visai nepažįstama moterimi be jokių įsipareigojimų. Tuo tarpu moterys neskuba turėti intymių santykių su pirmu pasitaikiusiu nepažįstamu...


Nenuobodus seksas

Nenuobodus seksas

Viskas galiausiai atsibosta. Netgi seksas. Ir netgi puikus seksas. Netgi su pačiu mylimiausiu ir artimiausiu žmogumi pasaulyje – savo vyru. Kaip metams bėgant neprarasti emocinio artumo ir neatšalti lovoje? Iškart perspėjame: vienai su šia...


Prezervatyvai bus plonesni už plauką

Prezervatyvai bus plonesni už plauką

Tradicinis dalies vyrų spyriojimasis nenaudoti prezervatyvų greitai neteks pagrindinio argumento: mokslininkai jau kuria naujas kompozitines medžiagas, iš kurių pagaminti sargiai bus plonesni už žmogaus plauką ir labai patvarūs.


Pagrindinės taisyklės, kaip turėtų flirtuoti ištekėjusios moterys

Pagrindinės taisyklės, kaip turėtų flirtuoti ištekėjusios moterys

"Ar gali ištekėjusi moteris flirtuoti? Ne tik gali, bet ir reikia! Pirmiausiai dėl to, kad jaustųsi žavinga ir geidžiama. Be to, tai - puikus būdas atrodyti patraukliai sutuoktinio akyse, - sako žinomas amerikiečių psichologas, daugybės...


Suplyšo prezervatyvas: avarinė kontracepcija arba ko negalima daryti?

Suplyšo prezervatyvas: avarinė kontracepcija arba ko negalima daryti?

Prezervatyvas perplyšo. Pamiršai praryti arba nevartoji kontraceptinių tablečių. Dar ir vaisingos dienos! Baisu pirkti testą nėštumui nustatyti. Ką daryti? Neišsigąskite! Tokiems atvejams medicina sugalvojo ekstremalią kontracepciją, kitaip dar...


Meilės ligų statistika kinta po švenčių

Meilės ligų statistika kinta po švenčių

Venerologai pastebi, kad kai kurie sekso būdai gerokai pavojingesni už tradicinį, o po didelių švenčių ar renginių į Veneros ligų žabangas dažniau įsipainioja paaugliai nei subrendę vyrai. Sergamumas lytiškai plintančiomis ligomis uostamiestyje...


Vyrai drovisi seksologo paslaugų

Vyrai drovisi seksologo paslaugų (1)

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė vyrų, sulaukusių 40 metų, turi erekcijos sutrikimų. Vyrų lytinį pajėgumą slopina žalingi įpročiai, nuolatinis stresas ir nesutarimai šeimoje. Jei koktu net pažvelgti vienam į kitą,...


Trečiadienis - puiki diena skirti pasimatymams

Trečiadienis - puiki diena skirti pasimatymams

Daugelis vienišių nežino, kurią savaitės dieną geriausia ieškoti mylimojo. Mokslininkai pataria, kada geriausia ir mylėtis. Trečiadienis – ideali pirmojo pasimatymo su priešinga lytimi diena. Tuo įsitikinę daugiau kaip 40 proc. iš 8000...


Lubrikantai – ne vien malonumui, bet ir sveikatai

Lubrikantai – ne vien malonumui, bet ir sveikatai

Nors apie intymų gyvenimą dabar kalbama kiek drąsiau, daugumai žmonių vis dar kyla klausimų apie lytinių santykių kokybę: kaip padidinti malonumą, kaip ir kiek mylėtis yra rekomenduojama ir ką daryti, jeigu sekso metu moteris jaučia diskomfortą....

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

cityrush cityrush cityrush cityrush cityrush