Gegužės 18d. Trečiadienis

Tuberkuliozė

Tuberkuliozė

Tuberkuliozė (TBC) - tai vis aktualesnė sveikatos problema besivystančiose šalyse, ypač dėl išplitusios AIDS pandemijos. TBC sukelia Mycobacterium tuberculosis, kurią kitiems perduoda aktyvią, ligos forma sergantys asmenys oro lašeliniu būdu. Kitas ligos plitimo būdas - per karvės pieną. Taip plinta Mycobacterium bovis.


Rizika užsikrėsti keliaujant ar būnant endeminėse zonose yra maža. Nustatyta, jog tarp ne sveikatos priežiūros darbuotojų infekcijos atvejų buvo 2,8 iš 1 mln. keliaujant mėn. ir 79 iš 1 mln. keliaujant mėn. tarp sveikatos priežiūros darbuotojų. Dėl keliautojų iš šalių, kur nevykdoma BCG skiepų programa, aptariamos dvi strategijos, siekiant išvengti infekcijos. Galima laukti, kol keliautojams bus nustatyta kliniškai aiški tuberkuliozė arba atlikti tuberkulino odos mėginiai prieš ir po kelionės.


Duomenys apie TBC infekcijos plitimą keliaujant lėktuvu nebuvo tirti, kol vieno skrydžio metu vienas asmuo užkrėtė kitus keleivius ir įgulą antibiotikams atspariu TBC štamu. 15 asmenų, skridusių iš Čikagos į Honolulu, gautas teigiamas tuberkulino mėginys.


Palyginimui pateikiami duomenys asmenų, keliavusių traukiniu (29 val.) ir autobusu (5,5 val.) kartu su sergančiuoju aktyvia TBC. Tik 4 (2 proc.) asmenims nustatytas teigiamas tuberkulino mėginys.

 


Infekcinės ligos


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9