Gudručio vaistinė

Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Nuo balandžio 1-osios, visą mėnesį Jūrų muziejus registruoja norinčius dalyvauti individualiuose užsiėmimuose su delfinais. Keletą metų dėl susidariusios ilgos eilės registravimas buvo visiškai nutrauktas.

Individualūs užsiėmimai su delfinais muziejuje vyksta jau septinti metai. Per tą laiką su delfinais draugavo daugiau nei 300 vaikų, turinčių įvairių problemų: nuo psichoemocinių, elgesenos sutrikimų iki autizmo, Dauno sindromų, vaikiško cerebrinio paralyžiaus ir kt. Užsiėmimuose dalyvavo ir keletas suaugusiųjų: dėl pogimdyvinės depresijos, būklės po komos.

Prieš dvejus metus buvo atliktas biomedicininis tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti bendravimo su delfinais įtaką vaikams, turintiems autizmo sutrikimą. Šio tyrimo metu užsiėmimuose nemokamai dalyvavo 50 vaikų, gauti statistiškai patikimi duomenys, įrodantys teigiamą bendravimo su delfinais įtaką. Pernai pradėtas tyrimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti, kokią vietą Lietuvoje užima delfinų terapija tradicinės pagalbos neįgaliam vaikui kontekste. Šiame tyrime dalyvavo 10 vaikų, turinčių sunkią kompleksinę negalią. Prieš trejus metus buvo surengta tarptautinė konferencija „Delfinų terapija – gamtos dovana XXI amžiui”, kurioje dalyvavo geriausi šios srities specialistai iš viso pasaulio: Ukrainos, JAV, Izraelio.

Užsiėmimais su delfinais labai domisi ir nori, kad jų vaikai būtų įtraukti į laukiančiųjų eilę, tėveliai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir kitų šalių. Nors muziejaus darbuotojai pabrėžia, kad užsiėmimai su delfinais – ne gydymas, o tik vienas iš psichoemocinės būklės gerinimo būdų, galimybė atsipalaiduoti ir pailsėti, tačiau skambinantys tėveliai yra įsitikinę, kad čia jų vaikai gaus medicininę pagalbą. Tačiau užsiėmimus su delfinais rengia ne medikai: juos veda treneriai ir socialinė darbuotoja. Norint patekti į šiuos užsiėmimus nereikia jokio gydytojo siuntimo. Priimami 5-10 metų amžiaus vaikai. Su vyresniais dirbama tik tuo atveju, jeigu jų problemos psichoemocinio pobūdžio, o ne rimti psichinės ir fizinės sveikatos sutrikimai. Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Jūrų muziejaus delfinariume, nevedami užsiėmimai vaikams, sergantiems epilepsija.

Atvykstantys turi pasirūpinti guminiais batais ir boloniniu kostiumuku, kad nesušlaptų, taip pat patys pasirūpinti gyvenamąja vieta.
Registravimas prasidės rytoj, 9.30 val. Užsiregistruoti galima paskambinus į muziejų telefonu arba tiesiogiai – svetainėje www.muziejus.lt. Užregistruoti vaikai bus priimami jau 2009 metais. Muziejaus darbuotojai baiminasi, kad vėl užsiregistruos keli šimtai vaikų ir priimti jie bus tik per keletą metų, nes užsiėmimai vyksta tik šaltuoju metų laiku – spalį-gegužę – ir per mėnesį priimami tik aštuoni vaikai.

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE