Balandžio 8d. Trečiadienis

Išsamiai apie virusus, galiojančius draudimus ir imunitetą

Kovo 13d.
Išsamiai apie virusus, galiojančius draudimus ir imunitetą

Sparčiai besikeičiantys įvykiai visame pasaulyje dėl plintančio koronaviruso priverčia sunerimti vis daugiau žmonių. Tai paliečia ne tik baimę susirgti, bet ir nežinomybė dėl to, kaip viskas vyks toliau. Jau nuo kovo 13 dienos įsigaliojo draudimai valstybiniu mastu. „Žalioji dėžutė“ įkūrėja Agnė Gedminaitė - Miškinienė sako, kad ir jie jaučia žmonių nerimą: „Paskutiniu metu vis daugiau žmonių rašo ir klausia, kaip natūraliais produktais, žolelėmis ir kitais būdais stiprinti imunitetą, kaip išsivalyti organizmą. Stengiamės žmonėms suteikti kuo daugiau naudingos informacijos, dalinamės sveikatinimo receptais, rekomenduojame, ką naudingiausia vartoti, norint sustiprinti organizmą.“

Virusai – kas jie ir kaip veikia mūsų organizmą?

Virusai be galo mažos dalelės, kurios savarankiškai negali išgyventi. Tam, kad daugintųsi ir išgyventų jiems reikia kitų organizmų ląstelių. Virusas apsigyvena ląstelėje ir ji ima gaminti virusą. Gyvame organizme virusas dauginasi žaibiškai. Apkrėstos ląstelės nebepajėgia vykdyti pagrindinių savo funkcijų. Būtent dėl šios priežasties žmogus, pasigavęs virusą suserga kitomis ligomis, išsivysto net mirtinos komplikacijos.

Virusų yra daugybė rūšių. Skirtingoms rūšims reikia skirtingų organizmų. Virusai protingi ir pasirenka jiems tinkamiausias ląsteles, kurias gali lengvai paveikti ir priversti gyvą organizmą didinti viruso populiaciją. Dėl to dažniausiai vieni virusai dauginasi tik tarp gyvūnų, kiti tarp žmonių. Tačiau kai kuriais atvejais nutinka taip, kad virusas mutuoja ir prisitaiko prie kitokių sąlygų. Todėl kartais žmonės suserga gyvūnų platinamais virusais ir atvirkščiai.

Retas žmogus pasigavęs virusą visiškai išvengia ligos simptomų. Tam, kad virusas nepasireikštų ar būtų persergama ir su juo susidorojama gretai, reikalingas stiprus imunitetas. Jei imuninė sistema silpna, virusas geba sparčiai užkariauti organizmą. Tada pasireiškia stiprūs ligos simptomai, kurie dažnai komplikuojasi.

Virusams dažniau atsparesni vaikai. Jie įvairiomis ligomis perserga daug lengviau nei suaugę ir vaikų mirčių nuo virusinių ligų pasitaiko retai. Virusams yra per daug sunku paveikti organus, kurie nėra iki galo išsivystę. O štai suaugę daug sunkiau serga visomis virusinėmis ligomis, jiems daug dažniau atsiranda komplikacijų.

Organizmo kova su virusais

Mūsų organizmas ir imuninė sistema visuomet bando susitvarkyti su virusais pats. Vos patekus virusui į organizmą, imuninė sistema sureaguoja ir organizme ima gaminti antikūnai prieš virusą. Todėl yra ligų, kuriomis žmogus persirgęs daugiau nesuserga. Antikūnai geba neutralizuoti virusą ir liga tiesiog pasibaigia.  
Žinoma, viskas atrodo pakankamai paprasta. Vis tik, kol pasigamins antikūnai, liga gali žmogų stipriai paveikti. Be to, kai kada virusas iš karto nepasireiškia. Stipresni virusai gali prasiskverbti į organizmui svarbias ląsteles ir ten tarsi miegoti, kol žmogaus imuninė sistema susilpnės. O jau tuomet virusas išlenda ir visu pajėgumu pasireiškia.

Kaip vyksta antikūnų kova su virusu? Virusas laisvai ir greitai ima daugintis ląstelės. Ląstelės žūva, o iš jų virusas pakliūva į kraują. Būtent ten virusą pradeda naikinti susidarę antikūnai. Dažniausiai toks procesas vyksta iki 10 dienų.

Deja, sergant virusinėmis ligomis žmonės dažniausiai gydomi tik simptomus malšinančiais vaistais. Virusai geba įsiskverbti į gyvas ląsteles, dėl to sudėtinga atrasti preparatus, kurie lengvai įveiktų virusą. Būtent todėl labai svarbu stiprinti imuninę sistemą, kad organizmas galėtų greitai pats nugalėti virusą. Virusiniai susirgimai pavojingiausi žmonėms, kurie turi lėtinių ligų, yra sirgę onkologinėmis ligomis ar turi susilpnėjusį imunitetą dėl kitų priežasčių.

Žvelgiant į naująjį koroną virusą COVID-19 reikia pasakyti, kad jo plitimas yra žaibiškas, tai pastebi ir mokslininkai, kurie jau daug metų tyrinėja virusinius susirgimus. COVID-2019 yra virusas, kuris lengvai perduodamas nuo žmogaus kitam žmogui. Jis plinta per orą, lašeliniu būdu. Kai sergantis žmogus iškvepia, kosi ar čiaudi ore pasklinda virusas ir taip užsikrečia sveiki žmonės. Būtent todėl apsaugines kaukes turi dėvėti sergantys asmenys.

Inkubacinis laikotarpis iki susirgimo trunka nuo 2 iki 12 ar 14 dienų, kai kur teigiama, kad ir iki 24 dienų. Tačiau dažniausiai pasireiškia per laikotarpį iki 2 savaičių. Tiesa, virusą žmogus gali perduoti dar ir nejausdamas jokių susirgimo simptomų. Būtent todėl žmonėms, kurie parvyksta iš rizikos šalių, kur sparčiai plinta koronavirusas, rekomenduojamas 2 savaičių karantinas.

Koronavirusas neišgyvena savarankiškai, todėl galima nesijaudinti dėl prekių, kurios parkeliauja iš Kinijos ar kitų šalių. Per tą laikotarpį virusas tiesiog žūva, todėl papildomai prekių dezinfekuoti tikrai nėra būtina.

Koronaviruso simptomai

Pagrindiniai koronaviruso simptomai gali būti panašūs į gripo simptomus. Žmogus karščiuoja, atsiranda raumenų skausmai, nuovargio jausmas, kosulys. Koronaviruso atveju juntamas dusulys, be to, nebūdinga sloga. Vystantis ligai ir plintant virusui organizme gali išsivystyti plaučių uždegimas, sepsis, spetinis šokas ar net inkstų nepakankamumas. Dėl to, žmonės turintys silpną imunitetą ne visada išgyvena.

Kaip stiprinti imuninę sistemą?

Sveika gyvensena. Tam, kad nesirgtumėte, suformuotumėte stiprų imunitetą, būtina sveikai gyventi. Sąvoka plati. Bet svarbiausia tinkama mityba, fizinis aktyvumas, grūdinimasis. Kasdien suvalgykite apie 400 g daržovių, gerkite pakankamai vandens, venkite cukraus, alkoholio, perdirbtų miltų gaminių.

Medus. Jei kasdien suvalgysite po arbatinį šaukštelį medaus, sustiprinsite organizmą. Meduje yra daug aminorūgščių, vitaminų, mineralų, fermentų ir net tokių hormonų, kurie veikia prieš virusus ir infekcijas. Geriausia medų ne dėti į arbatą, o tiesiog įsidėti į burną ir laukti, kol jis ištirps. Įdėjus į karštą vandenį medus praranda labai daug savo naudingų savybių.

Venkite streso. Nuolat jaučiama įtampa, persidirbimas ar nuolatinis nerimas silpnina mūsų imuninę sistemą. Jei darbas įtemptas, poilsio dienomis pasistenkite atsipalaiduoti, pasimėgauti masažais, pabūti daugiau gamtoje ir gryname ore. Taip pat vartokite papildomai natūralias priemones, kurios padės papildyti organizmą naudingomis medžiagomis ir sustiprins nervinę sistemą.

Skaidulos. Skaidulinės medžiagos teigiamai veikia mūsų žarnyną. Dėl žarnyno sutrikimų dažnai išsivysto kitos ligos, susilpnėja imunitetas, sumažėja gerųjų bakterijų. Jei skaidulų mažai gaunate su maistu, vartokite papildomai natūralius skaidulų mišinius. Savo produktų tarpe turime puikų produktą “Drakonas”. Šis skaidulų mišinys praturtintas imuniteto stiprinimui svarbiu vitaminu C ir vitaminu D. Skaidulos padės ne tik pagerinti žarnyno darbą, pagerinti virškinimo procesus, bet ir padeda norintiems numesti svorį, turintiems problemų su nuolatiniu užkandžiavimu.

Natūralios žolelės. Natūralios žolelės padeda ne tik sergant, bet ir norint išvengti įvairių ligų. Todėl rinkitės natūralias arbatas, vartokite prieskonines žoleles ruošdami maistą. Ypatingai naudinga ciberžolė. Taip pat rekomenduojame išbandyti rutuliukus su pelynu “Ponas Baubas”. Tai inovatyvūs rutuliukai, kuriuose gausu vaistinių augalų bei vitamino A. Šis natūralus produktas skirtas geresnei savijautai.

Kaip išvengti viruso?

Griežtai laikykitės visų valstybiniu mastu paskelbtų draudimų.

Nesilankykite be reikalo viešose vietose (ypatingai uždarose patalpose).

Dezinfekuokite rankas, dažnai jas plaukite šiltu vandeniu ir muilu.

Laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Nešvariomis rankomis nelieskite akių, nosies, veido, burnos.

Jei jaučiate bet kokius ligos simptomus (nebūtinai koronaviruso) likite namuose, esant reikalui kreipkitės į gydytoją, kad paskirtų tinkamą gydymą. Jei įtariate, kad galėjote susirgti koronavirusų (grįžote iš rizikos šalių ar bendravote su žmonėmis, kurie grįžo iš ten) būtinai kreipkitės į gydytoją. Tačiau tokiu atveju prašoma skambinti į skubiosios medicinos pagalbos centrą bendruoju numeriu 112, o ne eiti į polikliniką. Įtarus koronavirusą Jums bus atlikti specialūs tyrimai ir būsite kuriam laikui izoliuoti, kad virusas neplistų. Įsitikinus, kad nesergate, karantinas atšaukiamas.

Susilaikykite nuo bet kokių kelionių į užsienio šalis. Šiuo metu svarbu saugoti save ir kitus. Nevykite net ir šalis, kuriose sergamumas koronavirusu mažas. Situacija greitai keičiasi, todėl reikia imtis bet kokių atsargumo priemonių.

Oficialūs draudimai ir rekomendacijos

Mažiausiai iki kovo 27 d. nevyks jokie masiniai renginiai uždarose patalpose. Tai yra privalomi reikalavimai, kurie galioja absoliučiai visoms šventėms, sporto renginiams, teatrų veiklai, koncertams, parodoms ir kitiems renginiams, sporto klubų veiklai.

Nuo kovo 13 rekomenduojama, o jau nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. privalomai sustabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose nuo darželių iki universitetų. Tai galioja ir užimtumo centrams, įvairiems būreliams.

Galioja draudimas vykti į ir iš valstybių, kurios yra paskelbtos rizikos šalimis dėl išplitusio koronaviruso. Valstybių sąrašas nuolat kinta. Kol kas tokiomis laikomis Kinija, Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras. Asmenys parvykę iš šių šalį privalo karantinuotis 14 dienų, o pastebėjus bet kokius simptomus paskambinti bendruoju pagalbos numeriu 112.

Žinoma, dalis draudimų paliečia tėvelius, kurie dirba ir neturi galimybės prižiūrėti vaikučių. Tačiau vienas iš tėvų ar globėjų turi teisę prašyti, kad darbdavys leistų dirbti nuotoliniu būdu. Jei tokios galimybės nėra, tėveliai gali prašyti nedarbingumo savo gydymo įstaigoje. Tai galima padaryti telefonu, apsilankyti poliklinikoje nereikia. Nedarbingumo pažymėjimas šiuo atveju suteikiamas ne ilgesniam nei 14 dienų laikotarpiui.

Kol kas draudimai tokie, tačiau rekomenduojama sekti oficialią vyriausybės pateikiamą informaciją. Draudimai gali keistis pagal aplinkybes. Vilniaus savivaldybė nusprendė draudimus taikyti iki pat balandžio 27 d.

Receptas, stiprinantis imuninę sistemą

Turbūt visi žino, kad česnakas yra puikus būdas kovoti su virusais ir stiprinti imuninę sistemą. Dalinamės česnakinio medaus receptu.

Jums reikės:

  • 1 česnako galvos
  • 200 g medaus

Gerai sutrinkite česnakus ir sumaišykite su medumi. Paruoštą masę sudėkite į stiklainį ir laikykite tamsioje ir sausoje vietoje. Kasdien profilaktiškai suvalgykite po puse šaukštelio šio česnakinio medaus. Jei pajutote peršalimo simptomus, galite vartoti 3 kartus per dieną. Toks mišinys tikras imuniteto draugas ir stiprintojas, kuris padės nugalėti virusus.

Agnė Gedminaitė - Miškinienė sako, kad žmonėms, kurie domisi, kaip sustiprinti imunitetą gali patarti ir telefonu. Todėl norintiems nemokamai galima pasikonsultuoti tel. +370 624 04667

 

Profesorė I. Šaulienė: „Net ir gyvenant karantino sąlygomis alergeninių žiedadulkių poveikio išvengti nepavyks“

Profesorė I. Šaulienė: „Net ir gyvenant karantino sąlygomis alergeninių žiedadulkių poveikio išvengti nepavyks“

Balandžio 7d.

Šiaulių universiteto aerobiologai, tyrinėjantys žiedadulkių sklaidą ore, teigia, jog pastarosiomis dienomis Lietuvoje nusistovėję saulėti ir sausi orai – palankios sąlygos plisti žiedadulkėms. Tam įtakos turi ir neįprastai ankstyvas pavasaris. Pasak prof. dr. Ingridos Šaulienės, šalies...


Profesorius V. Urbonas atskleidžia, kaip stiprinti imunitetą karantino metu: apie tai žino nedaugelis

Profesorius V. Urbonas atskleidžia, kaip stiprinti imunitetą karantino metu: apie tai žino nedaugelis

Balandžio 7d.

Siaučiant įvairiems virusams labai svarbu stiprinti imunitetą. Padėti tai padaryti gali sveika mityba, teigiama emocinė aplinka, kokybiškas miegas, buvimas gryname ore, fizinis aktyvumas. Tačiau medikai pabrėžia, jog dabar, gyvenant karantino sąlygomis, kai reikia atidžiai saugoti save ir be...


Medikų darbo realybė paskatino baldininkus gaminti apsauginius skydelius

Medikų darbo realybė paskatino baldininkus gaminti apsauginius skydelius

Balandžio 7d.

„Apsaugos priemonių trūksta visiems medikams. Įtempta situacija ne tik didžiosiose gydymo įstaigose, ji dar aštresnė šalies regionuose. Tą pastebėjau pats savo akimis“, – tikina venas iš Kauno baldų gamybos ir prekybos UAB „Medienos era“ akcininkų Donatas Miničius....


Vaistines pasiekė didelė respiratorių ir medicininių kaukių siunta. Primena, kaip teisingai jas naudoti

Vaistines pasiekė didelė respiratorių ir medicininių kaukių siunta. Primena, kaip teisingai jas naudoti

Balandžio 6d.

Gyventojai vėl gali vaistinėse įsigyti medicininių kaukių ir respiratorių. Antradienį BENU vaistines pasieks didelė šių apsaugos priemonių siunta. Iš viso pardavimui gauta 300 tūkst. vienetų medicininių kaukių ir 60 tūkst. vnt. respiratorių N95.


Gliukomananas – vertingas    papildas svorio metimui

Gliukomananas – vertingas papildas svorio metimui

Balandžio 6d.

Svorio metimas tikrai nėra lengvas procesas. Norint ilgalaikių rezultatų būtina įdėti nemažai darbo. Manau, kad tikrai esi skaitęs apie pačius įvairiausius papildus lieknėjimui. O gal išbandei ne vieną dietą. O ar teko kada girdėti apie gliukomananą? Jis yra vienas iš natūralių papildų, kurie...


Kaip rūpintis savo namų oro kokybe karantino metu

Kaip rūpintis savo namų oro kokybe karantino metu

Balandžio 6d.

Siaučiant koronavirusui Covid-19 Lietuvos gyventojai stengiasi kuo daugiau būti namuose, tačiau mažai žmonių susimąsto apie tai, kokią žalą jiems daro jų namų oras ir kaip būtų galima jį pagerinti siekiant geresnės sveikatos ir stabdant koronaviruso plitimą. Šiai situacijai pakeisti įkurta...


Šiais metais užregistruotas antras tymų atvejis

Šiais metais užregistruotas antras tymų atvejis

Kovo 16d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja apie antrą šiais metais užregistruota tymų susirgimą Kauno apskrityje. Iš viso, 2020 m. Lietuvoje užregistruoti du tymų atvejai, vienas iš jų – įvežtinis. Abu susirgusieji – suaugę asmenys, kurių skiepijimo būklė nežinoma.


Keičiasi visų „Eurovaistinių“ darbo laikas

Keičiasi visų „Eurovaistinių“ darbo laikas

Kovo 15d.

Nuo pirmadienio Lietuvoje įsigaliojant karantinui šalyje uždaromos visos parduotuvės, išskyrus maisto prekių parduotuves ir vaistines. Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ siekia užtikrinti savo darbuotojų saugumą ir sveikatą bei galimybę pailsėti, todėl keičia viso...


Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kreipimasis į Tautą dėl veiksmų kovoje su COVID-19

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kreipimasis į Tautą dėl veiksmų kovoje su COVID-19

Kovo 15d.

šiandien pasaulis susiduria su bene didžiausia krize nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Virusas keičia įprastą gyvenimą ir verčia imtis ypatingų veiksmų – uždaromos valstybių sienos, o milijonai žmonių izoliuojasi namie.


Prezidentas ragina ES institucijas glaudžiau koordinuoti atsaką į COVID-19 krizę

Prezidentas ragina ES institucijas glaudžiau koordinuoti atsaką į COVID-19 krizę

Kovo 15d.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį laišku kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos Pirmininką Charlesį Michelį ir Europos Komisijos Pirmininkę Ursulą von der Leyen, ragindamas glaudžiau koordinuoti atsaką į koronaviruso ligos (COVID-19) protrūkį Europoje.


Lietuvos oro uostuose pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra

Lietuvos oro uostuose pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra

Kovo 14d.

Lietuvos oro uostuose nuo kovo 14 dienos pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra, kurią vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) su kariuomenės atstovų pagalba. Tai reiškia, kad visi atvykstantys keleiviai bus tikrinami termovizoriaus pagalba, taip pat privalės...


Neišnešioti naujagimiai: kaip palaikyti, bet nelankyti?

Neišnešioti naujagimiai: kaip palaikyti, bet nelankyti?

Kovo 13d.

Kodėl šiuo metu negalima lankyti su naujagimiais šalies neonatologijos centruose gulinčių mamyčių ir naujagimių bei kaip juos palaikyti nebūnant drauge? Tokių klausimų neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ dėl pavojingo koronaviruso įsigaliojus karantinui sulaukia...


Žinoma maisto tinklaraštininkė siūlo į šviežias daržoves pažiūrėti kitomis akimis (+receptai)

Žinoma maisto tinklaraštininkė siūlo į šviežias daržoves pažiūrėti kitomis akimis (+receptai)

Kovo 13d.

Šviežios šių metų derliaus daržovės tampa vis dažnesniu kiekvieno lietuvio pasirinkimu. Po žiemos jų traškumo, šviežumo bei gaivumo sako pasiilgusi ir populiaraus maisto tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė Kristina Pišniukaitė-Šimkienė. Ji stengiasi daržoves įtraukti į...


„Sodra“ ragina gyventojus rinktis elektronines paslaugas, klientų aptarnavimo skyriuose paslaugos laikinai nebus teikiamos

„Sodra“ ragina gyventojus rinktis elektronines paslaugas, klientų aptarnavimo skyriuose paslaugos laikinai nebus teikiamos

Kovo 13d.

Dėl Lietuvoje paskelbtos ekstremaliosios situacijos „Sodra“ nuo kovo 16-osios, pirmadienio, laikinai – dvi savaites - neaptarnaus gyventojų visuose klientų aptarnavimo skyriuose ir gyventojus ragina naudotis paslaugomis internetu - www.sodra.lt/gyventojui bei konsultuotis...


Koronavirusas palies ir nepasiturinčiųjų stalus

Koronavirusas palies ir nepasiturinčiųjų stalus

Kovo 13d.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ informuoja, jog dėl koronaviruso grėsmės perkeliamas didžiausias šalyje labdaros renginys - kovo 20-21 dienomis turėjusi vykti kasmetinė „Maisto banko“ akcija. Apie naują renginio datą bus informuojama atskirai.


Dezinfekcinis skystis jau pasiekė kai kurias vaistines, rytoj tikimasi jo turėti visose

Dezinfekcinis skystis jau pasiekė kai kurias vaistines, rytoj tikimasi jo turėti visose

Kovo 12d.

Dalį vaistinių šiandien jau pasiekė rankų higienai skirtas dezinfekcinis skystis, likusiose dezinfekcinio skysčio pardavimai turėtų atsinaujinti rytoj. BENU vaistinių tinklas skelbia į vaistines pristatęs apie 10 tūkst. vienetų anksčiau iš tiekėjo užsakyto dezinfekcinio skysčio. Tiesa, kai...


Nuo stabligės ir difterijos suaugusieji skiepijami nemokamai

Nuo stabligės ir difterijos suaugusieji skiepijami nemokamai

Kovo 12d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad vyresni nei 25 metų asmenys gali valstybės lėšomis revakcinuotis nuo difterijos ir stabligės. Skiepus nuo difterijos ir stabligės reikia kartoti kas 10 metų tam, kad būtų išlaikyta patikima apsauga. Nesiskiepijant periodiškai...


Savižudybės rizikos ženklai - ir socialiniuose tinkluose

Savižudybės rizikos ženklai - ir socialiniuose tinkluose

Kovo 12d.

Ką daryti socialiniame tinkle pastebėjus pažįstamo (ar nepažįstamo) asmens žinutę, kuri skamba it pranešimas apie ketinimą žudytis? Psichologai bei kiti psichikos sveikatos specialistai, suicidologai vieningai tvirtina, jog šiukštu nereikia į tai numoti ranka, idant nepaliktume krizę išgyvenančio...


Burnos vėžys: kaip pastebėti pirmuosius simptomus?

Burnos vėžys: kaip pastebėti pirmuosius simptomus?

Kovo 12d.

Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet yra užfiksuojama apie 300 naujų burnos vėžio atvejų, o daugiausiai – jau paskutinėje stadijoje, kai tikimybė išgyti – yra ypač maža. Todėl sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį į tai, kodėl svarbu atpažinti ir...


Maliarija lietuviai dažniausiai užsikrečia kelionėse

Maliarija lietuviai dažniausiai užsikrečia kelionėse

Kovo 11d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje per dešimt pastarųjų metų (2010–2019) registruoti 3 mirties nuo maliarijos atvejai. Iš viso per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje buvo užregistruoti 54 įvežtinės maliarijos atvejai, iš kurių net 45 asmenys užsikrėtė Afrikos šalyse.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9