REXSAN

Apgamų turintys žmonės yra sveikesni ir rečiau sensta

Mokslininkai aiškina, kad tie žmonės, kurių oda yra nusėta daugiau nei šimto apgamų, turi stipresnius kaulus, todėl jiems rečiau gresia susirgti osteoporoze.

Kaip praneša dailymail.co.uk, šių žmonių veidą rečiau vagoja raukšlės, todėl jie dažnai atrodo septyneriais metais jaunesni nei yra iš tikrųjų. Daug apgamų turinčių žmonių yra tvirtesni ir raumenys bei sveikesnės akys ir širdis.

Londono King‘s kolegijos mokslininkai tikina, kad šie tyrimo rezultatai yra puiki dirva paruošti kremams, kurie naikina raukšles.

„Iki šiol apgamai buvo ignoruojami, – teigė genetikos ekspertas profesorius Timas Spectoras. – Daugelis žmonių jų netenka apie 40 –uosius metus, tačiau 60 –mečiai, kurie nesensta ir jų oda primena kūdikio odą, tikėtina, turės šių grožio dėmelių daugybę.”

Apgamai yra rezultatas greitai pasidalinančių ląstelių, kurios gamina tamsų pigmentą odoje, paprastai vaikystėje. Jie dažnai pradeda dingti sulaukus vidutinio amžiaus, tačiau retkarčiais jie pradeda plisti.

Mokslininkai tyrė 1,2 tūkst. moterų, nuo 18 iki 79 metų.

Žmonių, kurie turi daug apgamų, organizme baltieji kraujo kūneliai turi neįprastai ilgus telomerus, kurie apsaugo DNR nuo pažeidimų.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE