Gudručio vaistinė

Kelio sąnario keitimas prives tiek prieš išlaidų, tiek ir gyvenimo būdo keitimo

Kelio sąnario keitimas prives tiek prieš išlaidų, tiek ir gyvenimo būdo keitimo

Sąnarių ligos smarkiai pablogina kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybę. Blogiausia tai, kad nemažai žmonių patys dar nežino, kad juos kamuoja būtent šios ligos. Nesikreipiantys dėl išsamesnių tyrimų dažniausiai rizikuoja tuo, kad tam tikra sąnario dalis bus pažeista taip, jog teks gultis ant operacinio stalo. Kelio sąnario keitimas yra viena dažniausių procedūrų, kuri atliekama tiek sergant sąnarių ligomis, tiek juos pažeidžiant nelaimingų atsitikimų metu, tiek juos sugadinant ilgajame periode.

Ne visais atvejais pacientus kamuoja sąnarių ligos

Kalbant apie kelių sąnarius, jie pabrėžiami ne šiaip sau. Mat, tai yra dalis, kuri kasdien gauna bene didžiausią krūvį. Kelio sąnarių susidėvėjimas gali būti paskatinamas pačių pacientų. Jie greičiau pažeidžiami dėl per didelio fizinio krūvio.

Gydytojai nurodo, kad fizinis darbas ilgajame laikotarpyje kenkia sveikatai, o ypač sąnariams. Tai liečia ne tik kelius, bet ir nugarą, klubus, rankas. Susidėvėjimą paskatina ne tik perteklinis vaikščiojimas ar bėgiojimas, bet ir sunkių daiktų kilnojimas. Pavyzdžiui, dėl sąnarių susidėvėjimo dažnai kenčia statybininkai, plytelių klojėjai ar pagalbiniai darbininkai, kuriems kasdien tenka klūpėti ar nešti sunkius daiktus.

Kai sąnariai jau yra kažkiek pažeisti, prasideda pirmosios bėdos. Pacientas pradeda jausti stiprius skausmus net esant tik minimaliam fiziniams aktyvumui. Pavyzdžiui, kelias valandas pagulėjus lovoje, pacientui tampa sunku vaikščioti – kelio sąnariai skauda ir jaučiasi it būtų sustingę. Tai jau yra pagrindinis simptomas, reiškiantis, kad laikas kreiptis į gydytojus.

Gydytojų nurodymų vykdymas padeda užkirsti kelią operacijoms

Kelio sąnario keitimo operacija nėra maloni vien dėl to, kad po jos gyvenimas tampa visiškai kitoks. Po operacijos tenka keisti darbą, nes judėjimo laisvė yra suvaržyta. Dažnai pacientai fizinį darbą yra priversti keisti protiniu ar kažkokiu kitokiu, kur tiesiog sėdima.

Gydytojai nurodo, jog patys pacientai gali užkirsti kelią greitam sąnarių susidėvėjimui. Svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų. Jeigu jūsų darbas yra fizinis, tuomet atminkite, kad jį reikėtų keisti reguliariai. Aiškiau kalbant, nerekomenduojama sunkų fizinį darbą dirbti kelis metus iš eilės. Patartina jį keisti į tokį, kurio metu nebebūtų didelės sąnarių apkrovos.

Kalbant apie kitas prevencines priemones, kelio sąnarių keitimo operacijos padės išvengti reguliarus fizinis aktyvumas kuomet krūvis yra menkas. Pavyzdžiui, dirbantys sėdimą darbą taip pat kenkia savo sąnariams, nes yra ilgą laiką nejudinami. Tad, tokia veikla užsiimantys žmonės turėtų reguliariai mankštintis – vaikščioti ar važinėti dviračiu.

Kūno svorio pokyčiai taip pat daro didelę įtaką sąnarių būklei bei susidėvėjimui. Sąnariai greičiau dyla tiems, kurie pasižymi per dideliu svoriu. Nutukimas taip pat yra viena pagrindinių priežasčių kodėl sąnariai per trumpą laiką yra pažeidžiami. Didelis kūno svoris smarkiai apkrauna sąnarius, net ir neužsiimant aktyvia fizine veikla. Vien atsistojimas smarkiai apkrauna kelio sąnarius. Tad, svorio metimas tikrai išeitų į naudą.

Kas nutinka sužinojus, kad teks keisti kelio sąnarį?

Pirmiausia, būtina suprasti kada yra kompensuojamos gydymo išlaidos. Visi kelio sąnario protezai gali būti įsigyjami savomis lėšomis. Jų kaina siekia kelis tūkstančius eurų. Tačiau, norint gauti juos nemokamai, jūs neturėsite jokio pasirinkimo – teks rinktis tuos, kuriuos siūlo valstybinė ligonių kasa. Aišku, privalėsite laukti savo eilės.

Jeigu nustatyta, kad jums būtina kelio sąnario keitimo operacija, turėkite galvoje, kad gyvenimas keisis iš pagrindų, nes dažniausiai po operacijos turi būti eliminuojamas didžiulis fizinis krūvis. Tad, prieš tokią operaciją teks gerai suplanuoti ne tik slaugą, bet ir apskirtai – gyvenimo būdą.

TAIP PAT SKAITYKITE