REXSAN

Meilės spąstai – ir sveika gyvensena

Pinigus uždirba abu sutuoktiniai, abu rūpinasi vaikais, abu pasidaliję namų ūkio darbus. Atrodytų, viskas gerai, bet vis tiek atsiranda priežasčių nesutarti. Tik šiais laikais kivirčų priežastys kiek kitokios, nei prieš dešimt metų. Dėl pinigų pykstamasi retai, kur kas dažniau – dėl moterų dominavimo, priklausomybės nuo interneto, artumo stygiaus ir sveikos gyvensenos.

Pavydas dėl karjeros

Pasak psichologų, moterys daugelyje sričių pranoksta vyrus, tačiau šie to kategoriškai nenori pripažinti. Jie dažnai pervertina savo gebėjimus, o moterys nelinkusios jais girtis. Tarkime, teisę studijuojanti mergina ir autoūkio vadybininkas nusprendžia sujungti savo gyvenimus. Jie įsitikinę, kad meilė stipresnė už visus skirtumus. Tačiau kasdienybė netrunka parodyti: ne viskas taip darnu. Skirtingi draugai, interesai, ambicijos. Kokie padariniai? Atspėti nesunku: vyras pasijunta menkavertis, pavydi žmonai statuso, tad ima reikšti nepasitenkinimą dėl nereikšmingų smulkmenų, ieško progų ją sumenkinti.

Išeitis: pirmiausia reikia suvokti, kad vyrui kur kas sunkiau nei moteriai. Juk meilė – tai džiugesys, kai sekasi tavo antrajai pusei. Dėl to, užuot pavyduliavus, reikėtų džiaugtis moters laimėjimais ir remti jos pastangas. O ji turėtų parodyti, kad vertina žmogų, o ne pareigas ar uždirbamų pinigų kiekį. Svarbu, kad būtų kuo daugiau progų tiesiai šviesiai pasakyti: „Šaunuolis! Kaip tu man patinki!”

Priklausomybė nuo interneto

Anksčiau vyrai susitikdavo su draugais išgerti alaus ar pažiūrėti futbolo. Šiandien jie naršo internete – tai modernus būdas pabėgti nuo kasdienybės ir buities. Net nereikia kelti kojos iš namų. Tik paspaudi kompiuterio mygtuką ir išnyksti.

Taip vagiamas brangus bendrauti su artimu žmogumi skirtas laikas. Jei per dieną pora kalbasi tik pusvalandį, tarpusavio santykiai po truputi ima šalti.

Išeitis: draudimai ir bambėjimas nieko nepadės. Verčiau jau aiškiai susitarti, kada ir kiek laiko bus skiriama kompiuteriui, o kada pora laiką leis kartu. Kol vienas sutuoktinių naršo internete, galima ne tik tvarkyti namus, bet ir kuo geriau išnaudoti vienumą – susiskambinti su draugais, užsiimti mėgstama veikla.

Seksas pagal kalendorių

Pirma darbas, o paskui meilė. Taip šiandien gyvena maždaug kas penkta pora. Jei nuolat tenka dirbti viršvalandžius arba darbo pobūdis susijęs su komandiruotėmis, širdies reikalai dažnai nukenčia.

Emocijos ir seksas pagal tvarkaraštį – viena įtampa. Juk bandoma organizuoti tą gyvenimo sritį, kuri turėtų būti visiškai spontaniška, kaip atsvara įtampos pilnai kasdienybei. Jei to nėra – lauk nesutarimų.

Išeitis: išvažiuojant darbo reikalais visai savaitei reikėtų kruopščiai susiplanuoti savaitgalius. Tik negalima persistengti, tai yra neužsibrėžti per daug visko nuveikti. Pasistenkite ramiai išsikalbėti, kartu nuveikti ką nors gražaus – tada suartėjimas prasidės tarsi savaime.

Sveika gyvensena

Graži, jauna, energinga. Pagal tokius kriterijus nori būti įvertintos moterys. Ir daug dėl to daro. Tiek daug, kad ne vienas vyras ima nervintis vos išgirdęs apie kokią nors naują sveikatingumo programą ar ekologiškus produktus. Kramsnoti „sveikus” grūdelius ar žoleles retai kuriam patinka. Tačiau tradiciškai namų valgiaraščiu rūpinasi būtent žmona. Taigi moterys vis dažniau vyrams daro tokį spaudimą, kad šie praranda apetitą. Ne tik maistui, bet ir tarpusavio santykiams.

Iš tiesų reikėtų tik džiaugtis, kad vis daugiau žmonių rūpinasi sveika šeimos mityba. Nesutarimų kyla tik tada, kai apie tai, kas bus patiekta ant stalo, sprendžia vienas šeimos narys.

Išeitis: pirmiausia reikėtų pasikalbėti, ar sveikai maitintis nori abu partneriai. Sveikos gyvensenos iniciatorius turėtų paaiškinti, kodėl jai ar jam tai svarbu. O antroji pusė turėtų išklausyti, pasistengti rasti kompromisą, suderinti poreikius ar bent jau pamėginti. Siūlomas kompromisas: sutuoktiniai sutaria, kad vieną vakarą per savaitę gali valgyti tiek, kiek lenda.

TAIP PAT SKAITYKITE