Gudručio vaistinė

Pirmieji ortopediniai batukai: kuo išskirtiniai ir kaip pasirinkti?

Pirmieji ortopediniai batukai: kuo išskirtiniai ir kaip pasirinkti?

Ar žinote, kad vaiko pėdos skliautas formuotis baigia tik 6–7 vaiko gyvenimo metais? Todėlatsakingai žvelgti į vaikiškos avalynės pasirinkimą, pradedant pirmaisiais batukais, labai svarbu.Pirmieji netvirti žingsneliai, didelis smalsumas mokantis vaikščioti turi eiti lygiagrečiai sutaisyklingo pėdutės vystymosi bei eisenos formavimo palaikymu. O tai užtikrina pirmieji ortopediniai batukai.

Kuo išskirtiniai pirmieji ortopediniai batukai?

Kokybiška pirmoji ortopedinė avalynė padės efektyviai rūpintis ne tik mažylio komfortu žengiantpirmuosius žingsnius, bet ir atsakingai žvelgti į vaikučio sveikatą. Ortopedinių batukų gamybainaudojamos aukštus kokybės standartus atitinkančios, natūralios medžiagos, todėl vaiko pėdutėneprakaituos ir nejaus jokio diskomforto. Vaikas žengs kur kas užtikrinčiau ir patogiau. Negana to,ortopediniai batukai išsiskiria pado lankstumu, tiksliau vienos jo dalies – pirmojo pado trečdalio.Šis aspektas labai reikšmingas, nes tiesiogiai siejasi su taisyklinga pėdutės biomechanika. Padolankstumas reikiamoje vietoje užtikrins, kad vaikas patogiai ir taisyklingai atsispirs nuo pagrindopriekinė pėdos dalimi.

Ortopedijos klinikoje apžiūrėję pirmuosius ortopedinius batukus pastebėsite vieną bendrą jų bruožą– visi jie turi aukštą ir tvirtą užkulnį, kuris reikalingas siekiant efektyviai stabilizuoti kojos kulną iružkirsti kelią pėdučių šleivojimui, kas tarp mažylių gana aktualu. Pradedantys vaikščioti mažyliaidar ne visai išlaiko savo svorį, žengia netvirtai, todėl labai svarbu, kad pirmoji avalynė turėtųužkulnį, suteikiantį reikiamo stabilumo.

Pirmieji ortopediniai batukai yra labai lengvi, todėl žengti su jais bus nesunku ir labai patogu.

Kaip pasirinkti batukų dydį?

Ne paslaptis, jog tiek pirmieji, tiek kiti vaikiški batukai turi būti reikiamo dydžio. Maži batukai darodidelę žalą vaiko pėdutei, jos formavimuisi, vystymuisi, skatina deformacijas. O ką jau kalbėti apietai, kad vaikas vaikščiodamas su per mažais batukais patiria diskomfortą, nepatogumą. Per didelibatai taip pat nebus geras sprendimas, nes smukčios, kels nepatogumų, skatins netaisyklingą eiseną.Tad kaip teisingai pasirinkti dydį, perkant pirmuosius batukus vaikui?

Siekiant neapsirikti ortopedijos specialistai siūlo paprašyti vaiko atsistoti ant lapo popieriaus –tvirtai, stabiliai, svorį paskirstant abiem kojytėms. Tėveliai vaiko pėdutes turėtų itin tiksliaiapibrėžti pieštuku. Tuomet bus labai lengva pamatuoti kontūro ilgį ir štai – Jūs jau žinote, kokioilgio yra Jūsų mažylio pėdutės. Tiesa, nepirkite tikslai tokio dydžio batukų – batukai turėtų būti0,5–1 cm didesni nei pėdutė.

Tinkamai parinkti kokybiški ortopediniai batukai turės didelės reikšmės mažyliui mokantis žengtipirmuosius žingsnius, kurie sparčiai tvirtės. Ortopedinė avalynė pasirūpins vaiko pėdų formavimosibei vystymosi sklandumu.

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE