Gudručio vaistinė

Kaip valgai, taip ir atrodai

Mitybos įpročiai turi įtakos ne tik mūsų sveikatai, bet išvaizdai, bendrai organizmo savijautai. Remdamiesi medicinos specialistų rekomendacijomis, pabandėme sudaryti idealų dienos meniu.

Pusryčiai

Pasak gydytojų, kasdien pusryčiaujantys žmonės dienos metu darbe rečiau patiria stresą nei tie, kurie į darbą susirenka tuščiais skrandžiais. Be to, ryte suvalgytas maistas padeda geriau susikoncentruoti, greičiau įsiminti informaciją. Statistika byloja, kad pusryčių neatsisakiusieji rečiau patenka į automobilių avarijas.

Kada valgyti

Kai atsibundate. Tiesa, yra žmonių, kurie rytais sakosi negalintys nuryti nė kąsnio. Tokiems patarimas vienas – prieš pusryčius darykite mankštą, ji puikiai sužadina apetitą. Na, o nedidelis fizinis krūvis dar niekam nepakenkė.

Ką valgyti

Geriausiu rytiniu maistu dietologai įvardija košę. Bet kuri košė gausi ląstelienos, valančios organizmą, vitaminų ir kitų mastingųjų medžiagų.

Ko atsisakyti

Pirktiniai vadinamieji sausi pusryčiai nors ir praturtinti vitaminais bei mikroelementais, vis dėlto nėra tokie geri, kaip skelbia reklama. Juose gana didelis kiekis cukraus ir jie yra kaloringi. Ypač tai pasakytina apie gaminius su šokoladu ar glazūra.

Pietūs

Jei nevalgote pietų, tikriausiai apie tai, kad vakarienę galima atiduoti priešui, jau ir kalbėti neverta. Visą dieną išsėdėjus gurgiančiu pilvu, vakare sunku susilaikyti keletą kartų neatidarius šaldytuvo durelių ar neatidengus ant viryklės stovinčio puodo.

Jeigu organizmui maisto duodate retai, jis įjungia „taupymo režimą”, tai reiškia, kad beveik visą suvalgytą maistą jis laiko atsargai, kuri vėliau virsta riebalais.

Kada valgyti

Likus 4-5 valandoms iki vakarienės.

Ką valgyti

Sriuba – būtina. Amerikiečių mokslininkai atliko eksperimentą: savanorius padalino į dvi grupes. Keletą mėnesių juos maitino vienodais produktais. Tik vienai grupei iš tų produktų buvo gaminamos sriubos, kitai – užkandžiai ir antrieji patiekalai.

Po eksperimento paaiškėjo, kad „sriubos” grupės savanoriai suvalgydavo trečdaliu mažiau produktų. Paaiškinimas paprastas – valgant sriubą sotumo jausmas ateina greičiau, todėl mažiau suvartojame kalorijų.

Ko atsisakyti

Deserto. Pirmiausia tai papildomos kalorijos, be to, suvalgius saldaus apima mieguistumo jausmas.

Vakarienė

Užmigti tuščiu skardžiu – sunki užduotis ne vienam. Ypač jei anksčiau vakarienės neatsisakydavote. Negavęs įprastos kalorijų normos „organizmas” nervinsis, miegas bus neramus ir negilus.

Kada valgyti

Dietologai teigia, kad pertrauka tarp pusryčių ir vakarienės neturėtų būti ilgesnė nei 10 valandų. Todėl vakarienės laikas priklauso nuo pusryčių laiko. Jeigu pusryčiavote 10 valandą, vakarieniauti reikia ne vėliau kaip 18 val.

Ką valgyti

Daržoves. Daržovės tarsi paruošia skrandį „sunkesnio” maisto virškinimui. Ir jų, beje, turi būti tris kartus daugiau nei mėsos ar žuvies. Pasak mitybos specialistų, vakarienei geriausiai tinka kalakutiena. Ją organizmas lengvai pasisavina, o mėsoje esančios aminorūgštys triptofanai padeda nuimti per dieną susikaupusį stresą ir normalizuoja miegą.

Ko atsisakyti

Riebaus maisto. Juo piktnaudžiaujant prieš miegą, organizme pakinta fiziologinis organizmo laikrodis. Gaudamas riebaus maisto organizmas yra priverstas intensyviai dirbti jį virškindamas vietoje to, kad ilsėtųsi.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE