Sebamed

Kaip taisyklingai kvėpuoti?

Tinkamai kvėpuojant galima pakeisti kūno ir proto atsaką į stresą. Numalšinti jaudulį pakaks mažiau nei dešimt minučių.

Norint atsipalaiduoti  ir  taisyklingai atlikti kvėpavimo pratimus pirmiausia reikia rasti ramią ir atokią vietą, kurioje ramybės nedrumstų nei telefonas, nei kompiuteris ar televizorius, nei pašaliniai žmonės.  Radus ramią vietą patogiai atsisėskite – nugara turi būti tiesi, nes tik esant tiesiai sėdėsenai galėsite giliai įkvėpti. Svarbu stebėti savo kvėpavimą: įkvėpkite ir iškvėpkite pro nosį, jauskite, kaip oras pripildo plaučius.

Jogos mokytojas Jocke Salokorpi pataria atlikti specifinį jogų kvėpavimą: kvėpuokite tik pro nosį, kartu lengvai įtempkite gerklas – judant orui, iš įtemptų gerklų pasigirs nestiprus garsas. Ši kvėpavimo technika suaktyvina diafragmą, pagilina kvėpavimą ir nuramina įaudrintą protą.

J.Salokorpi pataria atlikti šiuos kvėpavimo pratimus:

1. Giliai įkvėpkite ir mintyse suskaičiuokite iki 6 – 8, giliai iškvėpkite, mintyse skaičiuokite iki 6 – 8. Pakartokite pratimą 5 – 10 kartų.

2. Po paskutinio gilaus iškvėpimo sulaikykite kvėpavimą (kūnas ir mintys visiškai atpalaiduoti), mintyse suskaičiuokite iki 6 – 8. Giliai įkvėpkite (suskaičiuokite iki 6-8). Pakartokite 3 kartus.

3. Atlikę 3 „iškvėpimas-sulaikymas-įkvėpimas” ciklus, keletą kartų laisvai, bet giliai iškvėpkite ir įkvėpkite.

4. Po paskutinio gilaus įkvėpimo sulaikykite kvėpavimą, tik šįkart mintyse suskaičiuokite iki 10 – 12. Giliai iškvėpkite. Pratimą pakartokite 3 kartus.

5. Atlikę 3 „įkvėpimas-sulaikymas-iškvėpimas” ciklus, bent 5 kartus laisvai iškvėpkite ir įkvėpkite.

6. Jei norite, du ar tris kartus atlikite visą kvėpavimo ciklą nurodyta seka arba pamažu grįžkite prie įprasto kvėpavimo: atpalaiduokite gerklas, tačiau nesiliaukite stebėję, kaip oras laisvai teka į plaučius ir iš jų. Šitaip pakvėpavę keletą minučių pajusite energiją plūstant į kūną, mintys nurims ir išskaidrės. Dabar galite tęsti savo dienos darbus.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE