REXSAN

Vandenį iš čiaupo renkasi beveik trečdalis lietuvių

Lietuvos gyventojai dažniau pirmybę teikia natūraliam mineraliniam vandeniui nei mineraliniam vandeniui iš čiaupo, šaltinio, šulinio ar vaisvandeniams.

Tai patvirtino 43 proc. respondentų tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai” atliktos gyventojų apklausos metu. Be to, daugiau nei pusė žmonių (54 proc.) renkasi natūralų mineralinį vandenį, kuris išgaunamas Lietuvoje.

Natūralų mineralinį vandenį labiausiai vertina aukščiausio išsilavinimo įvairaus amžiaus vyrai ir moterys. Tiesa, kaip parodė apklausa, uždarbio dydis nėra kriterijus, lemiantis tokį pasirinkimą – natūralų mineralinį vandenį renkasi tiek mažesnį, tiek aukštesnį nei vidutinį darbo užmokestį gaunantys žmonės.

Iš čiaupo bėgantį vandenį renkasi beveik trečdalis, o šaltinių ar šulinio – 17 proc. respondentų.

Pastarieji yra dažniau gyvenantys kaimo vietovėse ir gaunantys vidutines arba mažesnes pajamas.

Vaisvandenius labiau mėgsta 9 proc. apklaustųjų, paprastai tai jaunesnio amžiaus žmonės. Lietuvos natūralaus mineralinio vandens gamintojų asociacijosvadovas Gintaras Morkūnas pastebi, kad geriamąjį stalo ar šaltinio vandenį reiktų skirti nuo natūralaus mineralinio vandens.

„Vienas esminių natūralaus mineralinio vandens skirtumų yra tai, kad šis vanduo iš žemės gelmių ant vartotojų stalo patenka originalios cheminės sudėties, kurią lemia jame ištirpusios mineralinės medžiagos, mikroelementai ir kitos sudėtinės dalys, teigiamai veikiančios žmogaus organizmą. Todėl norint atitinkamos sudėties ir teikiamos naudos vandens patartina atkreipti dėmesį į butelio etiketę – natūralus mineralinis vanduo etiketėje turi būti taip ir vadinamas”, – pažymi G. Morkūnas.

Tyrimas atskleidė, kad daugiau nei pusei Lietuvos gyventojų yra svarbi natūralaus mineralinio vandens kilmės šalis. Absoliuti dauguma (54 proc.) tyrimo respondentų renkasi Lietuvoje išgautą vandenį, 5 proc. perka artimiausių kaimynių – Lenkijos, Latvijos – vandenį, o 4 proc. Baltarusijoje ir Ukrainoje išgautą natūralų mineralinį vandenį.

Vakarų valstybių (Prancūzijos, Vokietijos, JAV ir kitų šalių) produkciją renkasi tik 2 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų.

42 proc. respondentų nurodė, kad perkamo vandens kilmės šalis jiems nėra svarbi. Paprastai tai jauni žmonės, taip pat mažesnių miestų ir kaimo vietovių gyventojai.

Grynas.lt

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE