Lapkričio 24d. Antradienis

Kineziterapeutė Š.Latvytė: Aktyvaus judėjimo pradžioje patariu neskubėti

Spalio 23d.
Kineziterapeutė Š.Latvytė: Aktyvaus judėjimo pradžioje patariu neskubėti

Fizinis aktyvumas būtinas stipriam imunitetui bei sveikatai, tačiau neretai imamės sportuoti neturėdami pakankamai žinių, kaip tą daryti taisyklingai. Maža to, tikslų pasiekti paprastai norime greitai, todėl judame neskirdami deramo dėmesio atlikimo technikai, pasirinkdami netinkamą pramankštą ar krūvį. Specialistai pastebi, kad dėl to vis dažnesni tampa organizmo žalojimo bei traumų atvejai.

Pamirštame tinkamai apšilti

Kineziterapeutė, „Impuls“ treniruočių trenerė Šarūnė Latvytė pastebi, kad žmonės neretai ateina į sporto salę žinodami tik bėgimo takelį ir atsispaudimus ar kelis pratimus pilvo presui.

„Tą jie ir daro. Pamina dviratį, pabėga ant takelio, padaro atsispaudimų seriją, lentą, pasiekia kojų pirštus (toks dažniausiai būna tempimas) ir galvoja, kad pasportavo. Deja, iš to paprastai nebūna jokios naudos. Prie viso to dar labai dažnai pasirenka netinkamą papildomą svorį bei treniruotės krūvį. Juk vis dar visko norime „greitai“: numesti svorį, sustangrinti kūną, pasiruošti kokioms varžyboms“, – sako kineziterapeutė ir priduria, kad dažniausia viso to pasekmė – nusivylimas judėjimu, nepasiekti užsibrėžti tikslai, o neretu atveju – skausmai ar traumos.

„Pastebiu, kad jaunimas dažnai iš karto pradeda nuo aukšto intensyvumo treniruočių dar nemokėdamas taisyklingai atlikti pratimų, apšilti ir dėl to neišvengia traumų. Sėdimą darbą dirbantys žmonės dažniau renkasi tik ramias treniruotes, o tai irgi nėra gerai, nes reikia ir krūvio širdžiai. Tuo tarpu žmonės, kurie pamėgę svorius ir tik stangrina raumenį, neretai užmiršta itin svarbius tempimo ir judesį lavinančius pratimus“, – vardija pašnekovė.

Ji sako, kad be išimties visiems, kurie aktyviai juda – tinkamas apšilimas bei tempimo pratimai yra būtini.

„Apšilimas būtinas prieš bet kokią treniruotę. Jis padeda išvengti traumų, gerina treniruotės kokybę, paruošia širdį krūviui, suaktyvina kraujotaką, taip išnešiojamas didesnis deguonies ir maisto medžiagų kiekis po organizmą. Be to, gerina laikyseną, suteikia daugiau laisvės judesiui. Apšylant pakyla viso kūno, raumenyno temperatūra, atsiranda energija, protas nurimsta ir pasiruošia darbui. Tempimo pratimų nauda aktyviai judantiems žmonėms yra neabejotina“, – atkreipia dėmesį „Impuls“ treniruočių trenerė.

Pataria kuo daugiau vaikščioti

Paklausta, kokį judėjimo būdą dažniausiai rekomenduoja pasirinkti pradedantiesiems, Š. Latvytė pirmiausia siūlo atkreipti dėmesį į savo gyvenimo būdą, įsiklausyti į savo organizmą bei kūną.

„Ar daugiau sėdite, ar daugiau dirbate sunkų fizinį darbą, stovimą, o gal esate po traumos? Kiekvienas atvejis individualus. Bet dažniausiai patariu kuo daugiau vaikščioti, pasirinkus patogią avalynę. Jei yra galimybė įsigyti išmanią apyrankę, rekomenduotina stebėti savo pulsą, širdies darbą. Visada reikia pradėti nuo ramesnio krūvio, stebėti save ir, jei yra poreikis, pereiti prie intensyvesnės treniruotės. Privalu suprasti, kad greitų rezultatų pasekmė – traumos. Tai savęs žalojimas. Jei pasirinkai judėjimą, tai turi tapti tavo gyvenimo dalimi, disciplina, gyvenimo būdu“, – primena kineziterapeutė.

Tiesa, kartu ji džiaugiasi, kad žmonės vis labiau nori praplėsti savo akiratį, daugiau sužinoti, kaip efektyviai judėti taisyklingo judesio ir sveikos gyvensenos link.

Siekdami padėti pradedantiems sportuoti žmonėms išmokti taisyklingai judėti ir daugiau sužinoti apie sveikos gyvensenos principus, sveikatingumo klubai „Impuls“, kartu su trenerių sertifikavimo programos „ActiveTraining“ profesionalais sukūrė specialią programą „Be Active“. Ji pavadinta Europoje vykstančios judėjimo iniciatyvos vardu.

„Džiaugiuosi, kad yra tokios programos kaip „Be Active“. Tai ypač naudinga pradedantiesiems ir ne tik. Čia pateikiama daug naudingos informacijos apie judesį, treniruotę, taisyklingą pratimų techniką, akcentuojamos dažnos klaidos ir būdai joms išspręsti. Taip pat žmonės sužino, kaip taisyklingai kvėpuoti, stebėti savo širdies darbą, suprasti ar jiems tinka pasirinktas fizinis krūvis, kodėl nereikia „įsimylėti“ tik vieno tipo treniruotės“, – vardija kineziterapeutė, kuri ir pati veda treniruotes pagal „Be Active“ programą.

Sportuojančiųjų patirtys: kai neturi tinkamų žinių, jokios naudos

Prie programos prisijungęs 66 metų Antanas Puodžius pasakoja jaunystėje aktyviai užsiminėjęs lengvąja atletika, tačiau dabar turi problemų su nugara, todėl savarankiškai sportuoti, nežinant kaip tai daryti taisyklingai, net nedrįso bandyti.

„Su trenerės pagalba pratimai atliekami teisingiau arba, reikalui esant, tinkamai pakoreguojami. Trenerė kiekvieno užsiėmimo pradžioje teoriškai paaiškina kokių tikslų siekiama atliekant vieną ar kitą pratimų kompleksą, po to linksmai pailiustruoja, kaip jį atlikti praktiškai. Žinoma, visų pratimų neatsiminsiu, tačiau iš daugybės galima susikurti savo pratimų kompleksą, priklausomai nuo poreikio. Tą ir darau“, – įspūdžiais dalinasi A. Puodžius.

Jis taip pat priduria, kad grupėje kartu sportuojantys žmonės suteikia dar daugiau motyvacijos. „Grupėje esu vyriausias, tačiau aplinka ir supantys žmonės neleidžia jaustis senu. Tiesa, turiu pripažinti, kad kol kas prastokai sekasi lankstumo pratimai, tad jiems skiriu daugiau dėmesio“, – pripažįsta vyras.

Dar viena prie programos prisijungusi vilnietė, 29 metų Agnė Lukoševičienė pasakoja anksčiau yra lankiusi sporto klubą, tačiau tik po mėnesį-du.

„Bandžiau sportuoti savarankiškai, bet greitai supratau, kad labai trūksta žinių. Galiausiai prarasdavau motyvaciją ir mesdavau sportą. Dabar jau suprantu, kad „žaliam“, sportuoti nepratusiam žmogui reikia labai aiškiai ir nuosekliai išdėstomų pagrindų. Tiek įvairių bazinių pratimų, tiek kvėpavimo, mitybos. Prisijungusi prie programos gaunu paaiškinimus, kodėl, kaip ir kam daromas tam tikras pratimas, kaip turi prasidėti ir baigtis kiekviena treniruotė. Žinant, kam skirtas pratimas ir kaip taisyklingai jis turi būti atliekamas, galiu sportuoti savarankiškai“, – savo įspūdžiais dalinasi moteris.

 

Maisto ekspertė atskleidžia 5 balandėlių gamybos gudrybes

Maisto ekspertė atskleidžia 5 balandėlių gamybos gudrybes

Lapkričio 20d.

Atšalus orams vis dažniau norisi pastumti į šalį egzotiškus patiekalus ir sočiai pavalgyti šilto, paprasto, naminio maisto. Tokio, kokį sekmadieniais gamindavo mama ar močiutė. Pasak Vilmos Juodkazienės, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertės, vaikystę primenančių patiekalų poveikis...


Triukšmas darbe gali pakenkti ne tik klausai: ekspertė vardija ir kitas problemas, tyrimas siūlo sprendimą

Triukšmas darbe gali pakenkti ne tik klausai: ekspertė vardija ir kitas problemas, tyrimas siūlo sprendimą

Lapkričio 20d.

Daugeliui nesunku pastebėti, kad ilgai trunkantis didelis aplinkos triukšmas sukelia galvos skausmą. Bet iš tiesų net dirbant atviro tipo biure patiriamas triukšmas gali sveikatai pakenkti kur kas labiau – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dėstytoja dr. Jelena Stanislavovienė sako,...


Specialistai: verkti bijome, bet nereikėtų

Specialistai: verkti bijome, bet nereikėtų

Lapkričio 20d.

Tamsusis sezonas, daugeliui siejamas su rudenine depresija, jau čia. Negana to, šalyje paskelbtas antrasis karantinas, o kasdien pasiekiame susirgusiųjų COVID-19 infekcija antirekordą. Nenuostabu, kad emocijų perteklių šiomis dienomis daugelis žmonių vis dažniau išlieja verkdami. Verkimas žmogaus...


Vaistininkai pataria kartais pradėti plautis galvą nuo plaukų kaukės

Vaistininkai pataria kartais pradėti plautis galvą nuo plaukų kaukės

Lapkričio 20d.

Plaukų kosmetika yra viena iš aktyviai vaistinėse ieškomų produktų. Daugiau nei du tūkstančius skirtingų priemonių plaukų priežiūrai siūlanti „Eurovaistinė“ išskiria šešias pagrindines plaukų problematikas – plaukų retėjimas, slinkimas, galiukų skilinėjimas, pleiskanos, galvos...


Didžiausi traumų namuose kaltininkai – laiptai ir kopėčios

Didžiausi traumų namuose kaltininkai – laiptai ir kopėčios

Lapkričio 19d.

Visuotinio karantino metu gyventojai daugiau arba net visą laiką praleidžia namuose. Čia ne tik dirba, bet ir gamina maistą, sportuoja, o turėdami laiko – užsiima remonto darbais. Draudikai teigia, kad daugiau būdami namuose žmonės dažniau čia patiria ir įvairias traumas, ir nors...


Lietuvos tėvų forumas susirūpinęs dėl nesaugaus maisto darželiuose

Lietuvos tėvų forumas susirūpinęs dėl nesaugaus maisto darželiuose

Lapkričio 19d.

Lietuvos tėvų forumas susirūpinęs, kad, esant ir taip sudėtingai situacijai bei valstybėje paskelbtam karantinui, dėl neatsakingumo ir nepakankamos kontrolės susiklostė pavojinga situacija, kai į Vilniaus ir Kauno darželius galimai buvo tiekiama salmonelėmis užkrėsta vištiena.


Raudonasis ir oranžinis greipfrutų karalius pomelo: originalūs receptai jūsų stalui

Raudonasis ir oranžinis greipfrutų karalius pomelo: originalūs receptai jūsų stalui

Lapkričio 17d.

Belaukiant nenumaldomai artėjančios žiemos ypač būtina stiprinti imunitetą, o tam puikiai tinka citrusiniai vaisiai. Šaltuoju metų laiku parduotuvių lentynos prisipildo ne tik įprastų citrinų ar apelsinų, bet ir tiesiog stebuklingu vadinamo vaisiaus – raudonųjų ir oranžinių pomelo. Pasak...


Kaip pandemijos metu galite padėti sau ir kitiems?

Kaip pandemijos metu galite padėti sau ir kitiems?

Lapkričio 17d.

Pandemijos metu išgyvenant sudėtingą laikotarpį – atnaujinti apribojimai, nežinomybė dėl ateities ir baimė susirgti pačiam bei užkrėsti kitus gali kelti daug įvairių emocijų. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai teigia, kad šiuo metu, kai...


Tėvų ir paauglių santykiai: kaip susikalbėti „ta pačia“ kalba, išvengti autoritarinio valdymo ir išnaudoti karantino privalumus?

Tėvų ir paauglių santykiai: kaip susikalbėti „ta pačia“ kalba, išvengti autoritarinio valdymo ir išnaudoti karantino privalumus?

Lapkričio 17d.

Sakoma, kad pastaraisiais metais išlaikyti harmoningus, pagarba ir tarpusavio supratimu paremtus santykius tarp paauglių ir tėvų darosi vis sudėtingiau, nes jaunoji karta pernelyg susikoncentravusi į medijų ir socialinių tinklų pasaulį. Problemos mastas dar labiau išryškėja karantino akivaizdoje,...


Karantino iššūkiai sveikatai: nekimšti saldumynų ir pusfabrikačių bei nevalgyti prie kompiuterio

Karantino iššūkiai sveikatai: nekimšti saldumynų ir pusfabrikačių bei nevalgyti prie kompiuterio

Lapkričio 17d.

Visuotinis karantinas dėl COVID-19 jau antrąsyk per šiuos metus perkėlė mus dirbti į namus, apribojo galimybes aktyviai fiziškai judėti ir tuo pačiu pakoregavo maisto racioną – daugelio šaldytuvuose ir spintelėse atsirado įvairų pusfabrikačių, gelbstinčių, kai pavalgyti reikia greitai. Vis...


Sveikatingumo specialistai susirūpinę: statistika nemeluoja – žmonės juda mažiau

Sveikatingumo specialistai susirūpinę: statistika nemeluoja – žmonės juda mažiau

Lapkričio 16d.

Ar pandemijos metu žmonės nepraranda fizinio aktyvumo? Sveikatingumo specialistai teigia, kad nors nuo griežtesnio karantino įvedimo laiko praėjo dar palyginti nedaug, susirūpinti yra kuo – „Google Mobility“ ataskaitose fiksuojama, kad Vilniuje ir Kaune apsilankymų parkuose...


ULAC skelbia metinę sergamumo užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje apžvalgą

ULAC skelbia metinę sergamumo užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje apžvalgą

Lapkričio 16d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) stebėsenos duomenimis, sergamumas užkrečiamomis ligomis Lietuvoje pernai (2019 m.) buvo 13,6 proc. mažesnis nei užpernai (2018 m.) – atitinkamai užregistruota 857 170 ir 991 874 susirgimai užkrečiamosiomis ligomis.


Ankstukų pagalbos linijoje – nerimo ir nežinios skambučiai

Ankstukų pagalbos linijoje – nerimo ir nežinios skambučiai

Lapkričio 16d.

„Ankstukų pagalbos liniją pandemijos metu galėtume pervadinti nerimo linija. Mat daugiausia sulaukiame skambučių iš nerimaujančių mamų ar tėčių, kai mamos, kurioms gresia priešlaikinis gimdymas, ligoninėse šį laiką turi išgyventi vienos, o ir pagimdžiusios lieka be šeimos šalia. O kartais,...


Tyrimas: kas antras lietuvis pasenusiais vaistais atsikrato netinkamai

Tyrimas: kas antras lietuvis pasenusiais vaistais atsikrato netinkamai

Lapkričio 16d.

Pasenę, pasibaigusio galiojimo vaistai gali būti pavojingi sveikatai, todėl jų kaupti namuose nereikėtų. Nebereikalingus vaistus gyventojai turėtų pristatyti į vaistines, kurios pasirūpina tinkamu vaistų sunaikinimu. Tačiau BENU vaistinės inicijuotas tyrimas parodė, kad taip daro tik penktadalis...


Psichinė sveikata svarbu – 12 patarimų, kaip sumažinti stresą Covid-19 metu

Psichinė sveikata svarbu – 12 patarimų, kaip sumažinti stresą Covid-19 metu

Lapkričio 16d.

Lietuvos Raudonasis Kryžius pastebi, kad įsibėgėjus antrajam karantinui, vis daugiau žmonių patiria stresą ir nerimą, todėl dabar itin svarbu atkreipti dėmesį ne tik į fizinę, bet ir į psichinę sveikatą. „Esame dar vienoje sudėtingoje, neapibrėžtoje situacijoje. Vieniems adaptuotis prie jos...


Gyventojai prisipažino: dažniau nei kas dešimtas vienkartinę kaukę keičia vos po 7 dienų

Gyventojai prisipažino: dažniau nei kas dešimtas vienkartinę kaukę keičia vos po 7 dienų

Lapkričio 16d.

Net 26 proc. respondentų keičia vienkartines apsaugines medicinines kaukes kas kelias dienas, o 13 proc. daro tai rečiau nei kartą per savaitę, rodo ką tik atliktas reprezentatyvus „Eurovaistinės“ užsakymu atliktas tyrimas. Įsigaliojus karantinui kaukės visoje Lietuvoje tapo...


MIPEX 2020 tyrimas: integracijos politika Lietuvoje užsieniečiams kelia daugiau kliūčių nei galimybių

MIPEX 2020 tyrimas: integracijos politika Lietuvoje užsieniečiams kelia daugiau kliūčių nei galimybių

Lapkričio 16d.

2020 m. lapkričio 16 d., minint tarptautinę tolerancijos dieną, nevyriausybinė organizacija „Diversity Development Group“ pristatys tyrimo „Migrantų integracijos politikos indeksas“ (MIPEX 2020) rezultatus, vertinančius nacionalinę integracijos politiką Lietuvoje....


„Vilniaus vandenų“ specialistai sunerimę: nuotekose randa pavojingų teršalų – sunkiųjų metalų

„Vilniaus vandenų“ specialistai sunerimę: nuotekose randa pavojingų teršalų – sunkiųjų metalų

Lapkričio 13d.

Vandentvarkos UAB „Vilniaus vandenys“ įspėja, kad daugėja nuotekose aptinkamų sunkiųjų metalų. Dalis jų – toksiški, galintys sukelti sunkius susirgimus. Nors šie metalai į aplinką dažniausiai patenka iš pramonės įmonių, jų gausu ir mūsų dažnai naudojamuose daiktuose –...


Greičiau už virusą plinta nauja skurdo forma: Caritas atsakas pasitinkant Vargstančiųjų dieną

Greičiau už virusą plinta nauja skurdo forma: Caritas atsakas pasitinkant Vargstančiųjų dieną

Lapkričio 13d.

Sekmadienį, lapkričio 15 d., visame pasaulyje Katalikų bažnyčia minės Pasaulinę vargstančiųjų dieną, kurią prieš keturis metus inicijavo popiežius Pranciškus. Šventojo Tėvo Žinia „Vargšui ištiesk ranką“ (Sir 7, 32), kurią popiežius paskelbė artėjant šiųmetinei Vargstančiųjų dienai,...


Specialistai: skiepytis nuo gripo – ne tik saugu, bet šiemet ir itin svarbu

Specialistai: skiepytis nuo gripo – ne tik saugu, bet šiemet ir itin svarbu

Lapkričio 12d.

Siaučiant koronaviruso pandemijai, sveikatos priežiūros specialistai ir medikai kviečia gyventojus nepamiršti ir artėjančio gripo sezono – jų teigimu, Covid-19 grėsmės akivaizdoje gripo vakcinų svarba dar labiau išaugo. Skiepijimasis ne tik padėtų išvengti gripo ar bent sunkių jo...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9