Biorythm

Kodėl miegas labai svarbus norint palaikyti stiprų imunitetą?

Galima atrasti pakankamai nemažai būdų, galinčių padėti sustiprinti imuninę sistemą. Vieni jų natūralūs, kiti – ne. Tačiau vienas iš daugiausiai įtakos turinčių veiksnių, kuris leidžia užtikrinti ne tik stiprų imunitetą, bet ir gerą savijautą, yra miegas.  Taigi, kodėl jis toks svarbus?

Visapusiška nauda organizmui

Miegas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Tam, kad jis būtų patogesnis, kartais tereikia tiek nedaug – tik tinkamos rutinos ir palankios aplinkos. Tie, kuriems naujas čiužinys yra pernelyg didelė investicija, gali rinktis lengviau prieinamas alternatyvas, tokias kaip antčiužiniai. Tiek vieni, tiek kiti leidžia pasirūpinti visapusiškai geresne savijauta.

Vokietijos mokslininkų atliktais tyrimais įrodyta, kad geras nakties miegas teigiamai veikia imuninės sistemos ląsteles, žinomas kaip T limfocitai. Jos kovoja su tarpląsteliniais patogenais, pavyzdžiui, gripo virusu užsikrėtusiomis ląstelėmis. Pastebėta, kad streso hormonai adrenalinas ir noradrenalinas (dar žinomi kaip epinefrinas ir norepinefrinas) ir priešuždegiminės molekulės prostaglandinai slopina adhezijos molekulių lipnumą – tai turi neigiamos įtakos imuninei sistemai. Tačiau miego metu adrenalino, noradrenalino ir prostaglandinų kiekis sumažėja, todėl T limfocitų veikla suaktyvėja.

Imuninės sistemos veikloje svarbų vaidmenį atlieka ir citokinai. Šie baltymai padeda skatinti miegą, taip pat kovoti su ligomis. Pastebėta, kad dėl miego trūkumo sumažėja citokinų lygis, todėl organizmas lėčiau reaguoja į patogenus. Dabar, kai pasaulyje siaučia virusas, dėmesį į tai turėtų atkreipti kiekvienas. Tiems, kuriems nepavyksta gerai pailsėti, gali praversti pagalvės, čiužiniai ir antčiužiniai internetu. Norint įsigyti prekes nereikia niekur eiti, jos saugiai pristatomos tiesiai į namus.

Fizinės ir psichologinės sveikatos apsaugojimas

Susidūrus su stresinėmis situacijomis, geras miegas gali tapti tikru iššūkiu. Tikrai ne visiems šiuo metu pavyksta susidoroti su dėl pandemijos kylančiu nerimu ir baime. Pasikeitęs gyvenimo rimtas ne vieną priverčia susimąstyti dėl ateities – kai kuriuos ji išties baugina. Tačiau krizinėse situacijose miegas ypač svarbus. Jo trūkumas gali sukelti tik dar daugiau psichologinės ir fizinės sveikatos problemų. Taip susidaro užburtas ratas, iš kurio norint išeiti gali prireikti daug pastangų.

Patarimai, kaip užmigti lengviau

Tai, jog miego kokybei daug įtakos turi čiužiniai bei antčiužiniai, jau aišku. Tačiau yra ir kitų aspektų, kurie reikšmingi norint džiaugtis netrikdomu poilsiu:

  • Miego rutina. Kiekvieno žmogaus kūnas turi vidinį „laikrodį“, kuris padeda prisitaikyti prie dienos ritmo. Kuo jis labiau sustyguotas, tuo organizmas sklandžiau funkcionuoja. Todėl nenuostabu, kad einant miegoti ir keliantis tuo pačiu metu, tiek užmigti, tiek atsibusti tampa kur kas lengviau. Žinoma, dabar tai gali būti tikras išbandymas, ypač jei nereikia mokytis ar dirbti iš namų. Tačiau karantinas – puiki proga išsiugdyti įpročius, kurie galbūt leis mėgautis akivaizdžiai geresne savijauta. Tam, kad užmigti būtų lengviau, galima prieš tai atsigerti šiltos arbatos, išsimaudyti vonioje ar tiesiog paskaityti knygą.
  • Televizoriaus ir telefono atsisakymas miegamajame. Nepaisant to, kad dauguma šiuo metu ypač įpratę sekti naujienas televizijoje ir internete, daryti to prieš miegą nerekomenduojama. Nerimą kelianti informacija gali tik sujaukti mintis ir neleisti atsipalaiduoti.
  • Tamsi, tyli ir vėsi aplinka. Naujausi antčiužiniai bei čiužiniai pasižymi itin geru oro ir drėgmės pralaidumu, todėl užtikrinama ne tik švari, bet ir vėsi miego aplinka. Taip pat verta pasirūpinti, kad miegamajame būtų pakankamai tamsu – įrodyta, kad tokios sąlygos skatina melatonino, miego hormono, išsiskyrimą. Tiems, kuriuos blaško pašaliniai garsai, patariama įsigyti ausų kištukus. Tai labai paprasta, tačiau efektyvi priemonė.
  • Tam tikro maisto ir gėrimų atsisakymas. Prieš miegą rekomenduojama vengti riebaus, aštraus ar rūgštaus maisto. Taip pat vertėtų atsisakyti gazuotų gėrimų, arbatos, kavos ir, žinoma, alkoholio. Dauguma šių gėrimų skatina dehidrataciją arba veikia tonizuojančiai. Todėl jie gali turėti neigiamos įtakos miego kokybei.

Skirkite laiko ir pastangų geram nakties miegui – tai bene paprasčiausias būdas, padedantis pasirūpinti stipriu imunitetu. Tam, kad tai padaryti būtų dar lengviau, jums gali praversti nauji čiužiniai, antčiužiniai ir pagalvės. Norint įsigyti šias prekes nereikia eiti iš namų – užsisakyti galima tiesiog internetu.

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE