44 proc. lietuvių teigia niekada nesimankštinantys ir nesportuojantys. Kaip pagrindinę to priežastį dauguma nurodo laiko trūkumą.
Visiškai nesportuojančių Lietuvoje yra kiek daugiau nei Europos Sąjungos šalių vidurkis, siekiantis 39 proc., rodo Eurobarometro apklausa.
Apklausos duomenimis, penktadalis lietuvių (20 proc.) mankštinasi retai, 22 proc. – retkarčiais, o 14 proc. tvirtina tai darantys reguliariai.
Daugiau visiškai nesportuojančių nei Lietuvoje buvo Portugalijoje, Rumunijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje, Italijoje ir Graikijoje.
Sportiškiausi – Šiaurės šalių gyventojai: bent kartą per savaitę mankštinasi 72 proc. švedų ir suomių, 64 proc. danų.
Paklausti, kaip dažnai užsiima kita fizine veikla lauke, pavyzdžiui, važinėja dviračiu, vaikščioja, užsiiminėja sodininkyste, 14 proc. lietuvių teigė to niekada nedarantys. 19 proc. tokia veikla užsiiminėja retai, 28 proc. – retkarčiais, 39 proc. – nuolat.
Daugiausia apklaustųjų (61 proc.) sportuoja norėdami pagerinti sveikatą, 30 proc. – norėdami pagerinti fizinę būklę, 26 proc. taip siekia atsipalaiduoti, 46 proc. mankštinasi, nes tai smagu. 11 proc. mankštinasi norėdami kontroliuoti svorį, 14 proc. taip leidžia laiką su draugais.
Daugiausia (35 proc.) lietuvių teigė sportuojantys parkuose bei gamtoje, tiek pat apklaustųjų mankštinasi pakeliui į mokyklą, darbą ar parduotuvę. 11 proc. sportuoja sveikatingumo ar sporto centruose, klubuose. Tiek pat procentų sportuoja darbe.
Dauguma (70 proc.) lietuvių pripažino, kad jų gyvenamojoje vietoje yra tinkamos sąlygos būti fiziškai aktyviems, tačiau 53 proc. tvirtino neturintys laiko jomis pasinaudoti. 41 proc. apklaustųjų tvirtino, kad fizinė veikla jų nedomina ir jie laisvalaikiu mieliau renkasi kitus užsiėmimus.
Paklausti, kas jiems trukdo dažniau sportuoti, 40 proc. pripažino tam neturintys laiko, 15 proc. sakė, kad to negali daryti dėl ligos ar negalios. 6 proc. tvirtino, kad sportuoti jiems per brangu.