Mollers

Daiginto grūdo jėga

Pavasarį organizmui ypač trūksta vitaminų, todėl patiekalus pagardindami daigintais grūdais galime efektyviai sustiprinti imunitetą. Grūduose ir jų daiguose gausu vitamino B, kuris yra savotiškas kuras, padedantis organizmui pasipildyti energijos. Beje, nemiga ir prasta atmintis – taip pat šio vitamino trūkumo priežastis.

Apskritai dygstančiame grūde vitaminų ir fitoestrogenų (medžiagų, savo struktūra labai panašių į moterišką lytinį hormoną estrogeną) yra 50 kartų daugiau nei subrendusiame, o daigintuose ankštiniuose augaluose – net 600 kartų daugiau.

Daiginti galima kviečius, rugius, avižas, kukurūzus, saulėgrąžas, pupas, žirnius, liucernas, pipirnes, ridikėlių, dobilų, raudonųjų kopūstų, garstyčių sėklas, sėmenis. Galima valgyti ir kitokių sėklų daigus.

Negalima daiginti pomidorų ir bulvių, nes jų daigai yra nuodingi. Negalima daiginti chemikalais dezinfekuotų sėklų. Daiginamas sėklas reikia perrinkti, išmesti pažeistas ir sutrūkinėjusias.

Kad grūdai dygtų, reikia puraus dirvožemio, pakankamai šilumos ir drėgmės. Bet norint grūdus sudaiginti namų sąlygomis, vietoj dirvožemio reikia naudoti marlę.

Iš pradžių grūdus reikia nuplauti atvėsintame virintame vandenyje. Po to suvynioti į maišelį, pasiūtą iš trijų sluoksnių marlės, ir „paguldyti” į nedidelį kiekį vandens. Du kartus per dieną grūdus perplaukite įpildami ir išpildami virintą vandenį. Kviečių plauti nereikia! Jų grūdai sudygsta per 1-2 dienas, kitų grūdų daigeliai pasirodo po 3-4 dienų.

Geriausia valgyti, kai daigeliai nedideli – nuo 1 iki 10 mm. Prieš valgant juos reikia perplauti šaltu virintu vandeniu. Daigintus grūdus galima valgyti vienus, pagardinti jais salotas, jogurtą, padažus.

Juos galima sumalti mėsmale, įdėti į masę šaukštą medaus, įpilti truputį citrinų sulčių. Masė nepatamsės ir 2-3 dienas ją galima laikyti šaldytuve.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE