Ditel

Miegui gali kenkti ir pernelyg energinga mankšta

JAV mokslininkai suabejojo nuomone, kad rytinė mankšta yra saldaus naktinio miego priežastis. Pasirodo, gali būti visai priešingai. JAV mokslininkai 23 dienas stebėjo keturiolikos savanorių rytinius ir dieniniu fizinius pratimus ir nustatė, kad mažiausiai miega tie, kurie mankštos metu buvo aktyviausi.

Pastebima, kad tyrimo dalyviai, kurie per dieną buvo mažiausiai aktyvūs, naktį miegojo maždaug 42 min. ilgiau.

Tyrimas, paskelbtas kasmetiniame Miego bendruomenių asociacijos (ang. Associated Professional Sleep Society) suvažiavime, atskleidžia, kad fizinių pratimų ir miego ryšys yra daug painesnis nei dažnam gali pasirodyti.

Kardiologas dr. Arnas Eliassonas, kuris vadovavo tyrimui, teigia, kad jo rezultatai yra visiškai priešingi nei tiems, kurių tikėtasi: po fizinių pratimų miego kokybė nepagerėjo.

„Ilgą laiką, norint gerai išsimiegoti naktį, buvo primygtinai rekomenduota rytais ar vakarais daryti mankštą. Mūsų tyrimo rezultatai šiai nuomonei nėra palankūs”, – britų „Telegraph” cituoja mokslininką.

„Ilgiausias ir geriausias miegas būna po kelių, fiziškai neįtemptų, dienų. Tačiau mes tikėjomės, kad geriau miegos žmonės, darę rytinę mankštą ar bent turėję įtemptą dieną”, – pridūrė JAV kardiologas A. Eliassonas.

Jis pridūrė, kad geriau miegoję tyrimo dalyviai sudegindavo mažiau kalorijų.

Anksčiau buvo manoma, kad užmiegama geriau, kai kūno temperatūra pradeda kristi, todėl rekomenduojama sportuoti 3-4 valandas prieš miegą.

Visgi daryti skubotų išvadų nereiktų vien jau dėl nedidelės tyrimų imties ir šiuos rezultatus reiktų daugiau vertinti iš tos pozicijos, jog ne visiems aktyvi mankšta gali būti naudinga.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE