REXSAN

Gerybinė prostatos hiperplazija ir dieta

Gerybinė prostatos hiperplazija ir dieta

Dėl gerybinės prostatos hiperplazijos (GPH)  vyrams po 55 metų prostata   padidėja apie 4 procentus per metus.  60 – ies metų amžiaus 50 % vyrų  serga GPH. Kai vyrų amžius peršoka 80 metų, 90% vyrų turi gerybinės prostatos hiperplazijos simptomų. Šie simptomai yra: dažnas šlapinimasis naktį, skubiai reikia šlapintis , silpna  šlapimo srovė.

Mityba  gali padėti išvengti ar užkirsti kelią GPH vystymuisi? Koks  maistas gali padėti išvengti arba užkirsti kelią GPH plėtrai?  Ar yra tam tikrų maisto produktų, naudingų vyrų prostatos sveikatai? Tai klausimai, kuriuos užduoda vyrai, turintys problemų dėl GPH.

Vienareikšmiškai nustatyti kai kurie   gyvensenos veiksniai yra  susiję su GPH vystymusi.

Nustatyta, kad   mažesnę riziką susirgti GPH turi vyrai, prisilaikantys  sveikos  gyvensenos: fizinės veiklos ir jokių „pilvo riebalų”, maisto su mažai riebalų, penkių ar daugiau daržovių per dieną, nedaugiau dviejų taurių alkoholio per savaitę.

Be to, dažnai  minimos kai kurios konkrečios maistinės medžiagos, naudingos vyrų  prostatos sveikatai.Yra žinoma, kad sveika dozė cinko yra labai veiksminga gydymo ir profilaktikos priemonė dėl gerybinės prostatos hiperplazijos. Ideali mineralo vartojimo dozė yra apie 30 mg kasdien. Tokį kiekį cinko galima gauti vartojant  kasdien  apie 200 ml špinatų sulčių ir 300 ml morkų sulčių. Tai pat tinka austrės, krabai, keptos pupelės, antiena, aviena ir jautiena (liesos), kur yra dar pakankamai  D 3, K 2 vitaminų.

Taip pat  reikia vartoti  rupius  produktus, kuriuose yra  daug vitamino E, nes  yra žinoma, kad tai labai naudinga prostatos sveikatai. Vitaminas C taip pat  yra susijęs su mažesne GPH  rizika. Rekomenduojamos  daržovės, kuriose yra  daug  vitamino C : paprikos, brokoliai, Briuselio kopūstai, žiediniai kopūstai, lapiniai kopūstai ir pomidorai arba daržovių sutys.

Įdomu tai, kad naujausi tyrimai  rodo, kad labai didelis  vaisių vartojimas  nesumažina  rizikos GPH vystymuisi.  Galiausiai, atlikti naujausi moksliniai tyrimai nerado jokių įrodymų, kad mitybos ar vaistažolių papildai butų naudingi siekiant užkirsti kelią ar gydyti GPH.

Įvairūs šiuolaikiniai tyrimai iš tiesų tvirtina, kad augaliniuose produktuose, kaip pomidoruose, apelsinuose, kopūstuose, brokoliuose,  žalioje arbatoje   yra nuo prostatos  vėžio apsaugančių medžiagų.

Kad būtų  sveika prostata, reikia: vengti nutukimo, valgyti daugiau  daržovių, nevalgyti  riebaus maisto, saikingai  mėgautis gėrimais. Be to  svarbu, kad pavalgius labai nepadidėtų cukraus kiekis kraujyje. Riebus maistas sukelia ne tik širdies ir kraujagyslių ligas, bet ir didina riziką susirgti prostatos vėžiu. Pagaliau mes ne tik GPH saugomės, bet ir širdies bei kraujagyslių ligų, vėžio, ki tų susirgimų. Vyrai, kurių yra jautri šlapimo pūslė,  negali valgyti citrinų ir tam tikrų  kitų vaisių,  daržovių.

Urologas: Antanas Balvočius   www.urologas.eu tel: 869988309

TAIP PAT SKAITYKITE