Kristoforo klinika

Jeigu nusprendėte pakeisti darbą

Jeigu nusprendėte pakeisti darbą

Sakoma: žuvis ieško kur giliau, o žmogus – kur geriau. Todėl gali atsitikti taip, kad nuspręsite, kad tiesiog „išaugote” savo pareigas ar organizaciją, ir sumanysite pakeisti savo darbo kryptį ar darbovietę, nes tiesiog pavargote nuo savo vadovo. Iš tiesų egzistuoja begalybė priežasčių pakeisti darbą.

Karjera – ėjimas nuo gerai prie geriau

Mintis pakeisti darbą ir rasti geresnį kartkartėmis aplanko visus. Darbas, kadaise atrodęs pats geriausias, ilgainiui tampa tiesiog geras. Aišku, galima susitaikyti su esama padėtimi (kai kas būtent taip ir daro), bet galima ir ieškoti kažko nauja, geriau, ypač jeigu horizonte matyti didesnė alga, geresnės perspektyvos, o būsimos pareigos kaip tik atitinka jūsų įgūdžius, patirtį ir žinias. Žinoma, gali paaiškėti, kad visas šis nuostabus sėkmingo darbo paveikslas yra tiesiog miražas, ir galite likti prie suskilusios geldos.

Liaudies išmintis sako: „kas nerizikuoja, tas negeria šampano”. Tiesa, išmintingieji rizikuoja atsargiai. Prieš palikdami darbą, jie padaro viską, kad perėjimas iš vienos organizacijos į kitą būtų kuo „neskausmingesnis” ir efektyvesnis.

Nereikėtų savęs laikyti perbėgėliu, jeigu sulaukėte rimto pasiūlymo pradėti darbą nuo rytojaus. Dažnai perbėgėliai kompleksuoja naujoje organizacijoje dėl savo patirties, ypač jeigu naujosios organizacijos statusas aukštesnis. ,,Ar sugebėsiu taip kokybiškai dirbti kaip jie? Ar pavyks atlikti pavestas užduotis?” – klausia savęs naujokai. Nedvejokite dėl savo profesionalumo. Taigi rytoj – į naują darbą (nors ir bandomajam laikotarpiui), į naują darbo vietą. Bet jūs dar neišėjote iš senojo. Kaip pasielgti?

Patarimai ryžtingiesiems

Kurį laiką geriau nesakykite savo vadovui, kad jums pasiūlė kitą darbą, tegu ir prestižiškesnėje organizacijoje. Jeigu nesiruošiate nuo rytojaus pradėti dirbti kitur, taip pat geriau patylėti. Galbūt tikėsitės, kad tai padės sukurti teigiamą ištikimo darbuotojo įvaizdį ir pakels jūsų statusą vadovo akyse, bet vadovas gali paprasčiausiai paklausti, kodėl gi nepriėmėte pasiūlymo? Gal jūs suabejojote savimi arba paprasčiausiai sugalvojote visą šią istoriją, kad padidintumėte savo vertę? Vadovas gali užduoti šiuos klausimus mintyse arba išsakyti garsiai, ir tada jūs greičiausiai iš tiesų pasigailėsite, kad nepriėmėte konkurentų pasiūlymo.

Nusprendę išbandyti naująją darbovietę, pasiimkite atostogų. Jeigu vadovo ausis pasiektų kalbos apie jūsų naująjį darbą, atostogos tokiu atveju būtų optimaliausias variantas: ilsėtis galima įvairiai – ir dirbant kitoje vietoje. Jeigu jums patiks dirbti naujoje vietoje, nepamirškite, kad pagal įstatymą vadovas turi teisę jūsų nepaleisti dar dvi savaites. Nors dauguma vadovų į šią formuluotę nekreipia dėmesio ir pasirašo pareiškimą dėl atleidimo tą pačią dieną, tačiau būtent jūsų vadovas gali užsispirti ir taip lengvai jūsų nepaleisti. Tada teks tartis, kad pagal įstatymą priklausančios tos dvi savaitės būtų skirtos likusiems reikalams užbaigti. Savo ruožtu naujajam vadovui teks paaiškinti, kad nors išėjimo iš senojo darbo procesas užims šiek tiek laiko, jūs pasiruošęs atlikti pavestas užduotis ir kuo greičiau įsitraukti į naująjį darbą. Tai greičiausiai ir būtų pats „neskausmingiausias” perėjimo iš vienos darbovietės į kitą variantas.

Neskubėk ir būsi pirmas

Pasistenkite nedaryti skubotų išvadų, t. y., išdirbę tik savaitę naujoje darbovietėje. Viena pažįstama darbuotoja ilgai save keikė, kad išėjo į geriau apmokamą darbą. Naujoje darbovietėje viskas klostėsi puikiai iki tol, kol iš atostogų grįžo įmonės direktorė. Nuo tada darbas tapo tikru pragaru: po kiekvienos darbo dienos ji buvo verčiama rašyti ataskaitas apie nuveiktus darbus, o kiekvieną ataskaitos punktą lydėdavo išsamūs komentarai ir papildomos rekomendacijos. „Taip, aš neblogai uždirbu, – sako moteris. – Bet sveikatos juk nenusipirksi.” Tai, žinoma, gal ir kraštutinis atvejis, tačiau ir jūsų naujojoje darbovietėje gali pasitaikyti situacijų, kurių neatpirks nė gana gera alga. Verta lyg tarp kitko paklausinėti darbuotojų apie visus „bet”, laukiančius naujojoje organizacijoje: ar laiku mokamas atlyginimas? Kaip priimami sprendimai? Ar yra kadrų kaita (jei taip, kodėl žmonės išeina iš darbo?) Kas yra vadovo numylėtiniai ir kodėl? Paskutinis klausimas svarbus, kad suprastumėte, kaip vertinami darbo rezultatai ir kaip klostosi vadovo ir pavaldinių santykiai. Žodžiu, naująją organizaciją verta išstudijuoti detaliai iš vidaus, netgi jeigu jums siūloma vieta itin prestižinėje firmoje. Atkreipkite dėmesį į smulkmenas.

Bus daugiau…

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE