Sebamed

Daugėja sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis

Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, registruojamas didėjantis sergančiųjų gripu ir užkrečiamosiomis ūmių viršutinių kvėpavimo takų (ŪVKTI) infekcijų sukeltomis ligomis skaičius.

Tačiau besikreipiančių į medikus pacientų mažėja, teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai.

Vasario pabaigoje bendras penkių didžiųjų Lietuvos miestų sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo beveik dvigubai mažesnis nei pernai tuo pačiu metu. Iš 10 tūkst. penkių didžiųjų miestų gyventojų gripu ir peršalimo ligomis sirgo vidutiniškai 47,7. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Klaipėdoje, didžiausias – Šiauliuose.

Europoje registruojamas didėjantis ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų skaičius tarp asmenų, sergančių įvairiomis lėtinėmis ligomis. Iš 19 susirgusiųjų ŪVKTI, 13 sirgo lėtinėmis ligomis ir tik 6 asmenys (38 proc.) nesirgo lėtinėmis ligomis. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras dar šių metų sausį konstatavo, jog Europoje sergamumo vadinamuoju kiaulių A (H1N1)v gripu pikas baigėsi.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad geriausia apsauga nuo gripo – asmens higiena ir skiepai. Visi norintieji nemokamai pasiskiepyti nuo pandeminio gripo, turėtų kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje yra prisirašę.

 


ELTA

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE