Kuo plačiau šypsosis, kuo gilesnės raukšlės susidarys aplink akis, tuo, tikėtina, ilgiau žmogus gyvens, rodo šią savaitę paskelbtas tyrimas.
Ernesto Abelio vadovaujami mokslininkai iš Wayne’o valstijos universtiteto ištyrė 230 JAV Didžiosios beisbolo lygos žaidėjų nuotraukas nuo 1950 metų ir sugrupavo jas pagal šypsenų tipą, praneša naujienų agentūra AFP.
Žaidėjai suskirstyti į „nesišypsančius”, kuomet jie visiškai rimti žvelgė į fotokamerą, „šiek tiek besišypsančius”, kuomet šypsniui naudojami tik aplink burną esantys raumenys, ir „besišypsančius pilna burna”, kai šypsomasi burna ir akimis, o abu skruostai pakelti.
Žaidėjų nuotraukos paimtos iš 1952 Beisbolo registro, kuriame nurodyti ne tik žaidėjų vardai, bet ir jų gimimo, kūno svorio indeksas, šeimyninis statusas ir karjeros ilgis, atspindintis fizinę sveikatą.
Statistinių duomenų gausa leido mokslininkams kontroliuoti kitus faktorius, galinčius įtakoti gyvenimo trukmę.
Palyginę duomenis mokslininkai nustatė, kad nesišypsančiųjų kategorijai priskirti žaidėjai gyveno vidutiniškai 72,9 metus, šiek tiek besišypsantys mirė sulaukę 75, o besišypsantieji pilna burna gyveno iki 79,9 metų.
„Kadangi šypsenos intensyvumas atspindi emocinį žmogaus charakterį, šio tyrimo rezultatai sutampa su kitais tyrimais, parodančiais, kad emocijos gali turėti teigiamą ryšį su psichine sveikata, fizine sveikata ir ilgaamžiškumu”, – teigiama tyrime.